dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Já jsem byla z celé série spokojená :-) Je fakt, že u tohoto dílu jsem maličko tápala, protože první dva díly jsem četla už před pěknou dobou a některé věci jsem si úplně nepamatovala, ale i tak prostě paráda. Celý příběh má náboj a i když jsem už od poloviny lehce tušila, odkud vítr vane, i tak jsem se bavila s každou přečtenou stranou. Upřímně mi Wolf bude chybět a mrzí mě, že jsme se s ním viděli naposledy. A konec knihy byl fakt dokonalý! Po dlouhé době to bylo všechno takové milé a mě opravdu mrzí, že tohle už je doopravdy „konec hry“. Tak tedy sbohem Wolfe a spol., bylo mi ctí

09.10.2021 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Skvělý, boží, nejlepší. Nechápu, proč jsem s přečtením knihy tak hrozně dlouho otálela! Dvojici Lottie a Boyd jsem si zamilovala na první dobrou :-) . Jejich spolupráce je prostě kouzelná a to jejich hašteření vás prostě bude bavit. Já tedy osobně doufám, že třeba jednou budou i víc, než kolegové, protože ti dva mi k sobě neskutečně pasují! Co se týká dějové stránky, tato kniha neměla chybu. Celý příběh je rozdělen do krátkých a svižných kapitol, které místy prolíná návrat do minulosti. Kniha je opravdu čtivě napsaná a opravdu mě to bavilo. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování s Lottie a Boydem.

25.08.2021 5 z 5

Jelikož jsem od knihy neměla velká očekávání, odcházím po přečtení jako spokojený čtenář. Kniha je velmi jednoduchá, čte se rychle a děj příjemně plyne. Forma e-mailu, kterou je kniha psaná se mi líbí, ale občas mi tam chybí odpovědi i od druhé strany :-) Každopádně já jsem se u některých pasáží i zasmála a určitě si přečtu i další příběhy s Coco, protože člověk si občas potřebuje odpočinout od vážných věcí a nic neřešit. Takže pokud hledáte příjemnou letní oddechovku, hurá do ní! :-)

15.08.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Za mě tedy velmi povedený thriller. Je pravda, že začátek byl poněkud pozvolnější, ale pak se to rozjelo a kniha nabrala spád. Velmi se mi líbilo, že vlastně po celou dobu nevíte kdo je oběť ani kdo je vrah. Postupně odkrýváte tajemství jednotlivých postav a prolínání přítomnosti s budoucností perfektně doplňuje děj.

Dávám 4,5* a určitě si přečtu i další knihy od této autorky :-)

02.07.2021 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Upřímně tato kniha mě vůbec nenadchla. Vlastně ani nevím, co to jako bylo? Asi mi úplně unikla pointa této knihy přitom začátek knihy vypadal slibně! Po Kříďákovi pro mě celkem zklamání, tak uvidíme, jak dopadne kniha Ti druzí :-)

01.03.2021 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Božeeeeee! Já je prostě miluju. Já nevím jak to dělají, ale každá jejich kniha je lepší a lepší. Jelikož čtu knihy postupně, tak momentálně tahle mě bavila úplně nejvíc. Líbí se mi styl jejich psaní. Krátké a svižné kapitoly. Nezabíhají do zbytečných a nudných detailů a drží čtenáře pěkně napnuté. Opravdu klobouk dolů! :) Po dlouhé době autor(autoři), kteří si drží kvalitu psaní a nejedou pouze na kvantitu vydaných knih.
(a obrovská pochvala, slovo lakonický se už objevilo jen jednou, oproti minulému dílu :D )
no a teď už vzhůru na Stalkera :)

11.06.2020 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha od knihy stále lepší. Joona mě velmi baví. V tomto díle se nám zase poodkrývají Joonova tajemství a kostlivci ze skříně. Po dějové stránce super, autoři opravdu umí zaujmout a kniha vás nutí číst dál a dál. Určitě se těším na další díl, který na mě už doma čeká :) Jedinou výtku bych měla - a to je slovo lakonicky. Nevím proč, ale šíleně mi tam lezlo na nervy :D Přišlo mi, že je tam snad milionkrát :D :D Ale každopádně dávám opět 5 hvězd a těším se na další knihy od této dvojice. Doufám, že kvalita zůstane stejná! :)

28.05.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělý! přečteno jedním dechem. Myslím, že se ke knize určitě v budoucnu vrátím.

22.04.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

S knihou Teorie vraždy jsem ze začátku doopravdy bojovala. Vůbec jsem nebyla schopna se do děje ponořit a začíst se. Cca po jedné třetině kniha dostala trošku náboj a já se začínala chytat. Theo je sympaťák a jeho vyšetřování mě baví. Je fajn změna, že vyšetřování nevede policista, ale vědec. Co je však problém je to, že je tam šíleně moc vědeckého popisu, ve kterém se neznalec prostě ztrácí. To pak způsobilo, že jsem některé pasáže spíše přelétla očima, než abych je pořádně četla. Celkově tedy knihu hodnotím jako lepší průměr, ale hvězdičky přesto dávám jen 3. Neříkám, že si další knihu od autora nepřečtu(pokud nějaká další bude), ale určitě se pro ni do knihkupectví hned nepoženu :)

24.01.2020 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Knihu jsem dostala pod stromeček a během pár dní jsem jí přečetla. Dějově mě zaujala, ale je fakt, že jsem se místy v ději ztrácela a trošku jsem tápala. Naštěstí konec knihy všemu dal smysl a závěr to vylepšil. Proto dávám 4 hvězdičky a jsem zvědavá, zda se dočkáme i pokračování :)

