DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Vánoce na sádle a jiné trable Vánoce na sádle a jiné trable Barbora Topinková

Jste nadšeni z popisu předstíraných orgasmů, cestách v tramvaji anebo o tom, že její chlap byl prase a chodil v teplákovce s třemi pruhy.
Hm tomu já nehovím, já na tyhle blogový zápisky moc nejsem, takže mně to nijak extra bájo fantazy vtipný nepřišlo.
Pardon.
Občas se nějaká hláška našla, ale pro nadšení tohle nestačí.
(kresby taky nic moc)

04.08.2019 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Buranský, ale to je tím, že autorka tak vykresluje všechny postavy- buď jsou burani, nebo nepříjemní idi*ti, zbohatlice nebo chudý nervozní socky, štětky... nic mezi tím.

Tady bylo asi tak 75% knihy dobrý, až po jisté události s otcem to šlo do háje.
Byly tam chytrý myšlenky, ale hned to zazdil děj a bylo po srdceryvnosti.
Spousta postav byla nepochopitelná a neměla tam místo.

Že je Ela ště.tka je její věc (jo už vidím že na ni poleze KAŽDEJ, asi tajná touha autorky), mě spíš zarazila její finanční stránka.
Že zabíjí čas v krámě, kde nic neprodá, ale přesto má na placení pojištění, pronájmu a nosí kabáty a mikiny gucci za desetitisíce mi bylo tak nějak jedno, to už byla jen taková ta nelogická klasická vsuvka, která se najde v každém ději
... ale proč se tam objevovaly "živ. peripetie" jiných obyvatel - SPOILER - ožralej manžel s tlustou manželkou, ožralá matka žijící v zahradní chatce, které naše hrdinka dá jen tak 7 000 (kde je vzala, když nevydělává že?) nebo se začala chovat mateřsky k cizímu děcku, i když to doposud odmítala, to nepochopím.
KONEC.

Takže v podstatě nevím ... spíš takovej deníček jedné omezené trubky žijící mezi dalšíma omezenýma trubcema, kterej byl vycucanej z prstu a nemá z real vesnicí co dělat.

To, že má Radka blbý hodnocení u téměř každý knihy a především u Bábovek o něčem hovoří, takže se přidávám k většině a uznávám, že tohle bylo spíš jedno velký NE, i když je to škoda.
Čtivý to je, ale strašně debilní charaktery a nereálný děje.
Souhlas s cérka - to ohledně Díry u Hanušovic je dokonalý případ, akorát že tam nemají nářečí žádné.

(EDIT: pouhý vzkaz marcuswangovi, který atak na mne nakonec přepsal - když je pro tebe představa ště.tky tak fantastická a každej kdo je proti je u tebe puritán tak proč jsi tomu dal jen 3 hvězdy, autore píšící stejným stylem??? :))))) )

04.08.2019 1 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Inu, takový natahovaný, na 200 straně se dozvíme, že tomu tak není, tedy dalších 100 stran je zbytečných.
Drama na konci je očekávatelné, nepřekvapí, děj nedojímá, spíš neustálé nípání se ve všem a točení se v kruhu otravuje.

Mě spíš štval neustálý boj ohledně barev vlasů děcek: jednou byly zlatisté, jindy kaštanové. Tak to sorry. Kaštan je na slunku nazrzle hnědý, zlato je jinej odstín, to si buď autorka, nebo překladatel popletli.

31.07.2019 2 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Taková slova se neříkají , té knize to nesluší a ten velkej rypák už teprve!

30.07.2019 odpad!

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Zní to divně, ale ukládám ji do složky LÍBILO SE.
Těžko říct, co se na ní vlastně hodnotí kladně - styl vyprávění? Fakt, že se člověku "líbí" popisy hrůz a reálných utrpení? Slovo líbí se je tu asi neadekvátní, ale já bych to tak nazvala.

