bookcase bookcase komentáře u knih

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Moc milé letní čtení, zábavné, hřejivé, líbilo se mi to snad o maličký fous víc, než předchozí autorčina kniha.

14.07.2022 5 z 5

Tajemství sanatoria Tajemství sanatoria Anne-Sophie Lunding-Sørensen

Nějak jsme si nekápli do noty, možná špatná doba na čtení takového typu příběhu. Jinak zajímavý námět i destinace, jen jsem si to zpracování představovala jinak, aspoň pro mě.

14.07.2022 3 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Čteno asi potřetí, prostě moje srdcová série. Poprvé jsem Eleanor nemohla přijít na jméno vůbec, dnes s odstupem ji trochu chápu.

11.07.2022 5 z 5

Gott: Československý příběh Gott: Československý příběh Pavel Klusák

Výborné, a to nejen pro ty, co se zajímají o život a tvorbu KG, ale pro fanoušky celé jedné éry popu a všeho kolem ní.

08.07.2022 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Velké, velké a milé překvápko. Bála jsem se, že to bude taková ta klišoidní erotická romance, což já nemusím a z toho důvodu bych se jí vyhnula, ale dala jsem výjimečně na komentáře tady na DK a dobře jsem udělala. Bylo to hezké, trochu smutné čtení, ke konci jsem neměla daleko k pláči. Romance s přesahem.

07.07.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Milé čtení. První díl se mi líbil o fous víc, ale to nevadí, pořád to byl příjemný příběh o lásce, rodině a přátelství. Jak už tady padlo víckrát - i mé doporučení je, abyste si ho nechali na adventní čas, vychutnáte si ho mnohem víc. A už jdu omrknout playlist ke knize na Spotify. :)

07.07.2022 4 z 5

Život si se mnou zahrává Život si se mnou zahrává David Grossman

Je to Odeonka, takže nic lehkého nečekejte. Čtení je to hutné, bolestné, náročné. Ale vynikající, přestože musíte opravdu dávat pozor, neboť dějové linky nejsou nijak oddělené. Zase jsem se dozvěděla něco nového ze světových dějin.

06.07.2022 4 z 5

Pro dítě to nejlepší Pro dítě to nejlepší Stine Bolther

Výborné, čtivé, kombinuje současnost a minulost a taky mapuje osobní životy hrdinů, to mám ráda.

05.07.2022 5 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Tak ta se povedla snad ještě víc, než Letní sázka. Milý, jiskřivý, vtipný i trochu vážnější romantický příběh. Užila jsem si ho. Alex a Poppy skvělá dvojka.

03.07.2022 5 z 5

Oddané sestry Oddané sestry Eileen Goudge

Poprvé jsem ji četla někdy ke konci devadesátek, v paměti mi utkvěly popisy čokoládových dobrot a erotické scény :). Teď po druhém čtení jsem si ji užila mnohem víc, příběh o lásce, rodinných poutech a čokoládě je nadčasový. Klidně by dnes mohla vyjít znovu.

01.07.2022 4 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Příjemně napsáno, s hrdinkou se díky okolnostem ponoříme do bolestného období Francie (2. sv. válka) a zároveň si užijeme Paříž plnou dobrého jídla i lásky.

26.06.2022 5 z 5

Růžové bludičky Růžové bludičky Marie Čtyroká

Je mi to líto, ale zklamalo mě to. Jsem knihovnice, takže jsem se na příběh moc těšila, miluju knížky o knihovnách a knihovnicích, ale - nesedl mi styl, moc překombinované a navíc trochu nereálné - ještě nikdy se u nás v práci nestalo, a neslyšela jsem to ani nikde jinde - že by šéf(ová) vzal(a) telefon a volal(a) partnerům svých podřízených, aby si o nic něco zjistil(a). Škoda, tohle knižní setkání nevyšlo. Doufám, že někomu se líbit bude, že si knížka své příznivce najde.

24.06.2022 3 z 5

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Bavilo :). Nad nelogičností jsem nepřemýšlela, prostě jsem si užila bláznivou letní knižní komedii. Finlay a Vero skvělá dvojka, hlavně Vero a její suchý humor byla top. A konec takový, že se můžeme těšit na pokračování. Snad si autorka udrží laťku.

24.06.2022 4 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Famózní, vybroušený klenot se zajímavě zacíleným dějem. Zpočátku se možná bude číst hůře, než si člověk zvykne na postavy a jejich jména (hlavní hrdinové mají příjmení od B), ale pak to sviští. Slušná psychologická sonda do životů několika lidí.

18.06.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

King v nejlepší formě. Zažijte Billyho, stojí to za to.

16.06.2022 5 z 5

Tlukot - Když potkáš lásku svého života… a zapomeneš na to! Tlukot - Když potkáš lásku svého života… a zapomeneš na to! Francesc Miralles

Mám ráda knihy v dopisech a mailech, tohle se mi taky líbilo. Na svůj věk vyzrálá hlavní hrdinka, která si po probuzení z kómatu musí vzpomenout, kdo jí ukradl srdce. Moc hezké, milé i dojemné čtení, byť už nejsem cílová skupina

13.06.2022 4 z 5

Téměř nesmrtelná láska Téměř nesmrtelná láska Andrea Sedláčková

Nečetlo se to špatně, hodně zajímavý námět, ale... hlavní hrdinka i její promiskuitní partner na odstřel. Oba, bez diskuse. Nechápu, jak se Martina mohla takhle ponižovat - a tak dlouho? Kde je její hrdost? Jak se píše pode mnou - poslední část zbytečně natahovaná, to Martině nebylo trapně prolézat partnerovo soukromí, přestože věděla, že je ku*evník a konzultovat to s jeho partnerkami? Každá normální žena by ho bez kompromisu vyhodila hned. Vařila se ve mně krev, přesto mě něco nutilo číst dál a dál. Ovšem Kunderovu linku jsem přeskakovala, přiznávám, přišla mi zbytečná.

13.06.2022 4 z 5

Lily a Magor – 2. díl Lily a Magor – 2. díl Jaroslav J. R. Tylich

I tentokrát jsem vystoupila z komfortní zóny a musím říct, že nic zvláštnějšího jsem snad nečetla - jo, vlastně první díl! :)))) Je to střelené, bláznivé, není to čtení pro masy, ale pokud máte rádi šílené věci, tak se vám to bude zamlouvat. Není to primárně můj šálek kávy, ale pobavila jsem se.

12.06.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Moc hezké, milé čtení. Nejsem už dávno cílovka, přesto se mi příběh Emoni moc líbil.

11.06.2022 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Nejsem až tak kovaná ve fantasy, byť si ho čas od času ráda přečtu, možná právě proto se mi příběh líbil a užila jsem si ho. Drsný, ponurý, temný, plný krvavých skvrn. :)

11.06.2022 4 z 5