DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Život ve městě Život ve městě * antologie

Suché a o ničem. (v kanceláři existuje starý zarytý mládenec - spolupracovníkovi přijede hezká kamarádka, a tak to končí tak že se pán co...? no ožení žejo. Pointa jako kráva.)
Lepší je dobová Javořická.

01.07.2019 1 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Prostřední roztahanou povídku nebo příběh jsem nepobrala - tuny stran o omáčce okolo a nakonec to nemá ani vyústění ?!!
Jinak se nedivím že mají měšťani vesnice za buranstvo .. když je člověk popíše takhle ještě s tím nářečím, tak je to buranská líheň !
Jinak líbilo.

26.06.2019 5 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Ani kresby, ani "vtipné" úryvky ze života alá "dcera zbožňuje mýdla, tak jí pokaždé dvě až tři koupím" mě nebraly.

21.06.2019 odpad!

Bitevní pole Bitevní pole Jérôme Colin

Nó ... jak to říci...čtivé to je, ale ta náplň..chápu zoufalství rodiče, ale na druhou stranu kluka omlouvá, svádí to na hormony a obviňuje školu, že kluka hodlá vyloučit a že si od něj už nechtěj nechat s*át na hlavu, protože je nezvladatelnej.
Manželka ho od řešení zrazuje a raději skládá puzzlíky.

Promiňte ale říct mi mý děcko že ho se*u a ať chcípnu, tak ...to ani nechtějte vědět.
No asi bych ho nepobízela kontaktním způsobem že si můžeme promluvit o tom co cítí nebo mu dávat čas, aby stihl vypnout porno než vejdete do pokoje žejo.

Chápu, je to pouze příběh, ale takové jsou i v reálu a jsou hnusné a opravdu mě zaráží, že autor nastiňuje, že škola, jež takto hodlá řešit otravné parchanty, je špatná.
Protože není.

A SPOILER: haj*l co nenávidí vše a všechny najednou při útoku zachrání babičku...?
No twl, stavme slavobránu, hrdina, jemuž se okamžitě srovnaly hormony, je na světě !

SPOILER 2: mrzelo mne, když to "končilo" tím, že začala parchantět i dcera.

Nevím jestli ohodnotit čtivost, velikost písma a počet stran- to by bylo za pět, ale ta náplň a chování lidí v ději je na mínus tisíc procent odpadu ...tak nevím.

20.06.2019

Žár Žár Joseph Incardona

Jsem na rozpacích.
Hovoří to o reálné skutečnosti, která je zdokumentována videem na netu, ano stalo se to.
Nicméně proč z blond-vlasého obra dělat sexy ledovýho vikingovýho porňáka mi tam nesedělo vůbec ...příliš vulgarit a sexuální narážky, popisy apod. tam nemusely být.
Stačilo pár stráneček o přípravě a vnitřních pochodech ... proto to ve mně zanechalo hořkou pachuť a strach ze saun.
(kámoš se chystá do skutečné finské. Asi ho tam nepustim.)

20.06.2019 1 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

TY KOKSO.
Totální rozsek.
Jedna hvězda za ...ani nevim za co...jakous takous čtivost možná.

Kniha psaná skutečnou analytičkou CIA o analytičce CIA ...to slibuje velké věci.

Mě hlavně pobavila poznámka, že nemají ani na výměnu kachliček v kuchyni a že jsou ZADLUŽENÍ.
Twl to jako fakt, zadlužení, málo peněz ???? !!!!!!!!!!
Na takovým postu ??
Proč měla 4 děcka, když na ně neměla čas ?!!!!

SPOILER 1: její kámoš má taky potíže a má udělat něco protivládního, nebo mu rusáci ublíží na nemocné ženě. Člověk by řekl že mu bude žena vším že? ...a vida, zradit svou zemi on "prostě nemohl" ...a tak paní zemřela bez léku na rakovinu a on za ní teď pláče. (debil).