Četla jsem hodně této tématiky a ne vždy vás vyprávějící pamětník zaujme, ne vždy mu věříte.
Ač mi přijde výběr fotky na přebalu nelichotivý - z Violy to dělá vytlemenýho náctiletýho diblíka a ne mladou slečnu, což mi zprvu příjemný nebylo - nevadila mi a věřila jsem jí.

V tý knize je totiž plno slov, který jsem jinde nečetla. Není to jen suchej výpočet a popis hrůz, ale jsou tam příběhy druhých, jsou tam citový myšlenky, který bolí.

O sterilizačních pokusech na ženách jsem četla už jinou knihu a ač píšete že tam byla jen párkrát takže v tý knize moc pokusů na ní nebylo, stačí už jen ten fakt toho, že
to podstoupila opakovaně.

Prostě jsem ji četla v kuse a možná by bylo dobrý tohle dát číst děckám místo toho, aby se naučili (beztak to vše hned zapomenou ihned co vezmou do pracek placatý mobily) nějaký datumy a pouhej obecnej fakt, že byly tábory "pracovní" a vyhlazovací.

30.07.2019 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Nedůvěru ve mně vyvolala už předmluva + závěrečná sebeobhajoba alá "jiné autorce se to líbilo, takže když se to nebude líbit vám tak za to já nemůžu, protože JÍ SE TO LÍBILO."
Další ťafkou pro mě byl výrok "vyklouzla z postele a kamenná dlažba ji zahřála do nohou."
Kámen v podzemí, kterej hřeje ??
Trochu moc fantasy.

K nechuti celkové dopomohly tyto hlody:
" Ledové trubky z naleštěné oceli byly příliš nové, železné zase příliš dychtivé, až ji to přivádělo do rozpaků. Tak se Auri pustila za tlustou keramickou trubkou, která si brumlala podél tunelu. V místě ohybu se její lněný obal uvolnil a rozpáral se jako košile nějakého uličníka. Byl unavený, ale ochotný."
(ano, řeč je o neživých předmětech - hrozné !!)

Už ty názvy: bludiště Rubrika. Místo zvané Žlutých Dvanáct. Příkryt. Vana. A jasněže naše celé Podvěcí. Co to sakra je ?!!!

Skončila jsem to na nějaký straně 15, protože její cupitáníčko tím podzemím s levandulovou vázičkou a Foxem v dlani mě prostě nebavil.

Nejsem odkojená těmito fantasy kydy, proto mě vytáčejí a tyhle světy mě společně se svými obyvateli otravují.
Pán prstenů, Potter, Podzemí...to jsou ikony, který nic nepřekoná, natož nějaká pipiholčička, kterou autor všem podsouvá, protože je malinká, cute a všichni ji musíme milovat přece !!!!

Napřed autor vyjádří nechuť k tomu dílu, tisíckrát ho přepíše, pak ho nabídne betačtenářům a poté pozve jinou autorku na panáka, kterýho pije i když to nemá rád. Tak chce nám ten příběh nabídnout nebo ho už dopředu haní ??

Ano předchozí knihy jsem nečetla, ale bude to očividně něco pro dětičky, což mě štve, protože jsem to našla v sekci PRO DOSPĚLÉ.

Jedna hvězda za obálku, jinak otřes a absolutní dno.

30.07.2019 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Mě tyhle náhledy do "zajímavých" hereckých kruhů a chvilek neberou, nesnáším slovo CIGÁRKO a nesnáším vodorovný knihy.
Mářa jako taková se mi nelíbí tím jak se všude možně zaprodala a její "sláva" pro mě znamená pouze ukníkanou zrzavou ošklivou Sašu, toť vše.
Nebralo mě to.
Nejsem na fejetony a na ty "vtipný" už vůbec ne.

