Booky84 Booky84 komentáře u knih

Aztécké a mayské mýty Aztécké a mayské mýty Karl Taube

Útlá knížečka pro základní seznámení se s historií, mýty a zajímavými ilustracemi.

12.08.2022 4 z 5

Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Prvních dvanáct příběhů Čtyřlístku: 1969-1970 Ljuba Štíplová

Konečně jsem si v knihovně půjčila úplně první příběhy Čtyřlístku a jsem z toho nadšená. Je moc dobře, že tahle souborná vydání vznikla a čtenáři si díky nim mohou všechny příběhy přečíst a zavzpomínat si na dětství.

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Opět krásné čtení pro romantické duše, i když provázeno i vyrovnáváním se s rakovinou v minulosti i současnosti. V těchto letních a horkých dnech bylo příjemné si číst o mrazu a sněhu. Jsem zvědavá, zda v budoucnu bude ještě nějaké pokračování.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělá, čtivá a napínavá detektivka. Krátké kapitoly nutí číst stále dál a dál a čtenář prostě musí vědět, jak to celé dopadne. Postava Kate je mi sympatická, a to hlavně tím, že to je žena a není dokonalá a má v sobě minulost, se kterou se statečně pere. Těším se na další díl.

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další autorčina povedená a čtivá detektivka ze zajímavého prostředí. Opět jsem postupně podezřívala všechny obyvatele vesnice a vraha neuhodla a jeho pohnutky neodhalila. Líbí se mi lehce plynoucí děj, popisy postav a nádherná příroda, jako by tam člověk skutečně byl. Knihu doporučuji a těším se na další díl – snad ho budou mít brzy v knihovně k vypůjčení.

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Moje první knižní setkání s tímto autorem a rozhodně ne poslední. Čekala jsem pohodovou a nenáročnou romantiku a kromě ní jsem dostala i drama a na úplném konci i lehkou duchařinu.

03.08.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Autorka mne opět nezklamala, a i tentokrát jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Téma geniálních dětí a jak dokážou probudit skryté ambice v rodičích a upozadí sourozence je opět něco nového a zajímavého. Vraha jsem vůbec netušila a do poslední chvíle přemýšlela, kdo to vlastně bude. Druhá dějová linka s Pennem byla taková třešnička na dortu a nová postava Fifi je boží a snad se ještě objeví nebo ještě lépe v týmu rovnou zůstane. :-)

03.08.2022 5 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

Bohužel ani u třetího dílu se u mě humor nedostavil a přišlo mi, že se skoro vše opakuje a jediná novinka je v podobě dalšího dítěte, které mne vlastně ani moc nenadchlo a nějak mi tam i vadilo. Znovu se ke knihám vracet nebudu.

03.08.2022 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Bohužel za mne průměrná kniha a hlavní hrdinka mi příliš nesedla. Tentokrát jsem i odhadla vcelku rychle jaké bude konečné rozuzlení. Co ovšem autorce nelze upřít je čtivost knihy.

01.08.2022 3 z 5

Prevítovy první krůčky Prevítovy první krůčky Simon Brett

Pokračování Prevítových kousků se nese ve stejném duchu jako první díl, jen je dítě starší a na scéně se objevuje pomocnice v domácnosti Obluda. Kniha nenadchne ani neurazí, prostě takový průměr.

30.07.2022 3 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Milá, humorná, čtivá kniha určená pro všechny horáky a horačky. Nejvíce se mi líbilo vyprávění o Kenym a jeho partě přátel.

29.07.2022 4 z 5

Pro dětské oči Pro dětské oči Lída Jakúbková

Roztomilé veršovánky pro děti i dospělé.

24.07.2022 5 z 5

Žabí pohádka Žabí pohádka Lída Jakúbková

Kraťoučká veršovaná pohádka na dobrou noc.

24.07.2022 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Pohodová a čtivá kniha, při které se dá relaxovat a na nic nemyslet. Smích se z mé strany nekonal, vlastně jsem to dítě neměla ani ráda a bylo mi líto rodičů, že jim dělá naschvály. Nápad s ilustracemi by byl hezký, ale ani trochu se mi nelíbily.

23.07.2022 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Krásné čtení nejen pro děti, ale i dospělé. Zajímavé poučení do života a vysvětlení smrti. I když jsem věděla, jak to dopadne, tak stejně se objevily slzičky.

21.07.2022 5 z 5

Diamanty nosí smrt Diamanty nosí smrt Nancy Martin

Čtivá a pohodová detektivka - příjemně prožitý večer. Vlastně jsem to četla jen proto, že jsem nechtěla vracet nepřečtenou knihu do knihovny a zároveň jsem byla zvědavá na další vývoj hlavních hrdinů. :-)

18.07.2022 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět čtivá kniha, od které se nedá odtrhnout. Líbí se mi krátké kapitoly a řešení dvou odlišných případů. Postava Penna pěkně zapadla do týmu a výpomoc v podobě Alison mne také zaujala. Vzpomínky na minulé případy mi někdy daly zabrat, ale bylo to opět skvělé a napínavé čtení. Doporučuji a těším se na další díly.

18.07.2022 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Krásná a pohodová romantika, se kterou jsem strávila dnešní chladný a deštivý den. Hlavní hrdinka mi byla hned sympatická a děti rozhodně nebyli zlé, ale spíše nešťastné. Kdo má rád Skotsko a líbil se mu první díl, tak ten rozhodně nebude zklamaný a i tato kniha se mu bude líbit.

10.07.2022 5 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Skvělá a čtivá kniha, od kreré jsem se nemohla odtrhnout. Je až neuvěřitelné, že je to pravda a ne fikce. Hlavní hrdina měl velké štěstí i talent na stále nové podvody a procházelo mu to opravdu dlouho. Škoda jen, že ten konec mi přišel takový jako useknutý...

08.07.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Krásná pohádka o neohroženém Mikešovi. Dobro zvítězí a zlo dostane za vyučenou a přesně takhle to má v pohádkách být.

05.07.2022 5 z 5