Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Pád Pád Simon Mawer

Simon Mawer je podmanivy Pan spisovatel, mistr vypravec, ktery vas zaplete do svych siti natolik nenapadne a nevsedne, az se najednou pristihnete o x desitek stran dal jak s napjetim zadrzujete dech a hltate tu krasu a chtete jen vic a vic a pritom jeho knihy nejsou tematicky lehke... ale jsou tak nadherne. Tahle je pro me osobne velika srdcovka, jako amatersky lezec jsem pribeh prozivala s hrdiny kazdou svou bunkou, stal se moji soucasti uz naporad... dekuji pane Mawere :)

07.01.2020 5 z 5

Podivuhodný křeček Harry Podivuhodný křeček Harry Katja Frixe

I druhy dil byl krasnym pribehem, laskavym a poutavym, zabavnym a plnym milovanych postav :) Mala knihomolka ve me se teteli blahem, nedockave vyhlizejic dalsi dil :)

02.01.2020 5 z 5

Krasne prekvapeni v podobe mimoradne povedeneho cestopisu, kolem ktereho jsem dlouho chodila a diky CV nos konecne ponorila... Zivotni nadhled, humor a uprimny srdecny doslov udelal z jedne odvazne pouti skvely a prociteny ctenarsky zazitek :)

01.01.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ja jsem velice vdecna, ze tento kratky povidkovy pribeh dostal samostatnou vazbu... je mi o to vzacnejsi v mistrove tvorbe :) ... a jsem panu Spisovateli vdecna za takto nadherny, nezny a laskavy prozitek, ktery byl memu srdci blizky, zabrnkal na jeho struny a zanechal trvajici melodii... nerikam to casto, ale ke knize se budu vracet. Troufam si rict, ze mistr prekrocil svuj stin, zustal v hloubce a naserviroval nam neco jednoduse krasneho :)

27.12.2019 5 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Muj prvni Zamboch a slysela jsem, ze jeden ze slabsich kousku, tak se tedy velice tesim na pristi dostavenicko :) Bez spasitelovo muceni se priznam, ze jsem se kralovsky bavila :)... Nebylo to veledilo, spis pavucinka povidek a prihod vice ci mene pospojovanych predevsim znamenitym autorovo stylem (ne nepodobnym Kulhankovi, presto znatelne a osobite svym) do lehciho pribehu, jehoz atmosfera a smrnc klape jak vsemi bohy posveceny, oleji promazany Greyson... Kdo ma rad ceske postapo/sci-fi/fantasy, smele do toho :D

26.12.2019 4 z 5

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Nové vydání má velmi krásný kabátek a ilustrace jsou nevšední a poutavé. Samotný příběh je milý a hezký, poučný a laskavý, jen závěr mi (jako dospělé čtenářce) nesedl, je to jen můj úhel pohledu, ale poslední splněné přání mi nepřišlo vhodné... až na tento detail ale všemi deseti doporučím, krásná kniha :-)

24.12.2019 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Bravurni! Keplerovi maji styl a urcite to rikam o kazdem dile, ale tenhle byl zatim nejlepsi :D tu kapku brutality bych nemusela, ale k severu to uz patri a tak jsem s ni pocitala :) Pribeh je kvalitni, krasnym jazykem psany a do posledniho detailu promysleny... navic ty pasaze o hudbe, to bylo nebe :) Mam rada to spojeni s thrillerem... dava tomu zivot, celistvost, neco navic, co vas obohati a neda vam zapomenout, nejedna se o konzumni knihu, ne ne ne :) a finalni kratke kapitoly uzavirajici vsechny postavy, predevsim posledni odstavec byl uderny, vse dorucilo mrazeni po zadech az ke ctenari :) doporucuji :)

10.12.2019 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Krasna laskava kniha plna uklidnujicich a vystiznych ilustraci :) ... videla jsem se na kazde strance, jsem rada, ze autorka sdili sve pocity a prozreni o krase tiche sily...

07.12.2019 5 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Takove poctive zemite hororove cteni, s poetickym krasnym jazykem a stylem... povidka ,,Nadherna smrt Dudleyho Stonea” me vzala za srdce :)

01.12.2019 5 z 5

Gerda: Příběh moře a odvahy Gerda: Příběh moře a odvahy Adrián Macho

Taková krása! Druhý díl velryby Gerdy se mi líbil ještě více, laskavý, krátký, srozumitelný a hluboký příběh a ilustrace! Braly dech a byly tak překrásné, hřejivé, zvláštní a za srdce beroucí. A ty barvy! Děkuji za ten zážitek, pro takové knihy stojí za to žít :D

23.11.2019 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Upozorneni: komentar bude ciste osobni! - Ach nebe! Jaka nadhera! Ja pana Pratchetta miluju a na jeho kouzelnych knihach neni nic, co bych nezboznovala :D ... Beru jeho knihy do rukou s laskou vzdy v podzimnim case, kdy atmosfera za okny dovadi magicky ctenarsky zazitek k dokonalosti... To je proste laska :D ... a ma slova nestaci, na jeho humor, jeho nadsazku, jeho kouzla a hloubku a nezmerne uzasny preklad pana Kanturka, pred obema smekam klobouk pokorne az na zem :)

Tak jsem nechala malou ctenarku ve me vyradit...

