DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Tady jedeme na vlnách podivna!
Ocenění ML ? Ta se taky dává za všechno jak tak koukám ...

11.12.2019 1 z 5

Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Magie sexu - Probuďte v sobě skryté schopnosti Ariana Argoni

Hodnotím spíš fotky, protože řečí je tam spousta a spíš taková obecnost a taková ta devadesátková "základnost".
Co ale nějak moc nepobírám je ten příběh o čarodějniccích- ještě NIKDY jsem nikde nečetla, že by souložili pacholci s popravenou přímo na špalku nebo ji "osvobodili" tím, že by vyřkli, že si ji vezmou.
Skutečně nikdy, toto jest mi novinou.
O tom, že narážení na kůl mělo obecenstvu způsobit hromadný orgasmus ani nemluvím.

05.12.2019 4 z 5

Manželství na úvěr Manželství na úvěr Kateřina Chaberová

Jak píše sestřička - už po přečtení anotace mi pořád připadalo, že takový námět už jsem někde četla / viděla.
Ano, asi ano, protože takových nucených sňatků a vztahů na sílu a z donucení je totiž mnoho všude kolem, a nejčastěji se vyskytují v ději od Danielle Steel a jí podobných.

Je totiž absolutně jasné, jak vše začne - neslavně - nesednou si.
On je jasněže mega samec nejvyšší úrovně, ona bývá zběsilá, slaďounká, zmatená nebo naopak uťáplá šedá myš, která by ho nikdy nezaujala.
Nějakou dobu se míjejí, nebo se naopak scházejí a dějí se jim samé naschvály a okamžíčky, které trochu vypadají jako Odstíny šedi, ale zatím bez toho pleskanda - trapásky, pády, zakopávání, rudnutí, on povýšenej, ona ztrapněná až na pr*deli, která je zatím ještě schovaná v džínách...
No pak se jasněže ojedou, vznikne osudovka jako k*áva a lásečka je na světě, čímž to tu i končí - osudovým momentem, kterej nám dělí šokující okamžik na část, která má pokračovat dalším dílem.

Já osobně skončila chvílí, kdy vešel do báru, všechny v okruhu sta mil slintaly, a jen ona nas*aně seděla, protože ONA HO UŽ PŘECE ZNÁ - na ni se obořil , když nesla do jeho firmy sendviče, když mu čuměla na pr*el !
Takže, při vší ouctě k vynaloženýmu úsilí autorky i co se týče do vzhledu knihy, jež je vizuálně hezká, je to příliš sladký. Typický. Už to tu bylo, což je škoda.

05.12.2019 1 z 5

Životní příběh velmi mladé bordelmamá Životní příběh velmi mladé bordelmamá Ma-Ling Lee

Já vám řeknu svůj životní příběh ohledně této "knížky".
Když jsem si ji brala, měla jsem za to, že tahle asijská pasačka je chudá holka odněkud z Asie, a že pase KLUKY.
Nevim proč!
Že prostě má bandu chlapců někde v Thajsku nebo na Filipínách v nějaké špeluni a proto mě to tak zajímalo, říkala jsem si jak to asi jako dělá ?? Že to jako je asi sex.turismus naopak - západní paničky si zajdou za chlapečkama, i když to nevím jestli se tam dělá.
Jenže ona je to holka žijící v USA, která je jakože ex-call girl a byla tak luxusní a žádoucí, že má pár svých "holek".
Šmarjapanna, tak to fakt číst nepotřebuju.
A na konci ta "příručka" s návodem a radami, jak být dokonalou a perfekt přivolávací šlapinou a slovníčkem výrazů, který zná kdejaký děcko ze základky, protože se to používá v komunikaci na facebooku i v hrách zcela běžně? Asi každý víme, co je to daddy nebo co znamenají ty jiné výrazy, i když chápu, je to zase z trochu jinší doby, tehdy to zase mohla být krapet malá neznámá.
Já nevím, mně to přijde směšné prostě, hra na velký svět.
Dělat, jak jde na nedělní trh, ale nemá čas dát do huby ani palačinku, protože je tak na roztrhání, že prostě musí obvolávat zákazníky a schůzky i mezi těma stánkama ??!!!
Sorry, směšné.
A neustálý ohánění se, že vydělává víc než veškeří pasáci ? ...nou koment fakt.
Ne nadarmo to vydaly Levné knihy. :)

05.12.2019 1 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Nejsem na moderní vymoženosti a aplikace, ani na youtubery, takže proto tak.

