E_Lan E_Lan komentáře u knih

Určitě hodnoté a děsivě realistické dílo. Ne svou hrubostí, ale spíše odevzdaností lidí v nelehkém osudu. Musím přiznat, že do knihy jsem se jen těžce začítal. Rozhodně to ale nebude jen jediné dostavení s autorem.

01.06.2019 3 z 5

Skála Skála Peter May

Hezká detektivka hodně odlišného ražení než ony drsné napínavé severské kousky, které se také dobře čtou. Hlavní hrdina se postupem času hezky odhaluje, zápletka je správně zapletená a konec je dobře ukončený:-) Co více si přát...

21.05.2019 4 z 5

Planeta Země: Kruté místo k žití Planeta Země: Kruté místo k žití Andor Šándor

Vesměs velmi zajímavá kniha plná rozumných úvah o Evropě, světě, armádě a ekonomice. Zároveň dobré pojednání i terorismu, islámu, Číně, Rusku a dalších. Nejen z pohledu vzdělané českého člověka. Jediné co mi chvilkami přišlo byla sem tam ztráta dějové linky a asi jedna téměř zbytečná kapitola. Celkově ale velmi podnětné a zajímavé!

08.05.2019 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná knížka, perfektní postupné odkrývání správné duše jednoho mrzouta podané velmi zábavnou formou. Když k tomu přidám ještě přešně procítěné podání pana Vlasáka (četl jsem jako audioknihu), tak jsem celkově unešen. Navíc kniha přináší i několik mouder o stárnutí, které člověka také zasáhnou.

05.05.2019 5 z 5

Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Stop průměrnosti : jak uspět ve světě, který oceňuje jednotvárnost Todd Rose

Velmi zajímavý pohled na dnešní společnost, systém vzdělávání a několik velmi zajímavých příkladů, kde skutečně průměr nefunguje. Musím přiznat, že mě kniha významně ovlivnila a dívám se dnes v práci na kandidáty a "problémové" zaměstnance přeci jen trochu více důkladně. A za to stojí poděkovat!

03.05.2019 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Dobrá detektivka, nic víc, nic míň. Je to má třetí knížka od autorky a musím přiznat, že mě bavila asi nejméně. Možná tím, že mě už ničím nepřekvapila. Ale čtení je to dobré...

28.04.2019 3 z 5

Karlovarská tabu (1) Karlovarská tabu (1) Jaroslav Fikar

Skvělá kniha (podle všech informací) na závěr celé série. Vynikající neznámé příběhy, zdařilý výběr zaniklých domů a ulic, vše v krásném provedení, ze kterého na vás doba již dávno minulá velmi příjemně dýchá. Pan Fikar zaslouží za své karlovarské dílo velkou úctu!

07.04.2019 5 z 5

Není to skvělá kniha, ale pár mouder je k nezaplacení a tématické skutečné příběhy člověka také posouvají dále. Přesto je kupa jiných poutavějších a hlubších knih...

04.04.2019 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásná kniha. Mé první setkání s Backmanem a hned skvost. Napínavý děj od začátku do konce, skvěle vygradovaný děj spolu s hlubokými postavami. Hokejové pozadí je jen bonus, který v některých momentech dá vzpomenout mladistvým snům. Prostě celkově balzám pro mou mírně melancholickou duši:-)

04.04.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Vynikající dílo, o tom není pochyb. Depresivní, děsivé, ale velmi uvěřitelné. Tři části jsou velmi rozdílné. První část je brilantně popisná v pocitech z diktatury a životu v ní. Druhá část výborně popisuje uspořádání světa. Třetí část je slabší, krutá a bezvýchodná. Celkově ale zapadající do celého díla. Klasické dílo hodné přečtení.

30.03.2019 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Byť nelze upřít velmi zajímavý nápad, tak mě toto moc nechytlo. Čtené panem Brodským, dobré, nicméně tak trochu bez šíře příběhu. Trochu záhadné dílko podněcující fantazii, ale nemohu se ubránit pocitu, že toho zase tolik o životě kniha neříká.

