DasaN DasaN komentáře u knih

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Tento příběh tragické lásky je pěkný i když možná chvilkami trochu přeslazený. Celkově byl příběh chytlavý a stále mě držel v napětí, jak to nakonec všechno skončí.

09.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zajímavá kniha, moc hezky se četla, také se mi líbilo, jak se navzájem prolínaly osudy tolika lidí, kteří se kolikrát ani naznali.

30.09.2016 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zezačátku jsem se nemohla nějak začíst, ale poté se z této knihy vyklubala napínavá kniha se zajímavým rozuzlením.

18.09.2016 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Kniha vyprávěná zajímavým způsobem očima malého chlapce. Příběh je pojat nezvyklou formou, ale proto je má svoje kouzlo.

17.06.2016 3 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Zajímavá kniha o ženě, která bere smrt jako součást života a mrtvým prokazuje úctu. Hrdinka prožívá více dobrodružství v jedné knize, což působí trochu chaoticky a nesouvisle, ale na druhou stranu jsou zde zachyceny zajímavé historické události viktoriánské Anglie i americké občanské války.

24.01.2016 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Krásný a přitom smutný příběh o jedné lži a jejích následcích. Kniha je velmi čtivá a krásně je zde popsaná ponurá atmosféra války.

16.09.2015 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Celkem zajímavá detektivka i když v některých částech trochu zdlouhavá. Kniha je ale čtivá a hlavní hrdinové jsou fajn. Těším se na další.

29.11.2014 4 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Zajímavá kniha s originální zápletkou, jak se koktavá puritánka stane známou herečkou. Pěkně vykreslený průběh morové epidemie.

30.05.2014 4 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Skvělá kniha, která popisuje mrazivou atmosféru meziválečného období a nástup Hitlera, zajímavá zápletka, jednoznačně nejlepší kniha Ariany Franklinové.

30.05.2014 5 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Páni, nemůžu uvěřit že je závěr knihy takhle ukončený, nejhorší je že už se nedozvím jak chtěla autorka pokračovat :-(

25.09.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

No musím uznat, že se mi kniha docela líbila, hlavně v tom jak kniha není předvídatelná (tedy alespoň pro mě )

22.09.2013 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Vážně nádherná kniha, bylo velmi zajímavé pozorovat vývoj lidského IQ.

09.06.2013 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Po knize Pýcha a předsudek zaujímá Emma druhé místo. Je čtivá a veselá.... Moc se mi líbil nápad s dohazováním.

21.04.2013 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Zajímavá, čtivá kniha. Překvapilo mě, jak hodně se liší od filmu, ten se mi popravdě líbí víc.

21.04.2013 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Příjemné letní odpočinkové čtení ze zajímavého prostředí.

08.07.2020 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha má originální námět, ale přesto jsem čekala od knihy víc. Autor se v mnoha věcech opakuje, což působí trochu ohraně.

23.09.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběh o osudech tří lidí, kteří jsou každý z jiného prostředí, ale přesto se jejich osudy prolínají. Kniha uměla vtáhnout do děje, velmi dobře se četla, obzvlášť příběh Willema byl velmi zajímavý, ale zároveň tak děsivý, protože připomíná zvěrstva 2. světové války.

30.06.2018 4 z 5

Hledá se Romeo Hledá se Romeo Alexandra Potter

Další příjemná oddechovka od této autorky.

19.06.2018 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velmi zajímavá a neobvyklá kniha o tom, že láska nemusí být jen romantická.

30.12.2017 4 z 5

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

Příběh je zajímavý a dobře se čte, ale oproti jiným knihám této autorky je slabší.

30.11.2017 3 z 5