Bustedka Bustedka komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Browna jsem vždy obdivovala za to, jak dokáže čtenáře strhnout a vzbudit v něm zajem o vědu. Ale Počátek, pominuli navíc naprosto odpornou obálku, mě nepřesvědčil. Brown vykrada sam sebe, kniha je tim padem predvidatelna dost. Na 400 strankach se toho deje velmi malo, linka se spanelskym kralem absolutne nadbytecna.

08.02.2018 2 z 5

Mezi taková ta klasická dogmata patří tvrzení, že smích prodlužuje život. A pokud bychom přistoupili i k tomu, že 1 minuta smíchu prodlouží život o hodinu, tak se tímto prohlašuji za nesmrtelnou.
Cestopisné dokumenty jsem si vždy ráda pustila, ale nikdy jsem do ruky nevzala klasický knižní cestopis. A toto stále platí, protože tohle opravdu NENÍ cestopis ve stylu po-levé-straně-můžeme-vidět-bla-bla-bla. Je to dobrodružné vyprávění plné neskutečných slovních obratů a inteligentního humoru....vtáhne vás to tak, že se najednou na svět koukáte jako princ Ládík a máte pocit, že svět je prostě nádherný. Ačkoliv někdy krutý, pořád krásný.
Já jsem schopná se pěšky sama vydat maximálně tak do kilometr vzdálené zahrádkářské kolonie - tím má dobrodružná povaha končí, takže smekám pomyslný klobouk před každým, kdo se vydá tak daleko, sám a ještě s úsměvem na tváři :-)

07.02.2018 5 z 5

Písečný vlk Písečný vlk Åsa Lind

"Vesmír je všechno. Všechno, co existuje! Je to tady a teď i tenkrát a tam. Světlo i tma..." Písečný vlk dokáže zodpovědět všechny otázky malé Zacharíny - co je to vesmír? Co jsem byla, než jsem se narodila? Proč mají dospělí furt něco na práci? Stejně jako u Malého prince, ke kterému je Písečný vlk přirovnáván a pro mě stále zůstává vrcholem dětské literatury, vás (dospělého člověka) slova a odpovědi vlka donutí se zamyslet. A možná i trochu zavzpomínat. Na to, jaké otázky jste měli jako děti, jak jste vnímali svět dospělých a zda vám dospělí ony otázky vůbec zodpověděli. "Jsou přece dospělí. Už na to zapomněli... Že v celém tělo to škube a cuká. Když člověk roste, všude to v něm praská jako popcorn. Ty to víš, já to vím, ví to každá žabička. Ale dospělí už nerostou a zapomněli na to, jaké to je!"
Pro děti určitě jedna z těch lepších knih, která se myslím v knihovně neztratí.

05.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Anotaci jsem si ani nečetla, takže když jsem na konci první kapitoly zjistila, že se to točí kolem únosu šestiměsíčního miminka, polilo mě horko. Od té doby co jsem máme, nemám moc tahle témata v lásce. Knížku ale našlo odložit. Nešlo :-) Nemůžete přestat číst a hltáte každou další stránku. Stylisticky to není zrovna vysoká dívčí, ale to myslím nikoho moc nezajímá :-) výsledek se na první pohled zdá trochu překombinovaný, na druhou stran to po dalším uvážení dává docela smysl. Takže proč ne :-)

05.02.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnina buď milujete, nebo nenávidíte. Já patřím do skupiny první... a za mě se Saturnin opravdu vrátil :-) Ačkoliv je pro mnoho lidí nepřekousnutelný nový auto, já jsem se od toho oprostila a opravdu si knihu užila se vším všudy. Zvlášť v druhé polovině knihy jsem se usmívala od ucha k uchu a párkrát i vyprskla smíchy. Věřte mi, protože jak by řekla teta Kateřina: "pěkně lháti je dno, kdo dneska lhal, tomu i zítra neuvěří a mladému lháti hanebno a starému netřeba" :-)

03.02.2018 4 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Přesvědčila jsem se o tom, že ženská literatura není nic pro mě :-D A vlastně se ani nedivím, že mají ženské romantické zidelizované fantazie. V téhle knize mají všichni ženský mozek a ženské myšlení - staří, mladí, muži, ženy.. Na hony vzdálené realitě. Dialogy absurdní. Hvězdička ale za to, že to občas bylo docela vtipné. Absurdní, ale vtipné.

