Bustedka Bustedka komentáře u knih

Panenka Panenka Mo Hayder

Do knížky jsem se zacetla az na posledních stránkách. Taková hezká průměrná morbidní detektivka

16.09.2017 3 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Asi jsem už trochu zhyckala. Čtu těch detektivek tolik, že mě osloví asi opravdu už jen taková, kde s napětím ocekavam kazde slovo a nemuzu dospat na pokracovani. Tahle kniha byla příjemná, ctiva, ale prislo mi, že autorka to docela dost natahuje. Zprvu jsem měla trochu zmatek v postavách, ale to přiznávám spíš bylo mým rozpolozenim. Některé věci se dost opakovaly, některé věci byly zbytečne. Za mě lepší průměr

07.09.2017 3 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Jak to vidím já... Autorka dala výpověď v práci a rozhodla se, že bude na volné noze. Jenže co teď? Chtělo by to vydělat nějaké peníze, že. "Napíšu knihu". No jo, jenže o čem. A tak dumá, dumá a na nic nepřichází. A pak si vzpomene na bestseller, který nedávno četla a dostane skvělý nápad. Vydělat na nápadu někoho cizího. Vezme si předlohu do ruky a přepisuje to. Jen místo metody KonMari popisuje metodu ToMěNetrápí. Občas použije doslova stejnou větu jako v předloze, občas napíše něco svého.
1 - Marie Kondo s knihou nemá nic společného, nemohla se k ní ani vyjádřit
2 - zajímalo by mě, jak je to s právy na obálku knihy, protože nemít naprosto stejnou grafickou úpravu jako kondovský úklid, prodeje by podle mě byly o 50% menší
3 - celá kniha se dá shrnout do jedné věty: Nehroťte blbosti, užívejte život a dělejte jen to, co chcete
4 - jsem ráda, že autorce její metoda přinesla do života více sexu a opálení, ale mě tak trochu obrala o čas
5 - vzala jsem si hlavní radu k srdci a ani knihu nedočetla.... a to se u mě opravdu nestává

04.09.2017 1 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Šachovà partie mě hned na začàtku knihy docela vylekala a okamžitě snižovala celkové hodnocení knihy. Byl to poměrně výrazný rušivý element. Postupem času jsem ho přestala vnímat. No a teď jsem přesvědčenà, že právě díky "dé6 - g8" si tuhle knihu zapamatuju. To napětí, které u knih někdy mívám, nebylo nijak silné, omezený počet postav byl sympatický, hlavní hrdinka se zlidšťovala.

03.09.2017 3 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Jsem moc ráda, že se mi ta kniha dostala do rukou. Ačkoliv pár homosexuálů a lesbiček znám, nikdy jsem k nim neměla tak blízko, abych viděla svět i jejich očima. Tenhle příběh je příběh denikovy, psaný vtipně, svižně a kulantně. Jako oddechovka super, místy se i pobavíte. Nečekejte (nebojte se), že by se tam objevily pasáže detailně popisující intimní svět gayů. Je to spíš o tom, že kluk potkal kluka a ten kluk se zamiloval a dál už to znáte. Prostě chytře zvolený název knihy, který falešně navnadí či pohorší ☺️ • za mě palec nahoru

01.09.2017 4 z 5

Můj přízvuk je skutečný Můj přízvuk je skutečný Kunal Nayyar

Většinou si knihy vybírám podle recenzí. Ale jsem fanoušek TBBT, takže tohle byla tak trochu povinnost. Kunal je Rajesh a kdyby to Rajesh nebyl, tak (odhledneme-li od faktu, že by kniha vydaná nebyla) dílko upadne v zapomnění. Literární senzace to není, stylisticky by to napsal mnohý z nás, ale na druhou stranu je to důvod, proč se to čte lehce, snadno a rychle.
Někdy jsem se nudila, někdy jsem se usmívala, od srdce jsem se zasmála pouze jednou. Takže určitě nečekejte, že si z toho sednete na zadek, ale jako oddechovka na pláž, pod peřinu, či do vlaku, to poslouží.

29.08.2017 3 z 5

Ďábelské puzzle Ďábelské puzzle Pavel Jansa

A ještě jedna věc... OBÁLKA?? Pane bože proč... když jsem knížku dostala jako dárek od tchyně, myslela jsem, ze je to nějaké ne moc kvalitní staré vydání detektivky z osmdesatek. A ono ejhle, rok 2007.
Obálka prodává... musí zaujmout. Ale tohle fakt ne

28.08.2017 3 z 5

Ďábelské puzzle Ďábelské puzzle Pavel Jansa

Nebýt prologu, tak knihu odložím asi hned na začátku. Ale jakožto klasická ženská zvědavá mě prostě zajímalo, kdo je ta žena a kdo jsou ti muži a jak se tam dostali. Po prvních pár kapitolách jsem si trochu ťukala na čelo, ale postupně mi to začalo dávat smysl. Ovšem epilog zas ten celkový dojem trochu zkazil. A jestli byla knížka lehce přitažená za vlasy, tak právě pár posledních stránek onen pocit ještě podtrhla. Dvakrát.
Na druhou stranu přečteno za 2 dny, četlo se hezky, zvídavost tam byla. Nepatří to sice k tomu nejlepšímu, co je na české literární scéně vydané, ale určitě to nepatří ani na druhý konec pomyslného žebříčku.

28.08.2017 3 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Ta kniha má určitě mnoho pozitiv. Je velmi dobře napsaná, poměrně obsáhlá, místy opravdu vtipná i tragická, ale já se nějak nedokázala začíst. Nepamatuji si, že bych nějakou knihu četla tak moc dlouho. Kdyby autor pár stránek ubral, vůbec by to asi nevadilo, na druhou stranu musím uznat, že pokud pominu můj - podle všeho vlivem osobního rozpoložení rozporuplný pocit - kniha je to kvalitní a čtivá.

