dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Musím říci, že když jsem začala knihu číst, byla jsem velmi překvapena, co se z toho vyklubalo. Jsem ten typ čtenáře, co si nečte anotace a automaticky u svých oblíbených autorů sáhne po nové knize. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a o to víc jsem byla v šoku, co to vlastně čtu. Vůbec jsem nečekala, že se autor pustí do cestování v čase a zařazení psychothriller mi zde úplně nesedí. Spíše bych to viděla na nějaké sci-fi s prvky thrilleru. Kniha se čte dobře, má velmi zajímavou zápletku, ale mě prostě tohle prostředí nesedí. Nemám ráda, když nevím, kde je nahoře a kde dole. Místy jsem byla zmatená a po dočtení knihy jsem vůbec nevěděla, co si o tom myslet. Doufám, že se autor zase vrátí do stylu, na který jsme zvyklí, protože další podobné knihy bych už číst nechtěla :-) Celkově tedy takové to klišé neurazí, nenadchne.

14.07.2023 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

S Colleen Hoover to mám vždycky tak, že začátek knihy mě úplně moc nebaví. I tady to bylo tak, že jsem měla problém se začíst a přišlo mi, že se to všechno zbytečně moc táhlo. Ale jakmile jsem se prokousala začátkem, od knihy jsem se pak už nemohla odtrhnout. Opravdu jsem si čtení užívala a závěr knihy mě opravdu dostal, ale to je už klasická Colleen. Dokáže z vás dostat úplně maximum emocí.

30.05.2023 4 z 5

Říše neřesti Říše neřesti Meghan March

Velmi pěkné a důstojné zakončení celé této série. Musím říci, že ze čtení mám opravdu dobrý pocit. Je pravdou, že na začátku této série jsem byla poněkud rozpačitá, ale jsem ráda, že jsem se pustila do dalších dílů a s klidným svědomím můžu říci, že se to autorce povedlo. Faktem je, že klidně mohla vyjít pouze jedna kniha, ale já jsem ráda, že to autorka neudělala a rozhodla se pro tři jednotlivé díly. Žádná z knih není nikterak obsáhlá a máte je přečtené během pár dní. Jsem ráda, že jsme se v posledním díle dočkali celkového rozuzlení, vše bylo vysvětleno a dokonce jsme se dočkali happyendu. Takže dávám plný počet hvězd a jsem ráda, že jsem se do této série pustila. A v budoucnu se určitě pustím i do série Mount triology :-)

01.12.2022 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tak tohle byla neskutečná bomba! Celou dobu co jsem knihu četla jsem pořád přemýšlela a vymýšlela, kdo za tím vším je. Opravdu neskutečně napínavá zápletka, která vás bude držet celou dobu a s napětím budete čekat na výsledné rozuzlení. Co však přišlo na poslední straně, to jako wow! Úplně mě to vystřelilo z bot a já říkám - okamžitě chci ještě další díly s Frostem! Teď hned!!

07.09.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Neskutečný příběh našlapaný emocemi, plný strachu a utrpení. Místy jsem si i u knihy i poplakala, protože tolik bolesti, kolik Liliana musela prožít, si vůbec nedovedu představit. Moc se mi líbilo, jak jednotlivé kapitoly byly doplněny i o písničky, které jsem si u čtení pouštěla. Musím říci, že autorka se s příběhem popasovala úplně neskutečně a jsem velmi zvědavá, jaké bude pokračování této série. Už ale teď vím, že se mi Liliana zapsala pod kůži a jen tak ji ze svého srdce nedostanu.

10.07.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Skvělý a nadupaný díl plný zvratů a napětí. Po celou dobu čtení jsem se bavila a čekala, jak to všechno dopadne. Moc se mi líbí námět celé této série - je to zase něco nového a zatím i neznámého :-) Už začátek knihy mě pohltil a já si užívala každou stránku. Dějová linka Francis x Marni mě moc baví a já doufám, že v budoucnu dostanou ještě větší prostor, než tomu bylo do teď. S očekáváním budu doufat, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat :-)

27.04.2022 5 z 5

Zabije tě Zabije tě Charlie Gallagher

Neskutečně napsaný thriller, který se mi četl opravdu těžce. I když už jsem nějaké knihy na téma domácí násilí četla, tak tohle bylo mnohonásobně horší. S Grace jsem prožívala každou ránu, místy mi bylo až do pláče. Ten příběh byl tak uvěřitelný, že ještě teď, po dočtení, mám stále husí kůži po těle. Konec knihy mohl být o chlup lepší, ale i tak dávám plný počet hvězdiček a jsem zvědavá, co si pro nás autor vymyslí příště, protože zatím si nasadil laťku velmi vysoko.

