Emik87 Emik87 komentáře u knih

Duch svatý – pramen života Duch svatý – pramen života Elias Vella

Otec Elias je v psaní prostě úžasný. Jeho knihy jsou srozumitelné i pro laika. A učení o Duchu svatém je opravdu povznášející.

Příliš brzy dospělá Příliš brzy dospělá Zuzana Francková

Tenhle příběh mě prostě dostal. Simonu jsem si od začátku oblíbila. Knížka rozhodně stojí za přečtení.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Zuzana Francková

Mně se knížka líbila, sice to nebylo nic úžasného, ale stálo to za přečtení.

Vítězství nadosah Vítězství nadosah Zuzana Francková

Život hlavní hrdinky je boj se sebou samotnou. Další knížka, které se věnuje tématu štíhlosti. Dobře se čte, takže jí doporučuju.

Úhel pohledu Úhel pohledu Zuzana Francková

Sice moc nemusím příběhy do kterých se plete politika, ale sem do kupodivu sedlo. Knížka se četla hezky, takové odpočinkové čtení.

Příběhy nejen pro nemocné Příběhy nejen pro nemocné Sonja Bachl

Skvělé a inspirující příběhy ne jen pro nemocné, ale pro všechny a pro celý život.

Život jako pohádka Život jako pohádka Zuzana Francková

Završení Vendulčina příběhu. Závěr osobně zklamal.

Recept na štěstí Recept na štěstí Zuzana Francková

Osud Vendulky po prvním dílu pokračuje dál jako na horské dráze. Čte se to moc hezky.

Soukromý ráj Soukromý ráj Zuzana Francková

Hlavní hrdinka bojuje a jak má chvíli klid, musí bojovat znova. Knížka pro mladé holky, aby zjistily, že život fakt nemusí být peříčko.

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Jindřich Francek

Skvěle napsaná knížka na poněkud těžké téma. Za výhodu považuju to, že se jedná o literaturu faktu a ne o beletrii. Nechybí ani statistiky a obrázky na doplnění. Doporučuju.

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

(SPOILER) Opravdu zajímavý případ, který je vlastně docela krutý. Někdy se prostě dítě "nepovede".
A máme důkaz, že i slečna Lemonová je člověk a ne robot.

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Co se může stát na pohřbu...nebo jinak...co může způsobit jedna smrt. Skvělý příběh. Doporučuju.

18.02.2024 5 z 5

Černá smrt v Evropě: Velký mor a konec středověku Černá smrt v Evropě: Velký mor a konec středověku Klaus Bergdolt

No téma je opravdu kruté, ale knížka se četla dobře a čtenář se dozví hodně zajímavých informací.

Četnické humoresky 1 Četnické humoresky 1 Jan Cézar

Knižní přepis nádherného seriálu. Tomu se kniha sice nevyrovná, ale i tak je dobrá.

Dějiny Francie Dějiny Francie André Maurois

Zajímavě popsané dějiny Francie.

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Skvělý případ v rámci netypického prostředí soudního procesu.

Stručné dějiny drog Stručné dějiny drog Antonio Escohotado

Knížka rozhodně stojí za přečtení. Původně jsem si ji půjčila pro seminárku na škole, ale nakonec jsem si jí přečetla celou. Vývoj drog rozhodně stál za prozkoumání.

18.02.2024 4 z 5

Utajené případy Sherlocka Holmese Utajené případy Sherlocka Holmese Donald Michael Thomas

Kniha případů velkého detektiva, která byla sepsaná až po jeho smrti. Příjemné čtení.

18.02.2024 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - III. díl Alexandre Dumas, st.

Toto pokračování mi nepřijde moc povedené. Je to sice klasika, moc se mi nelíbila.

18.02.2024 4 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - IV. díl Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt Bragelonne - IV. díl Alexandre Dumas, st.

Prostě to není ono. Sice lepší, než předchozí díly, ale těm prvním se prostě nevyrovná.