E_Lan E_Lan komentáře u knih

Invaze zlodějů těl Invaze zlodějů těl Jack Finney (p)

Určitě záslužné dílo, které pak nebo možná předtím člověk už tolikrát viděl v televizi nebo v kinech. V osmdesátkách bylo toto téma hodně populární. Kniha je napínavá a trpí podle mě hodně useknutým až nepovedený koncem. Ten mě vyloženě zklamal. Jinak ale krátká knížka má spád a docela sympatické hlavní postavy.

13.02.2024 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Pořádně napínavá a dobře vymyšlená kniha plná střetu technologií a náboženství. Příjemné odpočinkové čtení, které člověka přinutí se i zamyslet.

05.12.2023 4 z 5

Chuchvalci Chuchvalci Jochem Myjer

Moc hezká a tak akorát dlouhá dětská kniha, která se výborně čte večer dětem před spaním. Chuchvalci a Brutálníci, zábavný to výlet do dětské fantazie.

30.11.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková detektivní jednohubka bez většího prokreslení postav a širšího příběhu. Vysloveně odpočinková záležitost.

18.09.2023 3 z 5

Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Mentální odolnost - Klíč k budoucnosti Radim Valigura

Velmi poučné čtení, které je navíc napsáno velmi zábavnou (byť trochu idealisticky vyobrazenou) formou. Musím ale říct, že i když jsem četl hodně motivačních knih, tak i tato přidává hodně zajímavých poznatků o energii, motivaci a výkonu. Skvělé čtení!

13.09.2023 4 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Nádherná to kniha! Spíše pro dospělé než děti. Mé druhé setkání s panem Endem a znovu za plný počet. Melancholický a poučný příběh, který předběhl dobu. Děsivé proroctví šedivých mužů mě ještě dlouho bude strašit. A v podání pana Javorského? To je další lahoda.

17.06.2023 5 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Taková jednohubka o pivu, pro děti a nejen je. Pár vtipných momentů, v podání pana Kaisera snad ještě o hvězdičku lepší. Jinak ale žádné velké dílo.

05.06.2023 3 z 5

Neskutečně zajímavý pohled na bytí a nebytí. Zásadní pohled na vnímání současnosti, který by si snad každý člověk měl přečíst. Kniha se sice trochu opakuje, ale probírá bytí v různých situacích a velmi dobře tak doručuje informaci, kvůli které byla napsána. Díky!

29.05.2023 5 z 5

Město & město Město & město China Miéville

Je to divná kniha, to Vám řeknu pane Miéville. Druhé dílo, které od Vás čtu. Určitě neskutečně originální námět, trochu divný příběh a pro mne úplně nesrozumitelné konverzace postav spolu s logikou rozuzlení příběhu. Tak nějak jsě se v tom ztratil a až do konce se kloudně nenašel. A to by se dobré knize stát nemělo.

23.05.2023 2 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Příjemný poslech z doktorského studentského prostředí. Dostatečně zábavné, sem tam to člověka hodně pobaví. Jinak ale totální oddychovka, která se pohybuje čistě po povrchu.

22.03.2023 4 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Vcelku příjemné čtení s dětmi těsně před desátým rokem jejich věku. Příběh není zlý, ba docela i zajímavý. Bohužel celou knihu táhne dolů toporná, lopotná a kolikrát i těžko čitelná čeština. Vše v podobě košatých a sáhodlouhých souvětí, která jsou v mnohých případech zbytečná. Jinak ale dobrý pohádkový počin.

20.11.2022 3 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Líbilo se nám to, překvapivě. Na začátku jsme se s dětmi nudili, bylo to opravdu zdlouhavé a tak nějak o ničem. Od půlky se ale příběh rozjel a sem se objevují hodně dobré nápady a bohatá fantazie. Takže druhý díl přijde také na řadu.

05.10.2022 4 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Divná, rádoby jazykově bohatá knížka, která svým neustálým originálním slovním vyjadřováním unavuje a nudí. Člověk se v postavách chvilkami ztrácí, ale hlavně se vlastně vůbec nic neděje. Za mě vysloveně špatné, nevyrovnané, nudné.

17.09.2022 2 z 5

Průšvihy Billa Madlafouska Průšvihy Billa Madlafouska David Laňka

Příjemné poslouchání s dětmi v autě. Jednoduché příběhy, skvělý přednes pana Kaisera a vhodná délka. Dětská jednohubka…

01.05.2022 3 z 5

100 x Václav Havel 100 x Václav Havel Pavel Kosatík

Plné hodnocení za snad nejvýznamnější osobnost našich dějin, plné hodnocení za zajímavou a stručnou formu a dokumentaristicky čistou formu pana Kosatíka. 100 prohlášení zasazených do historického kontextu je nadčasových a člověk si z nich hodně vezme. Prostě skvělá kniha o neskutečném člověku.

30.04.2022 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Znovu zajímavá sonda do mladistvé ženské duše z padesátých let minulého století. Vynikající propracovanost charakterů, motivací k činům a celková atmosféra. Jen ta délka je trochu úmorná, ale stojí za to.

03.04.2022 4 z 5

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Srandovní (nejen) dětská dobrodružná knížka. Fantazií protknutá, humorem vcelku bohatě také a nakonec i rozuzlení není vůbec špatné. Čtená verze stojí možná ještě víc za to, párkrát jsme se s dětmi opravdu zasmáli.

13.03.2022 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Inspirativní příběhy odvahy a bláznovství, které napsala historie sama. Každý dobře zasazen do historického kontextu, tak akorát dlouhé a děsivě přesně popsané. Toto prostě stojí za to přečíst.

12.03.2022 4 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Ach jo, tak děsivě smutnou a věrohodnou knihu jsem snad nečetl. Mám pocit, že jsem v pocitech hlavního hrdiny alespoň trochu prožil tu hrůzu. Navíc z pohlednu německého vojáka. Výborná kniha od začátku do konce, bez patosu, bez příkras, bez sebemenšího milosrdenství vůči válce jako takové.

05.02.2022 5 z 5

Ztracený stín / Případ profesora Körnera Ztracený stín / Případ profesora Körnera Egon Hostovský

Přiznám se, že nakonec pro mě malinko zklamání. První příběh vcelku zajímavý, trochu povrchní, ale zábavná psychologická próza. Druhý příběh už zajel do Hostovských stop. Počátek příběhu pana Kornera je fantastický, závěr znovu trochu do ztracena. Přesto krásná psychologická sonda o nitra jednoho nešťastného a nevyrovnaného člověka. Zajímavé.

30.01.2022 4 z 5