02.11.2021 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Tak tohle byla sakra neskutečná knížka! Po dlouhé době musím říci, že jsem si doslova sedla na zadek. Tak skvěle promyšlený a propracovaný příběh. Autorovi jsem věřila úplně všechno a i když se pachatele dovíme celkem brzy, bylo mi to jedno. I kdybych věděla od první stránky, kdo je vrah, stejně bych tu knihu milovala. Bylo to opravdu skvěle napsané, místy trošku nechutné, konec poměrně bláznivý, ale i tak dávám plný počet hvězd. Myslím, že se tady rýsuje další skvělá série. PS: Hlavní postavy mi neskutečně sedly.

31.10.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

S touto knihou jsem byla spokojená. Po dlouhé době hlavní hrdinka není psychicky narušená osobnost, alkoholička a podobně. Kniha se četla velmi dobře, díky prolínání minulosti s přítomností děj příjemně ubíhal. Dějová linka Evy byla o něco slabší, ale i tak s čistým svědomím dávám čtyři hvězdičky :-)

10.07.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To je ono! Keplerovci jsou zpět v plné parádě. Přečteno během pár dní, kniha vás chytí a už vás prostě nepustí. Srdce mi bušilo jako zvon a chvílemi jsem ani nedýchala, jak jsem knihu hltala. Po tom, co jsem dočetla Lazara jsem byla mírně zklamaná, ale Zrcadlový muž je prostě dokonalý. Skvělá dějová linka, příběh je jasný a nezabíhá do nudných a nepotřebných detailů. Konec knihy byl krásné popsán, vysvětlen. Já jsem prostě nadšená! :)

06.11.2020 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

(SPOILER) Pro tentokrát Keplerovcům jednu hvězdičku odeberu :-) Kniha byla na můj vkus místy až zbytečně natažená a scéna v loděnici byla pro mě skoro až zbytečná. Já jsem se tedy v téhle části totálně ztratila a zamotala.. Každopádně jsem ráda, že jsem u knihy vydržela a dočetla jsem jí až do konce. Od poloviny knihy se Keplerovci rozjeli tak, jak to už znám z předchozích dílů. Do děje jsem se ponořila takovým stylem, že jsem nemohla přestat číst a zvládla jsem zbytek knihy za jedno deštivé odpoledne. A závěr knihy? Dokonale připravený prostor na Lazara .. Tak hurá na něj, ať to mám co "nejdříve za sebou" a můžu se pustit do nově vycházejícího dílu Zrcadlový muž! :-)

10.10.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další super kniha ze série. Konečně se postava Eriky začala někam posouvat. Příběh byl strhující a opravdu jsem ten závěr nečekala. Jsem ráda, že Bryndza umí i překvapit a nedovíme se vraha hned v první části knihy :) Za mě určitě skvělé počtení :)

19.09.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Velmi vtipné a oddechové čtení. Dlouho jsem se takhle nenasmála :) Určitě to není naposledy, co jsem knihu přečetla.

23.08.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Noční lov aneb další povedená kniha. Opět neskutečně povedené a čtivé. Fakt, že se dozvíme kdo je vrah již v polovině knihy vůbec nevadí. Naopak nám dává větší možnost pochopit důvody proč to tak dělá.

23.08.2018 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Tak teda, tohle byla spanilá jízda! Konečně se autor nesnažil příběh tolik zamotat, ale zvolil celkem jednoduchou dějovou linku, na které nebylo miliony odboček, jako tomu obvykle bývá. Velmi oceňuji i to, že v tomto díle nebylo tak velké množství postav a celkově byl příběh jasný a snadno pochopitelný hned na první dobrou. A hlavně David se choval jako rozumný muž, což se zdá až téměř nemožné :-D Musím se přiznat, že případ Richarda mě docela dostal, a tak nějak jsem i trošku přemýšlela nad tím, jak strašně těžké musí být, když vůbec netušíte, kdo jste. Zda jste hodný nebo zlý člověk nebo kde je vaše rodina. Za sebe řadím tento díl mezi ty nejlepší z celé série, co jsem měla možnost přečíst a moc doufám, že v tomto tempu se ponese i druhá polovina série.

