DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Dospíváte v muže Dospíváte v muže Josef Hynie

Pro tu dobu odpovídající.

05.01.2020 5 z 5

Dospívající dívka Dospívající dívka Rudolf Peter

Pro tu dobu odpovídající.

05.01.2020 5 z 5

Experimentální atlas mužů Experimentální atlas mužů Sylva Lauerová

No...já čekala že se budu docela tlemit, ale...šla z toho na mě snaha až úporná, takže ...netlemila.
Z popisu autorky vyznělo, že vlastně všechny tyto typy chlapů stojej za ho**o a když už je někdo dobrej, nachází se ve vlastnictví jiný ženský a vy na něj nárok nemáte. Ona si ráda hraje na ero dravce a znalkyni chlapů, ale není ani jedno.
Jen zatraceně nudnou pisálistkou, která navíc ani psát neumí :
str.75 - "Chovatelky mnohdy netuší, že odchytili Nitkovce Stinného." To měkký i...

05.01.2020 odpad!

Kam zmizel můj sýr Kam zmizel můj sýr Spencer Johnson

my nejsme myši !

05.01.2020

Život podle Julie Život podle Julie Laura Vanderkam

Kterak bohatá společnost pořádá víkendový pracovní sedánek pro dámičky, které se na hotýlku navečeří a v sobotu se jedou projet NA KOLE.
Jsou někde na výletě nebo co ?!!!!!!!!!
Tohle má být literatura, která vás má někam posouvat nebo k něčemu nakopnout ?
Stát a počumovat do vln a skončit tím, že Brooklyn bude vydávat časopisek o ručních pracech. No tak to tam jistě zaboduje.
Prosim vás, k smíchu.
V Brooklynu je milion věcí na čem jiném pracovat, a ne na čteníčku o žákyňkách, kterak nakládají zeleninku nebo pletou, propána!
(jo a tisíc meilů během odpoledne? kdo po ní pořád tak toužil? nevysvětleno !!)

05.01.2020 1 z 5

Calaway Calaway Zora Castillo

Jak zde píšete, ač je "dobře" že je to pravdivým příběhem, je to zromantělý a red knihovničkou a lásečkou a překáží mi to. Najednou je vše zlé pryč a najednou má plastikovu ženu za kámošku a lásečka je zpět a vše je ok a new friends are here ... to mi vadí ta druhá půlka knížky, proto za tři.

04.01.2020 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Zaujalo: starý řidič=symbol uschlého listu na autě, mladý= svěží list.
So cute!

Píše, že v Japanu se nejprve vystuduje na lékaře a až pak si člověk určí, na jakého se vlastně dá. Že u nás to jakože tak není.
Není pravdou. Napřed musíte vůbec získat celkový titul, udělat kolečko po odděleních a až pak si taktéž určit specializaci. Tudíž jsme na tom stejně, možná to ale udělalo to, že to psala v jiných dobách no...

Nelíbilo se mi, že ona i ten její kydají na Česko. Ano, je to tu jiné, ale jako jen se sem vrátí a hned ji řidič busu vykope ze dveří se slovy VYPADNI KRÁVO ??? Nevěřím.
Jeho slova: "V Čechách jsem si zvykl (byl tu rok a už si ZVYKL) na to, že nic tu nefunguje jak by mělo, a díky tomu teď vím, jak vysokou úroveň servis v Japonsku má."
No, to se pak nemůže chlapec divit, že je nám nesympatický žeano, protože právě za tímhle tématem on nejčastěji pláče. Učitel mě speciálně nepředstavil? Žáci se o mě nezajímali? Znělo to téměř jako výkřik:Oni se mi tu všichni neklaněli???

Trošku mi přišlo že zbytečně dělala hlupaňu i z maminky-tchyně, ta mi přišla moc milá a je milá i z fotky na fcb.

Z té knihy na mě dští nespokojenost z té volby. Když vám chlap řekne že jste blbá, je to děsivé... a pokud na sňatek kývnete jen proto, že zrovna teď se vám odříct nehodí, tak je to děsivé dvojnásob.
A podle toho ten život tam vypadal.

Takže lásečku a happy live v tý knize nečekejte.
Nelíbí se jí tam nic, což je ale škoda.
Co by za to tolik lidí dalo tam žít !
A ještě si porodí starého dědu, za kterého se oba dva stydí...pobavilo, fakt :)

Jediný co mě zaujalo byl part o pracovním životě v obchodě. To bylo děsivý, dělat tam takovýho uřvanýho klanícího se blbce.

02.01.2020 1 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Jsem asi tak v půlce.
Trochu se mi nelíbí, že název láká na něco a je to přitom o chůzi ztrhaných křupanů s kravičkama a rytířem, o bylinách a rytířských intrikách. O rození tak nějak nic.

