E_Lan E_Lan komentáře u knih

Cesta k charakteru Cesta k charakteru David Brooks

Pro mě velmi těžké čtení, které mě ale svou hloubkou inspirativních příběhů velmi ovlivnilo. Závěr knihy, kde autor vše skládá do několika pouček byl pak ode mne přijat s chápajícím úsměvem, že to čtení stálo za to a dalo mi neskutečně hodně. Nezbývá než doporučit. Skvělé dílo!

08.12.2018 5 z 5

Ďáblův spár Ďáblův spár Lara Dearman

Slušná detektivka, několik časových linií, trochu bláznivá hlavní hrdinka, trochu hloupí policisté. Ale ano, čte se to dobře. Odpočinková záležitost bez větších ambicí.

04.12.2018 3 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Zpočátku jsem to bral jen jako pobavení a trochu knihou a tématem pohrdal. V průběhu celé knihy jsem názor kompletně změnil. Jestli za to může neustálé opakování nebo opravdu lákavá představa toho, že by se dalo žít lépe za pomoci toho, že si člověk přestane stěžovat nevím. Skutečností ale je, že od té doby vnímám každou svou stížnost i z okolí a přijde mi, že minimálně já na svět při tom menším stěžování nahlížím tak nějak lépe...

30.11.2018 4 z 5

Lidský faktor Lidský faktor Graham Greene

Určitě zajímavá sonda do života dvojitého agenta. Příběh moc velký a hluboký není, ale přesto je to zajímavé a v podání podmanivých hlasů známých herců to skutečně stojí za to.

16.11.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Ač už jsem v poslední době severských detektivek přesycen, tak tato kniha byla velmi napínavá, příběh originální a navíc výborně přečtený panem Barešem. Závěr jsem při poslechu jak přikován ke sluchátkám a od toho by tu detektivky mělý být!

10.11.2018 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jé je, to jsem se nasmál:-) Skutečně, tahle kniha je originální, vtipná, trochu nesmyslná až nikam nevedoucí, ale rozhodně zábavná. Navíc Vojta Dyk předvádí neskutečné jazykové kreakce, které mě při poslechu při jízdě na kole několikrát doslova ohrozily:-)

05.11.2018 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Asi má první aktuálně politická kniha, kterou jsem četl. A hned tak dobrá, komplexní, neutrální, varující, burcující... Opravdu jsem to hltal po kvantech, navíc přečtené od pana Dvořáka a Trojana je to radost poslouchat. Je až děsivé dát si všechny ty události nedávno minulé do souvislostí. Musím přiznat, že jsem po přečtení této knihy v mnohem větším neklidu než před tím, protože jsem se našel v tom, že nezajímat se o politiku se bohužel stalo u mě otráveným standardem posledních let. A to je špatně...

05.11.2018 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Začátek této detektivky je velmi poutavý a má neskutečný spád. Ten ale po několika dalších stránkách rychle uvadá a kniha se babrá v nesmyslně detailním popisu toho kdo komu co likoval, sdílel a komentoval na facebooku atd. Navíc postavy působí dost nevěrohodně, hlavní hrdina pak vcelku hloupě a to není zrovna zábavné čtení, když "vám" celou dobu štípou dříví na hlavě. Za mě bohužel podprůměr.

23.10.2018 2 z 5

Takový severský Forrest Gump. Vtipný, trochu toulající se v několika časových osách a na pozadí významných osob. Kniha je velmi zábavná, čtivá a v některých pasážích mi přinesla pořádnou porci smíchu. A to se cení. Vidět film a poté číst knihu odhalí jak zkratkovitá je filmová produkce...

23.10.2018 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Tak nějak nechápu jak toto má být skvělý autor severských detektivek. Kniha je sice sympaticky krátká, sem tam se jí nedá upřít spád (především na konci), ale jinak je to nuda s postavami bez duše. Když k tomu ještě přidám fakt, že jsem vraha tušil už od první třetiny knihy (nápověda byla až příliš zřejmá), tak se nemůžu ubránit celkovému zklamání ze ztraceného času nad touto odpočinkovou knihou.