01.02.2018 1 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Jedna hvezdicka dolu za to, ze byl pribeh pomerne zdlouhavy. Ale ackoliv jsem byla zprvu trochu na vazkach, vysledek me mile prekvapil. Pomefne obohacujici cist detektivku, ktera je tak nejak jina

30.01.2018 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Přiznám se, že jsem zprvu byla poměrně na rozpacích. Stylisticky mě kniha vůbec nezaujala. Slovní spojení dost jednoduchá a chvílemi jsem si připadala, jak kdybych četla sloh gymnazisty. Na druhou stranu v půlce se kniha docela dobře rozjela, obsahově to nebylo vůbec zlé, ale pořád jsem měla pocit, že čtu nějakou béčkovou detektivku, která mi v mnohém připomínala příběhy ze sešitů detektivek.
Každopádně příběh hezky poskládaný, vraha jsem netušila

22.01.2018 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Na to jak jsem si musela, že to bude kravina, tak to bylo docela dobré :-) tak snad další díly nebudou o mnoho horší, jak jsem většinou zvyklá

20.01.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Byla jsem opravdu vtažená do děje, nadšená, zvědavá, byla jsem rozhodnutá, že dám 100%, ale ty poslední stránky celkový dojem dost znevážil. Ale i tak..klobouk dolů. Moc oceňuji způsob vyprávění - výslech oběti a teprve postupné rozkrývání událostí.

15.01.2018 4 z 5

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Za mě taková kniha která nenadchne, ale ani nepohorší. Jako rodič jsem trochu nesvá, jakkoli se někde objeví jakýkoliv násilný čin ve spojitosti s dítětem, tak jsem z knihy byla trochu nesvá. Ze začátku se to trochu táhlo, ale nakonec to nabralo docela spád. Oceňuji, že v knize nejsou sáhodlouhé nudné popisy. Postavy uvěřitelné. Díky členitému dělení se četlo dobře, snadno a rychle :-)

13.01.2018 3 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Pokud by to byla opravdu nezrealizovatelna fikce, clovek knizku precte, zhodnoti a jde dal. Ale kdyz vite, ze se vse muze stat skutecnosti, ze pokud by se nejaky podobny scenar byt jen v male forme naplnil, ze to bude bolet vas i vase blizke.. mam z toho az husi kuzi

17.12.2017 5 z 5

Architektonické slohy: obrazový průvodce Architektonické slohy: obrazový průvodce Owen Hopkins

Tak, co si budem... Obálka poměrně navnadí, popis - obrazový průvodce taktéž.
V knize jsou poměrně dobře a jasně popsány dané slohy, které se v rámci historie projevily v architektuře. Na druhou stranu bych čekala více fotek, více detailních záběrů nebo i bližší informace o daných stavbách. Přecejen u "obrazového průvodce" si představuji víc, než jen 1 fotku budovy ke kapitole. Osobně doporučuji sedět s knihou u internetu a vše, co vás zaujme si vygooglit.

16.12.2017 3 z 5

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci Giles Milton

Když jsem četla knihu první, Když Hitler bral kokain... psala jsem, že si anotace moc nečtu, takže mě obsah knihy překvapil, každopádně jsem ocenila čtivou formu.. Tady už jsem věděla do čeho jdu, forma a styl pořád stejné, ale i tak jsem z knížky měla lepší pocit :-)

10.12.2017 4 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

Verim, ze ta kniha muze byt pro mnoho lidi zajimaca, ale ja ji nejsem schopna ani docist. Ocenuji vsak to, ze si dal opravdu autor zalezet. Je to velmi podrobne a prichazi s jasnymi argumenty. Autor je Nemec, euroskeptik a jeho nenavist vuci EU je v knize jasne zretelna.

28.11.2017 2 z 5

Marketing obchodní firmy Marketing obchodní firmy Marcela Zamazalová

Hezky zpracovaná kniha, která poslouží i jako skripta. Nevýhodou však je, že se vzhledem k rychlému vývoji v oblasti obchodu a marketingu plno věcí od dob vydání změnilo. V základu však teorie souhlasí.

28.11.2017 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Já jsem původně chtěla dát hvězdy 2, ale nakonec mi přijde, že to nebylo tak špatné. Nezasmála jsem se ani jednou, asi té knize uškodilo dost mé očekávání, spíš jsem vlastně byla trochu znechucená. z puberty, z toho jak to ti puberťáci vlastně mají... Byla to druhá knížka od autora (po Nestydatých plavkách), nebylo to zrovna dílo, které bych si zapamatovala, ale jako oddechovka to ušlo

27.11.2017 3 z 5

Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Zdeněk Svěrák

Tak já nevím, ačkoliv mám pana Svěráka ráda, tohle mě za srdce úplně nechytlo :-/

26.11.2017 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tak touhle knihou se autor opravdu vysvihl mezi me nejoblibenejsi

26.11.2017 5 z 5

Dívka s tetováním na zádech Dívka s tetováním na zádech Amy Schumer

Amy znam max z ukazek na Comedy Central, ale nikdy jsem zadne jeji vystoupeni nevidela. Ale cekala jsem, ze jako komicka by mohla byt knizka prijemna a oddechova. A ona nakonec byla

23.11.2017 3 z 5