cori cori komentáře u knih

Legendy: Draci Legendy: Draci Jakub D. Kočí

Sborník bych tak o čtvrtinu zkrátila, zejména bych vypustila kratší povídky (Mezi světy, To malé, kouzelné, Studie o vlkodracích, Zpráva pro vládu,..). Nejvíc mě zaujaly povídky Nejstatečnější muž světa, O Aidanu a Deirdre, Sametová jsou křídla smrtihlava. Nezklamal ani Renčín, Kuglerová, Bandžuch, Dufková a Dobiáš. Viz mé komentáře k jednotlivým povídkám.

26.06.2014 4 z 5

Týká se to i mne? Týká se to i mne? Karel Nešpor

Zajímavá je kapitola o technikách, které člověku mohou pomoci překonat chuť se napít (např.suchý dům, kamínek - nejlepší je ametyst, rituální odhození problému, ...). Přínosná je i kapitola o tom, jak si zvýšit sebevědomí, nebo vybrané cviky jógy.

25.06.2014

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Mega hustej nářez byl opravdu mega. Odpalování atomovek a procházka vesmírem - pro upíry žádný problém.

03.06.2014 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Pokračování akční jízdy s cílem osvobodit Zemi od žluťásků. Zajímavou postavou byla princezna Diana. Albáncům by se asi popis jejich domoviny a jejich mentality moc nelíbil.

01.06.2014 3 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Svižná akční jízda, která se s ničí nepáře. Bavilo mě, jak Bezzemek všude byl a všechno viděl (bitva u Kresčaku, bitva na Bílé hoře, atd.). Uhřík byl docela sympaťák.

01.06.2014 3 z 5

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

Skvělá oddechovka. Nejvíc mě bavily dialogy mezi Princeznou a Kedrigernem i Čarocon.

28.05.2014 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Další příběh zvědavé a po pravdě slídící rodiny Kuislů. Líbila se mi lokace - klášter Andechs, o kterém jsem již slyšela. Místy docela strašidelné vyprávění. Kat Jakob tentokrát nikoho nemučí, nýbrž se dal jako mnich na pokání. Autor se inspiroval pověstmi o Golemovi a Frankensteinem.

25.05.2014 4 z 5

Krvavá čest Krvavá čest Ondřej Jireš

Antologie přináší historickou fantasy zasazenou do období vrcholného středověku. Nejvíc mě zaujaly povídky Starýma očima, za tisíc let (V. Kadlečková), Saladinova lampa (Antonín) a Život za život (L. Medek).

25.05.2014 4 z 5

Žoldnéři fantasie: Knížata páry a ducha Žoldnéři fantasie: Knížata páry a ducha Michael Bronec

Sborník přináší 9 soutěžních povídek a bonusovou povídku Míly Lince Pod medvědí horou. Rezavé ovce Daniela Tučky se zaslouženě umístily na prvním místě. Dále mě zaujaly povídky Dvojčata od Müllerové, Ten druhý od Vaňkové a Conquistador od Sládka.
Viz mé komentáře k jednotlivým povídkám.

22.05.2014 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Příjemná akční historická oddechovka. Líbí se mi, že autor používá osobně prochozené lokace. Jen mi trochu vadilo, že všichni padouši přišli o život, jen jejich Mistr zůstal nějak opomenut a naši aktéři vůbec nemají strach, že by se jim mstil. Bavilo mě odkrývání templářských šifer.

18.05.2014 4 z 5

Případ nitravské mince Případ nitravské mince Stanislav Češka

Čtvrtý příběh detektiva amatéra knížete Slavomíra, který tentokrát pátrá po padělatelích mincí. Díky obrovské náhodě se dostává na jejich stopu a postupně je všechny díky svému důvtipu i božímu soudu odhalí. Nebýt té neuvěřitelné náhody, nevím, jestli by penězokazce někdy vůbec vypátral. V porovnání s prvním dílem autor ubral nudné a nezáživné popisy. Příjemná oddechovka.

26.04.2014 3 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Další dva detektivní příběhy s trojicí oblíbených hrdinů - Jiřím Adamem, Petrem a Rozárkou. První příběh Trpké víno mi přišel akčnější. Rozárka se zapojuje do pátrání po zmizelém šlechtickém synkovi též, tentokrát v přestrojení za prostitutku. V druhém příběhu Klášterní kostnice, kde někdo postupně zavraždí 7 jeptišek, mi motiv hlavního vrahouna přišel málo pravděpodobný. Rozárka tentokrát vyšetřuje v přestrojení za novicku. Rozuzlení vycházející z "rodinných pout" mě poněkud zklamalo. Klášter v Doksanech byl podle autora největším semeništěm hříchů v království.

