bookcase bookcase komentáře u knih

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Tahle upířina se mi líbila hodně moc. Stokrát popisované téma je zpracováno vtipně a zároveň napínavě.

03.10.2011 5 z 5

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Fantasy pro "baby", moc se mi to líbilo, nemohla jsem se odtrhnout. Zprvu jsem se bála, že to bude příliš sladký románek, ale opak byl pravdou. Romantika samozřejmě nechybí, je však dávkovaná tak akorát. Téma cestování duší v čase i tělech bylo zajímavě zpracováno.

05.09.2011 5 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Můj oblíbený autor, který mě zatím nezklamal :-)

27.08.2011 5 z 5

Světová výstava Světová výstava E. L. Doctorow

Vzpomínky na dětství známého amerického autora...nádherné a barvité čtení.

Královna Viktorie Královna Viktorie Christopher Hibbert

Výborně zpracovaný životopis mé oblíbené královny Viktorie. Máme možnost sledovat osudy téhle velké panovnice a nechat se tak vtáhnout do viktoriánského období Anglie.

27.08.2011 5 z 5

Jak zahnat splín Jak zahnat splín Mark Twain (p)

Vtipné a zábavné...

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Velmi dojemné, smutné a zároveň poetické..Dostalo mě to do kolen.

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Nádherné, milé, vtipné, romantické, smutné..mám pokračovat?

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Výborně psychologicky propracovaná detektivka, která mě dostala.

Prokletý osud Prokletý osud Lucie Cermanová

Napínavé,tajemné a ze života knihovnice :)

Ta, která se dívá Ta, která se dívá Marie Hermanson

Další psychárna, která mě vtáhla a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku.

Muž pod schody Muž pod schody Marie Hermanson

Super psychothriller, nemohla jsem se doslova odtrhnout.

Tábor správných chlapů Tábor správných chlapů Adrienne Brodeur

Vtipné čtení. Takový tábor by někdy nebyl od věci

27.08.2011 4 z 5

Reinkarnovaný: Kameny minulých životů Reinkarnovaný: Kameny minulých životů M. J. Rose

Oblíbené prolínání časových rovin a svižný děj čtenáře strhne.

Pýcha, předsudek a namlouvání Pýcha, předsudek a namlouvání Sybil Grace Brinton

Co se stalo s oblíbenými hrdinkami a hrdiny románů Jane Austen? O tom vypráví půvabný román pokračovatelky slavné autorky. Je to, jako byste četli originál. Mně se to líbilo hodně.

27.08.2011 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Půvabné a vtipné postřehy ze života Češky na ostrově Korfu. Sleduju pravidelně autorčin blog, takže knížka byla pro mě příjemným shrnutím všech zážitků. Při čtení dostanete chuť lenošit a popíjet ouzo :).

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Čtivě zpracované hrůzy reálného života. Příběh čtenáře doslova vcucne a nepustí. Jak je člověk rád, že se narodil v českém prostředí.

Výhra Výhra Patricia Wood

Zrodil se nový Forrest Gump! :). Nádherný příběh psaný prostým jazykem z pohledu retardovaného hrdiny. Smějete se a pláčete s ním, držíte mu palce a máte chuť potrestat všechny, kteří to s ním nemyslí dobře.

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Kniha mě do sebe doslova vcucla, přečetla jsem ji během jednoho dopoledne a pak nad ní dlouho přemýšlela..doporučuju.

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Silný příběh nabitý emocemi, proplakala jsem celou knihu, nemohla jsem se odtrhnout. Hlavní hrdina je teda pěkné kvítko, mezi námi, někdy jsem měla chuť zpráskat mu pr*del, ale to co napsal a prožil, se nezapomíná. Nechalo to ve mně hluboký dojem.