DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Silný, mrazivý a do života skvělý příběh. Mě osobně kniha tolik nenadchla. Chvily mě bavila velmi a chvilku zase vůbec vše bylo splatite ale nakonec zapadlo.

09.08.2022 3 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Knihu jsem prostě vzala do ruky a ackoliv vim že měla velké propagace anotaci jsem si nečetla. Vyklubal se mi z toho retteling na Romea a Julii což samozřejmě není špatný nápad do toho gangy, historická doba Shanghaje, minulost mezi hlavními postavami propletená přítomnosti. Co mi vyloženě sedlo bylo to jak byla kniha napsaná. Mělo to nápad, hlavu patu a krásné vykreslení prostředí, samotná fantasy už byla jednodušší ale zase tolik mi to nevadilo. Možná že knihu nezařadím mez ty ke kterým bych se chtěla vracet ale další díly pokud autorka neudela nudný vycpávkový díl si přečtu ačkoliv souhlasím že u této knihy by jeden díl bohatě stačil.

09.07.2022 3 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Anthony Doerr

Kniha nebyla vůbec špatná jenom hodně splatitá zato ale nádherně napsaná a měla velké kouzlo. Osobně nechci knihu podhodnocovat jen proto že mi nesedlo to všehomnožství jen jsem se pak vlastně ztrácela v časovém pásmu děje. Na samotném ději se mi líbilo že je nepředvídatelnost sama a co se postav týče krasne mi do děje zapadli :)

09.07.2022 4 z 5

Sladké sny Sladké sny Kateřina Huňová

Na knihu mě nalakala anotace a trochu obálka. Takže vlastně čtení ze zvedavosti. A musím říct že toto jsem nečekala. Velice povedené zpracování knihy působivý dej, a originálně zpracováné prostředí. Mě osobně kniha sedla a to nejen několika zajímavými myšlenkami typu kdyby svět a lidé nespali a v podstatě by se stali makacími stroji. Celá kniha má především velkou myšlenku toho, ze se každý honí z tím co nemá a když už to má chce víc. Kniha této myšlence dava tvar v podobě lidskych kvadrantů/kast. Za mě zajimava představa budoucnosti.

"Kredity budou my nebudem"
"Klid a harmonie neprameni pouze z toho co mají lidé jisté, ale také z toho, co jiste nemaji"
"Nemel by ses ptát proc nebo jak spát ale jak se ze snu probudit"

27.06.2022 4 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Asi jsem čekala od knihy víc. Samozřejmě samotný a známí experiment je zajímavosti sám o sobě a zde je do detailu vylíčen. Nicméně trochu víc obecného do života kniha neobsahuje. Některé části mě bavili více jiné méně ovšem co ocením jsou podněty a myšlenky o lidské psychice a její změně při náročném prožívání

05.06.2022 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Tahle kniha byla celkem oříšek a nevím jestli bych ji řádila do YA.
Autorka rozhodně neztratila svůj nad míru působivý styl psaní. Kniha je vážně nádherně napsaná a dobre se čte ale na rozdíl od jiných knih není pohlcující ale spíš vyžaduje pomalé tempo a čas. Tématika feminismus, čarodějnictví, hodnota rodiny a sesterství a zároveň přizpůsobení se své přirozené moci mi sedla i když to bylo občas dost prokousavani. :)

16.05.2022 4 z 5

Zloděj osudů Zloděj osudů Jan Urban

Od knihy mě neodradila ani obálka ani tloušťka takže jsem se do toho pustila. Kniha musela dát autorovi velkou práci a připadá mi že do ní nahazel všechny nápady co měl. Oceňuji fantasy s originálními prvky i postupné propleteni osudu a postav. Co mi na knize nesedlo byla ta přemršťenost všeho. Postavy, jména, názvy, cizí výrazy. Zorientovat se a utridit si kdo je kdo a co patří k čemu byl oříšek. Za mě velký mlžný chaos ale neříkám, že bez talentu.