01.01.2020 4 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Naprosto úžasná kniha. Ač nemám moc ráda knihy, kde se střídá více osob, které vypráví děj, tady se mi to moc líbilo. Kniha měla spád, byla přehledná, děj ubíhal a konec mne opravdu překvapil. Dávám plný počet! :)

18.07.2019 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Parádní jízda. Obě hrdinky mne neskutečně bavily a doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování. Příběh neskutečně rychle svištěl. Je to detektivka, ale na druhou stranu žádný krvák. Jedním slovem prostě paráda :) Závěrečných pár stránek jsem pak už odhadla celkem dobře, ale byla jsem napnutá opravdu dlouho, jak to vlastně dopadne :)

11.07.2019 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

mě se prostě celá série odstínů líbila :) Nemám co bych vytkla, za mě opravdu super :)

19.06.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velmi čtivý a poutavý příběh. Já jsem žádnou knihu od Kinga nečetla, tak že mi nevadí, že autor "něco kopíruje nebo vykrádá". Přečteno jsem měla rychle, místy jsem se i bála :) Občas jsem se ztrácela v postavách, jelikož chvíli mají normální jména, chvíli přezdívky :) Na konci přišel zajímavý zvrat a závěrečné strany se mnou hezky zamávaly. Doufám, že se autor pustí i do dalších děl :)

22.02.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

No na knihu mám takový rozporuplný názor. Na jednu stranu jsem z ní unešená, kniha mne vtáhla do děje a nutila mne číst dál a dál. Na druhou stranu mi zde unikají některé souvislosti, a u toho konce si říkám "To jako fakt?"

SPOILER:
Upřímně ten konec jsem tam fakt moc nepobrala, hlavně co se stalo s tím detektivem? Zavřeli ho? Nebo se prostě jen někam vytratil? Žádný trest za takové selhání?

Nevím no, na jednu stranu se mi kniha líbila více, jak Hadrový panák, na druhou stranu ten konec je zase odfláknutý. Takže jako u Hadrového panáka, tři hvězdy :)

04.02.2019 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Já si nemůžu pomoci, ale tohle byla jedna z nejnudnějších knih, jakou jsem kdy četla. Už dlouho se mi nestalo, abych se do čtení takhle musela nutit. Po přečtení Manželova tajemství jsem očekávala úplně něco jiného. Kniha na mne působila zmatečně, skákala z jedné strany na druhou a když to tak shrnu, tak se tam vlastně asi nic nestalo. Po dějové stránce bohužel nuda...teď jsem rozečetla Zamilovanou hypnotizérku, tak budu doufat, že to bude lepší :)

15.10.2018 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Krásná kniha s napínavým dějem a překvapivým koncem.

23.08.2018 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Tentokrát se musím přiznat, že jsem se s tímto dílem lehce trápila. Začátek vypadal slibně, ale následné exkurze do minulosti a popisování různých dodatků, úmluv, listin práv a svobod mě hrozně nudilo. I samotnému příběhu chyběla svižnost, kterou se doposud mohla tato série pyšnit. Lincoln Rhyme byl z počátku na můj vkus až příliš upozaděn a celé knize chybělo tempo. Naštěstí závěr knihy můj celkový dojem vylepšil a finální rozuzlení bylo skvělé tak, jak jsme zvyklí. I přes počáteční klopýtnutí hodnotím tuto knihu kladně a těším se na další díly :-)

29.06.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tohle byl velmi napínávý thriller plný zvratů. Opravdu se mi líbilo, že si s námi autorka pěkně pohrála a vytvořila takovou atmosféru, kdy má čtenář pocit, že pachatelem je každá postava, která se v příběhu objeví. Malou výtku bych měla k chování hlavní postavy – vážně umí být někdo takhle naivní a před vším přivírá oči? Místy to bylo až trošku hloupé a její řešení situací bylo až absurdní. Pokud však před tímto trošku přihmouříte oko, věřím, že si čtení užijete, stejně jako já. Moc se těším na další knihy od autorky, protože mě její příběhy vždy pohltí a nepustí.

19.05.2024 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Ani tady dlouze nemusím představovat, o jakou knihu jde. Druhý díl z pohledu Christiana Greye ze známé série 50 odstínů šedi nám vnesl pár nových věcí do již velmi známého příběhu. Ale tady musím podotknout, že jak jsem byla z prvního dílu – Grey nadšená, tak tady můj jásot poněkud opadl.

Nemohu říci, že by mě kniha vyloženě nebavila, to vůbec. Celý příběh sice znám z paměti, ale pořád se tady objevují věci, které jsou pro mě nové, protože Grey nám ukázal vlastní pohled a emoce. Ale co mi neskutečně lezlo na nervy byl vztah mezi Annou a Christianem. Přišlo mi, že se oba dva chovají jak malé rozmazlené děti, co nevědí, co chtějí.

Neustálé naschvály (to, že Anna stále neumí používat mobil místo pracovního emailu), chorobná žárlivost Christiana i jeho povrchní chování vůči personálu, a to jejich věčné dohadování a usmiřování umí jednoho otrávit. Hlavně když vezmeme v potaz, že kniha má více než 500 stran, dokázalo by tohle hašteření umořit i vola. Doufám, že v posledním dílu se autorka vrátí k tomu, jaký byl jejich vztah ze začátku a že si Christian konečně uvědomí, že i on může být milován..

06.05.2024 4 z 5