DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Opráski – Noví povjězťi čezkí Opráski – Noví povjězťi čezkí Jaz

Sorry kámo, prostě první a prostě za odpad.
Tohle do**bávání reality mě neba, ale pro dementy dobrý.

07.11.2019 odpad!

Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Závod s časem (99 nejrychlejších fejetonů) Tereza Boučková

Autorka si protiřečí-slíbila vybrat nepolitické fejetony a přesto se tam politické objevily, např. na konci v tom o výstavách ....
Nelíbily.

03.11.2019 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Říjen 21: ilustr. vydání Jima Kaye, the best verze. Krásná, velká kniha, nice obrovský ilustrace, to každej Potterofil musí mít.

Jinak...někdy jsou chvíle kdy se nedivím, že to (prý) tolik knihkupectví nechtělo.
Jasně, do tý doby tu nic takovýho nebylo, i když jo, něco tu je skopčený odjinud jak sama přiznala-nástupiště obšlehla apod., ale v podstatě - co na tom je? Když odmyslíme neustálé plácání se kolem školních chodeb, výuky, hádek s děckama a tréninku, (kterej mě fakt nebral), pletení se do čehosi atd., tak co získáme...chvilku , kdy je Pánovi oči v oči a porazí ho skrz profesora pouhým DOTEKEM... no twl, naivita lvl miliarda.

Jako jo, čtivý, jednoduchý, na druhou stranu tak plný temných věcí, zla a násilí, že to pro malý děcka není, takže nechápačky...

Mnohdy navíc jasně patrné nelogičnosti...

A ty rozdíly film vs. kniha? Malý otazný detail např. bratránek blond andílek, tetka taky blondýna, proč je ve filmu měnili? A trošku nesrovnalost: sir Nicholas u první histony říká, že málem 400 let nevzal do úst... O rok dva později ale jdou na oslavu jeho úmrtí, která ale má 500 let... Hm dobrý no :)

Přesto je to pro mě rok co rok podzimní čtení.

01.11.2019 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Lepší než první díl.
Pořád ještě hodně rozdílné od filmu, šokujícně drsné, stále však ještě pořád dětsky milé.

01.11.2019 5 z 5

No, nevím zda hodnocením nespadám spíš k filmu, ale za mně je tohle asi nej díl.
Už nejsou úplně malí, ale pořád ještě ne pořád už velcí puboši.
Už něco umějí, ale pořád ještě nebojují přímo se smrtí a vrahy.
Navíc přítomnost Klofa a Siriuse jakožto už pomalý odhalování reality jak tomu bylo tehdá s rodiči a jak se to má s pravdou ohledně "přátel" v okruhu starých pozůstalých co pamatují rodiče, to je prostě nej ...zároveň ale odteď začíná jít do tuhýho no.

Jo, ale víte co mě naštvalo? když on má
SPOILER!
darovaný tajný plánek na únik do Prasinek, tak s ním stojí a neví kudy se tam s ním dostat žejo, no a tak stojí, čumí a neví. Obvykle by se nejspíš prostě nikam nedostal, jenže, protože je to prostě ON, tak se zničehožnic na plánku objeví kouzelné slůvko u sochy, což je heslo, kde jsou dvířka s cestou.
Takže se do Prasinek zase dostal jen díky tomu, že mu to plánek prozradil. Nejenže mu pomáhá tuna lidí okolo i s Ministerstvem a školou, on mu pomáhá i plánek jeho mrtvýho otce !!!on sám na nic nepřijde, jeho nenapadne poklepat na sochu kolem dokola prostě !!! Neschopnej blbec. Čím je větší, tím větší idiot z něj jaksi je. Fakt mě štve.
To mě jako nassssss.... fest no.
KONEC

01.11.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

No, bajky samotné jsem ohodnotila, ty se mi líbily. Nějaké klasické a slabší, nějaké hodně dobré.
Kniha jako taková je ale vlastně jeden velký Brumbál a celé to završuje ta skrytá Lumos natažená pracka charita.
Naštěstí je to vypůjčené a nekoupila jsem si to, neboť bych hořce litovala.
Já na tyhle charity nejsem a už vůbec nevím, proč bych měla podporovat jakousi nadaci, která má podkopávat státní správu, fakt ne.
To mě dost rozsekalo.
Do čeho všeho se JKR ještě nepřis*re fakt že jo.
Takže ani nehodnotim.

28.10.2019 3 z 5

Odse*te se Odse*te se Gary John Bishop

i kdyby to bylo sebenápomocnější a sebeléčivější, vulgarity v jeho názvech to zazdívají, a to nejsem puritán.

28.10.2019 odpad!

Mám tu ilustrovanou verzi, což je otřes, hroznýho něco. Strašně hnusný kresby.
Popisek je malej, objem dělá rozměr knihy a tloušťka papíru takže spíš škoda a hra na efekt.
Jo a ta scénářová verze a film celkovej je o ničem.