30.09.2018 2 z 5

Všichni moji strýčkové Všichni moji strýčkové Viktor Fischl

Pane Fischte, Vaše knihy si šetřím a čtu maximálně jednu do roka. Je to balzám na duši, sem tam smutný, sem tam veselý. Prostě takový život je. A vy ho umíte tak nádherně popsat. Když se k tomu přidá i čtení pana Somra, tak je výsledek tak zábavný, že mě ani kolony na D1 vůbec netrápily a užíval jsem si kapitol navíc:-)

25.09.2018 5 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Pavel Kosatík prostě umí psát. Moderně, nepopisně, zajímavě, nestranně. To je radost číst. Člověk tak získá neskutečně detailní a hluboký pohled na člověka tak zprofanovaného, který byl přitom jen obyčejným člověkem. Skvělé...

25.09.2018 4 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Mé první setkání s autorem s vydařilo a toto dílo mě svou hloubavostí a napětím na pozadí doslova pohltilo. Dlouho na knihu nezapomenu, příběh staříků je neskutečně smutný a ze života. Prostředí post artušovské Británie je pak jen roztomilým bonusem, který zas tak moc nepřináší, spíš nám ukazuje jak se časy a letité pravdy nemění.

15.09.2018 5 z 5

Pozitivní leader Pozitivní leader Jan Mühlfeit

Pro mne neskutečně poučná kniha ukazující cestu schopného a inteligentního leadera. Mnoho fantasticky inspirativních nápadů a zkušeností mě donutilo sepisovat si i poznámky a některé aplikovat ihned v praxi. Četlo / poslouchalo se to jedním dechem...

15.09.2018 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Zpočátku hodně velká nuda, taková neučesaná. S dospíváním hlavní hrdinky pak zábava diametrálně roste a konec, byť trochu moc prokouknutelně romantický, je dost povedený. Ano, taková lehká odpočinková záležitost

03.09.2018 3 z 5

Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Vůdce smečky - Láskyplné vedení v rodině Jesper Juul

Velmi zajímavý pohled na vedení v rodině. Jak z historického aspektu, tak z aspektu mužsko ženského. Auto se sice docela často opakuje, ale není to naškodu věci. Jen to zahrnutí dotazů čtenářů působí trochu naroubovaně, ale přesto i tam jsou zajímavé postřehy. Nevím jestli z toho něco využijí, ale už jen to, že člověk dětem říká 70% času něco, co by v budoucnu rád změnil a kroutí nad tím hlavou, už to je strašně zajímavá informace, která mé chování docela změnila.

02.09.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak nevím čím si mě tahle kniha více nezískala. Jestli tím, že jsem jí poslouchal a interpretka to vysloveně nezvládla. To byla čirá katastrofa. Nebo tím, že i samotný příběh je nelogický, několik scén je doslova přitažených za vlasy a člověk jen kroutí hlavou jak by se takto mohl někdo chovat. I konec je pak předvídatelný a tak jsem byl vlastně rád, že to je za mnou.

18.08.2018 2 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Klasicky čtivé a napínavé. Postavy trochu jednoduché, ale do auta k poslechu či četbě doma je to velmi povedená kniha. Jen ten závěr je trochu utnutý a tak nějak mimo celé vyprávění.

28.07.2018 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Takový severský průměr. Plno postav, docela napínavý příběh v prolínajících se časových liniích. Navíc audio výborně zpracovaný a dobře se poslouchající. Jinak ale nic zvláštního či objevného.

28.07.2018 3 z 5

A vlastně se mi tato kniha hrozně moc líbila. Jaroslava Duška jsem bral dříve spíše jako naivně vtipného herce, který je tak nějak mimo. Po přečtení této knihy jsem ale pojal podezření, že by naopak mimo mohlo být více lídi včetně mě. Opravdu neotřelý pohled na svět, hluboce promyšlený a ukazující zcela jiné perspektivy.

28.07.2018 5 z 5