eva3992 eva3992 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Wau.... jak to, že jsem to nepřečetla už dřív????
Příběh o Lily, která neměla jednoduché dětství. Po škole se přestěhuje do Bostonu, protože jí jeden dávný přítel řekl, že v Bostonu, je všechno lepší. A chvíli se zdálo, že skutečně ano.
Lily si otevře vysněné květinářství, zamiluje se do neurochirurga Ryla a vypadá to, že nemůže být štastnější. Ale stačí 15 vteřin, aby se jí změnil život a ukázal jí zase tu špatnou stranu.
Příběh o stále aktuálním problému, se kterým není jednoduché se poprat. Román vychází ze skutečných zážitků autorky. Je upřímný, otevřený, citlivý, dojemný, plný emocí.
Knížka je nádherně napsaná, čte se úplně sama. Okamžitě se ponoříte do příběhu a knížku neodložíte, dokud ji nepřečtete.
Každou chvilku budete s Lily prožívat, budete ji fandit, budete ji chtět poradit.
Za mě jednoznačně úžasná knížka, kterou doporučuji všem.
Toto je třetí knížka od Colleen, kterou jsem četla a okamžitě jsem si objednala další, protože prostě musím mít všechny :-)

30.08.2019 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Příběh mladé dívky Kary, která se vydává na cestu bez cíle. Pár dolarů v kapse, batoh na zádech a nechává svůj ne příliš šťastný život za sebou. Cestou se k ní přidá toulavý pes. Nejdříve Kara nechce, aby šel s ní, ale nakonec psím očím neodolá a stane se z něj nejvěrnější přítel.
V průběhu putování Kara vzpomíná na svou sestru - dvojče - Hanu a na všechny nevydařené pěstounské rodiny, kterými si společně prošly. Nesnadné dětství a dospívání ji naučilo nedůvěřovat lidem, ale platí to vždy? Na své cestě potká spousty lidí, kteří by si její důvěru zasloužili. Kara je však hodně opatrná, aby nikomu neprozradila svá tajemství.
Milý a dojemný příběh. Milovníci pejsků si určitě pobrečí. Kniha na mě byla trošku moc milá :-), ale dobře se četla.
Psa Hemiho si okamžitě zamilujete, Kara Vám bude občas lézt na nervy.
Já osobně miluji "road movie" ve filmové i knižní podobě, takže mě kniha bavila. Podíváte se díky ní na různá místa a dozvíte se třeba i něco nového.

29.08.2019 3 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Lucy a Joshua se společně nenávidí. Pracují spolu a celé dny se "špičkují". Ve firmě se rýsuje možnost povýšení a tak spolu soupeří o to víc.
Mezi láskou a nenávistí je však velmi tenká hranice.
Podle anotace jsem si myslela, že to bude příjemná oddechovka, ale nakonec mi kniha přišla hloupá.
Je vyprávěna pohledem Lucy, která celou dobu vychvaluje Joshovu postavu, povahu a vůbec celého Joshe.
Samozřejmě se do sebe zamilují, ale kvůli každé hlouposti se stále hádají.
Za mě zatím nejhorší knížka, kterou jsem letos četla.

26.08.2019 1 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Tuto knížku jsem dlouho odkládala. Po přečtení anotace jsem se bála, že bude plná postav, ve kterých se nevyznám a navíc reálné postavy z historie a duchařina k tomu... nakonec jsem byla ráda, že jsem se do ní pustila.
Ruth se vydává za nemocným otcem, který bohužel brzy zemře. V domě se potká s podvodníkem, který se vydává za ošetřovatele jeho otce a dělá si nárok na dědictví. Rozhodně nebude jednoduché se ho zbavit.
V pozůstalosti rodičů nalezla Ruth deník svého předka Thomase Erskina z 18. stolení. Natolik ji zaujal, že se rozhodla vytvořit rodokmen a zjistit co nejvíce o svých předcích.
O Thomasovi se navíc dozví, že měl nadpřirozené schopnosti a viděl duchy, se kterými mohl i mluvit. Ruth v sobě pomalu nachází podobnou schopnost a začne komunikovat přímo s Thomasem. Tak se dozví i ty nejmenší detaily a všechna tajemství z rodinné historie.
Příběh je velice napínavý, pěkně se čte. Postavy a příběhy z minulosti jsou jasné. Dobře se střídají vyprávění z minulosti a současnosti.
Trošku mě zklamal konec. Téměř pětset stran napětí se vyřešilo na pěti stranách. Čekala bych to trošku více rozvedené.
Ale i tak byla knížka moc pěkná a doporučuji si ji přečíst.