23.03.2019 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Trefná kniha. Musel jsem se mnohokrát zasmát a dát autorovi za pravdu. Navíc výborně namluveno. Je to velmi dobré si toto přečíst a snažit se podle toho jednat. Přijde mi, že mi bylo odhaleno (o fungování ženy a mě samotného) něco, co mi v životě dále velmi pomůže. A nebylo toho zrovna málo v této knize.

23.03.2019 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Už dlouho jsem nečetl tak propracovanou, originální, po celou dobu zábavnou knihu. Navíc v oblasti sci-fi, kterou jsem před řádnými lety opustil a jen sem tam si k ní znovu odskočím. Námět je neskutečně originální a chytlavý, ač na konci prvního dílu člověk nemůže ještě plně posoudit, vypadá vše promyšleně a tak se těším co ukáží další dvě knihy. Jen ta orientace v čínských jménech je někdy zábavně složitá...

18.03.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Mé první setkání s Larsem Keplerem a nemůže nepřiznat, že jsem byl chvilkama šokován brutalitou některých scén. To je pro mne trochu za rámec. Na druhou stranu dobře vykreslené zlo o to více vtáhne do děje. A ten je vskutku velmi napínavý, že se kniha čte doslova jedním dechem. Myslím, že to nebude jediná kniha, kterou si od Keplera přečtu...

10.03.2019 4 z 5

Hrdinové - Největší příběhy české kopané Hrdinové - Největší příběhy české kopané Ondřej Fuczik

Určitě nutnost pro každého českého fotbalového fandu. Navíc namluvené charismatickým hlasem Ivana Trojana je to radost poslouchat. Jediné co bych poutavému a poučnému cestování našimi fotbalovými dějinami vytknul je trochu zmatečné řazení některých kapitol či "hraných" vsuvek. Ty jsou někdy vytržené z časové linie. Ale to je jen malá vada na kráse.

28.02.2019 4 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Výborný pohled na jednoho či vůbec největšího z Čechů! Nejdříve skvělé poutavé vyprávění doby dnes už dávno minulé, jak se žilo, jak to za Rakouska fungovalo. Člověk pak pochopí nadšení pro budování republiky a demokracie. Druhá část, která je hodně filozofická, byla pro mě oříškem. Tolik víry a vypravování o ní nebylo až tak zábavné, ale dává znovu nahlédnout do neskutečné hloubky ducha Masaryka. Poslední pojednání o národu a politice je znovu nadčasové. Dovětek Čapka o tom jaké to s Masarykem bylo je pak znovu bravurní, vše osvětlující a rámující příběh této knihy, těchto pamětí nepamětí.

24.02.2019 4 z 5

Pravidla úspěchu Pravidla úspěchu Jack Canfield

Klasická motivační kniha plná dobrých poučení a pohledů na život a úspěch. Navíc vše příjemně podloženo skutečnými příběhy, které jsou neskutečně inspirativní.

22.02.2019 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nikdy předtím jsem Browna nečetl a viděl jen pár uspěchaných hanksovských Langdonovských filmů, které mě rozhodně nenadchly. I proto jsem ke knize přistupoval s určitou skepsí. Ta byla ale od první kapitoly rozehnána výborně vyprávěným dějem, hlubou poučnou popisností a výbornými postavami. Tomu říkám chytrá a napínavá zábava. Super.

12.02.2019 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Nejprve jsem knihu přečetl a moc se mi líbila. Příjemně protkaná hezkými emocemi v nedobré době. Pak jsem viděl film, trochu zklamání, ale také velmí dobrý počin. A teď jsem knihu poslechl v podání Zdeňka Svěráka a to je neskutečný zážitek! Skvělý přednes, za kterým je znát, že to tak skutečně bylo. Jedním dechem posloucháno!

27.01.2019 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Pavel Kosatík pro mě znamená jasnou kvalitu v české biografické literatuře. I v tomto případě velmi poutavě a poučně popsal dějiny jedné významné české osobnosti. Závěr je trochu zdlouhavý, ale po pochopení historických souvislostí i pochopitelný.

21.01.2019 4 z 5