bookcase bookcase komentáře u knih

Milenka prince z Walesu Milenka prince z Walesu Bryn Turnbull

Tak to mě nadchnulo hodně moc, moje oblíbená doba. Hezky ji autorka vylíčila. Zatímco o Wallis jsem věděla, Thelma byla velkou neznámou a jsem ráda, že jsem ji mohla poznat prostřednictvím knížky.

30.10.2021 5 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Chyběl tomu šmrnc, bylo to hodně utahané, z Provence to moc nemělo. Spíš o vztazích. Špatné to nebylo, ale něco tomu přece jen chybělo. Líbilo se mi závěrečné ukončení.

30.10.2021 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Tohle je takové moje guilty pleasure, baví mě Janin styl psaní i když lulinů bylo tentokrát víc než dost a taky Lucie byla ukňouranější víc než v první knize. Ale jako celek mě to opět pobavilo a tak to má být.

27.10.2021 4 z 5

Babičky na tahu Babičky na tahu Judy Leigh

Tak tento příběh se mi líbil ještě víc než první knížka autorky. Fandila jsem "holkám" při jejich cestě za dobrodružstvím. Moc fajn čtení i pro mladší věkovou kategorii.

24.10.2021 5 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

No... za mě docela zklamání. Zatímco Útočiště pro mě top knížka, Obr z mlhy mi přišel odbytý, hodně vaty kolem, jako když píšete článek na určitý počet slov a chybí vám, tak tam prásknete nějakou výplň. Ani jsem nebyla paf z rozuzlení. Jen mi bylo líto něčeho na konci, co mě dost mrzelo. No snad bude další kniha lepší.

22.10.2021 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Super námět, místy děsivé, hlavně ke konci, když šlo o rodinu. Super shledání se šerifem Alanem. :)

22.10.2021 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Nádherný příběh, propojení obou linií se mi líbilo, charaktery postav pěkně vylíčené.

19.10.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Kathryn Hughes se mi zamlouvá čím dál víc. Co knížka, to pecka.

18.10.2021 5 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

Hezký příběh, variace na téma setkání dvou lidí, kteří k sobě patří a ještě to neví, respektive jim to nedochází. Možná by chtělo na vzájemné chemii přidat, ale aspoň to nebyla přeslazená limoška.

17.10.2021 4 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Skvělá autobiografie, napsaná s nadhledem a hlavně velkou láskou k milované ženě. Ta láska čiší z každé stránky.

17.10.2021 5 z 5

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Po pár prvních stranách jsem myslela, že se nezačtu, ale pak to šlo samo, zapadlo to všechno do sebe jako dílky puzzle. Nádherný příběh několika lidí.

14.10.2021 5 z 5

Můj africký příběh - Cesta za snem Můj africký příběh - Cesta za snem Hana Hindráková

Smekám, já si o dobrodružství raději čtu, než abych ho podnikala. O to víc mě bavilo toto africké - nahlédnutí do jiné kultury, seznámení s rozdílnou mentalitou a předání zkušeností a rad pro cestovatele. Doporučuji nejen těm, kteří plánují cestu do Keni, ale hlavně všem milovníkům cestopisů ze zajímavých destinací.

13.10.2021 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Krásná knížka, mám ráda příběhy z Anglie a staré panské domy.

13.10.2021 4 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Zajímavý počin, romantika i boj žen o místo ve světě mužů. Moc se mi líbilo zakomponování výroby vánočních ozdob.

09.10.2021 4 z 5

Recept na dokonalou manželku Recept na dokonalou manželku Karma Brown

Tak tahle vintage knižní lahůdka mě dostala. Za mě hodně, hodně, hodně dobrá záležitost.

09.10.2021 5 z 5

Roky Roky Virginia Woolf

Hutné, obsáhlé čtení, které se musí vstřebávat pomalu. Hlavně nespěchat.

04.10.2021 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Nechápu. Nechápu, kam na ty šílené nápady autor chodí. Opět masakrální jízda.

04.10.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Pohlazení na duši. Knížky všude, kam se podíváš. A Eddie Vedder. Jo!

30.09.2021 5 z 5

Poslední migrace Poslední migrace Charlotte McConaghy

Hodně zvláštní kniha, těžko se mi na ni soustředilo, musíte vnímat, co čtete, jinak se v ní snadno ztratíte.

29.09.2021 3 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Frances Hodgson Burnett

Nádherná knížka nejen pro děti.

29.09.2021 5 z 5