11.03.2022 2 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Hodně mi to připomíná sérii Elitních králů i když tohle je mírnější a více se řeší záhada onoho dědictví. Nicméně jsem nejspíš čekala něco jiného a celkový dej ani postavy mě nějak nezaujali

07.03.2022 2 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Naprosto skvělá a originální fantasy. Celkově ten nápad, prostředí a schopnosti hlavní postavy jsou parádní.
Děj mě až tak nechytul ale bavil pro hlášky a posun. Především poznávání hlavní postavy v průběhu a to jak se během knihy rozplétala jedna niť informaci za druhou.

03.03.2022 4 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Dávám jednu hvězdu za krásnou obálku a sem nějaký ten nápad ale jinak?
Cely děj byl syrový a tak jako o ničem, zdlouhavé popisy a fantasy naprosto nulová. Nebylo to náročné čtení ale ani ve stylu jakým je kniha napsána jsem nenašla zájem hlavně tedy v první půlce, do které jsem se musela nutit. Tohle za mě není kvalitně zpracovaná kniha a smysluplná fantasy, která by měla hlavu a patu už vůbec ne. Zklamání

02.03.2022 1 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Taaaaak a zpět na Dvůr "rozluč se se spánkem a všepřítomností"
Dvory jsem četla uz před nějakou dobou takže jsem si zpětně připomínela kdo byl kdo.
Začnu postavami které byli jako vždy skvělé. Libi se mi že autorka dává postavám přirozený vývoj. Nic se nestane nebo nezmění bez příčiny.
Nesta byla z počátku jako želva zavřená ve svém vlastním krunýři strachu. Na to jak byla na začátku protivná a štvala mě bylo její uvědomění a otevření se vítanou změnou. Co se Cassiana týče tak toho jsem moc ráda poznala jelikož byl najednou necim víc než kašpárkem party. Autorka mu dala rys a charakter ale hlavně jeho příběhy obohatila děje v minulých dílech.
Co se samotného děje týče tak v podstatě do půlky se neděje nic ale vlastně i ano a to jiskření jako hrom mezi hlavními postavami. A ačkoliv vývoj jejich vztahu připomíná něco z druhořadých romantických knih, autorka tomu dodala šmrnc a velkou dávku humoru takže mi to ani tak nevadilo. :D
Zároveň se v knize opět setkáváme s Feyre a Rhysem a dozvíme se co bylo dál :)

Osobně doporučuji přečíst si poděkování jelikož zjistíte kolik Maasova vložila sebe do této knihy. Myslím že by to tak měl dělat každý autor a krom hromady jmen v poděkování i připsat jak ho to napadlo a co ho inspirovalo.
S lehkým srdcem na závěr musím dodat že S.J.Maasova opět nezklamala
A že by příště příběh Elaine? :)

25.02.2022 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Tak tohle bylo temnější než Temnyj.
Bardugová je skvělá hlavně pro její čtivost a nápady ale tentokrát si vybrala velice aktuální a těžká témata (násilí, drogy, zavislosti, týrání) vše v jednom a mnohem víc.
Alex jako postava mi sedla skvěle vykreslovala celkové prostředí. Co mi nasedlo tak děj. Táhnul se a nějak extra mě nebavil ale možná to bylo tím pomalým posunem a autorka nám timhle jen pootevrela okno do dalších dílů. Přesto musím říct že mě předešlé knihy zaujaly víc zkrátka to bylo víc podle mého gusta.
Tohle nedoporučuji jako dětskou literaturu ale spíš pro starší čtenáře není to žádné kouzelné čtení což neubralo na čtivém stylu autorky, která umí velice věrohodně popisovat.