04.12.2019 1 z 5

Karneval Karneval Rawi Hage

Pardón, ale pravdu děl kdosi kdo psal, že je to příliš málo magorské.
Avizuje to jízdu šílenostmi a mega brutálníma divňákama, ze kterejch se nám hlava zatočí, ale ono se nic takovýho neděje.

Šlapka, která nakonec nikdy nedá.
Nabušenec, kterej nechce zaplatit, ale kterej nakonec VŽDYCKY NAS*ANĚ ZAPLATÍ.
Týpek, kterej předstírá pomatencův návrat z blázince, aby nemusel platit.
"Hrdina", kterej má doma stohy knih a kterej si ve finále ani neza**ká a jen každý ráno honí.
To je nuda, ne přehlídka panoptika.
Autor si vzal velký sousto a na zrůdorium si jen zatoužil hrát.
Během toho karnevalu se nic, ale lautr nic neděje.

04.12.2019 odpad!

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Suché.

03.12.2019 1 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

SPOILERY!!
Jo, ta autorka vzpomněla bolavé téma, ale zapasovala ho dost nešikovně. Tak nějak nijak.
Je tam hodně lidí, pletli se mi.

Chvíle v B.A. taky byly k ničemu - fakt, že unesená patnáctka svěřuje, že nerada pere a třídí prádlo nevl. sester, mi fakt přijde zbytečný a nic to tý knize nedá. Stačila zmínka, že tam žije s tím otcem a hotové, byť to zase dává knize jiný nádech-anotace jakoby slibuje, že jde o záhadno-kde ta holka je? Kam zmizela, žije ještě...? A ona si přitom rochní v Buenos, kroutí narůstající pr*elí, chlapi nad ní prý slintaj a užívá si. No, super.

Umírající děda, byť tam má návaznost na tu jednu zmizelou holku, tam zabírá příliš mnoho místa a je to zbytečný, vážně mě nezajímá jeho komančská minulost ani to, že zabil nebo že umírá v hospicu, jaký to je, že ho navštěvuje dcera, jakej byl "otec-strejček" nebo manžel.
Že ho teď ve finále "vlastně miluje", ač ho nezná? Trapný.

V podstatě mě zajímala jen ta zubařka, i když i ta byla notně přehnaná.
Ano, přišla o děcko, fajn.
Vážně ale SPOILER
lékařka touží po děcku tak moc, že do sebe pustí kdejakýho špínu nalezenýho po internetu naostro, nebojí se že čapne kdejakou nemoc, ti chlapi ji taky ojedou naostro, nevadí jí platit tisíce za hotely ??
Když jí jde jen za to oplodnění, za tu jistotu tý "fazolky", nesáhla by ona jako lékařka po jistě nějakých dobrých stycích ve spermabankách a nenechala si vpravit "jistotu" dobrého, prověřeného vzorku, kde by měla jistotu na hned první vložení?
I když byla zbohatlická mrcha a dělat nemusela, určo by ji bavilo za ty špíny utrácet tisíce ? Pochybuju. Tohle teda pokulhává a ruší to.
Navíc je divný, že NIKDY nic nechytila, a že za 8 let neotěhotněla, i když BYLA ZDRAVÁ. Takže buď byli divní oni, nebo nebyla ona až tak ok, jak si namlouvala. Takže čteme vlastně co? Sbírku o jakýchsi divných...nechci říkat magorech, ale...lidičkách :)
Napřed popis, jak naštvaně kouří, protože to má dělat se 17 letým...potom že nevylezli z postele, p*chal nejlíp ze všech, ou panejo...hm pak ji napustil dědek, ostudááááá-ale povedlo se- hm tak ne, ach jo, co teď---.-a furt se motáme jen v jejích fňukandách, pruda!
KONEC.

Taky tam autorce unikaly reálie jako že "jsi tak útlá a sošná"- tak útlounká, nebo naopak řádně sošná??
"Máš dívčí prsa!"- a do sex. inzerátu vypisuje "prsa trojky"---tak má kozy jako vozy nebo malinký do dlaně?? Vážně se všichni, co dělají na tý knize, přehlídli, nebo jako...co??

Jediný plus, za což je i ta jedna hvězda, je ten konec, kterej není sluníčkovej.

03.12.2019 1 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Labutěma se neháže.