28.07.2019 1 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Ne, nedá se to.
Začíná to tím, že si řeknete "je fajn, že se z něj nepo*ere"....jenže stačí pár stran a jasněže se zamilujou a zároveň se nesnášejí, a těžké životní osudy, a lásky a rozchody, a pak trága a štěstíčko...no klasika no.
Hvězda za obálku.

21.07.2019 1 z 5

Jeho královna Jeho královna Irena Piloušková

Nalezeno v takové té knižní skříni co bývá na městě... zadarmo? neber to :)
Knížka byla v dobrém stavu, proto jsem prvně myslela, že jde o nějaké fantasy.
Hm nešlo no.
Co už.

Ta kniha je skutečně pro náctileté, ale ani jim asi nic nedá, protože téma mladých šlapek, které někdo vyfotí a umístí na net, je dnešní, denní, běžné, "normální".
Nedá se tomu tedy říkat šikana jako taková.

Spíš je to takový ...běžný ukazatel toho, jak to v pátek a sobotu vypadá na diskoškách - vždy se nějaká slepice, kterou totálně ožralou někdo ohne u umyvadel na záchodcích nebo v kopřivách u klubu. (jak zde bylo psáno.)
Je to prostě dnešní realita, ačkoliv ... číst o holce, který je 15 a roztáhne nohy všem okolo, není příjemný.

Litovat ji tu není proč. To, že spolu jako rodina nekomunikují nemá znamenat, že vám děcko na základce odejde do báru, tam se ožere tak, že leží v chcankách a nechá se ojíždět bůhvíkým... je to spíš takovej dětskej výkřik do tmy.
(kamarádskou linii s tlustým spolužákem opomíjím)

Možná je to můj dospělej pohled, prostě nevím...není to naivní, ale je to něco, co by spravilo pár přes hubičku a ne rodinná sešlost a, když to vyjde najevo, tak uraženost.
(vidět holku, jak se zválená snaží natáhnout si kalhotky veřejně na síti, není příjemný, ale nebylo by normální a žádoucí dát jí na pamětnou, místo toho, aby se cítili rodiče dotčeni..? nevim no.)

To "nalezení umisťovače" těch fotek je jen jedna věta.
Řešení po tomto odhalení není žádné - žádná policie, udání, nic.
Zato to ale sluníčkově spojilo rodinku.
Web smazal admin, přestěhovali se, takže o tom "nikdo neví" (neboli lživé "zmizelo to z netu= už to nikdy nikdo neuvidí" - fakt ohledně oscreenování a stahování autorka zcela opomněla) no a všude je sluníčko a nová láska k tomu.
Very bjůtyfl.

Kdo je malej tak ten se v tom asi najde...kdo je dospělej a řekne si, že takhle patrně vážně mládí uvažuje, bude leda tak...rád, že se to za našich let nedělo. :)

Přestože mě zklamalo oč vlastně šlo a že název s dějem nic společnýho neměl, neštvalo mě to.
Jen jsem jí to prostě přála. :)

20.07.2019 1 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Nezaujalo.
Suché, ploché, nijaké, zcela a bezesporu mi nicneříkající.
Nesympatické.
Nic až tak šokujícího.

19.07.2019 1 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Napřed mě nezaujala.
Po-válečný téma mě nebralo, bylo tam příliš mnoho kydů a rýpanců do režimu a neustálé jakože postihy a sledovačky byly přehnané.

Moderní děj té flekaté holky mě nebral už vůbec, přesně jak píšete bylo to divný a rádoby vtipný, ale jakože nebylo no.

A děj rodičů, kteří se k sobě v padesáti vášnivě tisknou na koupáku a div se neojedou, přičemž se na sebe vrhnou doma a sténají tiše do hrudi toho druhého, protože maj přece dospělou dceru doma, mě taky nebralo.

Líbila se mi poznámka o tom, že by si mamča z roku 2017 ráda koupila plavky, ale nemůže, protože nemá peníze. Ach ano, učitelky mají málo peněz a nemají proto ani plavky, že? Áchjo.