A už vůbec se mi nelíbí, že ji, placatou nevyvinutou čtrnáctku (údajně- ona ani neví kolik jí je) co ani menses ještě nemá, chce KAŽDEJ otento.
Panoš, vyslanci co ji hledají, ožralej kněz, vesničtí pubertální burani i manželé vesničanek, prostě VŠICHNI.
Kam se hne, hned se po ní někdo zezadu sápe a naléhá.
Tak určitě. Už jako nuda.

Jak píše Metla - autorka píše, že to píše dle reálií, což je sice fajn, ale psát ryze jen o osídlování nestačí, chce to dát do příběhu taky nějakou logiku a normalitu, a ne jen dementní růžovou slaďárnu.
Proto zatím jakoby menší střed.

30.12.2019 2 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Začala jsem číst. Trochu mi začíná kazit náhled na knihu taková malá fakta, jako např. že dle map na netu skutečně není z Thethu do Kosova "coby kamenem dohodil" (dle mapy 100-300 km, záleží jakou trasu vám najdou, tak nevím jak je to myšleno ... že ty oblasti leží hraničně vedle sebe?) a že jednou má místní otec Michael z kláštera "téměř devadesát let", aby poté o dvě strany dál měl v tutéž chvíli "téměř dvaadevadesát let".
Tak kolik ?!!!!!!!!!!

Trochu mě zklamalo, že je to o ožralecké ségře ztracené Lenky, a ten generál z Usa mi tam taky nesedí...já myslela že to je fiktivní cesta TĚCH STUDENTŮ, neboli příběh co se jakože stát mohlo...
Hm zatím zklamání.

EDIT: jsem někde u 3/4, začínaj akční scény a to nějak nedávám. Vím jen že ONA je absolutně odporná a nesympatická a že prostě celá knížka NE.

Navíc jako celá věc byla začátkem prosince osvětlena u P. Klímy v jeho Záhadách i s konečným nastíněním co se asi tak dle svědků stalo a je tedy už údajně jasné, jak dopadli, takže nějaké domnívačky a "pátračky" po tolika letech s otázkami "myslíš, že mohli jít tudy?" fakt nemají smysl.
Takže tak no.

27.12.2019 1 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Alkoholismus a děti, silné téma.
Puboši a lásečka s namakancem z velkýho světa, kterej kupuje placatý telefonky a je vždy po ruce a tahá vás i sourozence z bryndy a nestydí se za vás - ideál, dokonalost.
Nějak mi to nejde k sobě, poněkud to zjednodušuje tak závažné téma.
A Ondřejova "práce"? Příliš kýčovité.
Holka nechtěla aby to dělal, "zakazovala mu to", ale na druhou stranu byla při něm, když to udělal poprvé, když ho to prvně bolelo, prachy brala, žrala za ně, krmila ségru. Takže jak?
Hm takže víte jak - hvězda za obálku.

25.12.2019 1 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Souhlas s Rolada88
Všechno jí vychází, dostává dobrou práci, všechno se úžasně rychle naučí, každej z ní žasne a sedá na prdel z její výslovnosti léků, lékaři poslouchaj JEJÍ rady, poslechnou ji a najdou "práci" i pro tu její kámošku, změněj kvůli ní systém péče o ty děcka tam, má tam svýho vrchního sex. "manžela" (to se tam tak říká, znamená to že ji smí otento jen on, je to k dohledání i na netu), je prostě úžasná, každej chlap ji chce.
Je to podobný jako Tatér, příliš dokonale všechno vychází.
Není tam nic dojímavého. Ostatní vězenkyně třeba jen prodávaly pečivo ve své pekárně. Ona skutečně dělala co dělala. Proč už není omluvou.
Prostě mě ona nedojímá.
Stejně jako ve mně vyvolává negat. pocity i celej slavnej Lale, nejde to ani tady u ní.

Paní autorka je v tomto tématu velmi zaujata, ale špatně se těch témat chápe- Cilky rodina nakonec měla s knižní podobou VELIKÝ PROBLÉM, a to o čemsi svědčí, že?
Celou dobu čekám, jestli se v těch flashbackách dočtu něco o tý Osvětimi, a tam je jen pořád dokola zmíněný, že jaká to byla chudinka znásilňovaná, a ve finále se dočtu, že SPOILER že nikdy esesákovi neřekla ne, a ještě u toho esesáčka vískala v blond vláscích a tahala z něj po zásluze výhody pro svý kámošky a ségru, aby to měla s Tatérem lepší? To proto se měl Lale tak dobře - díky její válečce a vískačce s esesákama, takže ve finále vlastně pohodička a hlazeníčko vlásků. Může se někdo divit, že z tý knížky potom ona vychází skutečně jako ta, která podržela a pak si užívala těch "kožichů", jak naznačila ta jiná vězenkyně, která o všem věděla?!!
Asi proto byla ta rodina tak naštvaná.
Protože to buď pravda byla, nebo nebyla, těžko říct.