22.02.2022 3 z 5

Doktorka za mřížemi Doktorka za mřížemi Amanda Brown

Líbil se mi profesionální přístup paní doktorky i když ne vždycky bylo snadné si ho zachovat. Paní doktorka popisuje svou praxi a situace které zažívá velice lidsky. Ačkoliv knižka mohla být trochu delší a možná víc rozepsaná ale co víc dodat? Respekt k tomuto povolání a práci, kde je tato popisovaná praxe denním chlebem

11.02.2022 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Kniha mě vtahla uz na začátku a bylo jasné že to bude humorná jízda. Což byla. Je to vlastně jedna z těch knih, po které sáhnete když přečtete HP a chcete něco podobného rázu. Rozhodně musím autorce připsat body za originalitu, tvory i magii. Kniha je pro mladší čtenáře a postavy jsou i tak napsané jinak je s nimi zábava ačkoliv děj je spíš dobrodružné příhody kouzelnických školáků než zvraty a nečekané magické záhady.
Byla to taková oddechovka :)

07.02.2022 3 z 5

Nenávidím tě, neopouštěj mě! Nenávidím tě, neopouštěj mě! Jerold J. Kreisman

Skvělé zpracovaná kniha, která může být dobrým příspěvkem do oboru, obohacení si znalostí o HPO nebo jako začátek pro seznámení se s touto diagnózou, jak ji rozumět jak s ní pracovat a jak případně pomoct či komunikovat s člověkem, který HPO má.

07.02.2022 4 z 5

Věže Asperfellu Věže Asperfellu Jamie Thomas

Tohle byla nádhera opravdu knižní skvost ve svém žánru. Tohle není žádná YA složená z vulgárních a naivních postav s prostým dějem.
Líbilo se mi prostředí a doba jakou se autorka nechala inspirovat. Je neuvěřitelné kam se celý dej od začátku knihy posunul. Pravda je to trošku bichlička ale co kapitola to perla. Občas se dej trošku táhl a chvilku mi trvalo zorientovat se ve vedlejších postavách a světě ale s dalšími částmi už jsem plula s dějem. Mágové nejsou zas tak originální ale autorka jim dodala v této knize šmrnc. V ději nechybělo ani napětí a vlastně mě kniha vcucla a nepustila. Musím také ocenit tu slovní zásobu a smysl pro humor. Rozhodně doufám v brzký další díl protože jsem zvědavá jak to bude pokračovat a hlavně je to svět do kterého se chci ještě vrátit:)

31.01.2022 4 z 5

Druhý život Druhý život Astrid Scholte

U této autorky musím stejně jako u předchozí knihy ocenit nápaditost ta ji rozhodně nechybí ale zbytek? Postrádalo to logiku, zajímavost a ten tragický děj, kdy se umírání střídalo jak stráže na hlídce mě taky nezaujal do toho ta prostoduchost jednání postav. Myšlenka zajímavá ale autorka ji řádně nevyužila. Skoda

30.01.2022 2 z 5

Poutník před branami moudrosti Poutník před branami moudrosti John Boyne

Na knize mě zaujal název aniž bych si přečetla o čem je zkrátka jsem začala číst. Zaujalo mě cestování z daleké minulosti do ne až tak daleké budoucnosti, také jak autor přizpůsobil době jazyk i prostředí bylo to jako procházet místnostmi lidské historie. Velmi zajímavá kniha

16.01.2022 4 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Kniha příjemně překvapila. Příjemná pohádková mytologie. Také mi sedl styl, jakým autorka píše. Občas jsem se trochu ztrácela ve směru jakým děj jde a vlastně podstatě postav ale mile na mě zapůsobilo, že se autorka nechala inspirovat naší českou pověstí. Celkově knihu hodnotím jako příjemné zatoulání do kdesikam:)

12.01.2022 3 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Hodnocení mám stejné jako u předchozího dílu. Série se mi zdá až příliš zdlouhavá a celý dej by se příjemně vešel do dvou knih ale uvidíme co bude dál. A stejně jako u předchozího dílu druhá půlka fantastická a natolik abyste chtěli číst další díl

11.01.2022 3 z 5