bookcase bookcase komentáře u knih

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Skvělé, moc dobře se mi to četlo. Příjemné, vtipné i hořkosladké. Do Grónska bych se ráda podívala.

16.02.2022 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Nádherný příběh, smutný i dojemný, k vzteku i k pláči.

15.02.2022 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Perfektní! Sice trochu rozvláčné, ale na to jsme u Mistra zvyklí. Poslední třetina měla spád a svištěla jako kola Christiny. Skvěle vylíčená proměna Arnieho osobnosti, z toho, jak z něj promlouval LeBay, bylo děsivější než mrtvoly v autě. Jo, super kingovka.

13.02.2022 5 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Lenka Jakešová

Svižné, humorné a dobrodružné vyprávění pro všechny děti, které se nerady nudí a mají rády, když se něco děje, co podnítí jejich fantazii,

12.02.2022 5 z 5

Příhody včeličky Emičky Příhody včeličky Emičky Lenka Jakešová

Milé, půvabné vyprávění s přidanou hodnotou, kdy se malí zvídavci dozví mnoho o životě včel, bez nichž to v přírodě nejde.

12.02.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Pecka, ale nic jiného jsem od DDČ ani nečekala, že jo. :) Svižný styl, který sedne na první dobrou, vtip i vážnější podtón, mezilidské vztahy, hlavně ty přátelské, vylíčené autenticky. Taky jsem díky určitým indiciím určeným všímavým čtenářům měla tip a ten vyšel, takže jsem si užila jak příběh, tak i mé soukromé pátrání, jestli jsem se trefila. Těším se už na další počin.

11.02.2022 5 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Agátka mě nikdy nezklame. Příjemný soubor povídek, u kterého oceníte důmyslné zápletky, které byste jen tak nevymysleli. Některé povídky i pobaví, třeba Potíže v zálivu Pollensa.

08.02.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

Nádherné pohlazení na duši, příjemně plynoucí příběh o rodinných tajemstvích. I když jsem postupně věděla, kam se bude ubírat, nevadilo. Moc hezké čtení.

06.02.2022 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Netuctové letní čtení, které můžete samozřejmě číst po celý rok. Není to žádná limonáda, i když romantika nechybí, ale řeší se tam i vážnější problémy.

30.01.2022 4 z 5

Nikdo neví, že jsi tady Nikdo neví, že jsi tady Nicoletta Giampietro

Nesmírně silný příběh, doporučuju.

30.01.2022 5 z 5

Prečo ja? Prečo ja? Andrea Coddington

Hrdinka se pořád hrabala ve svých citových problémech, nemoc byla spíše okrajovou záležitostí. Tak 3,5*

26.01.2022 4 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Úžasný příběh. Myslela jsem, že mě němečtí autoři nemůžou dojmout, ale JS se to podařilo.

24.01.2022 5 z 5

Rendez-vous s múzou Rendez-vous s múzou Dee Ernst

To bylo milé, lehké, francouzské. Letní čtení, které potěší i v zimě.

24.01.2022 4 z 5

Krajina ledu Krajina ledu Eowyn Ivey

Mně se to moc líbilo, miluji knihy o Aljašce, miluji knihy psané formou deníků, dopisů a různých záznamů. Zajímavé byly pasáže o Sophiině fotografování, ona byla vůbec velmi sympatická, stejně jako její manžel. Kromě cestovatelského motivu se knihou linul i silný milostný motiv. Krása.

24.01.2022 5 z 5

Má říše kupodivů Má říše kupodivů Barbara Semenov

Zajímavý pohled na minulost naší země prostřednictvím osudů jedné české rodiny, zejména dcer Barbary a Terezy. Místy možná trochu odbíhající od románového žánru.

16.01.2022 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Nádherná knížka, příběh,u kterého si vychutnáte každé slovo.

16.01.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tohle pozvolné odhalování různých tajemství mě bavilo. Nechtělo se mi končit se čtením, zároveň jsem potřebovala dojít k rozuzlení. Spousta lidí v recenzích vypíchla problém s počtem postav a jejich jmen a taky s otevřeným koncem. Mně trvalo pár stránek, než jsem vběhla do děje a všechny lidi si zapamatovala, ono totiž, když čtete a máte pořád někoho za uchem, se soustředíte těžko, takže na začátku doporučuji klid a čtení nejlépe o samotě. A konec? U něj se pozná, jestli jste četli pozorně, pokud ano, problém mít určitě nebudete.
Tohle je spisovatelka ve své nejlepší formě. Skvělá a sarkastická pozorovatelka lidí, která svým hrdinům nepromine nic.

09.01.2022 5 z 5

Poslední rivalka Coco Chanel Poslední rivalka Coco Chanel Jeanne Mackin

Opět skvělá a zajímavá cesta do Paříže těsně před válkou. Móda, láska, přátelství, rivalita.

02.01.2022 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Stejně jako svůj příběh vychrlila jedním dechem u výslechu Dolores, jsem ho já přečetla. Perfektní.

02.01.2022 5 z 5

Čierny tulipán Čierny tulipán Alexandre Dumas, st.

Ale ma to potrápilo. :) Nemohla jsem se hned začíst, do děje jsem se dostala, až když se setkali Cornelius s Rosou. Pak mě to začalo bavit, i když některé pasáže jsem dala rychločtením.

29.12.2021 4 z 5