Endy17 Endy17 komentáře u knih

Křižácké zlato Křižácké zlato David Gibbins

Čekal jsem, že u druhého dílu série bude znát nějaký kvalitativní posun. Čekal jsem marně.

11.08.2019 3 z 5

Prokopova zkouška Prokopova zkouška Václav Písař

Informace, které jsem v knize hledal, jsem našel. Strhující čtenářský zážitek bohužel nikoli.

31.07.2019 3 z 5

Důstojník a špeh Důstojník a špeh Robert Harris

Jakkoli jsem velkým příznivcem autora, tenhle příběh mě nijak nepohltil.

28.06.2019 3 z 5

Korfu Korfu Konrad Dittrich

Praktický průvodce se na cesty do cizích krajů vždycky hodí, ALE:
* poslední vydání (2010) už není úplně aktuální
* motocykl NENÍ dvoustopé vozidlo
* před vstupem do kostela často bývá k dispozici šátek na zabalení ramen nebo uvázání jako sukně, není proto tak úplně pravda, že v šortkách a tílku vás do pravoslavného chrámu nepustí.
Pro cestovatele na Korfu doporučuji také Korfu bez průvodce od Pavly Smetanové.

17.06.2019 4 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Bohužel se ke všeobecné glorifikaci díla nepřipojím, čtvrtý Shardlakův příběh mě tak úplně nepohltil. Také výrazy "improvizovaný štáb" nebo "kámo" neodpovídají mé představě o šestnáctém století.

28.03.2019 3 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Těžké a komplikované čtení. Poloviční rozsah knihy by stačil na úžasný příběh, takhle je ke své složitosti ještě nekonečný.

08.02.2019 2 z 5

Některým hláškám jsem nerozuměl, některé mě nezaujaly, ale velká část knihy mě dokázala pobavit a odreagovat.

07.02.2019 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Špatná volba, v tomhle případě jsem opravdu šlápnul vedle. Forma špatná není, autor nepochybně psát umí, obsah pokulhává.

28.01.2019 3 z 5

Kniha o městě Sokolov Kniha o městě Sokolov Václav Němec

Přes drobné výhrady považuji publikaci za výbornou prezentaci města.

05.01.2019 5 z 5

Živnost na čtyřech kolech Živnost na čtyřech kolech Richard Jager

Úsměvné příběhy začínajícího prodavače automobilů z doby, kdy byl motorismus v plenkách a na silnicích byly běžné koňské potahy i volské povozy. Čerství majitelé nových vozů si je své stroje vyzvedávali s vlastním řidičem nebo se nechali zacvičit v jízdě od "pana inženýra", totiž prodejce a autora knihy v jedné osobě.

04.01.2019 4 z 5

Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili Zdeněk Šmíd

Autora mám rád, tohle dílo už méně. Čechožrouti nejsou cestopisem, nejsou turistickým průvodcem ani humorným vyprávěním o příhodách známé party přátel. A přece jsou od každého něco, jsou jakýmsi Eintopfem obsahujícím všechny zmíněné ingredience. Ale výsledek se podobá dortu, který pekli pejsek s kočičkou - i když jsou suroviny kvalitní, smícháním ztrácejí na hodnotě.

22.12.2018 3 z 5

Válečník: Zrození legendy Válečník: Zrození legendy David Gilman

Nezbývá než souhlasit s ostatními - mraky chyb a výrazná inspirace Cornwellovým Lučištníkem. Proč ale autor zvolil i stejné jméno hlavního hrdiny je mi záhadou.

08.12.2018 3 z 5

Karlovarské příběhy Karlovarské příběhy Jaroslav Fikar

Podobně jako v případě knihy Karlovarské rodiny stejného autora se jedná spíše o encyklopedický přehled. Kvalitní zpracování publikace a množství zajímavých dobových fotografií určitě přispívají k atraktivitě knihy, klasické vyprávění příběhů ale nečekejte.

08.12.2018 3 z 5

Dokola kilem! Dokola kilem! Daniel Urban

Paperback na tenkém papíře vyvolává množstvím nekvalitních černobílých fotografií a sem tam hrubkou silný dojem, že ho autor psal přímo na přední kapotě auta. Cestopis tak získává na autentičnosti, která společně s obsahem a fotografiemi v barevné příloze vyvolává ve čtenáři dojem, že se expedice přímo účastní.

14.10.2018 5 z 5

Sudety 1938: Pohledem důstojníků německé armády Sudety 1938: Pohledem důstojníků německé armády Jan Lakosil

Spousta informací, převážně takových, o kterých se v dějepisu moc nemluvilo.

27.08.2018 4 z 5

Neobjasněné záhady druhé světové války Neobjasněné záhady druhé světové války Robert Jackson

Název a občas i část jednotlivých příběhů je konspirací za každou cenu, zvláštně na mě působil na některých místech i překlad. Zatímco jsou v textu důsledně ponechány původní měrné jednotky, název japonského bombardéru je nesmyslně počeštěný na "Micubiši".
Samotné příběhy jsou rozhodně zajímavé a souhlasím s názorem, že by si kniha zasloužila mnohem větší rozsah.

24.07.2018 4 z 5

Porcelánový baron Porcelánový baron Luděk Jaša

Příliš encyklopedické a s osudy dynastie Becherů od stejného autora nesrovnatelné.

24.05.2018 3 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

Možná bych tohle dílko ocenil v patnácti letech, ve zralém věku jsem do hloubi duše zklamaný.

18.04.2018 2 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Přečteno v rámci Čtenářské vyzvy 2018, žánr který obvykle nečtu. A rozhodně po této zkušenosti nebudu číst ani v budoucnu.

07.04.2018 2 z 5

Zapomenutá legie Zapomenutá legie Ben Kane

Příběh zajímavý, pojetí už horší.

25.03.2018 3 z 5