Etule Etule komentáře u knih

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Já ten jeho dokonalý smysl pro humor naprosto zbožňuji. Mrakoplaš opět perlil, Smrť na začátku taky. :D Velká poklona i panu překladateli, protože jména jsou za mě prostě na jedničku s hvězdičkou a ještě dvakrát podtrženou! :) Kebab z Ovce mě rozsekal. :D

16.08.2020 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Seriál Bratrstvo neohrožených zná asi každý, ale o tom, že existuje i kniha jsem neměla tušení. Přiznávám se, že jsem seriál neviděla (já vím, je to ostuda), ale nakonec jsem při poslechu knihy byla opravdu ráda, že tomu tak bylo. Upřímně jsem nečekala, že mě kniha natolik zasáhne. Byla jsem tam s nimi, truchlila jsem s nimi nad ztrátami, fandila jim, aby to všechno zvládli, obdivovala jsem jejich odvahu a soudržnost, třásla se strachy v zákopech. Myslím, že mohli být právem hrdí na to, že byli členy Křičících orlů.

13.08.2020 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Nezbývá než smeknout pomyslný klobouk před autorem. Zbožňuju to jak si hraje se jmény, přirovnáními, ty jeho promyšlené sarkastické rýpance. Je poznat, že svou Zeměplochu opravdu miloval. A my můžeme jen děkovat, že nám umožnil ji milovat taky. :)
Nesmát se nahlas bylo naprosto nemožné. Poslouchala jsem jako audioknihu, a dívali se na mě značně podezřívavě, když jsem při nějaké pasáži, či vtipné průpovídce, vybuchla smíchy. Tleskám.

13.08.2020 4 z 5

O knize jsem poprvé slyšel v seriálu Průměrňákovi, kde se o ní zmíní otec jedné z hlavních postav. Tenkrát jsem tomu nějak nevěnovala pozornost, ale přesto mi utkvěl v hlavě název. Pak jsem objevila knihu, která se mi hodila do čtenářské výzvy. Tak jsem si řekla, že ji zkusím přečíst.
Přesto jak je poměrně útlounká jsem ji četla překvapivě celkem dlouho. Prostě to chtělo chvilku zastavit a přemýšlet. :) Nejvíce mi v paměti utkvěla následující věta: "Smrtí končí život, ne přátelství." Protože dokud na někoho myslíme, žije dál i když už jen v našich vzpomínkách.

05.08.2020 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

V tomhle díle máme celý tým opět v plné síle. Sice jsem tak nějak tušila, kdo to celé udělal, ale vůbec to nevadilo. Odkrýváme zde trošku z Asadovi minulosti, ale pořád je tajemný jak hrad v Karpatech. :D Zaujal mě tam sluneční kult, jestli se to tak dá říct. Jak dokáže jeden přesvědčivý člověk přesvědčit masy mě asi nikdy nepřestane udivovat.
Za mě opět skvělý tým. Miluju je.

01.07.2020 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

V tomhle díle se tým z Oddělení Q dostává poměrně do pozadí celé akce, ale musím konstatovat, že mě to překvapivě dost bavilo. Zajímal mě osud Marca, jestli se mu podaří vymanit ze života, který v podstatě ani nebyl jeho. Olsen zase dokázal, že prostě umí udržet pozornost čtenáře. :-)

01.07.2020 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Potetovanej sarkastickej týpek, co poslouchá metal. Slyším svatební zvony. :D Lars mi tak dokonale sedl, že doufám, že to bude mít opravdu spoustu dalších dílů.
Překvapivě mi sedla i postava Laury, což jsem popravdě moc nečekala. Larsovy hlášky opět stály za to. Autorův medailonek na zadní straně knihy byl třešničkou na dortu.

25.06.2020 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Poté, co "vypadl" z dějové linky král Václav, o dost lepší než předchozí díl. Tas už dávno není ten mladík, ačkoliv drzý a přímý je stále stejně. Což je jedině dobře. Přesto mi tam něco neurčitého chybělo, a místy jsem se občas nudila. Bohužel. Ale i tak se samozřejmě chystám na další díl, jsem zvědavá, co našeho "hrdinu" ještě čeká.