A zase další štěstíčka, nýčko jedeme nejvyšší ligu - slepáček děcka velitele = jízdenka do happy lajfu kámošky z dobytčáku i s jejím děckem. Co na tom že je zdr. sestra a je to její povinnost žejo, jsme ve sluníčkovým románku a tak jedině JÍ z celýho personálu dá dámička a pán vděk znát tímto stylem. VŠEM VŽDYCKY děcka sebrali, jen její kámošce ne, to se ví.

Potom kartička, pár peněz a šlahej do Moskvy, jsi free.
To jako fakt ??????????????
KONEC.

Během čtení jsem cítila k Cilce jako člověku z knihy šílenou averzi, ale s čím dál větším odstupem si říkám, že za to asi může autorka a její snaha o snové vytvoření "krásného" světa. v GULAGU.
Tam proboha krásnou romantiku stvořit nemůžete !!Tam, kde svědci vypověděli, že "žrali spolu s ovesnou šlichtou v "létě" společně i tuny komárů a sotva se přes jejich bzukot slyšeli", se nemohly děvčata podle její verze držet pod loktem a lehce se během bílých nocí procházet a pokřikovat žertovně a klidně na chlapskou stranu tábora !!!
Takže ve finále Cilko, promiňte, jako člověk asi vy za nic nemůžete a pokud jste ošetřovala skutečně ty vězně dobře, obdiv.

Odpad dávám AUTORCE za to, co z tý knihy a těch lidí vytvořila. To asi tu rodinu naštvalo. Co z ní vytvořila a udělala-šlapku, co se válí s esesákama a pak si užívá výhod. A to, že byla dobrou ošetřovatelkou, je zmíněno jen jaksi bokově. Je to zromantizovaná lživá nesmyslnost-opravdu TAM nemůžete žít pohodově jak v pokojíčku někde na dovči.

24.12.2019 odpad!

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Hvězda za obálku.
Tolik stran se člověk pachtí, pořád o staré bábě a tom, co zas holka provedla, kam vylezla nebo jakou smsku napsala svý matce, co ona odepsala, co se událo v "práci" (postávačku v galerce u obrazu párkrát tejdně díky známosti nepovažuju za práci) a pár flashbacků, na straně +- 304 dvě strany popisu akce a na konci ten "šokující děj" - info policie. To má jaký význam, když na té straně 300 už jsme se dozvěděli, co se stalo??
To za a), a za b) to nebylo šokující ani za mák. Spíš nuda o ničem.
Čekala jsem něco o hnusné chůvě, ne zbohatlické bábině a nervní navrátivší se ženské, která neustále něco řeší kolem děcka a všechno hrozně hrotí ... ve finále o NIC nešlo. O nic.
Takže zklamání.

23.12.2019 1 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

K smíchu příběh.
Obsahuje spoilery.

Je jasný jak to dopadne, chápu, ale stejně je hrdinka neskutečně citově čilá. Ač v počátku knihy fňuká, že nikdy, nikdy, NIKDY nepotká nikoho jako předchozího partnera, během MĚSÍCE A PŮL si vezme tady zdepřítomného týpka, kterýmu jde jen o barák, což v závěru přizná.

Pořád srdceryvný vzpomínačky na lásečku, a najednou rup, během měsíce a půl už máme na krku svatbičku s jiným !
Hluboký zármutek? Ale prosim vás. Pokud máte zármutek, neskočíte ihned do chomoutu s někým cizím, kdo se s váma s prominutím jen se*e o váš barák že ano.

Nemohu si pomoci. Hrdinka mi přišla prostě v rozhovorech idiotská. Stát s hubou otevřenou a přemýšlet nad tím, zda si bude ON myslet, že čistý, nový gumáky=blbá holka z města nebo se ho ptát zda, když pojmenoval své psy, které má jako honicí pro stáda ovcí, po hrdinech z Pána prstenů, je ON jejich Frodem a má taky jako správný farmář hůl zahnutou na konci, to jako promiňte, to dělá jen dement, ne zajímavá sexy kočanda, která vás má zaujmout.
Nesmím zapomenout na tunu roztomiloučkých zakopnutí a uklouznutí, kdy končí v jeho náruči žejo.
KONEC.
Jedna hvězda za obálku.

22.12.2019 1 z 5

Malověrnosti Malověrnosti Blanka Svobodová

Musím říct, že hrozné. Jediné plus je počet stran - přečtete to za chvilinku.
Mínusy je ovšem všechno ostatní.

