Booky84 Booky84 komentáře u knih

The Happy Prince and Other Tales / Šťastný princ a jiné pohádky (dvojjazyčná kniha, 7 pohádek) The Happy Prince and Other Tales / Šťastný princ a jiné pohádky (dvojjazyčná kniha, 7 pohádek) Oscar Wilde

Krásné, smutné a někdy až děsivé pohádky, kreré stojí za přečtení.

19.07.2021 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Opět krásná kniha, stejně jako první díl. Moc se mi líbilo propojení pohádkového světa se skutečným a nejlepší byl prostě Oliver a jeho chování ve skutečném světě.

19.07.2021 4 z 5

Anglické pohádky / English Fairy Tales Anglické pohádky / English Fairy Tales Joseph Jacobs

Zajímavé a moc hezké čtivé pohádky.

15.07.2021 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Opět skvělá kniha - napínavé čtení, od kterého se nejde odtrhnout a ten konec mne doslova šokoval. Už aby vyšel další díl.

14.07.2021 5 z 5

Kapesní průvodce inteligentního cizozemce v zemích Koruny české Kapesní průvodce inteligentního cizozemce v zemích Koruny české Miloš Zbránek

Celkem čtivá kniha se zajímavými kapitolami, jak chce autor seznámit inteligentního cizozemce. Nečetla se úplně špatně, ale občas mi kapitoly přišly zdlouhavé a tím se stávaly nezáživnými až nudnými. Na knihu je možné nahlížet i jako na částečné dějepisné a zeměpisné opakování naší vlasti.

11.07.2021 3 z 5

Skotské pohádky / Scottish Tales Skotské pohádky / Scottish Tales neznámý - neuveden

Krásné pohádky - někdy krvavé a drsnější, ale dobrý konec vždy vše čtenáři vynahradí.

11.07.2021 5 z 5

Frankenstein (dvojjazyčná kniha) Frankenstein (dvojjazyčná kniha) John Grant

Hororová klasika, která rozhodně stojí za přečtení.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutná a zároveň krásná kniha na pozadí hrůzostrašného válečného konfliktu.

Memento Memento Radek John

V době vydání velice překvapivá kniha a dalo by se napsat i přímo šokující. Kniha je ovšem čtivá i dnes a stále má jak nové čtenáře, tak i ty opětovné.

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Sice čtivá kniha, ovšem smích se z mé strany nekonal, občas pocit trapnosti ze stylu psaní.

06.07.2021 3 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Velmi zajímavý nápad na námět knihy, která se lehce čte a postavy v ní jsou všechny sympatické, hlavně hlavní hrdinové.

05.07.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Čtivá kniha se zajímavým a neotřelým námětem. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

02.07.2021 5 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Milé fejetony ze života herečky, příjemné čtení na několik večerů.

27.06.2021 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Na knihu jsem se moc těšila díky poznámce na obalu, že je určena pro fanoušky Flynna Carsona a toho mám ráda, bohužel hlavní hrdina není žádný knihovník, ale pouze strážce brány... Kniha má jistě zajímavý námět, bohužel pro mne nebyla příliš čtivá a i jsem se musela přemáhat, abych ji vůbec dočetla. Pokud bude opravdu pokračování, tak si ho nejspíš nechám ujít.

26.06.2021 3 z 5

Národní báchorky a pověsti I Národní báchorky a pověsti I Božena Němcová

Krásné klasické pohádky, někdy trochu strašidelné i krvavé, ale naštěstí vždy s dobrým koncem, jak to má být.

22.06.2021 5 z 5

Jabloňová panna Jabloňová panna Karel Jaromír Erben

Krásná pohádka se šťastným koncem, jak to má být.

18.06.2021 4 z 5

O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku Božena Němcová

Opět krásná pohádka, jako dítě jsem je nečetla, tak to doháním teď.

17.06.2021 5 z 5

Chytrá horákyně Chytrá horákyně Božena Němcová

Krásná klasická pohádka, které mám moc ráda.

17.06.2021 5 z 5

O Smolíčkovi O Smolíčkovi Božena Němcová

Krásná klasická česká pohádka a je v ní i poučení.

16.06.2021 4 z 5

Mahulena, krásná panna Mahulena, krásná panna Jaroslav Seifert

V rámci eknihy přečtena Mahulena, krásná panna - moc pěkná pohádka. Ráda si v knihovně půjčím knihu celou a přečtu i ostatní pohádky.

16.06.2021 4 z 5