20.06.2020 3 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

(SPOILER) Přiznávám, že kniha mě nalákala právě na onu rozchodovou agenturu. V tomhle směru ale bohužel přišlo zklamání, protože krom zmínky na začátku, a pak vlastně ještě jedné, pokud si dobře vzpomínám, je pak tato "práce" odsunuta do pozadí. Což mě dost mrzelo, mohlo to být opravdu zajímavé.
Četlo se to celkem rychle, sem tam jsem se i pobavila, ale bohužel pro mě to bylo spíš průměrné čtení. Ten čtyřúhelník, který se tam nakonec vytvořil byl na mě až moc překombinovaný. Ale jako relax naprosto vhodné. :)

18.06.2020 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Mám tuhle bandu prostě ráda. Jak Carla, tak Asada - toho tedy o chloupek více. Jen na Rose jsem si ještě úplně nezvykla, ale naštěstí mi ani vyloženě nevadí nebo nekazí dojem ze čtení. Musím říct, že jsem nad půlkou knihy nechápavě vrtěla hlavou, jak se něco takového může vůbec dít. Přestože mi nakonec došlo to, jak to dopadlo ve vyprávění v minulosti bylo to až téměř na konci a před finálním odhalením, takže jsem byla ráda, že to nebylo vyloženě předvídatelné. Na konci jsem si s autorem nahlas povídala, což já u Olsena dělám běžně, když ho poslouchám jako audioknihu, protože mi vždycky dost drnká na nervy. :D Těším se na další díl. Mám v plánu se podívat i na filmy, ale bohužel jsem zjistila, že je to zfilmované jen do tohoto dílu, což mi přijde jako hrozná škoda. Ale aspoň něco. Je mi jasné, že knihám se to nemá šanci vyrovnat, ale vybrali celkem sympatické herce, na které se dá hezky dívat, tak proč si příběhy nezopakovat. :)

14.06.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak tady se tedy k obecné nadšenosti nad touto autorkou rozhodně nepřidám. Něco mi tam prostě nesedělo. Nedokážu asi konkrétně říct co, ale v jednu chvíli mi to celé i brnkalo na nervy. Jak to vlastně celé je bylo docela odhadnutelné, hlavně v případě té hlavní zápletky, jak píše charmedka. Neodhadla jsem samozřejmě všechno, ale na konci to tak připomínalo Zmizelou, až jsem nad tím mírně kroutila očima. A to jsem viděla pouze film. Ale jako takový oddechový poslech do práce, aby to rychleji ubíhalo, určitě fajn. :)

14.06.2020 3 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Rozhodně to mělo opravdu pěknou myšlenku, ale musím přiznat, že jak si tam s ním pořád hráli na kočku a myš, tak už mi ke konci v mysli nejednou vytanulo: "Proč ho prostě nezastřelí? Měli by klid." Ze všeho se tak nějak dostával až moc na "štěstí", což mi celkový dojem docela kazilo. Přesto se mi David jako postava líbil, takže dalším dílům dám určitě šanci.

14.06.2020 3 z 5

Světci Světci John Ringo

Skvěle zakončená série, i když na plný počet mi tam kousíček něčeho chybělo. :) Čtení bylo akční, svižné a rychlé, takže taková krásná jednohubka. Konec se mi zamlouval, jsem ráda, že jsme se konečně dozvěděli trochu víc o tom, jak to bylo s vánočním večírkem. Moc mě bavilo jaké dárky kupoval dětem Shacklefordových. :D :D Taková malá godzilka, proč ne? :D
V závěru se mi líbila ta krásná ironie toho, kdo si nakonec získal jeho srdce, pokud jsem tedy správně přečetla mezi řádky a opravdu je jeho dcera ta, která si myslím. Taková pěkná třešinka na dortu.

14.06.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Čtení jsem si celkem užila, četlo se to rychle a svižně. Fandila jsem hlavní hrdince, aby rok přežila. Nesnášela jsem Kiersten... Za ní má autorka u mě hvězdičku navíc, páč mě vážně iritovala, ale nebylo to rozhodně na škodu. Jako věčnou romantičku mě mrzí romantická linka, přesto na druhou stranu oceňuji to, že tady autorka nesklouzla k vyloženému klišé. Víc prozrazovat nebudu, abych nespoilerovala. Konec to možná trošku napravil, páč si tak nějak čtenář může sám vybrat, jak to dopadlo. A já jsem si vybrala to, co by vyhovovalo mě. :)
Za mě pěkné čtyři hvězdy.

