DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Karneval Karneval Rawi Hage

Pardón, ale pravdu děl kdosi kdo psal, že je to příliš málo magorské.
Avizuje to jízdu šílenostmi a mega brutálníma divňákama, ze kterejch se nám hlava zatočí, ale ono se nic takovýho neděje.

Šlapka, která nakonec nikdy nedá.
Nabušenec, kterej nechce zaplatit, ale kterej nakonec VŽDYCKY NAS*ANĚ ZAPLATÍ.
Týpek, kterej předstírá pomatencův návrat z blázince, aby nemusel platit.
"Hrdina", kterej má doma stohy knih a kterej si ve finále ani neza**ká a jen každý ráno honí.
To je nuda, ne přehlídka panoptika.
Autor si vzal velký sousto a na zrůdorium si jen zatoužil hrát.
Během toho karnevalu se nic, ale lautr nic neděje.

04.12.2019 odpad!

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Bylo to celý takový...suchý.

12.12.2018 1 z 5

Ďáblův doktor Ďáblův doktor John H. Waller

Nelíbílo se mně na tom hlavně to, že to slibuje jakýsi náhled na soužití H. a tohoto terapeuta a čekala jsem popisy toho jak ho tedy masíroval a cvičil s ním ..ne politické situace.
(i když nevím si představit že by tak vysoce postaveného chlapa při masáži viděl jednat o závažných válečných věcech, že by to před ním H.jakože řešil s jinýma, ale ok no.)

20.11.2018 1 z 5

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Ten moment, když nevíte, jak vyjádřit to, co vyjádřit chcete tak, aby to neurazilo a zároveň vás to nenas*alo ještě víc ...
Čtu to poněkolikáté a je to čím dál tím horší.

Z kdysi kouzelnýho světa se stal mišmaš plnej hlouposti, což děcka kolem 9-11-ti let zajímat může...ale pak se stane součástí zbraŇ jako rozežírání plic zaživa a KGB nebo domnělé CIA a z dětské knížky jsme kdesi, kde tomu neporozumí ani dospělák, protože je to najednou tak moc o vládních bojích, byť zaobalených do kouzelných zemí a bojovníků Prchlíků (debilní nízev), kteří pod nadvládou zla museli z Ruska uniknout, že zjistíme, že vlastně nevíme, zda čteme dětskou, nebo dospěláckou knížku.

Fakt, že věty, jež měly být vtipné vtipné nejsou, že atmosféra není uvěřitelná a že osoby díky svým dialogům leda tak vytáčejí díky své neautentičnosti, asi zcela pominu, stejně jako fakt, že se nám tam opět mísí prvky koho jiného než chudáka okopírovaného Pottera (fakt, že mají ve škole schovku KOMNATU, ve které jsou sochy a nepotřebný nábytek - tam lezli Draco a jeho dva přátelé v posledním díle) anebo kouzlo, jež maže paměť a vytvoří oběti víru v to, co mu druzí šeptají.
Až příliš průhledně stejné, kdyby to alespoŇ pozměnily !!!!!

Takže dobrý? ani ne.
Pro děti? Vůbec.
Takže hodnocení? odpovídající.

03.10.2018 1 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Mnohé je tu řečeno.
I to šlo, ale bylo to i natahovaný, nicneříkající, takže chvílemi zbytečný.

Autorka hekala nad faktem, že má sedět na zadku a něco napsat-ach jaká dřina!
K tomu uvařit jedno jídlo a probrat s děckem sykavky pro logopedii? Nezvladatelné, je obětí rodinného života, protože je ŽENA.
Prostě hrotila běžné situace, které neustále prokreslovala, jak sama psala, hysterickým ječením na dcery, přičemž sama nebyla schopna sbalit den předem ani pár tašek na dovolenou.

Ať už to byl přehnaný žert nebo realita, takové neschopné blběny alá Frankie Hecková mi jsou protivný.
Pokud je takhle neschopná i v reálu, tak to teda nemám slov.

04.08.2018 1 z 5

Dárek za všechny prachy Dárek za všechny prachy Otilie K. Grezlová

Mně se rozblikala varovná kontrolka hned na první stránce, když jsem našla na druhém řádku větu BABY SE MI PROSTĚ LÍBĚJ.
Dále tam byla slova jako DŽÍNEČKY, DŽENTLASOVÉ a BRSALÁT.
Tyhle kecy mi k 31-ti letýmu týpkovi prostě nesedí, vytáčí mě stejně jako děj vůbec a když si vezmu fakt, že liniii matky nechápu-to mohla být knížka zvlášť- tak i ta jedna hvězda je moc, no ale odpad nedám.