Čtivý to bylo, podruhé mě spíš zaujal ten nejstarší děj.

18.07.2019 4 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Útočí to na city, ale zvláštně.
Jasněže závažné téma, bolest, ale jaksi zaobalné do tradičních žensky fňukavých vnitřních náhledů.

Příliš mnoho postav, spouta štěstíčka - SPOILERY
lidé jim vycházejí po smrti vstříc celé dva roky, ihned si seženou přes kamarádky práci, báječně jim vychází podnikání s bavlnkama apod.
KONEC.

Čtivý, ale ... já nevím ... žensky citově útočný.
Navíc poněkud fantasy-přenést sám sebe v orgánu nelze žejo.
Hm nevím, čekala jsem něco jiného vzhledem k místním oslavným výkřikům plných slziček.

18.07.2019 1 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Tři hvězdy za okamžiky v Rumunsku, ale pouze ty první - chvíle, kdy tam už jen chodili ulicemi a pobývali v hotelu byla o ničem.

Příběh Folami s tím nesouvisel, to mohla být jiná kniha, byť mne nakonec zaujal a byl smutnej.

Obsah knihy hovoří o hrůzných činech, reálných, ale že bych kvůli tomu šílela tak, jak se píše v recenzích a oslavných ódách na manžele, kterým jsou knihy vydány do 20ti zemí, i když je ještě nikdo nečetl, tak to jako ne no.
Čtivě psát umějí, jen trošičku to zpracování je slabší.
(A nenechte se napálit - na netu sice najdete obrázky špíny z Ferentari, ale v reálu se to hodně zlepšilo , je tam zajištěna hustá doprava a žije se tam téměř normoš, takže možná to chtělo přemístit děj krapet jinam).

Obálka mazaná.
Anebo víte co? já dám za čtyři. Pro tu Folami.

18.07.2019 4 z 5

Ztracení chlapci Ztracení chlapci Gina Perry

No, anotace hlásá ultrazajímavé téma a mně doposud neznámý "pokus".
Avizuje text plný hrůz a trestuhodného týrání chlapců pomocí uměle vyvolávaných konfliktů.
No jenže realita je jiná.

Jde o neumělé sledováníčko, na které padly z dotací miliony (kam přišly se v knize ale nevysvětluje) a jde o v podstatě ubohou hru na experimentální studii.
Chápu že je to děláno v jistých ještě "omezených" letech, ale tohle by snad nebral vážně nikdo, natož erudovaný psycholog a zkoumátor.

"Děj" a podstata je vypsán v anotaci a dá se o něm dočíst na netu, takže tohle nebude spoiler: jde o pouhé tlačení kluků do soutěží, vyvolávání umělých konfliktů jakože kdo získá lepší nožík po výpravě apod. , což ale jedenáctiletý kluky asi rozvášní na chvíli.
Chtěli dělat jistý klučičí úkoly a ne asi pořád podléhat pokusným hrám "kdo z koho / kdo je víc".

Byli neustále sledováni kuchaři, uklízeči a montéry staveb a chatek, kterými měli být prováděči experimentu, avšak byli to jen najatí troubové, co nic neuměli a nebyli z oboru.
Tím pádem jejich "zápisky a pozorování" nebyly logické, o ničem nevypovídaly a byly ztrátou času.

Není osvětleno, jak na ty kluky přišel, pouze zmínka, že šlo o věřící rodiny (naznačeno že poněkud omezenějšího typu).
Celý to bylo prostě o ničem, protože rozhádat malý děcka kvůli nožíkům a pak je nutit spojit se a řešit problém společně je nicneříkající.
To o schopnosti lidí spojit se v nouzi nevypoví.
Prostě absolutně laicky noobský projekt.

Nejlepší bylo, když autorka nemohla vypátrat jediného žijícího kluka, a když se jeden ukázal, nevěděl kde to místo bylo (spletl ho) a v podstatě si z toho nic nepamatoval. To o čemsi vypovídá, ne ?