01.12.2019 1 z 5

Nemocnica v Brooklyne Nemocnica v Brooklyne Barbara Rogan

Není to špatný, dobře, poměrně pro tu dobu klasicky (vzpomeňme dobu Sestry v akci, Polic.akademie - to byly tehdejší gangy) vyobrazeny situace s gangy, vyobrazeny lékař.situace - asi všichni známe nemocniční prostředí díky všem těm Modrým kodům a Ordinacím žejo, tady to je poněkud k těm "ubožákům", bezďákům a gangařům pouličním neurvalejší a neuctivý což se mi moc nelíbí, a taky, což se mi taky nelíbí, rasově podkreslený, protože hl. hrdinka uklízečka je "barevná holka" a bílý sestry na ni pomalu nesmí ani promluvit, protože na to jsou "moc bílý", jak ona říká.
Taky se tam pořád nadhazuje jakási kdesi doposud nikde jinde neviděná nadřazenost lékařů nad sestrama - doposud byla sestra vždycky pravou rukou lékaře, na ní ten seroš prostě stál, ona byla duší tý nemocnice, pacienta i lékaře, však víme né? (odtud též devadesátkovej seroš Sestra Stefanie třeba žejo)
Tady je prostě spodinou a Bohem je tu jen ten lékař, takže krapet nechápačky no.
Devadesátky v týhle části Ňujorku asi holt byly jiný no.

01.12.2019

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Četla jsem teď po delší době, a překvapilo mě, jak moc mi tu byl Kaplan protivnej.
Z raráška a roztomilouše se tu stala posměšná a rýpavá svině, která to zabila psaním posměšné "básničky" do diktátu závěrečnýho, kde se posmívá svým spolužákům a útočí tam na ně formou jejich chyb. Tím u mě skončil.
Jo, jsou tam hlášky jako svině, ale Kaplan, zabil jsi to svou hnusotou.
Zklamání.

25.11.2019

Pozor na to, co si přeješ... Pozor na to, co si přeješ... Robert Lawrence Stine

To né, to je naivní a přiblblé až příliš.

25.11.2019 odpad!

Duch z opuštěného domu Duch z opuštěného domu Robert Lawrence Stine

Dětské, ale mně se to líbilo :) bylo to bolestný, rozuzlený a citlivý. I když jasně, naivní chvílema taky.

25.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno podruhé, napřed se mi to líbilo.
Pak COSI začalo vystrkovat růžky, jakási pochybnost a bylo mi to málo. Říkala jsem si, že jsem divná JÁ, ale jak koukám, vidím, že nás takových bylo víc.
Těm, kterým to nestačilo, které chtěly víc, hloub, na dno, pořádněji, který se prostě nedaly opít tématem a nedaly se schovat za vytetovaný čísla, který automaticky znamenají citlivoučký přístupy a hodnoceníčka už dopředu.
Jako jo, na studentku by to bylo i dobrý, ale nedotažený. Ale na zralou ženskou to nestačí. A na cosi do nebe vynášenýho to nestačí už vůbec.
Mně prostě nestačilo jedno ukázání vytet.čísla, to, že s ní začala bydlet, na nic se jí neptala, že to pak začala dělávat s týpkem na půdě na rozvrzané posteli natajňačku.
Jo, byl to zlej osud, ale až taková hra na city to nebyla.
Proč se zase právě z tohoto udělalo takový haló?

20.11.2019 1 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Margaret Bingley

Tohle spadá do sekce těch knížeček jako jsou Stopy hrůzy apod., prodávali to u nás v devadesátkách za 15 .- a já jen lituji, že jsem nestihla si toho nakoupit víc.
Tahle knížka je tlustá, plná děje a hnusu a téměř se o ní neví, což je škoda, protože je kvalitní.
Dala by se i zfilmovat, byť jasněže, nikdo by z toho nebyl až tak zděšenej, ale jako s dnešníma efektama by to mohla být kvalitní podívaná, takže proč ne? Za mě dobrý.

19.11.2019 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

JAKOUSI ZÁHADOU se opakovaně stalo, že se můj komentář odsud dostal do diskuze a poté zmizel i z ní.
Ve svém komentáři jsem zde se třemi hvězdami psala, že to nebylo špatný, ale že to v mnohém válečné motivy logicky opakuje.
Možná to autora urazilo, proto se to objevilo v diskuzi a pak ani v ní ne, ale já si za tím postojem stojím a proto bych byla ráda, kdyby ten názor byl tady.

19.11.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Nezaujalo mě už čtení anotace, ale zkusila jsem to, ale už scénka, kdy lehce podnapilá hapala do kolejiště ve svém pink svrchníčku a hystericky ječela na záchranáře, že pod vlak nechtěla skočit, ale strčil do ní bezďák při pokusu ukrást jí JEJÍ mobil a že ji URČITĚ zachránil (kdo jinej) než tuhle náš cizinec - drnkálista na kytáru- a kdy do nemocničního pokoje vtrhli strýčkové a s mnohým COS TO PROPÁNA DĚLALÁÁÁÁÁÁÁÁ tam prostě teple vířili, mě to prostě nebralo.

