dancadragneel dancadragneel komentáře u knih

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Tato hra je velmi dobře zpracovaná a rozhodně doporučuji. Pokuď jste viděli film tak tato hra vás rozhodně překvapí, poněvadž se v něčem liší. Vřele doporučuji.

06.03.2017 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je krásný, že tuto knihu hodně všude ohlašujeme a že polovina českých občanů zná nazpamět aspoň pár veršu, ale i přesto si myslím, že máme rozhodně lepší poezii, která stojí za více pozornosti než tato. Aspoň to je můj názor na tuto báseň.

06.03.2017 1 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Těžké na pochopení a i přesto jsem si tuto sbírku básní oblíbila. Jsou odlišné a jsou krásné. Rozhodně nelituji toho, že jsme si mohla tuto sbírku půjčit a přečíst.

06.03.2017 2 z 5

Prázdniny na farmě Prázdniny na farmě Andrea Wandel

Překrásné, rychle čitelné a rozhodně zajímavé pro mladé koňáky co mají čas si číst o koních.

První První Kiera Cass

Překrásný díl, který končí dost zajímavě, ale přesto tu svatbu očekával snad každý ne? Důležitějším překvapením je osud královny a krále a Maxonovo poslední rozhodnutí. Rozhodně doporučuji mladším čtenářům, kterým by se tato kniha mohla líbit. Svým způsobem je to tak trochu jemnější podání Hunger Games s romantickou a milou atmosférou.

Elita Elita Kiera Cass

Narozdíl od prvního dílu slabší část této trilogie. Děj je svým způsobem pořád to samé dokola a nudný. Rozhodně naproti prvnímu dílu tady tato kniha klesla. Škoda toho...

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

První drama, které se mi obtížněji četlo i přesto rozhodně stojí za to si ho přečíst. Po přečtení se budete nadále smát lidské hlouposti. Rozhodně trefné dílo, které se hodí i do dnešní doby.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Vtipná dětská veršovaná pohádka, která snad potěší každého.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Překrásné a rychle přečitelné. Rozhodně není problém s tím pochopit smysl básně. Rozhodně doporučuji....

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Hrozně rychle přečtené a hrozně snadno pochopitelné. Snad první poezie, při které jsem neměla problém pochopit o co jde. Rozhodně doporučuji k maturitě.

Poník hrdina Poník hrdina Anne Bachner

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů této série. Rozhodně doporučiji těm kdo mají rádi koně a poutavé dětské příběhy.

Poník na výletě Poník na výletě Anne Bachner

Překrásný poutavý příběh a k tomu ještě s koňmi. Jako malá jsem ho zbožňovala.

Magický příliv Magický příliv Angela Dorsey

Překrásný příběh o přátelství mezi člověkem a koněm. Jednoduchý jazyk a děj rozhodně přidával na kráse a kniha se četla jedna radost. Jen škoda, že jsem si to neuvědomila dříve...

06.03.2017 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Zde přesně nastává ten zlomek kdy se z pohádkové knihy pro děti stává fantasy kniha pro puberťáky. Tento díl je už temnější ale přesto překrásný.

06.03.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pohádková knížka která se postupně po dílech stává knihou, kterou by asi děti už přečíst nezvládly.

06.03.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Díky tomuto dílu jsem si prostě zamilovala Simona. Je to jedna z postav, která je rozhodně skvělé popsána a má zajímavý životní příběh.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl knihy, který je rozhodně skvělý stejně jako předchozí.

06.03.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Překrásná oddychová četba, která rozhodně zaujme dějem a světem, který autorka vymyslela. Rozhodně poutavé a zábavné.

Poník a dvojčata Poník a dvojčata Anne Bachner

Roztomilé příběhy a milé k čtenářům. Rozhodně příjemné čtení pro děti...

Začarovaný poník Začarovaný poník Anne Bachner

Překrásný dětský příběh o lásce mezi poníky. Vřele doporučuji