23.05.2020 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Musím konstatovat, že bych na královském dvoře nevydržela ani týden. Ale ne snad proto, že bych byla bezbranná žena, ale protože by mě král pravděpodobně nechal popravit. Protože bych se nejspíš neudržela a stejně jako Hynek byla prostě příliš drzá. Jen bych to asi nedokázala zaobalit do tak chytrých glos, že by mi to procházelo tak jako jemu. :D
Nicméně přestože je Hynek opravdu sympatická osoba (společně s Křenovským, který mě taky dost bavil), mi neskutečně lezl na nervy právě Václav IV. Jako je mi jasné, že se takhle asi opravdu choval a měl na to i díky svému "kralování" právo, ale to nic nemění na tom, že to byl blbec. Bohužel mi to dost rušilo příběh, takže jsem s ním nakonec docela prala. Mnohem víc mě to bavilo, když krále "uklidili" do Vídně a Hynek jednal na vlastní pěst. :-)
Ale kamarád mě nalákal, že další díly jsou mnohem lepší (taky se mu první díl až tolik nelíbil), takže jsem dočetla a těším se na další dobrodružství Hynka Tase z Boru.

21.05.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Vzhledem ke krátkým kapitolám se mi líbilo, jak děj odsýpal. Poslouchala jsem jako audioknihu. Theo je sympatická hlavní postava. Jak už tady někdo zmiňoval, dost mě překvapilo, jak se chovala policie. Docela dlouho jsem přemýšlela jestli dát tři nebo čtyři hvězdy. Bohužel vzhledem k tomu, jak mě opravdu hodně zklamalo finále nakonec dávám tři.
Nevysvětlený důvod proč se vrah choval tak, jak se choval tomu bohužel dost ubral.

21.05.2020 3 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Jak jsem zjistila, tak jsem si mezi prvním a druhým dílem dala nějak moc velkou pauzu. Proto jsem si bohužel moc nepamatovala, co se stalo v první knize. Nicméně to rozhodně neubralo na čtivosti a zábavě.
Jedno vím jistě, že už v prvním díle jsem si zamilovala Lexe. A v tomhle se má láska k němu jen prohloubila. :) Jsem ráda, že se Ian nakonec se vším smířil. :D

18.05.2020 4 z 5

Jak svést lorda Neda Jak svést lorda Neda Sally MacKenzie

Tak nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to jak byl slepý jen hlavní hrdina se mi na tom líbil, nebo mi to lezlo na nervy. Nicméně ono vzývané svádění, jsem v knize tedy příliš nenašla. Pominu-li tedy závěrečnou scénu, kdy najednou prozřel.
Za mě tedy převládlo zklamání, tak jsem tedy zvědavá na další díly. Jack i Ashton se mi zamlouvali. :-) Ned bohužel už o něco méně.

13.05.2020 2 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Jednoznačně nejlepší díl série. Na goodreads jsem zjistila, že kniha má nějakých jedenáct dílů, což mě strašně nadchlo a zároveň rozesmutnilo, protože je mi jasné, že to Ikar asi nevydá. Což je obrovská škoda, protože jsou o postavách, jejichž příběh by mě skutečně zajímal. Ale třeba překvapí a vydají to.
Teď ale ke knize. Moc se mi líbilo, jak se ti dva pořád špičkovali, a pak si uvědomili, že jsou pro sebe jako stvoření. To jejich postupné sbližování bylo skvělé. Navíc měl Garret obrovskou knihovnu a za to má hvězdičku navíc. :) To Janeino překvapení, že Garret má takovou knihovnu a ještě k tomu opravdu čte, bylo k popukání. :D

09.05.2020 5 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Tak já bohužel moc nesdílím nadšení z této knihy. Nemám příliš ráda přetvářku, takže jsem měla problém s tím knihu zpracovat. A bohužel to nedokázal zachránit ani úžasný Julian. Ale kniha se četla poměrně rychle, a nakonec jsem i té Cass začala fandit, aby vše dobře dopadlo.
Nicméně i přesto jsem si čtení užila a těšila se na další knihu. :-)

09.05.2020 3 z 5