SPOILER 2: utečou, dostanou luxusní druhý life na plážičce a libují si že zanechali zápaďáckej život za sebou, dokud ... dokud se ona dušuje že se už nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nevrátí ................
a o stránku poté bez ohledu na manžela a děcka se ona prostě VRACÍ, poňáč je prostě blbá žejo.
To mě nas*alo.

Proto nevím proč si z tý knihy sednout na p*del, jak se píše v recenzích na knize.
Poblít se, leda to se z toho dá.

19.06.2019 1 z 5

Vypadni z mýho života! Vypadni z mýho života! Marta Valatová (p)

Inu jo čtivý by to i bylo, ale přijde mi že na Vladimíra příliš kydá hnůj.

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Téměř stejné jako kniha Manželky, milenci ...
Tam je taky fňukna, tady je to ta mladá slepice.

Nic se jí neděje, ale furt se bude jak k*áva ptát, zda je tohle život kterej chtěla, proč ji ojel a opustil a pořád věří, že roztažený nohy a a*ál dělanej se zatnutýma zubama bolestí jí zajistí lásku a pozornost ženáče ...

Druhá úča mě nebrala svou dokonalostí vztahu, neustálým úžo mega bomba sexíkem s manžou po DVACETI ( !!) letech a scénkama ve škole. Ty mě fakt nezajímaly.

To, že měla děcka hajzly, mě vytáčelo. Každej puboš snad nemusí bejt neuctivej debil ne ?!
(To měly s předešlou knihou stejné )

Na str. 44 je naznačeno, že si úča jde šlehnout do kabinetu ke kolegáčkovi marjány a týpek se diví, že je to cítit až na chodbu... to jako fakt ?
Tototk né, to do knížky pro dospělý nepatří.

Čtivý to je, ale pořád tam zůstává ten pubertální nádech typických Lanczovek.

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Super hláška ukončeného styku: ŽUŽU VYKLOUZLO.
Je ufňukaná a slabá - parchant jí domů přivede chrápat kluka se kterým hodlá v pokojíku píchat a ona na to jen řekne, že se jí to vůbec nelíbí, ale přesto nic neudělá.

O tom, že se nechává oběma ojet okamžitě, ani nemluvím.
Typická ženská slípka no.

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Vůbec jsem netušila, že to psala ta obhájkyně ze Súdnej sieně, kterou jsem párkrát viděla.
Nikdy bych totiž neřekla, že napíše takovou krávovinku.

Chápu že když je to o psycholožce a psané ve spolupráci s psycholožkou tak že to bude plný psychokeců, ale tohle vztahové sluníčkování je prostě moc.

O tom, že ji týpek potká na schodech, najde si ji (našel - v rubrice časopisu ŽENSKÉ LISTY -k těm se týpek drsnej dostal jak twl ? :) ) a jen co vejde do ordinace, okamžitě ji cucá a poté doma ihned ojede, ani nemluvím ...kurvoidní klasický začátek happy vztahu, který ale v reálu nefunguje žeano.
Prostě hvězda za obálku.

(trošku otázka: Potkali se dva, když ona měla dvouletou dceru. Po dvou letech se vzali a prý "malá začala chodit do školy". To jako ve 4 letech ??)

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Souhlas. Nejen že je to divný, ale popis smrti psa otrávenýho strychninem, kterej mu podá vlastní pán, protože se taky uložil do hrobu a společně tahle "pokojně" odejdou, je debilně ouchylnej.
Já na tyhle rádoby laskavé a rozumné fantasmagorie nejsem.

19.06.2019 odpad!

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Pořád o ní většina zde horuje, tak jsem si chtěla zavzpomínat na mladý časy a zkusit ji
Kniha je ... zvláštní.
Divná.
Odrazuje mě.

Pavla mi nesedí.
Její matka mě štve díky zaslepenosti a plazením se před parchanty svého nového partnera, k němuž se i s Pavlou nakrachnily a teď se diví, že se to puberťákům nelíbí.

