DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Život v papiňáku Život v papiňáku Randi Kreger

Skvělý příspěvek pokud chcete vědět něco víc o HPO nebo NPO atd..
Kniha je sice odborná ale zato plná příkladu ze zkušenosti a napsána pro každého, kdo je nebo má ve svém okolí někoho s jakoukoliv poruchou, které jsou v knize uvedeny. Zároveň autoři vysvětlují rozdíl mezi poruchami, popisují podrobné pocity a prožitky osob a také radí s přístupem či případnou pomocí.
Za mě velice přínosné i pro ty z vás, kteří se zkrátka chtějí jen dozvědět o uzkostech a poruchách

02.09.2021 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

Rozhodně lepší čtení po rudé galerii. Řecká mytologie jako erotický román no... Proč ne :D
Několikrát jsem se i pobavila a musím uznat že autorka píše čtivě.

04.08.2021 4 z 5

Utajený les Utajený les David Haskell

Zajímavé úvahy a poznámky. Neuvěřitelné co vše příroda skrývá a co lze vypozorovat stačí se jen dívat. Autorův vztah k přírodě je zcela jedinečný a procházky lesem s ním musí být obzvlášť pozoruhodné. Také mnoho nových vědomostí o živých tvorech v přírodě:)

02.08.2021 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Myslím si že knihy od toho autora je třeba číst když na ně přijde čas. Mě osobně kniha sedla díky myšlenkám a zajímavému tématu. Má to co do sebe a mnohé úvahy stojí za pozastavení. Příběh Marie nebyl možná až tak originální ale byl skutečný a měl hloubku. Rozhodně to stalo za přečtení

29.07.2021 3 z 5

Tak tohle byla hodně zvláštní kniha. Tajemná, depresivní, kouzelná ale krásně napsaná. :)

02.06.2021 3 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásná třešnička po Kronikách prachu, takový doplňek co jak a proč, romantické a taky několik pohledů že strany postavy pana Reeda. Autorka je vážně báječná a za mě by bylo skvělé kdyby autoři třeba fantasy knih dělali doplňkové knihy typu jak je to napadlo. Díky této knížce má pak člověk lepší souvislost s dějem v původní knize. Velice oceňuji i ilustrace :)

24.05.2021 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Upřímně hodně dlouho jsem se nemohla vůbec začíst. Za mě je kniha až příliš přeplácaná. Má nádhernou obálku, styl psaní je srozumitelný a ten nápad a magie je prostě skvělý ale těžce se mi četla, ztrácela jsem pojem o jménech a o ději podle mě by se dala krásně poskládat do půlky a byla by mnohem čtivější

30.04.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Rozhodně nejsem zastáncem románů ale tato autorka píše velice čtivě a napínavě. Líbí se mi jak umí vystihnout prostředí a zasadit do něj mrazivý děj a osud postav. Žádné okaté přikrášlování. Jenom někdy ten děj byl až příliš zdlouhavý ale to už romány jsou. Toto byla první kniha kterou jsem od autorky četla a nelituji

13.04.2021 4 z 5

Ženy plují na sever Ženy plují na sever Mary Pipher

Naprosto báječná ženská kniha! Stojí za přečtení. Autorka krásně vykresluje stáří žen, změny odehrávající se v ženském světě a celkově tato kniha dodává kuráž a úctu k ženství. Velice doporučuji všem ženám :)

03.04.2021 5 z 5

Spánek má velkou moc a může ovlivňovat víc věcí než si můžeme myslet. Toho je důkazem tato kniha, jejímž obsahem je několik poznatků jak z vědeckého tak laického pohledu. Velice přínosná kniha vysvětlující mnohé otázky typu: proč špatně spíme, buzení v noci a celkový děj mozku při spánku. Doporučuji!

21.01.2021 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Měsíční kroniky byly TOP ovšem tento první díl série hodnotím také velmi pozitivně. U měsíčních kronik mi spousta stran nevadilo tady mi to někdy přišlo až zdlouhavé ale musím říct že to stálo za to. Líbí se mi ta myšlenka a originalita akorát dle mého názoru je tam až příliš mnoho postav a vlastně jsem se občas ztrácela v tom kdo jsou Anarchisté a kdo Renegáti. Hlavní hrdinové mi trochu připomínají charaktery hrdinů ze Cinder ale byly mi sympatičtí. Další díly si ráda přečtu :)

03.10.2020 3 z 5

Šance Šance Katy Evans

Naprosto souhlasím nechápu kde se vzalo tak velké hodnocení a děj? Brooke je ukňouraná, žárlivá a posedlá v prvním díle se to ještě dalo překousnout nebo přeskákat ale teď co stránka to do detailu popsaná nezdravá závislost na tom druhém. Scény i hlášky se opakují a na to kolik autorce je let by mohla psát na vyspělejší úrovni.

30.08.2020 odpad!

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Souhlasím některé básně byly lepší než jiné ale ilustrace celkové knihy je krásná :)

28.08.2020 3 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Krásná kniha, mnoho pohledů do světa krutosti, lásky a přijetí rozdílnosti. Hezký se četla a krásně ubýhala. Bylo to originální a zajímavé :)

24.08.2020 3 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Knihu jsem nedočetla jelikož mě nijak nezaujala. Co se mi líbí je vysvětlení metafor a že každý ten příběh má skrytý smysl ale je to těžké čtení a občas i nezáživné.

11.06.2020 2 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Drsnější knihu jsem snad nečetla autor má velký obdiv, že se zvládnul vrátit do toho nejhoršího a napsat o tom knihu.

13.04.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle jsem nečekala! Originální, chytlavé a neustále plné překvapení. U téhle knihy se vážně nevyplatí předvídat protože to ani nejde. Doposud jsem nevěděla že existuje nemoc osteonekróza podle které autorka vytvořila hlavní postavu neumím si představit jak bolestivé to musí být když vás bolí krok ale věřím, že autorka je stejně silná jako Kaz. Jsem zvědavá na další díl! Žádný slzy! Žádnej funus!

13.03.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak a můžu vydechnout :D Musím souhlasit, že některé části byly na můj vkus zbytečně zdlouhavé a občas jsem se i ztrácela. Ale druhá polovina knížky...nemohla jsem se odtrhnout jak se to rozjelo! Přečetla jsem to jedním dechem a i slza ukápla ale nejvíc šťastná jsem byla za ten nádhernej konec ♡ celá tahle serie byla od začátku srdcovka a až se z toho jednou vzpamatuju tak si to ráda přečtu znova. :) Jednoznačně Doporučuji!

30.12.2019 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Jedny z nejkrásnějších a nejsmutnějších pohádek ale vlastně je to život. Tuto knihu jsem odkládala po příběhu jelikož mě to nutilo hledat souvislovisti. Je to opravdu výborně napsané jak barvitost řeči, tak krása vyjadřování připomíná to myšlenkově malého prince. Pokud tuto knihu nekdo mate v povinne četbě mohu jen doporučit

07.11.2019 5 z 5

Hymnus pro Lokiho Hymnus pro Lokiho Joanne Harris

Připadá mi zvláštní, že se autorka pouští do tohoto žánru. Kniha velmi zaujme vizuálně a co se samotných povídek týče, kniha je vyprávěná pohledem Lokiho, do kterého se autorka umí poměrně dobře vžít - rošťák, podrazák. Postava je psaná s humorem a zároveň se mi líbi styl, jakým autorka píše. Nicméně na severskou mytologii je to příliš zjednodušující a odklánějící se od původní verze alespoň za mě. Za jedno přečtení to ovšem stálo.

12.09.2024 3 z 5