bookcase bookcase komentáře u knih

Paříž je vždycky dobrý nápad Paříž je vždycky dobrý nápad Jenn McKinlay

Moc milé, vtipné, předvídatelné, ale komu by to vadilo :))))

14.03.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Líbila se mi atmosféra irského ostrova, docela mě láká návštěva, ale ve dne! :) Dobré bylos střídání časových rovin i vypravěčů, stupňovalo to napětí.

08.03.2022 4 z 5

Tři ženy pana Wrighta Tři ženy pana Wrighta Linda Keir

Trochu předvídatelná, nečetla se špatně, ale chyběl jí náboj. Jen si tak plynula. 3,5 *

06.03.2022 4 z 5

Lenka Lenka Anna Fodorova

Velmi osobní, velmi intimní, velmi zajímavé čtení.

03.03.2022 5 z 5

Skúšky Skúšky Táňa Keleová-Vasilková

Tohle je ta Táňa, jako před lety. Bavilo mě to, líbilo se mi zakomponování korony do příběhu, trefně je vylíčený postoj lidí, jejich strach a obavy nejen z nemoci, ale i z dopadu na jejich finanční situaci.

03.03.2022 5 z 5

Srdcaři Srdcaři Josef Veselka

Zajímavý počin, mapuje životy dvou lékařů, kamarádů a zároveň i rivalů, od šedesátých let dvacátého století až po léta čtyřicátá století jedenadvacátého - ta poslední část je hodně zajímavá, co se pohledu na budoucnost týče.

02.03.2022 4 z 5

Úžasný příběh, vryje se pod kůži.

02.03.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Mně se to líbilo. U knížek tohoto typu se vesměs nebojím, ale mám ráda, když mě trochu mrazí z toho, co by kdyby. A tady to bylo. Navíc milované Beskydy jako místo děsu. :)

28.02.2022 4 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Solidní drámo :) a parádní přehlídka různých charakterů, od psychopatky, klaďase, tvrdé moralistky po na svou dobu cool holku, které jsem fandila nejvíc. Člověk by neřekl, ale žili ti naši předkové někdy divoce. :)

28.02.2022 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Nejprve jsem byla trochu rozčarovaná, čekala jsem spíše duchařinu a mysteriózní nádech, ale postupně mě příběh pohltil, příjemné i dojemné čtení. Mám autorčinu tvorbu ráda.

26.02.2022 5 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Krásný, emotivní příběh.

26.02.2022 5 z 5

Do pelíšku Do pelíšku Petr Horáček

Určeno pro ty úplně nejmenší. I když se text točí jen kolem přání dobré noci, můžou s ní rodiče pracovat různě a vymýšlet další doplňující aktivity pro mrňousky, kteří ještě číst neumí.

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Trochu mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale pak to šlo už samo. Název asi zvolený ne moc vhodně, šeptuchy tam hrají důležitou roli, ale ne tu nejdůležitější, tou je samotné Podlasí, rozervané, plné alkoholu, smutku, Boha i šustícího Bravíčka, které si prohlížely hlavní hrdinka a její kamarádka Dorota.

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

úžasné, jak jinak u pana Horáčka. :)

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Výborný zářez k tématu domácího násilí.

23.02.2022 4 z 5

Propast Propast Jitka Ludvíková

Příběh o rodinných poutech, o lásce, vině i trestu má hodně zajímavý konec, který vás určitě nenechá chladnými, aspoň já nad ním musím pořád přemýšlet, a tak to má být.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Perfektní! Jako knihovnice jsem nejprve nechápala Fernino chování v práci, říkala jsem si, za takové kecy bych už byla dávno vyhozená, pak mi to došlo :). Oblíbila jsem si ji a hltla celý příběh.

21.02.2022 5 z 5

Oslík a vánoční andělíček Oslík a vánoční andělíček Otfried Preussler

Krásný příběh (nejen) pro děti o poselství Vánoc, o tom, jak tyto krásné svátky sbližují.

20.02.2022 5 z 5

Na pár stránkách silný příběh. Kolik bolesti a zbytečného trápení způsobila jedna hloupá věc.

19.02.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moc hezké, příjemná romantika, dojímavý příběh. Čekala jsem trochu jiné vyústění, ale nakonec jsem byla ráda i za tohle, protože ho autorka pojala ve finále docela originálně,což jsem ocenila.

19.02.2022 5 z 5