E_Lan E_Lan komentáře u knih

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Velmi zajímavé a graficky hezky zpracované dílko. Už se těším na druhý díl. Je krásné, když se někdo o něco zajímá a stručnou formou dokáže pár svých objevů předat dále. Skvělé.

03.01.2020 4 z 5

Praga Piccola Praga Piccola Miloš Urban

Vcelku zajímavé svědectví doby. První polovina knihy je docela nudná, nezábavná. Od druhé půlky, nebo možná lépe od poslední válečné třetiny je opravdu co číst a doba je mnohem zajímavější. Takže celkově to stálo za to.

25.12.2019 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Překrásná inteligentní kniha. I zvolená forma rozhovoru je velmi poutavá, žádná z kapitol není nezajímavá a konec je smutně poutavý. Je velmi zajímavé číst o oborech, které mi nejsou nijak zvlášť blízké, ale přitom tak důležité. V tomto případě vyloženě o životě.

14.12.2019 5 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Konečně dobrá detektivka. Dobře rozjeté vyprávění je dostatečně napínavé a tak ani chybějící hlubší psychologie postav není tolik na škodu. Co mě na knize zaujalo je pak reálnost příběhu a osamění některých lidí. Celkově velmi dobrá kniha.

02.12.2019 4 z 5

To je vysloveně špatná a nudná kniha. Sledovat bandu blbých, sem tam vychytralých a vesměs nedobrých lidí mě vlastně vůbec nebavilo. Vím, že by se to mělo brát s nadhledem, ale k tomu je třeba velká dávka humoru a té je tady zoufalý nedostatek.

27.11.2019 1 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Musím přiznat, že hodnocení je významně ovlivněné podáním Dejvického divadla. Opravdu jsem se bavil namluvenou formou, několikrát se krásně zasmála. První povídky jsou výborné, druhá polovina je trochu slabší. Na tom, že je to ale hodně zábavná kniha to nic nemění.

17.11.2019 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Trochu dlouhá a pořádně propletená detektivka. Stojí za přečtení, konec je pořádně napínavý a rozuzlení je řádně originální a docela překvapivé. Jinak je to ale “jen” obyčejná detektivka.

31.10.2019 3 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Mé první setkání s tímto autorem a jsem si jistý, že ne poslední. Velmi příjemný příběh, originální vzdáleností představitelů a jejich celoživotní samotou. Plno poučných mouder je sem tam znehodnoceno rozvláčným historickým vyprávěním. Konec, no ať si o něm každý udělá úsudek sám, ale pro mě je byl tak trochu zbytečný. Celkově ale výborná kniha.

19.10.2019 4 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Bohužel je to vyloženě hloupá kniha. Autor, můj oblíbený herec, tlachá a tlachá, vypráví příběhy bez pointy či jiného silného sdělení a člověk se tak těší až kniha skončí. Humor zde člověk nenajda, nápaditost a překvapení také ne. A to je pro krátké povídky hodně důležité. Ruce pryč...

08.10.2019 1 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Docela zajímavé pojednání o stáří a jeho bilancování. Vše v krátkém vyprávění ne zrovna obyčejného člověka. Několik mouder je skvělých, děj je průměrně zajímavý a závěr také plně nenadchne. Přesto vše dobré čtení.

29.09.2019 3 z 5

Muž, který zapomněl, že má ženu Muž, který zapomněl, že má ženu John O'Farrell

Príjemné lehké a sem tam vtipné čtení. Trochu schematický děj, sympatická manželka a děti a malinko nedůvěryhodný hlavní hrdina. Dobrý odpočinek, který stojí za to.

18.09.2019 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Tak nevím, tato kniha mě nijak moc nezaujala. Dozajista zajímavý nápad napsat pokračování Fantoma Opery, rozhodně zajímavá předmluva, ale celkově je příběh strašně jednoduchý a vlastně nezajímavý. Vyprávění pak z různých úst působí pak spíše rušivě než zajímavě. Ne, tohle určitě není to nejlepší od tohoto oblíbeného autora.

13.09.2019 3 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Bravurní knihy, psychologická bitva dvou neskutečně hlubokých a chytrých lidí, skvěle propracovaná, s mnoha poznatky, které mě doslova odbouraly. Navíc skvěle namluvené panem Barešem, četl jsem jedním dechem a odnesl si z tohoto románu po dlouhé době opravdu hodně. Skvělé!

03.09.2019 5 z 5

Princip LOLA - Dokonalost světa Princip LOLA - Dokonalost světa René Egli

Ač se kniha po celou dobu neskutečně opakuje, tak musím říct, že mě hodně ovlivnila svým smířlivým postojem ke světu kolem nás. Přijde mi, že při (jen částečné) akceptaci tohoto se člověku opravdu může lépe dýchat a soustředit se na věci podstatné. A to je příjemné ponaučení.

30.08.2019 4 z 5

Leonardo da Vinci Leonardo da Vinci Walter Isaacson

Velmi zajímavé pojednání o neskutečném mysliteli, vynálezci a umělci. Ač je kniha trochu zdlouhavá, velmi detailní, tak přináší obrovské množství zajímavých faktů nejen z historie, ale i z dnešního života a jeho fungování. Opravdu hodně si z popisu života toho zajímavého člověka čtenář vezme a u mě se navíc vzbudil mírný zájem o malířství:-) A to je co říct!

29.08.2019 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Znovu fantastické dílo. A zase kompletně jiné než předešlý díl ságy. Tentokrát je to sociologický průzkum toho, co by se mohlo na Zemi dít po událostech první knihy. Překvapivými momenty a dechberoucími scénami se to v knize docela hemží, tak ani o kus štědřejší délka (než by měla) ani tolik nevadí. Dílo je to v pravdě geniální! Sem s třetím dílem...

29.07.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Taková průměrná detektivka z docela zajímavého sociálně postiženého prostředí. Tak nějak mi ale celou, relativně dlouhou, knihou chyběl jakýkoli moment překvapení. Vše směřuje předvídatelně kam má a to je trochu nuda...

29.07.2019 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Děsivý pohled na premiéra České republiky, zdánlivě neškodného milionáře, který to prý myslí dobře. Skutečné vzpomínky a pátrání v historii businessu pana Babiše přinášejí ještě varovnější pohled na naši již tak temnou budoucnost pod vedením dua Zeman - Babiš. Ach jo...

21.07.2019 4 z 5

Velmi poučné. Přiznám se, že po několika podobných knihách o mužích a ženách už jsem nic moc nového nečekal. Jen další populární kuchařku na šťastnější soužití. A ejhle jak jsem se mýlil. Spíše vědecká kniha, pojatá sice populárně, ale přesto velmi vážné, s odvážnými genetickými názory, kterou jsou velmi uvěřitelné. Posloucháno (i přes ne příliš profesionální přednes) jedním dechem. Skvělé.

08.07.2019 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Přiznám se, že moc nevím co to mělo znamenat. Chvilkama jsem se dobře bavil, dobře se vcítil do psychologie postav a dění jehož jsou účastné. Postupem času a především pak v poslední kapitole jsem se úplně ztratil ve změni úvah. Bohužel.

26.06.2019 3 z 5