Já (jenom já?) teda měla výtisk, kde bylo strašně moc chyb, slova byla nahuštěna do jedné věty a chyběla ve větách písmena (např. slova TAKLE) a jako celkově co se týče děje: SPOILERY!!!
-fáru říkat v 53 Mazlík? ... Ona v 33 čeká, že bude neustále mazlinkaná a objímaná jako nějaká puboška a vše se bude točit jen kolem ní, což se, jaké překvapení, nestane, protože On má svoji práci žejo, takže Ona je uražená, přesto opět přikluše jako vzorný psík, aby poté, co se dozví že jde On opět pracovat byla opět naštvaná a uražená, a takhle se točilo dokola pořád - vážně se chce Ona divit, že to dopadne, jak to dopadne nebo se že On chová, jak se chová?

Chová se totiž docela fajn, mohlo být hůř, tahle politikova rohožka měla rýt hubou vděkem za to, že jí poskytl kupř. klíč a byt k tomu, aby tam na něj čekala, jenže ona místo toho jak k*áva (pardon prostě) chodila místnostmi a přemýšlela jak idiot, proč má všude tak naklizeno. Fakt, že to byla uklízečka, ji nenapadl.
Hlavně že se divíme, že chlap přijde utahanej, svalí se do postele a my ho zatěžujeme dementními dotazy jak to že má všude tak čisto a on se na nás nas*aně oboří že to byla logicky ta uklízečka, že?

Takže závěrem? Buď jste logická a nebudete se jeho chování a přístupu divit, takže vás bude štvát Ona, anebo jste stejná slepice a bude vás štvát On, to už záleží na každém.
Za mě byla na nakopání
Ona.
Proto jedna hvězda za to, že to nekončí sluníčkově♥
Jinak teda opravdu otřesné, nijaké, ufňukané NIC.

21.12.2019 1 z 5

Davitina harfa Davitina harfa Chaim Potok

Začala jsem, ale neustálé suché popisy o tom, že se co pár týdnů vždycky po návštěvě pána s kloboukem, který si s matkou v kuchyni šeptá, musejí nenadále stěhovat o pár bloků dál, mě prostě nezajímaly.
Suché, nijaké.
Že leží ve studeném pokojíku a naslouchá, jak lupe vychládající topení nebo jak jí tam běhají myši mě prostě nebere. Možná bych tomu měla dát šanci, nevím.
Ale jak koukám pro spousta lidiček zase citovka už jen pro toho společného jmenovatele II. w w.

18.12.2019 1 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Chudák Benjamin... jeho případ a ten začátek to táhl především. Pak život zrůdoše samotného...zbytek je přebytečnej marast, co tam nemá co dělat. Mě nezajímá, že si Anna kupuje mlejn...
Taky tu nesedí označení detektivka - je to spíš thriller, protože pátrání jako po kom - po tom, koho už známe a víme, že vše dělá on ??!! to nemá smysl.
Takže ne, ta kniha má velký mezery, což je škoda.

15.12.2019 1 z 5

S dalším mužem bude všechno jinak S dalším mužem bude všechno jinak Eva Heller

Nedalo se.

15.12.2019 1 z 5

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Teda já si iluze nedělala, jasněže, ale týjo,,,vždycky mě ohromí ( a ochromí), jak moc zlé to je.
VŽDYCKY.
Ani uvěřit jsem nemohla, že už na nějaké straně 7-12 nemůžu věřit svýmu oku, co za demenci o oteklým bimbasoj, kterej se mu zvedá, protože ON je holej, protože utek z pokoje vedlejší komtesy k jiné, která zrovna stojí nahá u zrcadla a hladí se na kozách a dole - to je ta její troufalost, o které se mluví v anotaci - se tam prostě píše!
Ona se musí hmatem přesvědčovat, zda z ní vášeň nekape na podlahu, přičemž se mu jeho touha zase zvětšuje, takže ona zase přemýšlí, jak se mu ta věc může propána vejít do gatí - ach bože bože, jak ???
No prostě .... to snad ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mohla bych dát jednu star za obálku, ale ...sorry, nedám.

14.12.2019 odpad!

Všetko je v p**i Všetko je v p**i Mark Manson

Komentář píšu i navzdory tomu, že snad poprvé za celou dobu svého setrvání zde nemám vůči TOMUTO co říci, aby to neobsahovalo slovo z názvu knihy.
Mohu leda naznačit, že to slovo je autor sám, asi tak.

12.12.2019 odpad!

Jarní kolekce Jarní kolekce Judith Krantz

Anotace a počátek knihy začne o modelingové agentuře, takže logicky čekáte, že to bude jen o ní.
Poté se do toho začnou motat příbuzenský vztahy, jiné země, armáda, sport a to vše je obalené do dokonalé krásy, milionů dolarů, LÁSKY a to vše roztahané na 400 stranách se sweet endem.

Příliš mnoho postav, moc sluníčkové a nelogické-fakt by tatíček vynaložil fake soutěž a milionky, jen aby přitáhl zašantročenou dcerku?....
Tak to jakože ne.

12.12.2019 1 z 5