25.08.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Dědina - současná vesnice. Čtyři příběhy vzájemně propletené.
S každou poustavou budete mít pocit, že právě ji znáte od Vás z vesnice. Zavzpomínáte, jaké to bylo s Vaší babičkou a s dědou.
Najdete zde právě Vašeho souseda.
Všechno je Vám tak blízké...
Drby na vesnici (hlavně v prodejně), vztahy v rodině, peníze a závist, láska i nevěra, humor i smutek.
Žádné velké dějové zvraty zde nečekejte. Ale je zde příjemné čtení, ve kterém se prostě najdete.
Kniha nikoho nesoudí, je to jen na Vás, jak se s tím "poperete"
A použitý jazyk, kdy spisovnou češtinu nehledejte, je už jen třešnička na dortu.

22.08.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Tiffy, která potřebuje rychle nové a levné bydlení a Leon, který potřebuje peníze. Pronajímá svůj byt pouze od večera do rána, kdy on sám je v práci. Tak začíná příběh dvou lidí, kteří se nikdy neviděli, ale díky svým vzkazům na lístečcích, které si navzájem zanechávají všude po bytě, se z nich stanou přátelé a později snad i něco víc...
Samotný příběh Tiffy a Leona je obohacen o další osudy jejich nejbližších - Leonova bratra, Tiffiiných kamarádů i jejího šíleného bývalého přítele a mnoha dalších.
Příjemný romantický příběh, který se velice dobře četl. Děj má spád, příběh je i vtipný. Nečekejte žádné hluboké myšlenky, ale prostě se bavte.
Určitě doporučuji si přečíst.

21.08.2019 4 z 5

Sestry Springovy Sestry Springovy Anna Todd

Příběh čtyř sester, které vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Jejich otce nasadí do války v Iráku a tak doma bez něj žijí, jak nejlépe umí.
Nejstarší Meg touží po svatbě a po rodině, Beth pomáhá v domácnosti a hledá své místo, Yo sní o novinářské kariéře v New Yorku a nejmladší Amy by chtěla co nejdřív být stejná, jako její starší sestry.
Knížka je určena mladším čtenářkám. Pro mě byla místy hloupá až trapná.

18.08.2019 3 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Příběh o tom, jak se vášeň může změnit v posedlost.
Beck, sedmnáctiletý kluk, je nucen svou matkou hrát na klavír. Ta je bývalá úspěšná klavíristka, která kvůli nemoci musela s hraním přestat. Chce po Beckovi, aby se stal skvělým klavíristou a zastoupil ji tak v hudebním světě.
Beck nenávidí hru na klavír, raději by hudbu skládal, ale bojí se neposlechnout svou matku, protože pak přijde krutý trest. A navíc nechce, aby matka ublížila jeho mladší sestře, o kterou se Beck stará.
Do cesty mu vstoupí veselá dívka Augusta, která ráda pomáhá ublíženým zvířátkům. Je v jejich silách pomoci i Beckovi? A nebo už to nikdo nedokáže?
Příběh nabitý emocemi. Od samého začátku máte pocit, že mustíe zasáhnout a Beckovi pomoci, aby se dostal od násilnické matky pryč.
Ke konci knížky jsem brečela a dočetla jsem ji v slzách. Skutečně silný příběh, který mě zasáhl.

13.08.2019 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Detektivní příběh o dvou různých ženách - sousedkách.
Hester - starší dáma, která nebyla dobře přijata do rodiny své sousedky Melissy. Ta si užívá rodinný život lepších poměrů. Hester se rozhodla to změnit a chce, aby spolu byly jako nejlepší kamarádky.
Nakonec je spojí vražda, ale ne takovým způsobem, jak Hester doufala.
Knížka je vyprávěna na střídačku každou z žen, kdy vyprávění na sebe navazuje a vidíme tak příběh z obou stran.
Příběh má vcelku spád, postupně odkrývá další a další tajemství obou žen.
Ze začátku jsem povídání o Hester musela brát spíš jako komedii, než detektivku. Kdybych to nevzala s úsměvem, přišlo by mi to trapné.

12.08.2019 3 z 5

Americký roadtrip Americký roadtrip Patrick Flores-Scott

Tuhle knížku jsem si vybrala jen podle názvu. Miluji filmy i knížky typu road movie. Vůbec jsem nevěděla o čem je a co od ní mám očekávat. A možná právě proto mě nadchla.
Teodor se v sedmnácti moc nestará o školu, dokud nepotká svou kamarádku z dětství, do které se okamžitě zamiluje. Rozhodne se, že se kvůli ní začne učit, aby se dostal na stejnou vysokou školu jako ona.
V tu dobu se vrátí domů jeho bratr Manny z války z Iráku. Zjistí, že potřebuje pomoc rodiny, aby se dostal do normálního života. Jejich sestra Xochitl neváhá a všichni tři sourozenci vyrážejí na cestu po svých oblíbených místech z dětství....
Jednoduchý romantický příběh, který je velice čtivě napsán. Silná část o vojácích, kteří se vrátí z války domů a jaké mají problémy začlenit se, mě opravdu dostala.
Ač je knížka spíše pro mladší čtenáře, tak jsem si ji moc užila a doporučuji si přečíst.
P.S. Ano, sestra se skutečně jmenuje Xochitl :-)

