DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Akord a jiskry Akord a jiskry Martin Patřičný

Jsou to krátké povídky ze života lásky i dřeva. Nic světoborného ale spoustu zajímavých myšlenek

21.11.2021 2 z 5

Soulsex Soulsex Eva-Maria Zurhorst

Skvěla publikace pojednavajici o vztahu k sobě jako o vzoru který si neseme do sexuálního života. Skvěla, mila, plna úcty a zároveň spoustu vyjasňujících informací i motivaci a pochopení pro ženskou duši:)

16.11.2021 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Asi jsem čekala něco jiného ale vlastně za to kniha byla pripominkou nekolika důležitých cinnosti které mohou narusit nebo posílit nas rytmus. Kniha nebyla nějak zvlášť odborna ovšem to ji neubralo na zajimavosti

16.11.2021 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Ačkoliv nové prostředí a postavy byly kouzelné a originální souhlasím že toto byl vycpavkový dil, který mě nějak nebavil (možná i tím že mi přišel jako dětská dobrodruzna knizka) a dej byl až příliš roztahaný a to zajímavé bylo zhruba až ve druhé půlce. No jde se třetí ať zjistíme jak vše dopadne

11.11.2021 2 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Musím říct že tato duologie zatím není vůbec špatná. Dejova linka Nikolaje mne baví a to hlavně jeho hlášky i upřímnosti. Co mne moc nebavilo je dejova linka Niny kterou jsem preskakovala ačkoliv ano hraje v tom svojí velkou roli. Celkově jednička se táhne a pomalu větví do pokračování. Ke konci byla hodně napínava no jsem zvědavá na dvojku :))

31.10.2021 3 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Čekala jsem něco jiného a dej se hrozně táhl. Oceňuji ovšem originalitu a propojení postav

27.10.2021 2 z 5

Perla Perla Tiffany Reisz

Do půlky dobrý než z toho autorka udělala hvězdy nám nepřály. Jinak čtivé

27.10.2021 3 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Raději bych to slyšela jako živé rozhovory ale i tak byla kniha přínosnou. Silné ženské příběhy několik výletů do ženského světa a vtipné hlášky pana doktora Honzaka, který ma vždy skvělý nadhled. Jsem ráda že kniha je tak otevřeně a upřímně napsaná

18.10.2021 3 z 5

Paměť Babylonu Paměť Babylonu Christelle Dabos

Další nádherný svět! Líbí se mi autorčina kreativita, že se v dílech mění postavy (kromě těch hlavnichl, dej i světy. Z počátku to byl hokej a vlastně jsem čekala kam se ofélie zase dostala a co zas vyvede ale překvapila a stejně tak Thorn, který přestává být velký kus ledu no konečně! Tak hurá na závěr!

14.10.2021 4 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Spoustu krásných myšlenek a především filozofických pohledů na lásku i problémech be vztazích. Kniha je velmi milým pohlazením po srdci a zároveň skvělou poučkou do života

07.10.2021 4 z 5

Na Freuda já nemám čas, doktore Na Freuda já nemám čas, doktore Miroslav Orel

Je to takový mix psychických potíží napsaný krátce a jednoduše s příklady z praxe. Vše lze snadno pochopit a většina témat je aktuálních.

30.09.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Z počátku mi to připadalo dost klišé ale pak mě dej chytnul a bavil. Humor a hlášky Lou i když vulgární tak skvěle zapadli, vývoj postav plul krásně jako řeka a i když čarodějnice jsou v každé druhé fantasy líbí se mi když někdo vymyslí něco navíc a originalniho k magickym a celkově známým bytostem. :) Co se děje týče vyhovovalo mi, že se střídal z pohledu Lou a Reida což příběh ještě obohatilo a měla jsem možnost poznat obě strany a chápat tak uvažování společnosti. A samozřejmě musím i ocenit krásnou obálku knihy.

Co se závěru týče do dalšího dílu se pouštět nebudu a konec mi bohatě stačil a ačkoliv nebylo vše dořešeno jsem spokojená :)

29.09.2021 4 z 5

Dcera železného draka Dcera železného draka Michael Swanwick

Tak tohle je jedna z těch horších fantasy. Mix fantasy a moderní technologie neni špatný nápad ale v tomto případě bych si vybrala buď jedno nebo druhé. Vulgarita v České fantasy mi nevadí protože sedí k postavám ale tady to byl trn v oku. A dej? Buď někdo brečí nebo krvácí nic jiného se vlastně neděje. Nechápu jak tahle kniha mohla vyhrát vůbec nějakou cenu. Možná za originalutu to uznávám ale tím tak končím

22.09.2021 1 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Tato kniha mi připadá jako kdyby někdo přečetl hromady knih z vědy a psychologie a udělal z nich mix tuto knihu. Některé věci byli zajímavé a nové ale jiné dosti stereotypní.

14.09.2021 2 z 5

Poselství šamanů Poselství šamanů Geseko von Lüpke

Skvělé myšlenky i rozhovory. Kniha přináší hlubší pohled do světa Šamanů a jejich vnímání světa, který se krásně dá přenést i do toho našeho. Rozhodně stojí alespoň za přečtení ale ráda se k ní i budu vracet :)

13.09.2021 4 z 5

Slast Slast María Hesse

Krásné příběhy laskavý pohled na ženská témata a také krásné ilustrace. Je skvělé že se o ženské sexualite píše a k tomu s takovou úctou. :)

09.09.2021 4 z 5

Skleněná klec Skleněná klec Nicholas Carr

To děsivé je, že kniha není tak úplně sci-fi a obsahem připomíná Čapkovo R.U.R.
Záleží na nás zda se necháme technologií pohltit a zničit. Pokrok je k nezastavení a stále jde kupředu jak sám autor v knize specifikuje

08.09.2021 3 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Některé autory jsem vůbec neznala a jiné až moc dobře. Oblíbení autoři nezklamali (Kotleta, Bureš). Některé pasáže se mi libili víc jiné míň ale každá byla jedinečná až na charaktery postav. Někdy mi dalo zabrat se začíst a něco jsem i přeskočila. Knihu bych definovala jako 50 na 50 :D

02.09.2021 3 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Docela průměr ale zato ze života a s humorem. Líbí se mi pohled ze strany ženy i muže. Mnohokrat jsem přikrývla

25.08.2021 3 z 5

Gigolo Gigolo Dominik Král

Mě kniha mile překvapila. Líbí se mi ta úcta a vztah k ženám, rozmanitost zkušeností a pohled do mužského světa coby gigola. Žádné odbornosti, nic zdlouhavého ale spíš upřímně ze života a třeba i do života.

18.08.2021 4 z 5