(Moc nechápu co na tom kdo nechápe - popisek hovoří jasně - je to VÝPIS a POPIS zvířat s uvedením, kde je najdete, je to tedy logicky jakási "učebnice", samozřejmě.
Nač ty nářky, že je to je jen učebnice s popisem a náčrtkem zvířat ?!!!!!!!!!!!!!)

27.10.2019

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

No, je to jednoduché, ale zas takový brak jak píšete to není, jsou mnohem horší šunty.
Na to že to psal chlap to špatný není, dokonce to vyústění má hlavu a patu a důvod je "omluvitelný" a logický.
Máte tam sex scény, romantický slovíčka, ženský sračičkový řečičky, jeho něžnou i tvrdou stránku, je nabušenej i něžnej, je tatér. Chcete prostředí salonu - i v něm jsou scény a rozhovory s kolegy z práce. Máte scény z její práce z prostředí z televize. Vzpomínky, slzy, svatbu, usínání v náručí, běhání s pejskem, vyjížďky na motorce. Co chcete víc ?

Jediný co jsem tam nemusela nebylo ani tak to jejich vnitřní přemýšlení a nípání se v neustálým kolotoči duševních otázeček o lásečce, ale její práce.
Ta mě jakože fakt nebrala a to, že si někdo nechá tetovat orla na hrudník, sledovanost jak sviňa nezajistí, to nás trenére MMA nehoupejte, to zas jako ne.
Jinak na chlapa dobrý, co by ne.

Chce to nečekat moc nebo nebejt upjatej. Takovejch srajd je kolem nás moc a všechny jsou o tunu horší než tohle, to MNĚ můžete věřit.
Prostě v klídku děj o dvou děckách, co se SPOILER
na maturáku beze slova rozešli, teď se sešli, ojíždějí se kde možně, mají tuny peněz, slávu a
KONEC
dopadne to jako vždy.
Navrch je tam hustej pejsek a zrzavej týpek, kterej neví jak dopadl Romeo a Julie. Super ne?
(a ta obálka? já nevím, někoho mi připomíná...Pitta?)

24.10.2019 4 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Jak píše orinka3 - křečovité trapné a prázdné.
Čekala jsem brutálního debilka a pantoflu, ale Venda nebyl nic náročnýho a špatnýho - měl prostě rád svý ukořistěný skleničky, o který rád pečoval, peníze (SVÝ !!) nosil domů, nechlastal, za děvkama nechodil, musel vařit protože slepice ani "nevěděla kde se sporák zapíná..." tak kdo tu byl nepoužitelnej de*bil ?
Co na něm bylo špatnýho? Že byl "nudnej" a předvídatelnej? V pohodě? Že jí přistrčil žrádlo až pod rypák a staral se o ni ?... holka (jak "hrdinka", tak autorka) ještě pořádnej průser v partnerským životě očividně nezažila, proto mi tohle přišlo k smíchu.
Trapný.
Spousta bab by Vendu braly všema deseti a ještě by mu skleničky samy vděčně leštily.

24.10.2019 odpad!

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Dobré, ale řekla bych příliš v tom násilnickém nenávistnictví přehnané-vážně někdo bude někomu házet cihly do oken jen proto, že je Polák ???
A je to taky poněkud sluníčkovsky výchovné, ale jinak dobré!

23.10.2019 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Ani tohle, ani film.
Obé se mi jaksi až ... nechci říkat HNUSÍ, ale když ono tomu jaksi taksi...tak..prostě..je.

20.10.2019 1 z 5

Girl Online jde svou cestou Girl Online jde svou cestou Zoe Sugg

No konečně!
už bylo načase!
Otřes

20.10.2019 odpad!

Adam a jeho Evy Adam a jeho Evy Ruth Rendell

Jako dá se ještě tak ta linie Minty a Michelle a jejího hubeného manžela. Ostatní manželky a vše okolo nezájem.

Teplý politik a jeho cigánská "manželka" s děckama? Novinářka nebo ta Fiona? Propána, co z toho??

I když ve finálke se dostáváme k tomu, že anotace mluví o muži, ale je to vlastně o vražedkyni-magorovi někoho jinýho-tak nějak všech okolo...

18.10.2019 1 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Dvě hvězdy za vlastně jedinej okamžik-chvíle na ubytovně Ukrajinců.
Ti jediní mě zajímali.
(oprava: nakonec jedna hvězda)
Příběh jako takovej ale strašně skáče, postavy se mění, tý smrdutý vychrtlý smažky je tam až příliš, až příliš jsou z ní všichni vydření, až příliš ji všichni pořád žerou, až příliš jí pořád chtěj všichni pomoci.
Sabina dělá machra a nakonec je z ní matka-kvočna,no to mě podrž.
Příliš mnoho jakože-drsnejch vulgarit.
Zapletené praktiky překupníků ukrajinsko-mongolskýho čachrování s dělníky jsem nepochopila, to tam nemělo co dělat.
Příliš happyendoidní.
Deníčkový zápisky na konci a psychoušský dodatky mě vytáčely, nesnáším tyhle podpůrný kydy.

