E_Lan E_Lan komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Michaela Klevisová je zručná autorka dobrých detektivek. Tato je asi nejslabší, ale přesto zábavná a dobře se čte. Nic z toho ale nebude mít v paměti moc dlouhého trvání. Bohužel. Že si ale přečtu další příběh řady, no to je jasné, je to dobrý odpočinek.

01.04.2021 3 z 5

Druhá polovina života Druhá polovina života Angeles Arrien

Fantastická kniha otevírající nové obzory další části života a umožňující nahlédnout na cestu, která člověka ještě čeká. Četl jsem dvakrát, jednou před svou nemocí, která můj život zatím nejvýznamněji ovlivnila, a nyní po/při nemoci. V obou případech poučné čtení, více pochopitelné když se člověk smrti už jednou přiblížil.

11.03.2021 5 z 5

Pověsti z kraje pod Vladařem Pověsti z kraje pod Vladařem Dalibor Nesnídal

Více umělecké než literární dílo. Láska a oddanost žlutickému kraji je u pana Nesnídala neoddiskutovatelná a pro mě, karlovaráka, je to moc zajímavé čtení a prohlížení.

07.03.2021 4 z 5

Příručka pro nezkušené spisovatele Příručka pro nezkušené spisovatele Katie Daynes

Tak nějak jsem se k té knize přes její e-verzi dostal omylem:-) Chtěl jsem něco pro dospělé autory začátečníky. Přesto musím zhodnotit, že pro mladé začínající spisovatele je to poutavě napsáno, plno infografiky a obrázků, které rozhodně pomohou udržet pozornost (nejen) dětí. Dobrý počin.

01.03.2021 3 z 5

Od slz k vítězství - Spirituální cesta od utrpení k osvícení Od slz k vítězství - Spirituální cesta od utrpení k osvícení Marianne Williamson

Zpočátku jsem byl zaskočen příliš věřícím obsahem. Kniha o smutku a jak se z něj poučit, zajímavé, ale příliš tíhnoucí k bohu. Ve druhé části jsem to pak hltal. Nikdy jsem nečetl tak stručný přehled hlavních bodů židovské, hinduistické a křesťanské víry. Za to dík a rozhodně především za to stojí knihu přečíst.

23.02.2021 4 z 5

Záběhlice Záběhlice Michal Moravec

Už přes deset let žiji u Hamerského rybníka v Záběhlicích. Přesně tento typ knihy o historii Záběhlic mi chyběl a kniha pana Moravce mě v ničem nezklamala. Kupa fantastických fotek přináší více než zajímavý pohled do minulosti místa, které je teď naším domovem. Děkuji:-)

31.01.2021 5 z 5

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Po Karlíkovi velké zklamání. Sem tam humor docela sedl, děti se při čtení docela bavily, ale bylo to za cenu mých rádoby srandovních hlasů. Jinak je příběh plytký, ba co víc docela nechutný. Oproti Karlíkovi chybí nějaké to dobro, které zvítězí.

08.01.2021 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dobrá detektivka, rychlá, přímočará, tak akorát zamotaná. Jen je to hodně jednoduchá četba, která toho moc nedá a člověk za týden neví co to vlastně četl.

20.11.2020 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nejsem nějaký velkým fandou severských detektivek. Velmi často na mě moc brutální. Toto je ale velmi dobrá četba. Odpočinková, navíc autor je evidentně inteligentní a sem tam se mihne velmi zajímavé moudro. Jen škoda, že jsem tak nějak tušil skoro od začátku kam to povede.

13.09.2020 4 z 5

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Dozajista neskutečně hodnotná kniha. Autor umí psát, jeho fantazie je téměř nezměrná, popisná schopnost a smysl pro příběh velkolepé. Problém pro mě je v tom, že se mi kniha četla velmi špatně. Obrovské množství indických výrazů, kterým sotva člověk porozumí, věty, které kolikrát tvoří celé odstavce, směsi fantazie a reality střídající se tak rychle, že jsem se ztrácel. Holt ne všechna díla jsou pro mne...

14.08.2020 3 z 5

Carlsbad - Karlovy Vary …místa známá i neznámá Carlsbad - Karlovy Vary …místa známá i neznámá Kamila Bešťáková

Graficky výborná kniha plná krásných obrázků dávných, nedávných i dnešních časů. Bohužel popis událostí, čtvrtí a budov je velmi schématický, plný dat a jmen. Je zde málo zajímavostí, které by knihu posunuli výše. Přesto krásné čtení a prohlížení mých milovaných Varů...

10.07.2020 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Jak příjemné a napínavé čtení. Několik příběhů docela dobře vygradovaných, někdy překvapivých. Jen ten konec se u části příběhů trochu nepovedl a byl těžko uvěřitelný. Ale celkově velmi dobrá odpočinková záležitost se zajímavým nápadem.

06.06.2020 4 z 5

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Přátelé, to je strašná kniha. Příběhy příšerné, ale právě tak akorát krátké, kresby v pohodě a děti při večerním uspávání nadšené. Takže vlastně dobré...

10.04.2020 2 z 5

Letecké katastrofy Letecké katastrofy Christine Negroni

Velmi zajímavá kniha z oblasti katastrof. Hezky popisuje jak se letectví poučuje ze svých chyb, ale také jak politika a ekonomické zájmy někdy převládnou nad bezpečím a pověstí společnosti produkující letadla. Jde o faktografickou knížku, člověk toto téma (stejně jako já) musí mít rád. Ač často létám????

10.04.2020 4 z 5

To je vysloveně špatná a nudná kniha. Sledovat bandu blbých, sem tam vychytralých a vesměs nedobrých lidí mě vlastně vůbec nebavilo. Vím, že by se to mělo brát s nadhledem, ale k tomu je třeba velká dávka humoru a té je tady zoufalý nedostatek.

27.11.2019 1 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Trochu dlouhá a pořádně propletená detektivka. Stojí za přečtení, konec je pořádně napínavý a rozuzlení je řádně originální a docela překvapivé. Jinak je to ale “jen” obyčejná detektivka.

31.10.2019 3 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Mé první setkání s tímto autorem a jsem si jistý, že ne poslední. Velmi příjemný příběh, originální vzdáleností představitelů a jejich celoživotní samotou. Plno poučných mouder je sem tam znehodnoceno rozvláčným historickým vyprávěním. Konec, no ať si o něm každý udělá úsudek sám, ale pro mě je byl tak trochu zbytečný. Celkově ale výborná kniha.

19.10.2019 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Docela zajímavé pojednání o stáří a jeho bilancování. Vše v krátkém vyprávění ne zrovna obyčejného člověka. Několik mouder je skvělých, děj je průměrně zajímavý a závěr také plně nenadchne. Přesto vše dobré čtení.

29.09.2019 3 z 5

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Príjemné lehké a sem tam vtipné čtení. Trochu schematický děj, sympatická manželka a děti a malinko nedůvěryhodný hlavní hrdina. Dobrý odpočinek, který stojí za to.

18.09.2019 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Tak nevím, tato kniha mě nijak moc nezaujala. Dozajista zajímavý nápad napsat pokračování Fantoma Opery, rozhodně zajímavá předmluva, ale celkově je příběh strašně jednoduchý a vlastně nezajímavý. Vyprávění pak z různých úst působí pak spíše rušivě než zajímavě. Ne, tohle určitě není to nejlepší od tohoto oblíbeného autora.

13.09.2019 3 z 5