11.08.2019 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Na prvních stránkách knížky se stala vražda, každý věděl, kdo je vrah a měl začít soud. Tak jsem si říkala, že je to vše jasné a co budou dělat na dalších 400 stranách? Ale postupně se objevují různá překvapení a zajímavé příběhy....
Pete Banning, válečný hrdina, farmář a vážený občan, jednoho rána zajel do města a zavraždil... U soudu se neobhajoval a nechtěl ke svému činu nic říct a tak se blížil zasloužený trest.
Ve druhé části knihy se dostáváme na Filipíny, kde za druhé světové války Pete bojoval a prošel si doslova peklem.
Závěrečná část knihy nám přináší osud Peteových dětí a samozřejmě se dozvíme důvod vraždy a čeká nás překvapivý konec.
Knížka je moc pěkně napsaná, velice čtivá. I když v ní je spoustu právnických a soudních záležitostí, rozhodně není nudná. Chvílemi si myslíte, že je motiv přeci jasný, ale konec Vás opravdu překvapí.

10.08.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Chcete emoce? Chcete silný příběh? Přečtěte si Hanu. Rukopis Aleny Mornštajnové je v jejich knížkách vždy dobře vidět. Dokáže skvěle vykreslit postavy a tak i Vy prožíváte příběh společně s nimi.
V kniže najdete dvě časové roviny - šedesátá léta a období druhé světové války. O ději nebudu nic víc prozrazovat, pokud jste ještě nečetli, určitě doporučuji. Moc ráda bych viděla i divadelní představení.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Příběh z pohledu otce, oddaného komunisty a jeho dcery Bohdany, která se snaží odhalit rodinná tejmství.
Krásně napsané. Příběh, který Vás chytne u prvního slova a nepustí, ani u toho posledního. Klidně bych brala ještě dalších sto stránek :-)
Určitě všem doporučuji.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Julie, která nemůže mít vlastní děti, si adoptuje romskou holčičku Agnes. Vztah matky a dcery, kdy ani jedna není šťastná. Smutný příběh, ve kterém nevíte, zda chcete "fandit" matce nebo dceři.
Věřím, že každého, kdo má děti, tato kniha silně zasáhne.

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nová kniha od Viktorie Hanišové nezklamala. Příběh Elišky, jejíž matka zabije malého brášku a pak spáchá sebevraždu.
Tři části příběhu - malá Eliška vyrůstá bez rodičů, větší začně pátrat po tom, co se tenkrát opravdu stalo a Eliška v dospělosti, kdy ne všechno je jednoduché.
Čtivá knížka ze života - reálná, drsná, smutná.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Vtipné, zábavné ,čtiivé... knížka, ve které se téměř každá matka najde :-)
Běžný život rodiny s dětmi a jejich každodenní radosti a starosti ve vtipném podání. Úžasně zábavné kapitoly (např. když dorazí na návštěvu příbuzní, u toho jsem se smála celou dobu nahlas). V knížce je celou dobu "zápletka", díky níž není kniha jen o dětech, ale jste zvědaví, jak to vlastně celé dopadne.
Doporučuji jako příjemnou oddechovku, nalijte si víno, dejte si něco dobrého a pošlete děti k babičce :-)

Umění odcházet Umění odcházet Anna Stothard

Hlavní hrdinka Eva Vás v knížce provází svými myšlenkami o vztazích, lásce a odcházení. Jednoduchý příběh, který se dobře čte.

09.08.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Silný příběh, který se odehrává jak ve válečné Anglii, kdy se potkají dva mladí lidé, kteří překonávají různé nástrahy, které jim osud klade do cesty. A zároveň v současné době, kdy mladá dívka Jess našla dopisy zamilované dvojice a díky nim začala rozplétat jejich minulost. Krásné napsané, napínavé, silné a dojemné zároveň.
Určitě doporučuji všem, nejen romantickým duším.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Po úžasném prvním dílu Než jsem Tě poznala a po o poznání chladnějším Život po Tobě, je tu Louisa Clarková opět v plné síle. Nádherná knížka, která Vás okamžitě vtáhne do děje a nechává Vás v příjemném napětí až do posledního řádku.
Hezky napsané, čtivé, dobře vykreslené postavy. Přečteno jedním dechem a i nějaká ta slzička dojetí ukápla.
Kdo má rád romantiku, 100% doporučuji, ale je potřeba znát předchozí dva díly. A kdo neviděl film, určitě mrkněte.

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci - tak tahle věta tuto knížku přesně vystihuje.
Příběh tří generací žen vyprávěný babičkou Ondine, která v mládí vařila pro Picassa, a vnučkou Céline, která odkrývá minulost své rodiny.
Příběh Vás udržuje v příjemném napětí, a "nutí" Vás knížku přečíst jedním dechem. Nenajdete zde žádné nudné pasáže, pořád se něco děje. Knížku určitě doporučuji.