E_Lan E_Lan komentáře u knih

Pépi je bůh! Pépi je bůh! Jan Žáček

Takové odpočinkové čtení pro opravdu malé fotbalisty, kteří si při čtení představují své první úspěchy na hřišti i mimo něj. Já naštěstí takové synka mám a poslouchal tuhle jinak velmi jednoduchou knihu s neskutečným zaujetím. A o to mě její čtení bavilo ještě víc

11.11.2023 3 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Brilantní začátek této vtipné taškařice, velmi povedené ztělesnění zla zoufale uvězněného v dětském těle spolu s povedeným dokreslením jak to vtipně musí působit na “normální okolí. V podání pana Čtvrtníčka ještě o kousek vyšší hodnocení. Další díly jsou jasnou volbou pro příjemné odpočinkové čtení nebo poslech.

01.10.2023 4 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

Pro mě velmi zajímavá kniha o našich východních bratrech. Věru jsem se přistihl, že jsem tamní politickou scénu sledoval jen velmi povrchně a tak tato sonda do tamního politického koloritu je pro mne velmi cenná a zábavná.

25.09.2023 4 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Kniha drží stejnou kvalitu a zábavnost jako předešlé díly a v tomto případě přidává docela zajímavý příběh a jeho rozuzlení. Postavy jsou nadále ploché a nijak do hloubky vykreslené, ale u takovéto odpočinkové záležitosti to moc nevadí.

13.09.2023 3 z 5

Bouře před klidem Bouře před klidem George Friedman

Ale ano, znovu velmi zajímavá kniha. Sice už ne tak revoluční jako Příštích 100 let, ale přesto velmi poučná. Zajímavá procházka americkou historií, stručné vysvětlení rozdílu hodnot Američanů a ostatních národů a nepříjemná predikce budoucího vývoje, kterou se zatím trápím přijít na to jak jí nevěřit a vyvrátit.

29.07.2023 4 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

Přiznám se, že byť jsem se na knihu a příběh těšil, tak jsem tímto popisným čtením hodně protrápil. Lépe by mi sedělo méně detailní a zábavnější pojetí a zaměření se poté na nešťastný konec obou posádek. Ale ano, dá se to číst. Odnesl jsem si z toho náladu oné objevitelské doby. Tak jiné než je tomu dnes.

10.06.2023 2 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

Velmi zajímavý příběh, který je chvilkami těžko uvěřitelný. Soupis událostí je psán hodně akční, jakoby filmovou, formou. Přesto je to poučné dílo jak to chodí v Africe a dobře se to čte a poslouchá.

14.05.2023 3 z 5

Messi válí Messi válí Simon Mugford

Syn miluje Messiho a tak jsme toto dílko s chutí po dva večery dali. No, není to vlastně čtení. Kromě jedné informace z dětství je to statistická brožura úspěchů doprovázená jednoduchými kresbami fotbalistů. Syn nadšen, já zděšen

05.05.2023 2 z 5

Karel IV. - Císař a císařovna Karel IV. - Císař a císařovna Josef Bernard Prokop

Není to zlá historická kniha, velmi příjemně namluvená panem Dvořákem. Přesto že by mě nějak významně bavila a dala možnost se ztotožnit s postavami bohužel ne. Ale historicky mi přijde velmi věrná.

29.04.2023 3 z 5

Vyzvánění Vyzvánění Yves Doz

Dozajista podnětné čtení a zajímavé firmě s ještě zajímavější historií. Kniha je velmi poučná, obzvláště pro vrcholové manažery korporátních firem. I přes vše pozitivní co jsem zmínil kniha trpí popisně-studijním charakterem, který je docela nudný a není úplně jednoduché knihu číst. Špetka emocí by knihu odlehčila a našla i širší obecenstvo.

16.03.2023 3 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Nějak se nám ten druhý díl nelíbil. Jak dětem, tak mě. Přehršel postav, skoky tam a zpět tak nějak beze smyslu a určitě nedostatečně zpracovaný či využitý rozpor Eflery a Ostaly. Škoda, ještě ten další díl rozmyslíme

12.03.2023 2 z 5

Záhada usínajících rozhodčích Záhada usínajících rozhodčích Roberto Santiago

Velmi příjemně čtivá knížka pro školáky, kteří mají rádi fotbal a třeba i líbání:-) Tak akorát délka, jednoduché věty a dobře napsané postavy, to se večer před spaním čte skoro samo.

23.02.2023 4 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Byl jsem nadšen z autorovi trilogie a námět, se kterým jsem tuto knihu pořizoval mě neskutečně lákal. Bohužel celkově je to pro mě zklamání, byť kniha je kniha velmi čtivá a zábavná. Chybí jí lepší pointa a především pak v druhé části je technicky příliš překombinovaná. Takže celkově dobré, ale rozhodně ne výborné...

18.01.2023 3 z 5

Nejlepší povídky z cest Nejlepší povídky z cest Ephraim Kishon

Tak ne, na mě je toto hodně prvoplánovité, přehnané a na dnešek už nezábavné. A to může knihu číst třeba i pan Preiss. Prostě slabé, jen párkrát se člověk usměje.

13.01.2023 1 z 5

Velcí Češi 1918 Velcí Češi 1918 Josef Landergott

Rád čtu knihy, které mi dají nové informace a náhled na souvislosti. Ač kniha není kdoví jak napsaná, tak je v ní velké množství postav, které člověk v historii okrajově vnímá, ale nic o nich neví. Po přečtení této knihy mám pocit, že přeci jen něco málo o dalších osobnostech první republiky teď vím.

22.12.2022 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Takové slabé, povrchní, citově nevyvážené a dost divně zakončené. Prostě tomu příběhu jsem nějak neuvěřil, byť mi rychle utekl.

12.11.2022 2 z 5

1918: Vražda na konci války 1918: Vražda na konci války Andreas Pittler

Úctyhodné dílo, detektivka s pozadím rozpadu Rakouska Uherska s tolika detaily, které mě krásně dovzdělaly. Navíc z pohledu rakouského občana a velmi realisticky podaná. Krása, radost číst! Hvězdička dolu jen za tu detektivní část, ta tam je tak nějak navíc a vlastně není nic moc.

03.11.2022 4 z 5

Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Martin Vopěnka

Hezká kniha, která více než literární kvalitu přináší útržkové memoáry jednoho přemýšlivého cestovatele. Zajímavé číst, i pár zkušeností pro vlastní cestování zde nacházím a úctu k planetě a životu také. Víc ale ne, dost tomu chybí.

29.09.2022 3 z 5

Spořilov Největší zahradní město Velké Prahy Spořilov Největší zahradní město Velké Prahy Vladimír Czumalo

Takové docela poučné historické čtení pro Spořilováka, trocha historie, trocha architektury, několik známých postav ze Spořilova. Dílko vzniklo, budiž, ale valnou strukturu ani informačního hodnotu to (oproti jinými spořilovským publikacím) nemá.

13.09.2022 3 z 5

Čuníkův supertajný deník Čuníkův supertajný deník Emer Stamp

Dávám takto pozitivní hodnocení především kvůli dětem. Pohádka nám vystačila na klidnou cestu do Varů a zpět. Kdybych měl hodnotit celkově tuto dětskou knihu, její humor a celkovou zábavnost, asi bych byl o něco přísnější. Ale jde to a děti se baví.

21.08.2022 3 z 5