28.07.2018 1 z 5

Nebezpečný outsider Nebezpečný outsider Graeme Roe

Není to dobrý.
Suché jako prach zdvíhající se za kopyty koní.
Nedoporučuju.

06.07.2018

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Takže, já se zas jen divím všema deseti, co na tomhle koho zaujalo.
Kdyby to bylo scifi tak ok, naivní čarováníčko s příměsí lásečky pro mladý holky dobrý.
Kdyby výpověď pronásledované ženy s pohnutou minulostí bez lektvárků a přírody, taky pro ženský dobrý.
Pokud jako ukázka hrůz různých období, tak pro všechny dobrý.
Ale jako tenhle mix trapný.

Výpis bude obsahovat ČÁSTEČNÉ SPOILERY.
První okamžik nastal, když jí nejmenovaný bohatý chlapec chtěl pomoci z její svízelné situace
"Nabídnu vám naši prasnici, má zrovna selata." - "Ještě nás chceš URÁŽET svou dobročinností ?!" (tak uznejte, není k*áva ?? a všimněte prvního klišé-on boháč chce pomoci nuzné dceři bylinkářky).
Ona místo díků zvedne rypák až do nebe a jeho snahu pomoci odkopne jako nařčení z toho, že si z ní chce udělat milenku, což nikde řečeno nebylo.
O několik stran ho najednou o tu pomoc žádat jde, ale najednou z něj zas udělá úchylného žádostivce, ale jeho prachy přijme. (správně by se mu měla klanět za jeho pomoc, a ne čapnout váček s prachama a jít žejo).

Scény s Gideonem a to, jak jím jednou pohrdá a poté se mu svíjí žádostivostí u nohou, byly vskutku trapné a jako z deníčku teen slepičky.

Part z dnešní doby po boku tý holky mě taky nebral, jako dospělá ženská byla ona nepříjemná, holka zas moc otravná. Moc přírody a šarlatánství-je ta kniha snad receptář na bio kosmetiku a čáry ?!!

Co se týče překladu: "KRTIČNATOU TVÁŘ KOZY"-hm jasně. Krtice existuje u dětí, u kozy jsem ji zatím nepoznala a Ottův slovník taky ne, ale překladatel o tom asi ví něco víc.
Nebo "Klouzala kupředu na TICHÝCH PATÁCH."
.... co dodat žejo.

Malý výtažek z konce: "Vyskočila na nějakej klacek. Byla to její hůl. Popadla jsem ji. Myš mi skočila do kapsy. Rozběhla jsem se. Elizabeth zakřičela, ať jdou se mnou a ochraňujou mě."
Konec je psán pubertálním stylem a scéna je tam směšná, že se tomu ani scifi nedá říct.
KONEC SPOILERŮM

Jedna hvězda za obálku a pro mě samotnou za to, že jsem to zavčasu zavřela dřív, než bych se z toho ...

20.06.2018 1 z 5

Tulipánová horečka Tulipánová horečka Deborah Moggach

Zpočátku otrava, poté se to rozjelo. Je to romantická linie, ale není naivní a nekončí snadno.
Má oběti, nečekaný konce a velký ztráty.
Víc mě zprvu bavil příběh tý služky.
Ale jo, je to jedna z těch věcí, která se vymyká a která je dějově náročná.
Nehraje si to na intelektualitu, je reálná, nic neusnadňuje a končí tak, jak by končit měla.
Dobrý to je, jakej je film nevím.

17.06.2018 5 z 5

Pralinky s chilli Pralinky s chilli Jana Benková

elisa popsala mé pocity. Holka byla nereálně dospělácká, Tina byla na ranu jednak s tím jak se dělala povznesenou a poté se stejně "posedle" chovala ke svýmu staroušovi a jak ho zprvu otravovala, aby jí zadal zakázku-sám sebe.
To mě tak vytáčelo, že jsem skočila na konec. "Rozuzlení" bylo průhledný a do jisté míry nerealistický.
Nesympatické osoby.
Konec, kdy je všude sluníčko a kdy místo oprávněnýho krachu získala díky bulvárku reklamu a VŠICHNI si zadávají zakázky k nim...? Fuj, tak to ne.