21.04.2024 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

V první řadě se musím přiznat, že jsem malou chvilku byla zmatená, protože se nám v knize souběžně rozjíždějí dva případy, které spolu na první pohled nikterak nesouvisí. Na jedné straně máme svéráze Niemanse a na druhé Karima, který cítí příležitost se blýsknout! Oba policisté mají spousty odlišných vlastností, ale na druhou stranu mají jedno společné – oba chtějí dopadnout pachatele co nejdříve. V knize jsem měla chvíle, kdy mě vyšetřování Karima bavilo o chlup více než jeho kolega Niemans. Každopádně na samém závěru si vše sedlo a já jsem opravdu zírala. Je tedy třeba být opravdu pozorný čtenář, protože míst, kde se člověk mohl u čtení ztratit tam bylo dost, ale na druhou stranu vás příběh natolik pohltí, že věřím, že budete také nadšeni, stejně jako já! Určitě se pustím i do dalšího pokračování s Niemansem a nemůžu se dočkat, jak to všechno bude pokračovat.

03.04.2024 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knihu 50 odstínů šedi není třeba nikterak představovat. Myslím, že všichni, víme, o co se jedná. Kniha Grey nám přináší pohled Christiana a máme tak možnost prožít celý příběh znovu avšak tentokrát maličko jinak.

Když jsem si přečetla hodnocení na databázi knih, nepřestávala jsem se místy divit. Čtenáři si stěžují, že autorka více méně přepsala původní příběh a něco málo doplnila. Já si tak říkám a co jako čekali? Je jasné, že tady není příliš velký prostor pro to, aby vznikl úplně nový příběh. Přeci nečekali, že to bude úplně nový příběh....?

Já jsem s knihou byla maximálně spokojená. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Celý příběh jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbily pasáže, kdy jsme se dostali do dětství Christiana a některé věci tak dostávají větší smysl. Čtenář má šanci pochopit, proč je Christian tak tajemný, ale na druhou stranu bylo vtipné sledovat, že i on má nějaké city, se kterými si zatím neví úplně rady. Na další dva díly se opravdu těším a jsem zvědavá, co dalšího se ještě dozvíme.

03.04.2024 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Tohle bylo opět něco neskutečného. Vůbec nechápu, proč jsem s knihami od tohoto autora čekala tak dlouho. Ve všech ohledech je to prostě dokonalé. Moc se mi líbí, jak si autor dává záležet se všemi detaily, provází nás celým vyšetřováním a nevynechá jedinou maličkost. A když už si myslíte, že víte, tak zjistíte, že jste totálně vedle. Deaver vždy dokáže vše otočit o 180 stupňů a dokonale tak rozbije celou vaši teorii. A nejlepší na tom všem je, že i přes všechny kotrmelce to zapadne na své místo a vám nezbývá nic jiného, než zírat s otevřenou pustou. S nadšením očekávám další díly a jsem moc zvědavá, jak se vztah mezi Lincolnem a Amélií bude vyvíjet. A vlastně celá ta jejich parta mi přirostla k srdci!

09.03.2024 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Tak tohle bylo naprosto dokonalé. Něco tak úžasného jsem od autorky ještě nečetla! Tohle mě tak neskutečně bavilo – prostředí uzavřeného ostrova, kdy pachatelem může být úplně kdokoliv. Autorka dokázala vše dokonale vykreslit, dala si záležet na každé postavě a příběh za mě neměl žádná hluchá místa. V závěru se pak strhla taková mela, že jsem zírala s otevřenou pusou a vůbec jsem nechápala, co se tam stalo. Bylo to naprosto boží. A moc se mi líbilo, že se v ději objevil i novinář Lance, kterého můžeme znát ze série dokonalá. Určitě bych řekla, že autorce sedí více psaní samostatných románů, než je série dokonalá. Určitě knihu můžu doporučit a doufám, že se dočkáme více samostatných příběhů.

27.12.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další případ ze série Mizejících dívek a opět musím přiznat, že tohle byla zase skvělá jízda plná napětí a zvratů. Asi se budu opakovat, ale u Lisy Regan se mi moc líbí, jak je případ ze začátku vždy úplně zamotaný a na poslední chvíli do sebe vše zapadne takovým způsobem, že ani nestačím zírat. Kniha měla všechno, co každá správná detektivka by měla mít. Bylo to napínavé, zamotané, dobrodružné, zkrátka a prostě, mělo to koule! Na Josie se vždy moc těším a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

27.12.2023 5 z 5