E_Lan E_Lan komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Je to dost slabá detektivka s nadějnou zápletkou, která se ale ták tááááááhne a je neskutečně nudná. Navíc hlavní postavy se v průběhu knihy tak povahově pokroutí, že je to vlastně pořádný nesmysl.

20.03.2024 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Taková jednoduchá odpočinková love story, která moc nenudí, sem tam pobaví a samozřejmě dobře skončí. Nic víc a nic míň.

19.11.2023 3 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Třetí kniha z celé série Časodějů byla zatím jasně nejlepší. Po druhém díle jsem to chtěl vzdát, ale děti mě k večernímu čtení přesvědčily. A to naštěstí. Dobrý příběh, slušné vyprávění a dějový pokrok velmi významný. Takže jedeme dále ke čtvrtému dílu:-)

15.11.2023 4 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Dozajista velmi zajímavá a dojemná kniha, která přináší nelehký pohled na krutý židovský život v době holokaustu. Prolnutí příběhu s vnímáním hudby je také zajímavé a závěr je skutečně dojemný. Zábavné ale nelehké čtení.

29.09.2023 4 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Po strašně dlouhé době jsem se znovu dostal ke komiksu a bylo to kvůli zájmu mé dcery o Stranger Things (který mám sám moc rád jako seriál na Netflixu). Nu, nakreslené je to pěkně a podmanivě, příběh je ale už o mnoho slabší. Na druhou stranu ale proč ne, je to odpočinkové čtení a prohlížení.

25.09.2023 3 z 5

Ronaldo válí Ronaldo válí Simon Mugford

Znova jednoduchá, čísly prošpikovaná brožurka, která je pro mého syna velmi zajímavá, ale mě dává jen pramálo informací, které by mi dokázaly o tomto fotbalistovi cokoli zajímavého říct. Stejné jako Messi válí...

17.09.2023 2 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Příjemné, smutné, ale neskutečně věrohodné čtení plné smutných a víceméně nevyrovnaných duší. Spory, konverzace a psychologie postav jsou výborně rozvedeny a vtáhnou do mikropříběhu velmi umně. Moc dobrá kniha!

22.08.2023 4 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Je to jednoduché a docela zajímavé čtení svým velmi realisticky vypadajícím námětem, ze kterého mrazí. A ono po dočtení doslovu zamrazí ještě více. Takže *** za nápad a pointu. Z pohledu literárního díla je to ale slabota s nepropracovaným dějem ani postavami. Jen slušná odpočinkovka

07.08.2023 3 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Příjemná stará klasika, která docela baví, neurazí. Sice už nic moc nového nepřináší, ale přesto je to zajímavý výlet do vkusu čtenářů minulého století z celého světa. Navíc mé první knižní setkání s Herculem, a vůbec ne špatné.

08.03.2023 3 z 5

Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Dominik Landsman

I druhý díl je neskutečně vitpný a zábavný zároveň pro děti i dospělé:-) Každý si tam najde to své a mnoho toho je navíc i společného. Kniha plná fantazie, nesmyslů, navíc výborně namluvená. Možná ta audio verze přidává ještě jednu hvězdičku v hodnocení:-)

21.02.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Myslím, že je to mé třetí setkání s touto rodinou a sérií. A nijak nevybočuje z lehkého podprůměru, který neurazí, moc nepobaví, ale zase tolik nenudí. Takže neskutečně lehká odpočinkovka, kterou používám mezi složitějším kousky. Díky za ni:-)

01.02.2023 2 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Ač jsem do této knihy šel s dětmi s vyloženou nedůvěrou, jsem nevěřící, tak musím přiznat, že mě neskutečně bavila a příběhy kolem betlému a jeho postav je zručně a zábavně napsán. A navíc mě zase o kousek dovzdělal. Díky!

30.12.2022 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Určitě zajímavý nápad a vůbec celý příběh. Po velmi slibném startu jaksi zajímavost knihy vyprchá až se postupně člověk prokousává k závěru, který není překvapivý a ani moc ne zábavný. Takže celkově nic moc.

27.12.2022 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Má druhá kniha Terryho a o poznání menší radost ze čtení. Nezáživný příběh, sem tam zajímavé moudro, ale celkově táhlá nuda. Takže nic moc.

22.12.2022 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Pro mě taková divná knížka. Nedokázal jsem si hlavní postavy oblíbit, nějak jim fandit. Přitom v knize je několik velmi moudrých postřehů, které jinak lehce podprůměrný příběh zajímavě povznášejí na lepší úroveň. Musím také přiznat, že je to má teprve druhá kniha od Terryho…

09.12.2022 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Je to zajímavé čtení o zajímavé metodě. Kdyby se autor v knize tolik neopakoval, byl bych v hodnocení rozhodně štědřejší, protože moudra je v knize obsaženého dost a dost. A namotivovaný na soustředění se na dech jsem po přečtení knihy také.

24.11.2022 3 z 5

Kluk a pes Kluk a pes Ivona Březinová

Hezká, příjemná, poučná jednohubka. Dobře čtivá a velmi dobře přečtená. Na D1 cestování s rodinou jako dělaná.

30.10.2022 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Příjemné dětské francouzské čtení, které když se zkombinuje s panem Filipovským, který si četbu vyloženě užívá, tak je to skoro až na ****:-)

30.10.2022 3 z 5

Lesní válka! Lesní válka! Jaume Copons

Hezké, roztomilé a dětem se líbí jak příběh, tak ilustrace. Na pár večerů či dovolenou s dětmi ideální.

15.10.2022 4 z 5

Příštích sto let Příštích sto let George Friedman

Velmi zajímavá kniha předpovědi 21. Století. Zpočátku jsem obdivoval předpověď války s Ruskem, začal hodně věřit na předpovědi další. Poté došlo k vystřízlivění, protože v hromadě věcí se autor věřím vyložení mýlí (EU a další). Konec o růstu Mexica, hvězdné války, tam už jsem sem tam přeskakoval, protože tomu se už moc věřit nedalo. Přesto jsem se krásně zatoulal v budoucnosti a to se počítá.

13.09.2022 4 z 5