30.05.2018 1 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Jedna hvězda za krásný kresby. Kdyby těch nebylo, nezasloužilo by si to ani jednu hvězdu. Je to totiž jako z pera dítěte, který začíná psaní "strašidelnými" povídkami alá "kterak kanibalové požírali domácím nohy, které jim ihned zase narostly a jak domácí těmto kanibalům platili dluhy pomocí odprodeje uší a jazyků".)

Rozeklanej jazejček a šupiny na zádech? Časová smyčka, proměna v ptáka a jiný "strašidla" ?!! Propána, pro základku možná.
Je to jak píše Andrea-něco jako Odstíny a Potter aneb navalíme tuny dalších jakože souvisejících knížek, abysme zarobili viac žejo.
Prostě pardon, ale ani Děcka pí.P, ani toto mne nezaujalo, spíš až naopak.

30.04.2018 1 z 5

Rub a líc života Rub a líc života Ludmila Hénková

Přečetla jsem asi tři povídky, ale popravdě mě moc nezaujaly.
Povídka psaná jazykem dvanáctiletého kluka mi neseděla právě tím jazykem a třeba krátké pojednání o matce, jež synovi poví, že její nos se jí nelíbí, načež jí on odvětí, že se nediví a že takový nos má i jeho spolužák končí tak, že se jí nakonec nos zalíbí protože je vděčná, že jí pomáhá rozpoznat vůně.
No ... prostě spíš fantazírování no.

30.04.2018 1 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Éh jako...kdyby to napsala jako vzpomínkový deník a dala rodině tak asi jo...ale jako kniha ne, nás asi nezajímá jak se seznámili rodiče nebo nudný dny v létě něco čekání na ohňostroj na staďáku...čili nuda.

13.05.2024 1 z 5

Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Kreativní diář - Vytvořte si diář na míru Michaela Dombrovská

Přesně jak píšete no, zbytečnost totální. Problémem je, že náš scrapbooking a bulletjournaling jsou na hodně nízké úrovni oproti světu. Čili vše je ještě dnes noobské, natož v těchto časech. Překvapuje mě že tu nebyla řeč o samolepkách ale jakýchsi papilotách nebo co...kdo si bude vystřihovat svý kola když si může lepit už natištěný krásný levný nálepky simvas?? Takže mě fakt nezajímá kdy měla v kanclu jógu, byla na víně se svým nebo že jede do Parisu. Fakt totální dno který začátečníky akorát zmate.

09.05.2024 1 z 5

Útulný domov Útulný domov Kerstin Wolandewitsch

Směsice stylů, moc bílý a vše okatě řve "hele jak jsem si to uuuužasně vytunila!" O čemž svědčí už popisky u fotek, typu "vlastnoručně malovaná freska je atraktivní pastvou pro oči..." Prostě machruje co vše vyrábí a kolik bejváků má no. Pro mě všechno příliš splancaný dokopy. Taky nechápu že dává tipy na nákupy na blešáku z Francie, Dojču nebo Valencie...to jako pro jednu věc projede celou Evropu??

22.04.2024 1 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Nelíbí ani přebal
Aneb když si ošklivka hraje na zkoušenou a krade příhody jiným...
děs
Moc nevím nad čím se furt fňuká. Appky a jiný srajdy...tam ať jdou na naše český Amatéry a hned poznají bahno všech bahen. Pak ať si stěžují.

18.04.2024 odpad!

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Nudný ženský plkání, který se dalo krouhnout na polovinu.
Hysterický děsně.
Co bych dělala já? Rozhodně fakanovi co se nabízí neříkala, že to není její chyba. Jistěže byla čili dostala by fest za vyučenou. Jak píše Leena byl to fakan na ranu, žádná oběť. Pruda.

18.04.2024 1 z 5

Sexy chaotička Sexy chaotička Lucy Vine

Ne neztotožní.

13.03.2024 odpad!

Mořská panna Mořská panna Christina Henry

Není to zlý nebo tak ale je to takový... nijaký, předvídatelný a vleče se to. Poněkud to nemá logiku to její bytí a že se najednou vydá až do New Yorku nebo kam a vše tam zvládá a chápe...a ty chyby jako trilek tomu taky nepřidaj....

11.02.2024 1 z 5

Mladá nevěsta Mladá nevěsta Alessandro Baricco

(SPOILER) Burani hnojaři, co se od dětství ojíždějí navzájem. Takovou nevěstu fákt chceš, vznešenost sama.

Je tam první noc a už jí dcera ukazuje jak honí jo...trapošina.

24.01.2024 odpad!