Ted vazne: vrele doporucuji nechat se jim okouzlit :)

20.11.2019 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Pribeh byl dobry, kniha vydarena a nic ji nechybelo :) Robert Bryndza remeslo umi a zde zanechal i velmi hezky doslov... Obalka byla originalni, ze zajimaveho materialu a nove postavy velmi sympaticke, jako dvojka funguji jako stari znamy, ke kterym si prejete vracet... ale presto (ackoliv kniha byla ctiva) me to nepohltilo, k pate hvezde mi v knize chybi to neco navic, blize neurcite, co vas pri cetbe obohati... presto mohu prvni knihu nove serie doporucit, nelituji casu ji venovaneho :)

11.11.2019 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Me prvni setkani s autorem... a tusim nejaka dalsi :) ... toto bylo kratke, melancholicke a plne zivouciho zivota...

04.11.2019 4 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Pribeh byl pekny a doporucila bych ho mladsim fanouskum Harryho Pottera. Mel prijemnou atmosferu, ale jinak byl sled udalosti chvilkama trochu chaoticky a nektere sceny/dialogy se zdaly jaksi nasroubovane... ale kdo vi, nejsem si jista, zda by to zrovna pro devitileteho ctenare bylo prekazkou, treba ne :) ... me kniha zaplula do prumeru, coz neni spatne, potrebujeme pribehy z pomyslneho zlateho stredu (neurazi, nenadchne...) :)

02.11.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Keplerovi umi :D Mam jejich styl moc rada, je znatelny, ctivy a pribeh vymakany. Poctive a vyjimecne odvedene remeslo. Kdysi jsem nekde cetla, ze pisi spolecne, scenu po scene oba zaroven a vzajemne se doplnuji a prepisuji tak dlouho, dokud nevznikne onen charismaticky koktejl Larse Keplera :) Verim, ze je to jeden z aspektu, jez dava jejich thrillerum tak vysokou uroven. Hlavni postavy jsou osobite, Joona predevsim, nesrovnatelne. Musim se krotit, abych hned nesahla po dalsim dilu :D Lovec kraliku se mi zatim libil nejvice, stranky pod rukama mizely stejne jako realita kolem me, pribeh seriozni, umne zapleteny a se zajimavym prostredim. Nemohu jinak, nez s vrelosti doporucit :)

30.10.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Jako fanousek sci-fi jsem nadmiru spokojena :) ... Zapletka byla podmaniva, tajemna az mrazive neodolatelna, dej peclive propracovany a vystaveny, no radost pocist :) Nejsem v astrofyzice a matematice nijak kovana, ale mam velmi otevrenou mysl, kterou tato kniha citelne obohatila... rozhodne ji nechybela ctivost a prehlednost... Byl tam jisty ocasek temer az divnoty, ale ten druh, pro ktery musite cist dal a dal... Jinak hard science fiction jak ma byt, je nutno k tomu pri vyberu cetby prihlednout, take k puvodu autora, preklad byl myslim dobry, pribehu nechybi ani politicke pozadi... Postavy mi prisly ploche (az na velkeho Ta S’, ten se opravdu poved :D), ale k pribehu mi to tak sedelo... Tusim, ze casem neodolam dalsim dilum :)

24.10.2019 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Humor a inteligence Thea Craye stale funguje a treti dil byl opet ctivy, zajimavy a zabavny. Vlastne jsem se nenudila ani na jedne strane a zustavala zvedava jak to s oblibenou hlavni postavou dopadne, ale presto mi to tentokrat prislo slabsi... I tak doporucuji, bez ocekavani lze slupnout a rict si vlastne ,,proc ne” :)

16.10.2019 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Tak tohle bylo podmanive! Kluci jedni sikovni, pisou vytribene, uzasny styl a k tomu tema, ktere je velmi aktualni a zaroven v zanru prilis neosahane. Jako YA to bylo inteligentni, hluboke. Napjate k neodlozeni... Zkoumajici temnotu i svetlo v (mladych) lidech. A ja si chrochtala... tema, tempo i styl za vsech pet hvezdicek jasnych. A jako rozeny aquaholik jsem knihu cetla vzdy s cutorou v ruce, doma nyni obsedantne setric vodou vice nez kdy driv :D

09.10.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opravdu dobra detektivka, cetla se skvele :) Je s podivem, ze zadna z postav neprisla pri chuzi k ujme pri neprestavajicim protaceni oci k nebi, ale me to bavilo :D Stoneovou a tym si dle meho nejde nezamilovat, pribeh a jeho odkryvani byl velmi vyvazeny a svizny, zadne prilisne odbihani kolem se nekonalo a tak jsem se ani ja od knihy prilis nevzdalovala a bylo to prijemne... vrele doporucuji, brzy cicham dalsi dil :)

04.10.2019 5 z 5

Probuďte silnou ženu Probuďte silnou ženu Clarissa Pinkola Estés

Inspirovala a dodala silu. Jsem vdecna, ze tak uzasne odvazne zeny, jako je Clarissa Pinkola Estes, se sdileji a pisi knihy... Necetla se snadno a rychle, ale to je dobre, ted, kdyz ji drzim v rukou doctenou, mohu nad ni premyslet a citit hrdost :)

28.09.2019 5 z 5