E_Lan E_Lan komentáře u knih

Síla pozitivního jednání Síla pozitivního jednání Napoleon Hill

Trochu zkratkovité, zpropadeně pozitivní, ale celkově velmi povedené, poučné a nabuzující k lepším výkonům. Kniha se trochu opakuje, ale to je u těchto motivačních knih správné, protože je třeba doručovanou zprávu pořádně zakořenit. Řekl bych, že pro leadery, kteří, chtějí dělat práci dobře je snad tato kniha povinností. Dodává jednu perspektivu potřebného jednání a přístupu.

05.07.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Po povedené první a druhé části, která pro mne skončila zklamáním kvůli otevřenému konci jsem trochu nejistě pokračoval ke třetímu dílu. A stálo to za to. Duchápřítomné sci-fi, spíše psychologický tajemný román s několika moudry, které člověku dlouho zůstanou v paměti. Jen kniha mohla být o kousek kratší, chvílemi se příběh malinko táhnul. Ale celkově velmi povedené a čtivé dílo.

22.06.2018 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Vynikající! Jedním slovem VYNIKAJÍCÍ. Takovou knihu o vyjednávání (nejen v pracovním ale i v soukromém životě) jsem ještě nikdy nečetl. Plno skutečných příkladů, hodně pomohlo neustálé opakování, kdy dnes se při jednání cítím mnohem více kontrolovat situaci a průběh jednání. Toto doporučuji všem!!!

18.04.2018 5 z 5

Obce za obzorem Obce za obzorem Jaroslav Fikar

Dílo pana Fikara mám přečtené asi celé. Jsem karlovarák a tak mě jeho díla vyloženě oslovují. Fotky starého města a okolí jsou skvělé a celkově jde o neskutečnou práci, kterou má pan Fikar za sebou. Bohužel tato kniha byla pro mne nejméně zábavná a přitom nejdelší.

23.03.2018 2 z 5

Disident Disident Daniel Kaiser

*** za knihu jako takovou, ***** za osobnost pana prezidenta Havla, a tak v průměru ****. Kniha je to dobrá, určitě podá hodně nových informací o jedné z nejvýznamnějších osobností doby nedávno minulé. Bez příkras a nějakých osobních obdivů. Konec knihy blížící se k převratu v roce 1989 je přímo strhující jako dějiny té doby. Kniha prostě splnila to co jsem od ní očekával.

19.02.2018 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Tak nějak slibný začátek a dost nepovedená druhá polovina knihy. Je to o krizi středního věku, hlavní hrdina opravdu neví jak v tom chodit a jeho jednání mě sem tam také přivádělo téměř k rozčilení. Tak nějak úplně nevím co autor chtěl knihou říct, pár pasáží skutečně napínavých a sem tam i poučných, ale jinak nic objevného a kdoví jak zábavného. Průměr.

21.11.2017 3 z 5

Odhalené emoce Odhalené emoce Paul Ekman

Ač jsem od této knihy čekal něco jiného, možná více populárně sepsaného, tak jsem si z knihy vzal opravdu hodně praktického pro svůj život. Vše doprovázeno zajímavými fotografiemi a docela vkusným opakováním, aby i po jednom čtení toho co nejvíce důležitého zůstalo v nás. Je to trochu složitá četba, až odborná, ale stojí za to...

03.11.2017 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Nečtu detektivky často nebo vlastě skoro vůbec. Proto byla tato knížka pro mne příjemnou odpočinkovou záležitostí, která dobře gradovala a v nemálo momentech mě přímo připoutala ke sluchátkům. Ten konec mě nakonec moc nepřekvapil, tak nějak se překombinovanost všech příběhů dala při četbě tušit, ale nijak zvlášť na škodu to nebylo...

23.09.2017 4 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Výborná zajímavá a rozvíjející kniha, která významně obohatí pohled na vlastní život a vztahy. Kapitoly dávají smysl. Je pravda, že důležité věci autor opakuje někdy až příliš často a pořád dokola, ale možná i to je účelové aby si to čtenář zapamatoval. Mohu jen doporučit!

03.01.2017 5 z 5

Půlstoletí s Cimrmanem Půlstoletí s Cimrmanem Zdeněk Svěrák

Příjemná kniha, která je nejlepší na svém začátku v podobě dopisu Zdeňka Svěráka Ladislavu Smoljakovi. Pak už jsou vzkazy více či méně vtipné, zajímavé a k věci. Přesto celkově je to zajímavý a netradiční pohled do zákulisí tohoto neskutečného fenomenu.

