Bustedka Bustedka komentáře u knih

Pyžamo pro tygra Pyžamo pro tygra Jana Štroblová

Ke knize jsem se dostala na doporučení blogerky SchoolOfBeauty, protože jsem hledala něco, co budu moc malé předčítat před spaním. Knížku jsem navíc koupila tady za bezvadnou cenu a ačkoliv to měl být původně dárek k Vánocům, nevydržela jsem a začalo se číst hned. 13 pohádek, každá na pár stránek. Vždy před pohádkou a za krátká básnička. Čte se moc hezky, ilustrace jsou jen dalším bonusem.
Obsahově velmi propracované, moc oceňuji, že je to pohádková knížka o rostlinách a zvířatech. Díky každé pasáži máte nové téma pro vyprávění. Ať už se jedná o kočky, tygry, kytky na louce nebo o zimním spánku medvědů. Z části poučné, z části veselé. A jsem si jistá, že se ke knize brzo vrátíme :-)

21.11.2017 5 z 5

Většinou si anotace moc nečtu a necham se překvapit. Tohle je takovy průměr, nenadchne a neurazi. Vse se doctete i na internetu. Jedna se o popisovani kratkych historickych udalosti prevazne z 20.stoleti a v mnoha pripadech z obdobi valky. To, ze je kniha opravdu rozlozitelna na mnoho dvoustrankovych pribehu, dela knihu ctivou. Do vlaku a na cesty, pokud se zajimate o historii tak ideal.

15.11.2017 3 z 5

Makroekonomie Makroekonomie Václav Jurečka

Obrovsky mi pomohla při učení na zkoušku i před státnicemi. Krásně vysvětlené grafy.

09.11.2017 5 z 5

Mikroekonomie Mikroekonomie Václav Jurečka

09.11.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Přiznám se, že jsem do téhle knížky jít nechtěla z jediného důvodu. Představovala jsem si, že to budou ženské plky o ničem (v tom jsou ženy přebornice). Občas to totiž my ženy přeháníme a chováme se jako psychicky labilní slepice (nic proti nikomu). A víte co? Ony to možná jsou nicneříkající žvásty (minimálně z pohledu chlapa určitě), ale jsou to moc hezký žvásty. Takový rádoby filozofický, nutící k zamyšlení (pokud je správná nálada). Mně osobně různý kapitoly připomenuly mnoho prožitého, co už dávno bylo téměř zapomenuto. Donutily mě vytáhnout všechny ty zavřený šuplíky a zrekapitulovat si chyby, radosti a zas se na to podívat z jiného úhlu. Navíc ta grafická podoba?? Panebože... kéž by takových knih bylo víc.To je přímo vizuální orgasmus.

09.11.2017 4 z 5

Kriminálník Kriminálník Karin Slaughter

Neskutečně pomalý rozjezd, který zbytečně škodí. V polovině knihy jsem vlastně moc nevěděla co se řeší. Ovšem poslední stránky mě vtáhly do děje a já nemohla odtrhnout oči. Postav bylo víc než dost, navíc jejich jména tak obyčejná, že jsem se vždycky musela zastavit a uvědomit si kdo je vlastně kdo. Prolínání minulostí, budoucnosti, pohled jiné postavy.. ten námět nebyl vůbec špatný, jen si myslím, že nebyl úplně dobře uchopeny. A trochu jsem se také pozastavovala nad popisem těch činů. Pozor spoiler - ať mi nikdo neříká, že devět měsíců je někdo prisity k posteli, má prisitou pusu a oči a porodi zdravé krásne dítě, které se hned usmívá na své zachrankyne. To je blbost.

02.11.2017 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jakožto dcera divadelníka, ačkoli amaterskeho, měla jsem k povolání herce nějak blízko. Ne že bych se sama chtěla stát slavnou herečkou, to chraň pan bůh, ale měla jsem pocit, že jim rozumím. Že jako když můj táta a segra znají profesionální umělce, tak já taky. A díky téhle knížce jsem se zas myšlenkama dostala zpátky k tomu, jak jsem jednou v životě šla do divadelního klubu a u stolu se mnou seděl Martin Pisarik. A já Marušce za tohle zavzpominani fakt děkuju. Málokdy se u knížek smějí nahlas a tady tomu bylo dokonce několikrát. Budu tajne doufat, ze se jednou nekdy mozna dockame pokracovani, protoze mam za to, ze prave podobne ladene knihy, kde se s humorem a nadhledem popisuje zivot jaky je, jaou docela nedostatkovym zbozim

30.10.2017 5 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Docela mi trvalo, než jsem se zacetla, ale nakonec to bylo vcelku dobre. Nevsazela bych na to, že ve vás knížka nechá nějaké hlubokomyslne vzpomínky, ale jako odreagovacka ideál.

28.10.2017 3 z 5

O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi O Rumcajsovi a loupežnickém synku Cipískovi Václav Čtvrtek (p)

Postupně se dopracovávám při předčítání dceři k těm klasickým pohádkám. Jako malá jsem na to nebyla, takže jsou to pro mě nově objevené příběhy. Musím říct, že je to mnohonásobně lepší než byla Kubula, ale i tak mi občas zůstal rozum stát. Ale asi největší mínus pro mě měl konec knihy, protože Rumcajs defakto nechal trpět obra, ačkoliv byl hodný.