19.04.2014 3 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Napínavé krimi, v němž má policie jen podřadnou roli. Akci umocňuje rychlé střídání kapitol, v nichž vystupují tři ženy - matky, které spojuje chlapec v kufru a které musí překonávat svá traumata z minulosti.

17.04.2014 3 z 5

Krvavý polibek Krvavý polibek Lisa Jane Smith

Sedmnáctiletá upírka Jez zjistí šokující pravdu o svém původu, proto prchá z říše temnot mezi lidi, které doposud lovila. Nyní se stává jejich ochránkyní a musí zabránit vyplnění starého proroctví, které předpovídá zánik lidstva a vládu upírů. Nenáročná oddechovka s akčními scénami (souboje upírů, pády ze střechy, boj s měňavcem, únosy) nechybí ani milostné zmatky. Jako v předešlých dílech série se objevuje plno nečekaných náhod, viz setkání spřízněných duší, kdy je šance jedna k milionu, že se setkají. Přišlo mi nelogické, že Jez byla nejsilnější upírkou a vůdkyní motorkářského gangu, i když bylo řečeno, že takovou sílu kvůli svému původu mít nemůže.

17.04.2014 3 z 5

Stín Černého hvozdu Stín Černého hvozdu Míla Linc (p)

Výpravný epický román s několika dějovými linkami, v nichž Richard a Žibřid pátrají po vrazích, kteří zmasakrovali účastníky svatby Richardovy sestry. Dobře rozehraná zápletka, nechybí souboje ani obléhání hradu, síla přátelství ani věrnost přísaze. Jen mě trochu zklamala pointa. Doufala jsem, že motivací hlavního záporáka bude něco víc než "rodinná pouta".

17.04.2014 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Přečetla jsem bez znalosti prvního dílu, ale myslím si, že to moc nevadilo. Po prvních stránkách jsem se dostala do obrazu. Napínavé čtení, nadpřirozené schopnosti, sexuální jiskření, nebožtíci ve sprše a v kufru auta, 20 let starý zločin a celkem vtipné hlášky hlavní hrdinky. Bezva oddechovka.

06.04.2014 3 z 5

Železná ruka Železná ruka Lindsey Davis

Další skvělý dobrodružný příběh, tentokrát ani ne moc detektivní. Falco s družinou neohrabaných rekrutů pátrá po zmizelém legátovi a sepisuje inspekční zprávu o Čtrnácté legii a situaci v Germánii. Na Helenu si brousí zuby princ Titus.

30.03.2014 4 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Miluju Koniáše a nyní i Herberta Ducattiho.

22.03.2014 5 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Tyto povídky zůstávaly delší dobu stranou mého zájmu, ale po přečtení můžu říct, že jsou lepší než některé koniášovky.

16.03.2014 4 z 5

Případ úzké dýky Případ úzké dýky Stanislav Češka

Anotace mě hodně navnadila, detektivní zápletka je celkem promyšlená, i když je jasné, kdo vraždu spáchal, neboť už od prvních stránek jsou jasně určené role - na jedné straně čestní a hodní Moravané a na druhé zlotřilí a lstiví Frankové. Autor jistě moravská hradiště (archeologická naleziště) prochodil a přesně nastudoval jejich dispozici, ale nemusel v textu popisovat rozložení místností a nábytku v každém domě, do něhož Slavomír vstoupil.
Str. 26 popis oblečení Erika: v 6 po sobě jdoucích větách autor použil 6x sloveso mít. Str. 27 a 28 popis Dolnogradu: v 16 souvětích je 18x sloveso být.
Když si odmyslím ty nudné popisy, jedná se o příjemnou oddechovku. Jen mně nesedlo, že staří Moravané používají v 9.století opakovaně výrok: "Náhoda je blbec." Trochu komické je též, že Slavomír ovládá pár karate (kung-fu) chvatů, které se naučil od jednoho Araba, který se je pro změnu naučil od šikmookého muže z Kitaje.

12.03.2014 3 z 5