Celá věc je sice obstojně popsaná a autorka vskutku pátrá, ale sama přiznává, že o tom není v podstatě nic dohledatelnýho a že to vlastně nemělo význam.
Což je pravda.
Hodnotím tedy obálku, kniha je psána dobře, ale "děj" je o ničem.

18.07.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Imo se diví, že
SPOILER:
má manžel milenku a chce ji vylifrovat i s klukem z domu - proč to ?! (no proč asi chce rozvádějící se chlap vyhnat ex-manželku, když hodlá žít s milenkou žejo...)

Str. 171: jsou po tom jistém ataku, Imo má zlomený nos, logicky jím necítí, ale o pár stran dále zde kluka přitiskne a "nasávala jeho vůni plnými doušky."
(to jako jak ?? vůbec je to plné hrdinek - jsou poněkud zmlácené jak sviňa, ale zvládají se bít jak lvi a ještě zlité od krve chodí po venku ...panejo.)
KONEC.

No, od první chvíle mě ale zaujala. Krapet naivní, trochu přehnané, jinak ale uvěřitelný a reálný. Debilů tohoto typu je všude dost.
Konec nebyl sentimentální a dopadl dobře, i když jistá věc byla vyhozena do koše. (to, že to udělala, mě pobavilo) :)

18.07.2019 5 z 5

Temnota v něm Temnota v něm Alice Raine

" Přírazem do mě zasunul svého dlouhána. Přesně na to jsem čekala. "
Tak asi tak no.

Akorát že tady si to trochu hraje na Vraní dívku - svazování, rákoska,pouta, krev stříká a on si to napřed užije a až pak se zhrozí co to vlastně udělal, a poté jde a udělá to zas, protože se vždy nějaká slepice která ho chce ...však víme.

Ale jinak naivní kravina jako mraky.

18.07.2019 odpad!

Tajný život nacistů Tajný život nacistů Paul Roland

Asi nejlíp psaná kniha na toto téma. Srozumitelná, s hodně reáliemi a rozsáhlými "životopisy" jistých aktérů.
Velmi hezký byl popis, kterak Goebbels navštívil Göringa, aby se s ním domluvil na spiknutí, a ten mu přišel otevřít v župánku, nalakovanými nehty, broží připnutou na županě a s "drahokamy v ruce".

09.07.2019 5 z 5

Vekslák 2 aneb malý český bordel Vekslák 2 aneb malý český bordel Pavel Frýbort

Krásnej profi náhled do ranných devadesátkových machinací a rozvoje podvodnických "mafií".
Poslední dva díly ale byly už tak přehuštěný výhružkama, propletencama vztahů a "smyslem" celé té akce, která se najednou ve vteřině zhroutila, že jsem to až nechápala ten děj.

04.07.2019 3 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Jak již bylo psáno: lidé se slabým žaludkem, nečtěte to. Dočtete se totiž, jak sežrat zuby svoje i svýho dvojčete, jak se pije jeho moč a dozvíte se radu: vlasy polknout ani rozkousat nejdou, takže je nastříhejte na malé kousíčky a ty vypijte v mléce.

Jo, o tomto je ta kniha. Asi měla být šoková nebo já nevím, asi takový to " to tu ještě nebylo".
Je to přitom škoda, slibovalo to fajn věci, který se nakonec neudály.

04.07.2019 1 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

"Evo nezavěšuj..Evo PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM !! "
Ano tak to je ukázka textu, o němž kniha je - jedna vulgární mrcha, druhá vlezlá plazící se slepice s dětským puboš slovníkem.
Trošku podivení: je z roku 1918. Okamžitě ovládá dnešní dobu, nestydí se za tělo, což bylo tehdá tabu, ovládá placatou techniku a zná ceny a hodnotu peněz.... ?!
To né totok.

04.07.2019 1 z 5