bookcase bookcase komentáře u knih

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Přečteno v podstatě na posezení, líbil se mi jiný způsob pohledu na životickou tragédii.

02.04.2023 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Hutné čtení plné přechodníků, které dá čtenáři zabrat, je dost rozvláčné, na jádro příběhu si počkáte. :) Toužíte-li zjistit, jak se žilo na Jihočesku 19. století, Blata si přečtěte. Klostermann píše zajímavě, v jeho textu se pod všemi těmi přechodníky ukrývá humorný podtón, místy působí trochu pobaveně , nevím, jak přesně to popsat. Prostě Klostermann byl docela týpek, kterému by se dobře sondoval i běžný život v současné době, určitě by si to užil. :)

31.03.2023 4 z 5

Jákobův žebřík Jákobův žebřík Ljudmila Ulická (p)

Náročné čtení, občas jsem přeskočila, přiznávám, ale líbilo se mi to. Střídání časových linií ani forem mi nevadilo. Dopisy v knihách mám ráda.

29.03.2023 5 z 5

Tichá bolest Tichá bolest Táňa Keleová-Vasilková

Knížky TKV, zejména ty starší kousky, jsou tak trochu moje guilty pleasure, jak se říká. Utíkám k nim, když si chci odpočinout. Tuhle jsem před lety četla ve slovenštině. Příběh Mileny je v lecčems naivní a přes prožité trable i pohádkový, až neuvěřitelný. Nepotřebujeme někdy takovou pohádku všechny?

26.03.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

No... nebylo to zlé, rozjelo se to sice až trochu později, do té doby jsem se ke čtení musela trochu nutit, ale pak to mělo švih a spád. Akorát se mi potvrdilo, že detektivní linie výrazně propletená s romantickou, se dost tlučou. Ocení fanynky Lisy Jackson.

26.03.2023 4 z 5

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Pro mě nejlepší ze všech tří knížek, Skotsko a domácí pečivo, na to slyším. K tomu příjemná nenásilná romantika... jo, to mi sedlo

26.03.2023 5 z 5

Srdce kontinentu Srdce kontinentu Nancy Cato

Krásný, čtivý příběh. Miluju Austrálii a její rozlehlost, čtení jsem si užila i podruhé.

22.03.2023 5 z 5

Od semínka v prach Od semínka v prach Marc Hamer

Úžasné čtení, poklidné, k zamyšlení. O přírodě, o životě a smrti, o lásce, přátelství a úctě. Autor má dar, umí si hrát se slovy, píše poeticky, přitom čtivě.

19.03.2023 5 z 5

Dopisy z Prahy 1939-1941 Dopisy z Prahy 1939-1941 Kateřina Čapková

Nemám slov, tohle mě rozsekalo.

15.03.2023 5 z 5

Nepotopitelná Greta James Nepotopitelná Greta James Jennifer E. Smith

Melancholický příběh o rodičích a dětech, o ztrátě milovaného člověka a o rozdílných názorech na život.

15.03.2023 5 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Tak tohle se povedlo. Už podruhé mě autorka přesvědčila, že píše skvěle, má lehkou ruku a její humorný styl baví.

12.03.2023 5 z 5

Hodiny tikají Hodiny tikají Tereza Boučková

Zajímavé názory, čtivé fejetony o každodenních všednostech, kultuře a světě kolem nás.

12.03.2023 4 z 5

Zítra touhle dobou Zítra touhle dobou Charlotte Butterfield

Úžasné, hořkosladké čtení, nemohla jsem se odtrhnout, téma cestování v čase zpracováno neotřele a přirozeně.

12.03.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Přesně to, co jsem čekala, to jsem dostala. Dobré jídlo, příjemnou romantiku, pravé skotské počasí a živelné postavy.

11.03.2023 5 z 5

Soumrak Soumrak Jessie Cave

Velmi... smutné, křehké, melancholické. Nic pro šťastné a bezstarostné lidi, ocení ten, kdo se v životě potýkal se zármutkem.

05.03.2023 5 z 5

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Mně se to moc líbilo, hlavně to, jak byla historie naší země zaznamenána v životech několika rodin, které jsou spojené s konkrétním domem. Jen by se mi zamlouvalo, kdyby to bylo delší, ten dům i "jeho" rodiny si to zaslouží. A taky bych uvítala rodokmen rodin, ke konci už jsem si musela připomínat, kdo byl s kým a v jakém vztahu.

05.03.2023 5 z 5

Musí si lvi stříhat hřívu? Musí si lvi stříhat hřívu? Svenja Ernsten

Knih o zvířatech je hodně, ale tahle je jedinečná v tom, že přibližuje zvláštnosti z jejich světa, nad kterými stojí za to se zamyslet.

04.03.2023 5 z 5

Tajuplný svět virů a bakterií Tajuplný svět virů a bakterií Karsten Brensing

Fascinující pohled do světa virů a bakterií přinese nové poznatky zábavnou formou nejen dětem, ale i dospělým.

04.03.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, miluju tu ponurost, větrná vřesoviště i celkovou atmosféru, byť hrdinové jsou hrozně nešťastní a plní nenávisti i smutku. Emoce pracují naplno.

28.02.2023 5 z 5

Liška Šiška v cukrárně Liška Šiška v cukrárně Iva Gecková

Třetí příběh oblíbené plyšové lišky je zábavný, plný dortíků a čokolády. Chyběly nám ilustrace Báry Buchalové, jsme se synem v tomhle dost konzervy a předchozí dvě knížky byly s jejími obrázky naprosto úžasné. Ale i tak jsme si čtení užili, přestože dort se dělal už podruhé, tady by to chtělo obměnu.

24.02.2023 4 z 5