29.09.2019 1 z 5

Ptáci bouře Ptáci bouře Einar Kárason

Spíš takový technický popis děje co se stane když zastihne loď bouře a postupně vše zamrzá.
Ale i popis nálady na lodi, vztahy mezi lodníky a povahy chlapů.
Kniha maličká, obálka dobrá.
Za tři.
(čteno za letní bouře, jak příhodné) :)

23.09.2019 3 z 5

Nejúžasnější den Nejúžasnější den Kaira Rouda

Souhlas nejvíc.
Milion stránek o NIČEM.
(tady se změnilo písmo?? mám to maličký a jak na psacím stroji )
O totál ničem.

Tisíc let jedou autem, on popisuje nesmyslnosti jako její rodiče, kolik jim posílají prachů v obálkách nebo s kým vším on sexuje.
Nezájem.
Strašné, opravdu.
Děj nula a ta tyranie taky žádná.
O násilí pouze okrajové zmínky že jakože někdy byly.
Ani obálka není hezká.
Za co vlastně ta jedna hvězda....?
Ještě pouvažuju jestli i ta není moc...

08.09.2019 1 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Napřed mě to nezajímalo. Prostě kydy. Odložila jsem to. Pak jsem se vrátila a začalo mě to bavit. Jasně, nicneříkající hlody, ale nějakým způsobem mě to prostě bavilo :)
Nic v tom nehledejte, prostě čtěte a kašlete na něčí jména.
To, že čtete o tom, co vyhrál stolní tenis a o tom, co je už v důchodě a o tom, co nevidí, vám musí stačit ne?

01.09.2019 5 z 5

Zapomenutý klíč ke štěstí Zapomenutý klíč ke štěstí Sophie Jenkins

Ano, dotýká se reálného bolestného tématu, ale tady je zvolena velmi mírná verze (nadšení z kloboučku o kterém neví že je její, věčné otázky KDO JSI a KOLIK MI JE apod.), což ne zcela vykresluje skutečnou podstatu této nemoci.

Trošinku spoiler: ona (=nemocná Nancy) jde s vybouleným kloboukem, hledá rukavice, sundá klobouk, rukavice v něm najde a je mile překvapena - to ji takhle ten nevlastní syn nechal jít veřejně ?!!!!!!!!!!!!

Smrt s rachejtlí v ruce? To snad ne.

Lásková linie? Rozsek totální. Nechtěla jsem aby to takhle skončilo.

Schůzečky pisálků a rozebírání literárních rádoby děl a textů? To mě nezajímalo.
Největší demence? Její snové představy.
Ukázka:
Kamarád jí nedávno vrátil klíče od kola, které patří jejímu navrátivšímu se příteli Markovi. Ona mu tedy tyto klíče teď dává, za což jí on poděkuje. Ona je nas*aná. Čekala jinou reakci!
Čekala toto:
"Přestavovala jsem si, jak se se mnou ruku v ruce rozběhne dolů z kopce pro svůj bicykl, bude se na něm hned chtít projet, obkrouží blok kolem Swains Lane a nakonec si mě posadí za sebe a vyrazí se mnou na projížďku. Přesně takhle se podle mého měl zachovat."
Tak uznejte. Když má někdo tyhle představy, není divu že nakonec skončí sám protože čeká debilně nereálný věci žejo.

Jenže jak už to bejvá, lásečka zvítězila a štěstíčko prostě došlo dvou šťastných srdíček a prostě tyvolezabilotovšeckotakžemětonebavilo.

Čtivý to bylo.

Jedna hvězda za obálku.

01.09.2019 1 z 5

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

(SPOILER) Znepokojující? Ba ne, spíš chlastavý espakapády, který mi přišly spíš jakýsi smutný a zbytečný.
SPOILERY!
Manža ovšem taky vyskakoval zbytečně a ač se chvílemi snažila, choval se jako debil a její střízlivé snahy bojkotoval tak, že bych ho nakopala hned. Jinak obdiv za to, že byly chvíle, kdy k ní byl za to všechno milý, klidný, vše snášel, mlčel a prostě...nemůžu uvěřit, že by to všechno přecházel tak s klidem. když vám baba nedorazí celou noc domů a vy ji najdete zkrvavenou a navátou zkroucenou chrápající v křesle, musí vám dojít, jak zlý to bylo. A neříkejte mi, že to nedojde i tomu děcku, který je, jak najednou zjistíme, už velký tak, že chodí do školy a je zcela rozumné, ne malé poskakující objímající nerozumné tříleťátko, jak nám bylo zprvu naznačeno.

Trošku dějová poznámka: v jednu chvíli je holka plazící se pod stolem a jako tříletej fakan vykřikuje MAMINKO, PRSTÍK MOC BOLÍ! a brečí tam, aby o stránku dál uměla psát tiskacíma písmenama a chodila do školy a byla znalkyní toho, co červenky jedí? Najednou zachraňuje situaci během rýpání kámošky a má rozumnou řeč během jejich návštěvy ?!
Jinak dobré.

01.09.2019