26.08.2017 3 z 5

Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl John Gray

Knih na téme MUŽ a ŽENA bylo napsáno spoustu. Tahle patří asi k těm lepším. Nemuselo to mít 300 stránek, stačilo bohatě 100 a knížka by tím netrpěla tím neustálým opakováním jednoho a toho stejného.
Některé myšlenky byly velmi dobré, zapsala jsem si je a hodlám si s mužem sednout a důkladně probrat náš vztah (ten bude asi rád...)
Vlastně celý můj dojem z knihy kazí hlavně fakt, že autor vydal asi dalších 10 knížek na stejné téma, což beru čistě jen jako vydělávání peněz na jednom a tom stejném a toho úplně příznivec nejsem

18.08.2017 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Moc hezke cteni☺️ Člověk samozřejmě tuší, jaký bude konec - precejen je to Vlak naděje, ale nic to nemění na tom, ze se jedna o příběh silný nutici k zamyšlení. K zamyšlení nad tím, co považujeme za samozrejme, jak se k nám chovají naši blízcí, k čemu jsme predurceni, co se s tím dá delat... moc se mi líbilo propojení dvou na první pohled odlišných světu. Ale opravdu jen na první pohled

06.08.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Bylo mi až špatně. Špatně z toho, že je vůbec někdo schopný takových činů. A kdyby se v posledních letech pár takových otřesných případů neobjevilo ve zprávách, nebudu asi moc věřit tomu, že by se to v dnešní době mohlo stát.
Kniha je čtivá, vtáhne vás do děje, čekáte, jak to všechno dopadne.. Respektive tak nějak víte, jak to dopadne, ale ta cesta, načasování...no prostě NUTNOST PŘEČÍST

04.08.2017 5 z 5

Jeho Veličenstvo Bertie Jeho Veličenstvo Bertie Stephen Clarke

Očekávání. Nikdy nečtěte knihu, u které máte velké očekávání. Na základě recenzí jsem byla přesvědčená o tom, že se budu bavit. Že to bude příjemně čtivé a přelouskám to coby dup. Ale mýlila jsem, nezasmála jsem se ani jednou. Knihu jsem musela i odložit na chvíli, prostě to byla pro mě hrozná nuda...

31.07.2017 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Od Hartla jsem žádnou jinou knihu nečetla, ale samozřejmě jsem měla vzhledem k jeho profláknutosti obrovské očekávání. A nezklamalo mě to, naopak. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, s úsměvem na tváři.
Je to takové oddechové čtení, dokážete se vžít do situací, dokážete si vše jasně představit.

24.07.2017 5 z 5

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Joby Warrick

Podrobná,čtivá, srozumitelná. IS je pojem, který se ve zprávách objevuje vesměs každou chvíli a zvlášť v poslední době jsou jejich skutky čím dál tím bližší. Kniha chronologicky popisuje to, jak se IS stal IS. Na druhou stranu jsem asi od knížky čekala trochu víc filozofického náhledu, než historický popis událostí

21.07.2017 4 z 5

Prodaná nevěsta Prodaná nevěsta Jiří Votruba

Votrubovy ilustrace jsou nádherné. V textu jsem se ale jednou ztratila. Chválím ale vysvětlení pojmů, přiblížení doby, Smetany na konci knihy

18.07.2017 3 z 5

Malý český poutník Malý český poutník Ondřej Hník

Ilustrace krásné, básničky jsou dost zvláštní. Nijak mě to neoslovilo. Za ty peníze jsem čekala teda o dost víc.

18.07.2017 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Pokud chcete vsadit na jistotu, zvolte zmizení, vraždy a děti. Tady se příběh vyvedl na 100%. Nedokázala jsem odtrhnout oči, poslední pár stran jsem se opravdu bála. A přiznávám, že se musím jít odreagovat něčím veselejším, abych vůbec usla, protože jako matce mi dělá sebemenší problém násilí spáchané na dětech.
Každou chvíli jsem měla za vraha někoho jiného, nakonec jsem byla dost překvapená. Jděte do toho. Budete nadšení.

16.07.2017 5 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Pokud máte ve svém okolí někoho nadaného, nebo vy sami jste nadaní, tahle kniha Vám může objasnit dost otázek. Čte se hezky, jsou tam věci podstatné. Doporučuji

14.07.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že už nemám potřebu si vyškrábat oči, jsem se konečně dostala k dočtení Čtyř dohod • Jsem člověk racionální, logicky zaměřený a nadpřirozeno je mi cizí. Při slovech anděl, sen života a znovuvzkříšení jsem měla husí kůži. Na druhou stranu, pokud si tu knihu přeložíte do svého jazyka a víte, co v tom chcete najít, může vám to pomoc si odpovědět na pár otázek, které v sobě již delší dobu máte. • Chtěla jsem si tu knihu přečíst už jen z toho důvodu, že je to kniha známá a mnohými doporučovaná jako cesta ke spáse (Tu sice nehledám, ale mám nereálný sen, přečíst si všechny knihy světa, tak postupuju od nejznámějších) • Myšlenky jsou jasné, dají se shrnout do par vět a všechno v knize obsažené již vlastně víte. Ale člověk to potřebuje i slyšet od jiných, potřebuje podat pomocnou ruku, přečíst si návod a s vědomím, že na to nejste sami, si dodat potřebnou motivaci k činům, které byste asi jen tak neudělali. Úvod, závěr a konečné modlitby jsou psány jazykem mě cizím. Dohody samotné se čtou hezky. Takže směle do toho

14.07.2017 3 z 5