Abikk Abikk komentáře u knih

Kruh Kruh Bernard Minier

Klidně by mohla být kratší. Neříkám, že nebavila, ale první díl trilogie byl o dost lepší.

18.03.2019 3 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Super povídky. Lee Childa miluju. Doufam, že letos vyjde jeho další kniha s Jackem :o)

18.01.2019 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Knížka byla napínavá, rozuzlení zajímavé, Agatha mě baví.

27.07.2018 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Musím přiznat, že mě mnohem víc zajímalo jak to dopadne mezi Norou a Andreasem :o) Příběh nebyl špatný, ale mne, jako milovnici thrillerů, moc nezaujal. Konec úplně špatný nebyl, ale za bestseller bych ho učitě neoznačila. Rozhodně už bych si ji nepřečtla znovu.

13.03.2018 2 z 5

Večerní škola Večerní škola Lee Child

Další příběh Jacka Reacher, na který jsem se těšila, byl bohužel trochu zklamání. Zatím neslabší vydání. Od poloviny se to celkem táhlo. Další knížka snad bude lepší.

11.08.2017 3 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Nejsem si úplně jistá, zda mám právo hodnotit Mistra Kinga. Je to má druhá kniha (po Dallasu 63). Poslouchala jsem jí pouze kvůli výzvě a dalo mi hodně času najít takovou, co není horor a zaujala by mne. Kdybych nebyla audioknihou provázena paní Čočkovou, asi bych jí nedočetla. Vyprávění z roku 1997 bylo doprovázeno praskáním křesla, otáčením stránek papíru a sem tam polknutí, což mne asi úplně nejvíc na tom bavilo a vtáhlo do děje. Upřímně jsem se při vaření otáčela, zda tam u sklenky něčeho tvrdého za stolem nesedí Dolores :o))) Nicméně v polovině jsem se těšila, až to skončí ...

14.02.2023 3 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Nechala jsem se zlákat, koupila, poslechla a jsem zklamaná. Jako thriller mi to moc nepřišlo a ani nevím, zda jsem to pochopila. Hlas paní Kalhounové mne také dost iritoval. Nejsem čtenář Kinga ani podobných zde zmíněných, tudíž to je asi mimo můj žánr.

21.01.2023 2 z 5

Dopisy přes zeď: Izraelec píše palestinským sousedům / a Palestinci odpovídají Dopisy přes zeď: Izraelec píše palestinským sousedům / a Palestinci odpovídají Josi Klein Halevi

Oceňuji tento počin izraelského žida oslovit dopisy palestinské sousedy. Nicméně mi to připomíná "co bylo dřív, slepice nebo vejce"? Palestinci samozřejmě říkají, že země patří palestincům, a naopak izraelci vědí, že patří jim. Bohužel teď je to ale o něčem jiném a převážná většina by ráda žila v míru.

02.01.2023

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Asi ohodnotím jedním slovem - nebavilo :o(

08.11.2022 1 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

S Agathou to mám poslední dobou težké. Asi to není úplně má srdcovka a je to jak na houpačče. Tento díl se mi líbil, ale čekala jsem víc. Přišel mi zdlouhavý a z postav jsem si snad ani nikoho neoblíbila. Ještě, že přišla paní Marplová :o)

04.11.2022

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Velice slibný začátek série. Děj byl napínavý a hodně mě bavil.

06.09.2021 4 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

V době covidu mi ani nespadla brada po přečtení. Bohužel se to mohlo stát i reálně. Doufejme, že se toho nedočkáme a tu naši pandemii přečkáme. Jinak výborný thriller z lékařského prostředí. Místy trochu přehnané, ale dá se to prominout :o)

02.07.2021 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Nevím proč, ale tento příběh mě za srdce nijak nevzal. Spousta osob mi byla nesympatická a bylo jich hodně na můj vkus strašně moc.

22.06.2020 2 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Kniha nebyla špatná, ale klidně mohla mít o sto stránek méně. Bylo jasné, kdo je vrah ještě před tím, než se vůbec nějaká vražda stala. Ale nenudila jsem se, taková oddychovka.

30.01.2020 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Nějak omylem jsem sáhla (místo po druhé v sérii) po poslední. Nebylo to úplně WOW jako první díl, ale líbí se mi to amiššké prostředí. Tentokrát jsem trochu tápala, kdo by mohl být vrahem a odhalení bylo překvapením. Určitě si přečtu všechny díly a snad už popořadě :o)

10.05.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Nejsem příznivec, hororů a sci-fi, tudíž ani Kinga, ale tuto knihu o JFK jsem si přečíst musela. Skvěle napsané, výborný nápad. Doporučuji i serál 11.22.63

12.11.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Byla to celkem sranda. Vybrala jsem si jí do čtenářské výzvy a zhltla za dva dny. Dokonce mě i zaujaly některé recepty :o) Skvělá oddechovka.

11.10.2018 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět nezklamala. Děj měl spád. Napínavé čtení. Už se těším na Ostrov šedých mnichů.

02.10.2018 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Na knihu jsem se těšila, bohužel rozuzlení bylo celkem zklamání.

26.10.2017 3 z 5

Umění fermentace I Umění fermentace I Sandor Ellix Katz

Výborná kniha pro nás začátečníky fermentace. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které by mne ani nepadly, nehledě na to, co vše se dá zfermentovat. Doporučuji i díl druhý, který je plný skvělých návodů na pokrmy.

04.01.2023 5 z 5