Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Příběh o lásce, naději, touze, odvaze a odhodlání. Nevěřila jsem, co všechno se může vejít do této knihy, ale mile mě překvapila a na konci mi bylo i smutno. Příběh o dvou mladých lidech, kteří se do sebe bláznivě zamilují, ale nástrahy života jsou někdy nevyzpytatelné, bohužel. Krásné a přesto smutné.

25.12.2018 4 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Zajímavý, poutavý a dojemný příběh. Příběh o přátelství, lásce, ale i odhodlání. Slunečnice se četla pěkně, rychle, a přestože jsem se v ní jednou ztratila, vnesla do mě spousty světla a naděje.

23.12.2018 4 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

Tahle kniha byla zatím nejslabší a dost mě zklamala. Přeskakování v čase z přítomnosti do minulosti a nazpět na mě neudělalo moc dobrý dojem a spíše to rušilo. A následný přešťastný konec byl více než očekávaný a předvídatelný. Děj spíše stagnoval a dal by se určitě zkrátit tak o polovinu knihy. Bohužel mě autorka zklamala a ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalších jejích knih (pokud budou přeloženy).

22.12.2018 3 z 5

Doba krkavců Doba krkavců Martina Šrámková

Kniha mě mile překvapila. Po první povídce jsem se začetla, bylo to napínavé a Jadwigu jsem si oblíbila.

22.12.2018 4 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Měla jsem obavy nad těžkostí stylu, ale to se nestalo. Vcelku rychle jsem se začetla a byla jako na houpačce. Samotný příběh je zajímavý a čtivý, bohužel mě odrazovaly a nudily jeho neustálé odbočky k ničemu nebo přeskakování od jedné postavy k druhé, díky čemuž jsem se ztrácela. Přesto jsem v tom našla jakousi krásu a věřím, že za pár let se mi kniha bude líbit zase o něco více :)

22.12.2018 3 z 5

Matkou ze dne na den Matkou ze dne na den Rowan Coleman

Matkou ze dne na den je další z knih od této autorky, kterou jsem ještě nečetla a byla velmi zvědavá, co mi přinese tentokrát. Samotný příběh byl dobře čtený a Izzy s Bellou si mě získaly, jako snad žádné jiné knižní děti. Přesto je znát, že autorka ještě nebyla vypsaná a konec byl nadmíru jasný. Romantické a veselé, na odreagování jako dělané.

20.12.2018 4 z 5

Svůdný kovboj Svůdný kovboj Cindy Gerard

Poslední kniha tohoto typu a stačilo. Bylo to nudné, předvídatelné a některé části stupidní. Přesto pořád na odreagování po těžkém dni to není špatné.

20.12.2018 3 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Na knihu jsem měla veliká očekávání, už podle anotace. Bohužel se mi dostalo nudného příběhu, který mě nedokázal udržet v napětí nebo pozornosti. A hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, jako žádná jiná. Ta mi v hlavě utkvěla asi nejvíce…

Ratolest lásky Ratolest lásky Joan Hohl

Vůbec se mi nelíbily postavy, Elizabeth byla neskutečně hloupá a vůbec jsem nechápala její počiny. Příběh samotný byl nijaký, předvídatelný a nudný.

Třikrát cesta za štěstím Třikrát cesta za štěstím Zdena Charousová

Tři příběhy o lásce a naději pokaždé od jiné autorky. Oba první příběhy byly hrozně naivní a jen jste čekali, kdy si konečně řeknou své ano, protože to jinak skončit nejde. Poslední příběh byl už ucházející a četl se velmi pěkně.

Nezapomenutelná láska Nezapomenutelná láska Andrea Hardenberg

Toto bylo tak neskutečně špatně napsané a přitažené za vlasy, že to až není možné. Vůbec se mi to nelíbilo a celé je to opravdu jak z červené knihovny. Jen si nasadit růžové brýle… Na druhou stranu je tu hezky vidět rozdíl mezi zazobanými a obyčejnými lidmi.

20.12.2018 2 z 5

Nejdelší chobot ve Finsku Nejdelší chobot ve Finsku Arto Paasilinna

Začátek byl nudný, uondaný a nezáživný. Chtěla jsem okamžitou akci, která se dostavila až o několik stránek později. Ale za to čekání to stálo, dostalo se mi skvělého příběhu, kde nechybí typický Paasilinnův humor. Nebyla to jedna z nejpovedenějších jeho děl, ale přesto mě pobavila :)

19.12.2018 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Tahle kniha dle mého nebyla až tak dobrá, jak se jeví. Některé části byly nudné, hlavně ty se Scottem. A nemůžu si pomoct, ale vůbec jsem Maře nevěřila, že to dokáže. Prostě ve mně nevyvolala žádnou emoci, prostě nic. Možná za to může fakt, že jsem na podobné téma četla zdařilejší knihy…

19.12.2018 3 z 5

Dračí princezna Dračí princezna Eliška Richterová

Začátek byl hrozný. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická a hlavně byla úplná puberťačka. Ale pak to trochu dostalo jiný směr. Trochu napínavosti a trochu dobrodružnosti. Jako prvotina to není špatné, ale spíše je to pro náctileté.

19.12.2018 3 z 5

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude Arto Paasilinna

S touto knihou přišlo trošku zklamání. Bylo to dobře napsané a občas úsměvné, ale chyběl tomu šmrnc a párkrát jsem byla myšlenkami jinde...

19.12.2018 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Parádní námět, parádní kniha. Trochu strašidelné, dobře napsané a hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. K téhle se určitě budu vracet.

19.12.2018 5 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

Měla jsem veliká očekávání a to se mi jakž takž splnilo. Alvina mi byla hrozně nesympatická a protivná, ale pak po té události to nabralo úplně jiný pád a já se nedokázala od knihy odtrhnout. Až ten konec to celé zkazil. Nemyslela jsem si, že po tom všem bude ještě tak naivní. Přesto to bylo lehce předvídatelné a moc jednoduše ukončené…

16.12.2018 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Další super díl. Will je s Evanlyn ve Skandii a Halt s Horácem se je snaží zachránit. Vážně skvěle propracované. Dobrodružné a napínavé.

16.12.2018 4 z 5

Je mi třicet a jsem single Je mi třicet a jsem single Julie Červená (p)

Knihy jsem se trochu obávala, ale přesto jsem se začetla. Začátek byl velice dobrý, dokonce jsem se od srdce zasmála. Ale pak toho bylo příliš. Najednou jsem se začala nudit, bylo to natáhlé, zmatené a zbytečné. A konec jsem tak trochu očekávala.

16.12.2018 3 z 5

Zeměbouře Zeměbouře Mons Kallentoft

Další zajímavý a čtivý díl. Zápletka je dobrá a stránky rychle ubíhaly. A konec byl strhující. Nedokázala jsem přestat číst :)

13.12.2018 4 z 5