11.11.2019 odpad!

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Píšete jak hrozné to bylo, čekala jsem tedy bůhvíjakou hrůzu.
Až tak děsný to ale nebylo.
Že byla na každé stránce matrjoška? No jasně, o ní ten motiv je.
Jasně, vleče se to, krapet naivní, ale má to rozumnej počet stran a NEKONČÍ to sluníčkově, za což to má megaplus.

11.11.2019 4 z 5

Obsahuje SPOILERY.
Hádky...školní tresty...neoucta k učitelům...Potter háže ramena... Ron dělá blbce s Levandulí (pardon...vlastně Lonánek )...nas*aná Hermiona...rozhádaní všichni, ale nikdo nechce nic řešit...moc se tam začíná míchat Ginny, kterou nemusim ani ve filmu, natož tady...v ničem nespatřuji proč by měla být extra oblíbená, jak je tu v knize neustále nadhazováno...(ve filmu ani pro tu její krásu...)..občas se tu mihne Lenka, ale ta je tu vykreslená jako skutečnej magor, kdežto ve filmu je co jsem viděla vnímaná jako nejoblíbenější, takže tady bude asi něco špatně...já ji totiž mám už od předchozího dílu i ve filmu nejraději a dost mě štve, že zatímco předtím se jí pořád smáli, po Ministerstvu je za ni najednou Potter vděčnej a je jeho "nej kámoška". Přitom kdo je navedl na let testrálama? No ona žejo....

Neustálá přítomnost "náhodně" se všude objevivší Tonksový, která je všude tam, kde ji Harry zrovna potřebuje-proč? Nevysvětleno. Měla bejt v Prasinkách jak sama řekla ve vlaku Harrymu, ne ve škole, co tam teda dělá ???

Proč všichni tak hrozně nesnášej Fleur? Všichni z ní na turnaji uchcávali, a tady ji nenáviděj, vždyť nikomu nic nedělá, nějak pochybuji že by se Ginny i Hermiona chovaly jak dvě k*ávy a i s Molly ji ignorovaly nebo překřikovaly a že by jí Molly dokonce nedala dárek k Vánocům ... to jsou chvíle, kdy jako nechápu. (a co si budem...pochybuji, že by vznešená víla jako ona si začala s takovým floutkem Billem ze špinavýho prasečáku, kterým Doupě je, a natož tam za ním odešla a vzala si ho...)
A byť je vykreslovaná pí. Výzlyová jako mateřský typ, tady je věčně uječená a dost odporná, ale jak zacinkala dvojčata galeonky z obchody s předměty, už se s útěkem ze školy smířila a i za nimi zajde, co????

Part o famrpálových turnajích nebo konkurzech mě nebral, vůbec by tam ta místa nemusely být, ale chápu, Ron, Ginny i celej tým je prostě stále dokonalej no.

Dracův úkol se zde téměř nevyskytuje, takže jakou zde měl roli? Hm počkat, vlastně žádnou jak už to tak bývá, je to přece jen o Potterovi žejo, takže proč to u Burkina začalo když to nepokračovalo a z Draca se udělal ufňukanej blbeček kterýho pak na věži Snape čapne za krk a odtahne ho a utečou...?
... no prostě OTŘES velebnosti.

Mě třeba ani nezajímá Pánovo dětství a to, že ho porodila jeb*lá špína, byť poslední potomek Zmijozelův ...byla šáhlá a byť teda chápu, proč chce veškerou lůzu světa vybít-protože sám z ní pochází-nezajímá mě to !!! Nechci ho vidět jako špínu s bolestí, chci ho jako silnýho Pána!

I honba za viteálem na ostrově či jeskyni nebo jak to nazvat je tu jen jakási vteřinka - Brumba pije, i když nechce, poňáč Héry ho přiměje pár slovíčky- ve filmu je to nervy drásající stressing žejo, tady stačí pár řádečků jak už tu bejvá zvykem, akce prostě nula-a prostě hotové.
To se nedá.
Poslední díl ani číst nebudu.
Dočetla jsem po smrt B. a končím.