Okamžiky hovorů (velmi "chytrých a přínosných", jak už u mladých bývá) kamarádek ve vyučování či posezení v klubíku mě neberou, přeskakuju je.

Trochu mě štve, že "nevlastního bráchu" okamžitě zaujala, on ji taky, a i když se ona ze skrýše dívá na to, jak on ve svým pokoji koná tělesnou aktivitu s holkou, při níž holka křičí rozkoší tak, až to vzruší i Pavlu v té skrýši, přesto se přitahují od první chvíle, ach ano, on chce ji a ona jeho ...
MNĚ TO PROSTĚ NESEDÍ.

Pamatuju si sérii Blíženců nebo Radky, to mi přišlo přínosnější a mluvilo to o závažnějších tématech, než úchylech, co z nány vymámí nahou fotku.

07.06.2019 1 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Tohle je ten moment, kdy knížku otevřete a od první vteřiny vás zaujme.
Ač je to o naivní době a tmářství omezených lidí, líbila se mi a skončila tak, jak jsem to chtěla a jak bych to udělala taky.

"Láska" nebyla přehnaná, ale člověk jí "fandil".

Závěrečná bitka byla zcela adekvátní, od hromadné sekačky zombí nelze čekat něco akčního - prostě je sejmete a je po nich, co čekat víc žeano.

Pro ty, co jsou zmlsaní Bladem a jinýma zombí věcma, to asi bude příliš noob... ale dá se to už proto, že autor ta místa navštívil, o tématu si mnohé zjistil a proto to cenu toho příběhu zvyšuje.
Obálka knihy to celé završuje.

Jednoduché, ale dobré.
(a to je u mě co říct !)
(Malá reakce na Katniss: zajímalo by mne, jak tě z transylvánských lesů napadlo Rusko...)

07.06.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mě to prostě nedojímá a "hrdinka" je mi neskutečně protivná i jako dospělá.
Neovlivnilo mě kladně ani hystericky hojné protláčení této knihy.
Je možná tak šokující fakt že se to dělo v těch letech, ale toť vše.
Dít by se to děckám nemělo, ale co už ...když to začne dobrovolně, musí se to snažit taky dobrovolně přestat ...prostě mi ona nesedí, příběh nepříběh.

31.05.2019 odpad!

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Já na tyhle "reálný" příběhy moc nejsem.
Chápu že ten někdo to chce utajit, ale mám-li o tom psát knihu "otevřeně", měla bych asi vystoupit z anonymity a tu autenticitu prokázat.
Holky nemají co nabídnout - pouze nastrčení jistých otvorů všem a všude že ano, takže je to pořád dokolečka.
Navíc je vše dobrovolné, takže jak bych ji měla jakože litovat nebo jí to vůbec věřit ?
(Fakt chce celej svět otentovat dětsky vypadající puboše ??!!)
Někde tak někdo třeba opravdu žije nedobrovolně, proto mě nějaký nářky o zadečkových aktivitách nějakýho děcka, který si tím "vydělává" a ačkoliv ji to bolí, dělá to zas a zas, nezajímaj a nedojímaj.

31.05.2019 odpad!

Zrůda mezi námi - Síla jedné lásky Zrůda mezi námi - Síla jedné lásky Marta Lhoťanová

Hvězda za obálku.
Od první chvíle mi to nesedlo, jména česká střídala zahraniční takže člověk chvílemi váhal, zda je to o Česku nebo západě.
Děj bezesporu hovoří o hnusných věcech, ale prostě se mi to nelíbilo no.
Místa mi nebyla vtipná, jako spíš protivná.
Takovej jakože blogísek-povídkovník.

31.05.2019 1 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Společně s čtením blogu je ta kniha napolo vypovídání se z té bolesti po ztrátě, jež je pochopitelná, ale zároveň je to něco "čumte na to, jak luxusně si žijem".
I na tom blogu totiž prokvítají narážky na soc. a politický systém ČR, vadilo jim tu být, vše bylo hnusný, debilní, buranský, prostě jen a jen zbožňovat jů es ej.

