cziss cziss komentáře u knih

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Hodně přímočarý GB s předem danou "trasou", které umožňuje pouze kosmetické odchylky. Zato je plný drsného "humoru". No, ale celkově to celkem funguje, tak proč ty dvě hodinky u něj nestrávit...

28.04.2022 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

V posledním díle zapadnou všechny díly do velkolepé skládačky tohoto světa. Líbilo se mi, že se ukázalo, že měl autor příběh promyšlený do detailu a do konce nebylo jisté, jak to celé dopadne. Rozhodně se jedná o kvalitní fantasy trilogii, která fanouška žánru na dlouhou dobu zabaví. Co se týče kritiky, tak osobně bych ubral na množství bitev. Také neustále přeskakování mezi postavami činí četbu relativně náročnou na pozornost. Poslední výtku bych měl k překladu - nerozumím tomu, proč nejsou přeložené / přepočtené imperiální jednotky do metrických.

12.04.2022 4 z 5

Louka ohňů Louka ohňů Jiří Pánek

Pěkná knížka, drsná, ale to nejspíš fakticky odpovídá dané době. Mám rád, tyhle knížky "staroslovanské" tematiky. Potěší každá, už je proto, že je jich tak málo.

08.04.2022 4 z 5

Bratři Bratři Jan Oščádal

Tak 4 hvězdy bych dal za akčnost a čtivost. A dvě hvězdy za to, že to nemá moc děj a ještě se v něm člověk hodně ztrácí.

01.04.2022 3 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Na druhém dílu se mi líbí, jak zamíchal kartami našich postav i tamního světa. Postavy mají navíc solidní vývoj. V závěru knížky padne pár informací z historie planety, které sice něco vysvětlí, ale zase vyvstanou nové otázky. V tomto díle se poměrně hodně bojuje, ale to už je Ryanova specialita. Každopádně se jedná o kvalitní fantasy na pozadí zajímavě vymyšleného světa.

29.03.2022 4 z 5

Přes tvář světa Přes tvář světa Russell Kirkpatrick

Ač velmi nerad, knížku jsem za půlkou přestal číst. Nutit se na "krev" u knihy, která má přes 400 stránek a navíc k tomu všemu je prvním díle trilogie, přičemž zbylé knihy v ČR nevyjdou, asi nemá smysl.... Moje chyba, měl jsem si to před nákupem zjistit.

Něco ke knize samotné: Námět a kostra děje je klasika. Bohužel autorovy se nepodařilo stvořit ani jednu postavu, která by byla trochu zajímavá. Děj-neděj, je pouze o tom, že se někde cestuje, někoho se snažíme chytit a zachránit, je to složité a sem tam někoho potkáme. Občas to trochu zpestříme "zajímavou" mytologií. Na této knize se ukazuje, že napsat dobré a čtivé putovací fantasy je asi celkem fuška. Možná kdyby knížka byla poloviční, tak by byla dobrý průměr.

19.03.2022 1 z 5

Vashnův odkaz Vashnův odkaz Joe Dever

Lone Wolf, jak se patří. Pokud to však hrajete od prvního dílů, může se to zdát být trochu jednoduché.

18.03.2022 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Ač se jedná o poměrně dlouhou knížku, tak děj celkem svižně odsýpá. Ze začátku jsem měl trošku problém zorientovat se v postavách, protože ji je celkem dost. Svět příběhu je zajímavý a líbí se mi i ten nádech záhady. Těším se na další díl, nakonec celé toto dílo je v podstatě takový úvod.

16.03.2022 4 z 5

Netopýří perla Netopýří perla Tomáš Andalk

Hezký GB, spíš pro menší děti.

02.03.2022 4 z 5

Kosmická hlídka Kosmická hlídka Ljuba Štíplová

Lepší GB jak Na rozkaz krále. Výsledek hry ale i tak dost závisí na náhodě.

01.03.2022 3 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Moc pěkná fantasy o lidech a trpaslících. Nejde o nic epického, řeší se tu lokální konflikt jednoho království. O to větší prostor mají jednotlivé postavy. Líbil se mi i ambivalentní vztah autora k jeho hrdinům.

01.02.2022 4 z 5

Legenda o Rovenu Legenda o Rovenu Jindřich Rohlík

Mě se kniha celkem líbila i když bych preferoval, kdyby autor netlačil tak na pilu s humorem. Knížka je v podstatě pouze úvod a jako takový je zbytečně dlouhý a má zbytečně moc postav. Ale těším se na další díl.

14.01.2022 3 z 5

Můj svět Můj svět Zuzana Vantuchová

Ilustrace v knížce jsou malované, texty jsou vtipné a poučné. Dětem se moc líbí.

Básničky z lesa Básničky z lesa Lucie Krystlíková

Domácí zvířátka Domácí zvířátka Lucie Krystlíková

Lesní zvířátka Lesní zvířátka Lucie Krystlíková

Dopravní prostředky Dopravní prostředky Lucie Krystlíková

Zvířátka z divočiny Zvířátka z divočiny Lucie Krystlíková

Vinárna u Pavouka Vinárna u Pavouka Zdeněk Svěrák

Potěší nejvíce asi fanoušky Salonu Cimrman, nicméně pro hloubavé Cimrmanology lze také doporučit.

22.12.2021 2 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Pro fanoušky divadla Járy Cimrmana pěkný bonbonek. Dozvíte se pár zajímavostí, nějaký ten osobní příběh a nahlédnete za oponu, i když jen trošku. Fanouškům lze jen doporučit.

22.12.2021 5 z 5