Danuška.Da Danuška.Da komentáře u knih

Odsouzen k smrti Odsouzen k smrti Veronika Martinková

Po pětihvězdičkovém hodnocení knihy Vina a trest jsem sáhla i po další knize od autorky a moc hezké setkání to tentokrát nebylo.
Knize se musí nechat, že je velmi čtivá. A taky to, že autorka umí psát skvělé dialogy. Líbily se mi i kapitoly z pohledu Davida, týkající se víceméně vyšetřování, zato kapitoly Hany mi už přišly úplně nadbytečné. Nepřinášely nic nového, točily se v kruhu na jednom místě a víceméně jen glosovaly to, co v předchozí kapitole David udělal, nebo co řekl. Po pár kapitolách to už bylo docela otravné, vše číst opakovaně z pohledu dvou postav, aniž by to přineslo něc o nového v ději.
Detektivní linka se v té spleti pomalu vytrácela a stagnovala, nejen na úkor osobní linky Davida a Hany, ale i na zbytečnosti kolem vztahu Hany a manželky oběti a pak na lapsy Davida - anebo nevím, jak pojmenovat to, kam se to celé začalo stáčet. Vyšetřování bylo oproti přečtené knize Vina a trest nezáživné a poskrovnu, s plochým průběhem a bez nějakého dějového oblouku. Jako facka čtenáři detektivek byla strana 393, kde z čista jasna spadl z nebe pachatel. David ho nějak záhadně obstaral pár stran před koncem. O nelogičnostech vyšetřování a motivu ani nemluvím, u dobře napsané knihy by to čtenář pohlcený příběhem přešel, ale tady to zkrátka bilo do očí. Jak mě uchvátila autorčina první kniha, z této jsem docela zklamaná. A je to škoda, protože autorčin styl je dobrý, a nevím, jak ostatní, ale mně se fakt nechce na 400 stranách číst dvakrát to samé, a to, co Hana komentuje a opakuje po Davidovi.

10.10.2024 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Uf. Tolik koncentrované síly, emocí a ..... čeho všeho ještě ..... na pouhých 150 stranách.
Ještě dlouho po dočtení to ve mně rezonuje.

05.09.2024 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Příjemné překvapení. Hezky odvyprávěný příběh s psychologickým přesahem, přesto ze života. Autorku doporučuji a dávám si ji mezi své oblíbené.

28.08.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Další skvělá detektivka od mé oblíbené české autorky. Povedený díl.

21.08.2024 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tento díl od švédské královny detektivek se mi líbil ještě o krapet víc, než Ledová princezna. Baví mě prolínající linky včetně té osobní hlavních postav, Eriky a Patrika. Chvílemi to zavání až vztahovým čtením pro ženy, ale autorka to zdárně prokládá detektivní linkou, která je jaksepatří napínavá a nutí vás číst bez dechu až dokud nezjistíte, jak to bylo. Za mě sázka na jistotu, skvělá oddechová detektivka.

09.08.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Přečteno za jedno odpoledne, takže kniha byla čtivá a měla zajímavou zápletku. Trochu mi chybělo napětí, naopak počet postav mi připadal přehnaně vysoký.
I tak to bylo příjemné čtení z českého prostředí a další autorčinu knihu si určitě ráda přečtu. Těším se, podle ostatních má být ještě lepší.

26.07.2024 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tento díl byl perfektní. Asi nejlepší z celé série. Nemůžu se už dočkat dalšího dílu.

19.07.2024 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

Tak toto bylo skvělý! A těším se na Dvojku.

13.07.2024 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Celou sérii jsem už jednou přečetla, ale teď si dávám re-reading znovu od začátku.
Tento díl je můj oblíbený, a celá série s Robertem Hunterem je zkrátka skvělá. Skvělá.

03.07.2024 5 z 5

Host Host B. A. Paris (p)

Autorčiny knihy mám ráda, ale tato mě nějak neoslovila, jako by tomu něco chybělo.
Další knihu autorky si ale zase ráda přečtu.

23.06.2024 3 z 5

Uloupené dívky Uloupené dívky Angela Marsons

Takového čekání a pak je kniha přečtena během pouhého dne.
I tento díl byl skvělý, zašmodrchaný, napínavý a čtivý.
Kdy bude další, prosím?

17.06.2024 5 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Od této české autorky jsem si přečetla už celou detektivní sérii s psychologem Martinem Steinem a byla jsem velmi spokojená.
Děj plyne jakoby pozvolněji, ale přesto svižně graduje a pořád chcete vědět, jak to nakonec dopadlo, kdo to udělal.
Líbí se mi, že autorka vytvořila živoucí postavy, z masa a kostí a že se naštěstí nevyžívá ve vnitřních monolozích a úvahách hlavních postav. No a uvěřitelnost českého, domácího prostředí je jen třešničkou na dortu.
Vysoká hodnocení a nominace druhého dílu série na Magnesii Literu jen dokládají kvality autorčina psaní.

10.06.2024

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak tohle byla pecka!
Nesnáším toto slovo - obzvlášť v souvislostech s přečtenou knihou, ale jak jinak sdělit, že to bylo zkrátka vý - bor - né ????? Ba dokonce vynikající ????
Kam bude celá série ještě směřovat, ty další díly, když už teď mi pět hvězd nestačí?
Pan Carter umí.

10.06.2024 5 z 5