Je fajn chtít změnu, ale tohle bylo rozháraný (budeme tam žít nebo ne...? proč ne, proč jo?...máme, nebo nemáme...? chci nebo nechci..?).

Pro mě to prostě vyznívá filosoficko-chlubivě a její rady o nepřemýšlení o situaci a skočením do všeho rovnýma nohama nedoporučuji.
Po doskoku si můžete tak nabít hubu, že na tom budete hůř než předtím.
Takže smyslem knihy je navíc i navádění k bezhlavým ukvapeným závěrům a to já neuznávám.
( sympatie k oběma se u mě taky nenašly, a nepřispělo k tomu ani shlédnutí eshopu a nabídka trička PIPINĚNÍ-PRO VŠECHNY PIPINKY. Twl prostě. Pardon, ale prostě mě tím vytáčí.)
A opravdu okatá jsou ta hodnocení, kdy je to opravdu profil, který ohodnotí pouze tuto knihu a nic jiného. Čili autoři si sami nahánějí hodnocení. To je hnus velebnosti

29.05.2019 odpad!

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Dvě hvězdy za čtivost.
Děj? názory na něj jste vypsali vy všichni, takže je to všechno dohromady: čtivý, ale debilní, naivní, nereálný,nudný,hluchý místa, šokující věci nešokovaly.

SPOILER
Děj jako to, že zfetujete sebe i ségru, ona si jde v tomto stavu zaplavat do ledovýho jezera, takže vy si v klidu prospíte 36 hodin a po procitnutí se vůbec nezajímáte kde je vaše sestra protože tušíte, že je teda někde utopená, ale přesvědčit se nepůjdete, vás musí nutně s*át, ne že ne.

Blogový zápisky? No klasických pár větiček jak už to bývá žejo, co jinýho tam hledat.

Steph nebyla jen naivní a salámistická, ona byla především dě*ka, která roztáhla nohy všem a měla z toho libé pocity, jež nám opakovala neustále, a zároveň ji týraly.
Chrápala s geneticky spřízněným bráchou a asi z toho vznikl syn - je to incest nebo ne? Poznal to někdo, když kluk není podobnej ani jí, ani otci, ale strejdovi??... prostě debil a ztráta času a místa na papíře.

"Zemře" vám manželka, a tak vy začnete chrápat s její kámoškou a nastěhujete si ji i jejího frocana do baráku, kde dovolíte, aby ona vyšoupla okamžitě věci manželky do sklepa ?
Ale no tak.
KONEC.
(film nezaujal už kvůli hercům - luxusní zbohatlický kočky a britské fešáky si představuju jinak.)

29.05.2019 2 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Nó ... že je pubertálně nevyrovnaná a hnusná na rodinu mi nepřekáželo ... spíš mi vadil přerod z měšťačky v nadšenkyni jezdectví a zcela závazně závažné hraní v Tyláčku - div. souboru anebo užívačku hospodských akciček s limoškou a tančením v kruhu (= párty typických devadesátek).
O tom, že se s ním vychrápe, jsem ani nepřemýšlela - bylo to jasný - ale že to bude zase pubertálně rozháraný už bylo fakt na ranu.
Ale za 4 hvězdy je to, že to nekončí sluníčkově lásečkově.

(trošku otázka: SPOILER :
z tety byla semetrika, co kluka seřvala a potrestala proto, že si večer nenachystal špejle do výtvarky - a najednou měla pochopení pro ranní kocovinu, nosila ožralům okurečky až do postele a ještě jim na podobné akce přála šťastnou cestu a vůůůůůůbec jim v tom nebránila...? prostě najednou príma ženská plná pochopení..?!)
KONEC.

29.05.2019

Holky s voctem Holky s voctem Klára Mandausová

Stejně prázdné jako Slunečnice.
Povídečky o ničem.
Jakoby blogískový zápisky.
Každej máme práh vtipnosti jinde, ale tohle nebylo a nemělo NIC.

29.05.2019 1 z 5