29.12.2016 4 z 5

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Rozhodně zajímavě napsaná a pojatá kniha, která rozhodně nenudí. Jak už bylo níže napsáno, tak ve jménech a množství postav se dost složitě dá vyznat, ale příběhu to nějak nevadí. Navíc forma je velmi originální a přirozené vyprávěcí skoky v čase jsou spíše k užitku než na škodu. Co mě nakonec zamrzelo byl samotný konec, který tak nějak vyšuměl do ztracena, ale to ať posoudí každý sám. Rozhodně to není špatná kniha.

06.01.2016 3 z 5

Rozpustilá ozvěna Rozpustilá ozvěna Ivona Březinová

Průměrná dětská knížka, která je zpočátku napínavá, ale postupem času vedlejší příběhy nějak přestávají bavit a rozuzlení není rozhodně nijak zajímavé. Přesto je to relativně čtivá knížka.

02.06.2015 3 z 5

Tanec na hrobech Tanec na hrobech Mika Waltari

Vcelku příjemné a zajímavé čtení, které není ale tak čtivé a jednoduché jako ostatní Waltariho knihy. Příběh je ve finále velmi jednoduchý, historický rozměr ho ale dělá zajímavějším a několik scén je v knize výborně popsáno. Na Waltariho průměr, jinak lehký nadprůměr.

31.05.2015 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Celou dobu čtení relativně slušně čtivá a lehce nadprůměrná knížka, které nechybí spád a docela obstojný děj. Sice člověk ihned pochopí, že s upoutávkou na obálce to moc nesedí, ale nevadí. Co ale totálně vadí je otevřený konec, který ničí celou knihu. Proč číst knihu, která nekončí ale spíše začíná? To dokáže přímo rozčílit. Vlastně žádný z příběhů, které se více či méně vhodně střídají, nijak nedopadne. Navíc vztahové zvraty jsou nejdřív sympatické, ale později úplně nelogické znovu spíš k rozčílení. Prvoplánovistí založení série (jinak si ten konec nedokážu vysvětlit) si tahle kniha podřezává větev dobrého hodnocení a budu hodně zvažovat jestli znovu naletím v druhém dílu v očekávání nějakého rozuzlení.

23.03.2015 2 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Kniha mě bohužel zklamala. Zpočátku je ten styl Dr. House docela sedí a nenudí, ale později člověk pochopí, že je to prvoplánovité a samoúčelné a nudné pasáže začne skoro přeskakovat. Navíc jsem se také ztrácel v ději a postavách, tak nějak ta linka neseděla. Na závěr naopak kniha zrychlila a poslední stránky člověk skoro hltá. To ale bohužel na dobré hodnocení nestačí. Bylo to trápení...

22.02.2015 2 z 5

Tatínku, ta se ti povedla Tatínku, ta se ti povedla Zdeněk Svěrák

Příjemné, zábavné čtení pro malé dítě, na které se rodič kolikrát těší minimálně stejně jako jeho potomek. Jen je škoda, že kniha není delší. Opravdu velká škoda...

12.11.2014 4 z 5

Kolektoři Kolektoři Markus Heitz

Tak trochu rozpačitá kniha. Zpočátku dost složité se do knihy začíst (obzvláště po děsivě komplexních vysvětlivkách na prvních strankách). Poté je kniha docela zajímavá a příběh příjemně utíká. Před koncem kniha graduje, vše je najednou velmi napínavé, postavy mají duši a člověk jim fandí. No a konec? Bohužel toto zakončení bylo pro mne trochu zklamáním. Přesto celkem je čistý průměr.

22.03.2014 3 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Slušná nebo vlastně spíš průměrná detektivka se solidní zápletkou a střídavě napínavým dějem. Hezký vztah hlavního hrdiny s manželkou jedné z obětí je ku škodě trochu upozaděn, mexické dobrodružství je pak docela osvěžující. Dá se to číst…

26.04.2024 3 z 5

Babička drsňačka znovu v akci Babička drsňačka znovu v akci David Walliams

Posloucháno na dlouhé cestě do Rakouska. Skvělá interpretace Jiřího Lábuse, sem tam vtipná scénka a celkově pak roztomile ztřeštěné dílko pro odpočinkové dětské čtení. Takže ok.

13.02.2024 3 z 5

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Nedivím se, že tato kniha vzbudila poprask. Je hodně cynická a plná sexu, humoru je zde opravdu hodně. Přesto je to vcelku hodně smutné čtení, které hodně reálně popisuje realitu života kdy část lidí umírá “nespravedlivě brzy a jiný pak ne a ne umřít. V obou případech je to moc smutné. Jak se s tímto srovnají postavy v této knize je pak to hlavní o co zde jde.

04.02.2024 4 z 5