Problémem Rowlingový je, že ona se nípe popisem tuny kydů okolo, ale neumí popsat akci - v myslánce se člověk hrabe tunama stran, já chci akci, kterou od ní prostě nikdy nedostávám. Když popisuje dementoviny dvojčat, jak blijou do kyblíku před prvňákama tak to jo, to je detailů jak sviňa, ale když čekám jak se to vyvine s tím Dracovým úkolem, nedozvím se nic.
No tak kde jsme jako ?!
Aha, u knih Rowlingový, jasně.

11.11.2019 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Obsahuje SPOILER
Příliš mnoho politiky, smrti, ministerstva a Umbridgeové.
Opravdu nechápu, jak by mohla Tonksová, ta která všechno převrací, ničí, zakopne o každej kus nábytku (ne není ta její dychtivost a to jak se furt válí po zemi cute, fakt ne) a neumí ani základy, dělat bystrozora-elitní zaměstnání.

A jen trochu rýpan: kdysi Voldy v podobě vzpomínky Toma R. "nevěděl", že H. přežil díky smrti jeho matky.
V prvním díle se divil, že Fenix ho léčil pomocí slz.
Teď zas nevěděl, že věštby na odboru záhad nejsou pravé-tak je blbej nebo co??? Nejmocnější muž světa a neví základy??? A jen tak mezi námi - když to zkoušela Bella pomocí accio věštba- tak on si ji z té police takhle nemohl sám přivolat? Je na ní i jeho jméno, měl by na ni tedy smět sáhnout i on sám přece, když to může i kdokoliv jiný...

A jen věcná-když se tu dovídáme o domě Blacka, proč se do něj neuchýlil, když byl na útěku a žil místo toho v jeskyni?

Trochu jsem nepochopila, proč byl prefekt právě Ron, když prefekti by měli alespoň v něčem vynikat a jít tím pádem v čemsi příkladem, což jaksi Ron jak víme v ničem příkladem nejde.
V "reálu" by jím být prostě nemohl, proto mě to docela rozsekalo.
To, že je Pottrouš tak navztekanej a uječenej mě štve, ale zas chápejme - mísí se v něm vztek Pána.

Siriusova death ve mně nezanechala v knize nic - ve filmu byla citovější - ale tady v knize je prostě jen jakási součást děje, ale nic k němu ani ve filmu necejtim, víc tíhnu od první chvíle k Lupinoj, takže jeho propad do obloučku prostě nebylo vůbec nic.

Spíš mě děsně bolelo ... uhm co to jen bylo ... jo, ta scéna když potkali u sv. Munga Nevilla a jeho babičku a jeho máma, zešílená kletbou cruciatus, mu dávala prázdnej obal od žvejkaček a on si ho schovával jako vzpomínku do kapsy... tyvago i teď mě to bere. Kdepak vychrtlej, věčně nas*anej zbohatlickej nerozumnej Sirius .... skutečná ztráta byli Nevillovi rodiče, kteří umřeli kvůli boji za dobro v Potterovským okruhu. Kým? Rukou rodiny Blacků-Bellatrix. A kruh se nám uzavřel ...být Harrym, brala bych to jako doživotní, byť trochu jasněže neopodstatněnou, ale přesto reálnou výčitku.
Pokud někdy v tý knize celé byl dojemnej moment, bylo to tohle.

Celá knížka? Vztek, puboš hádky.
Jo, a Cho?
Z tý se nám tu stala pěkná pi*da. (pardon.)
Ve filmu miloučká zlomená pozůstalá, tady pěkná poběhlice...kluka jí přinese mrtvýho, ale o dva měsíce později ho už ona očumuje, okolo vánoc ocucává, pak na něj bezdůvodně vříská jako k*áva ... Tady ji nesnáším.

Krátura? super hnusák. Hermionina víra v jeho dobro a svobodu skřetů opět trapná, proberte ji už někdo konečně.

Trochu mě už vytáčí, jak je tu Molly věčně nas*aná a všem pořád rozkazuje. Pasovala se na matku všech a nikomu to neprospívá.

Jak dvojčata zběhla ze školy? Prý stylové, za mě spíš trapné. Měli to za pár, už to mohli vydržet. Ve filmu jsou opět duo twins dobří řízci, tady jsou to riskantní otravní idioti, kterým bych furt dávala tresty, hlavně z postu prefekta.

A vždycky mě neskutečně vytočí, když bojují v závěru, Smrtijedovi se mění a smršťuje hlava a nikdo na něj už nesmí útočit, protože Hermiona všem brání a ječí PŘECE NEUBLÍŽÍŠ DÍTĚTI!
Do háje je je.lá?? Furt je to Smrtijed!!

Takže tak no.

08.11.2019 3 z 5