25.10.2017 3 z 5

Ilustrované židovské anekdoty Ilustrované židovské anekdoty Jiří Šimon

Nemám smysl pro humor asi. Ale vtipný mi prisel pouze jeden vtip. A to se mi ty židovské vždycky líbily

23.10.2017 2 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Tak ja vam nevím. Člověk si opravdu musí uvědomit, kdy a za jakých okolností byla pohádka napsána. Vyšší hodnocení je í dílem cenzury. Což samo o sobě dělá knížku zajímavou. Ale já tomu nějak na chuť nepřišla. Pamatuju si jak jsme jako malinci pohádku poslouchali z kazet, ale prostě po tě literární stránce mě to zas tak nenadchlo.

23.10.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Já nemám ráda detektivky, kdy je vrah jasný už v polovině knihy. Takže když nastalo "ani ne tak velké" odhalení, trochu mi spadl úsměv z tváře. Jenže i tak jsem byla do knihy začtená, čím dál tím víc. Pořád jsem měla otázky, které vydržely až do konce. Takže 4 hvězdičky naprosto oprávněně

23.10.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Detektivek jsem četla vīc než dost a tahle opravdu patřila k těm lepším. Napínavé, ctive

19.10.2017 5 z 5

Faktor Churchill Faktor Churchill Boris Johnson

Od začåtku jsem autora podezřívala, že je do Churchilla zamilovån, má jeho plakát nad postelí a každý večer se k němu modlí. Já panu Churchillovi nechci samozrejme upírat žádné zásluhy, ale v podání autora je to Bůh. Za vsechny chyby, ktere udelal vlastne nemuze on sam. Byl hnusny na sluzebnictvo? Kdo by nebyl, kdyz tak tvrdě pracuje? Protirecil si? To sice ano, ale za to můžou voliči, kteří ho nezvolili. Proste ten nejlepsi z nejlepších. Až to bylo otravne. Ta kniha je také plná emocí "stojím na místě, kde se to všechno událo. O bože, můžu hlavu pritisknout na desku jeho pracovního stolu. Já se asi zblázním ". No celkový dojem je prapodivny

19.10.2017 2 z 5

První konec První konec Lauren James

Námět super, styl psaní vyhovující, významné plus za grafickou podobu. Dopisy, mapky, statusy z FB tomu dávají velký šmrnc. Na druhou stranu jsem se jen ksichtila vždy, když se odehrával nějaký dialog typu: mám tě ráda - já tě mám taky rád - miluju tě (jejda to jsem říct nechtěla) - i já tě miluju... atd atd.. Tyhle romanťárny já prostě nemám ráda. Na tom je vždy poznat, zda knihu napsala žena, či muž :-D No každopádně do příběhu jsem za až tak vtažena nebyla, ale do druhého dílu se ráda pustím.

12.10.2017 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Jako malá jsem na pohádky nebyla. Kubulu jsem znala jen podle názvu, ale příběh jako takový jsem objevila až teď, při predcitani dceři. Nostalgie tedy u mě nezapusobila. Použity jazyk je dosti složitý. Pro děti dnešní doby si myslím dost neuchopitelny. Příběh jako takový mi nepřišel nijak zajímavý, ani vtipný a na rovinu jsem se docela těšila, až knížku malé doctu a já budu moci sáhnout po něčem jiném.

08.10.2017 2 z 5

Jak se žije V Dánsku, recepty na tradiční jídla, kam se podívat v Kodani... To vše v knize naleznete. Čekala jsem sice os knihy trochu něco jineho, ale zklamaná nejsem. Naopak. Mám chuť běžet do obchodu pro svíčky. Vedecky přístup je zajímavý a nových informací bylo opravdu spoustu. Ale pořád mi to přijde jak průměrná kniha, která neoslni. Jenze tu nekdo zapracoval na graficke posobe knihy - od obalky pres fotografie. A to vsechno dotvorilo pocit z knizky na uroven **** - prostě Hygge

07.10.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Četla jsem všechny knížky od této dvojice, ale když si to zpětně promítnu, pamatuji si jen Playground. Protože byla jiná. Co se týče Joony, ostatní díly na mě působily mnohem mnohem lépe. Je to sice možná tím, že to byly jedny z prvních severských detektivek v mé knihovně, navíc jsem v poslední době četla mnoho podobných knih, ale tady mě příběh prostě nechytl. Přišlo mi to zdlouhavé, některé pasáže nicneříkající. Možná, kdyby to mělo o nějakých 100-150 stran méně, mělo by to větší spád a čtenáře by to chytlo. Teď jen vím, že mi knihu bude připomínat jen záznam v seznamu přečtené literatury, takže za mě jen **

06.10.2017 2 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

ja nevím kde dřív začít, smeju se ještě teď ☺️ To bylo tak moc absurdní, naivní, zidealizovany..
taky jsem snila o muži svých snu, Me večerní fantazie byly vesměs přes kopírák. Jenže mne bylo asi 17. Děsím se trochu toho, ze má taková kniha přes 1000 hodnocení. Já jsem nikdy nebyla na tyhle románky, Sex ve městě a pod. Přišlo mi, ze to jen představuje ženské jako slepice. No a vím, ze zas nějakou delší dobu k podobně ladene knížce nevztahnu ruku. Radši. Mám pocit, ze jsem zhloupla

29.09.2017 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

První půlka byla úplně o ničem, nakonec to určitý spád mělo, ale i tak to nebyl žádný výborný počin. Já osobně jsem nikdy neměla ráda tohle vydělávani na myšlence někoho jiného, takže přiznávám, že můj názor není moc objektivní a na knížku se koukám asi víc kriticky. Přesto se ale asi nemýlím, když řeknu, že některé dialogy byly jak že slohu z gymnazia. V první části se člověk zaobira Fariou, aby pak zjistil, že to s asi "hlavním námětem" nemá nic společného a slouží to spíš do počtu. Nevím nevím. Rozporuplné pocity mám.

27.09.2017 2 z 5