evask evask komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Paní Petra Soukupová je vnímavá a chytrá. Do hloubky promyšlené postavy a zajímavě napsané, nejlepší pro všechny. Mně se líbila moc.

29.01.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dobrý! Vyhovují mně krátké kapitoly.

13.11.2021 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Ano, strhující čtení od první stránky. Ale časem člověku dojde, že čte pětisetstránkový popis krutostí, týrání, zvrácenosti, zabíjení, aby hrdinové na závěr konečně “splynuli v jedno tělo”.

03.11.2021 3 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Dobrá krimi. Na konci to vzalo nějaký jiný směr. A některé otázky zůstaly nezodpovězeny: kde teda je ta zmizelá rodina se dvěma “převychovanými” dcerami, kde je jejich syn?

04.06.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Na tenhle příběh budu vzpomínat hodně dlouho.

01.06.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Zajímavá knížka, na dnešní dobu až neuvěřitelné skutečnosti. Dávám 4 a půl*.

27.03.2021 5 z 5

Matka země Matka země Knut Hamsun (p)

Pěkná poklidná knížka bez konce, protože práce rolníka je taky bez konce. Úcta k práci sedláka - ať se děje cokoli, zasít se musí.

26.02.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Mně se to líbilo. A styl psaní pana Vaněčka taky. Občas se mně něco trochu nezdálo, např. že by se farář mohl po propuštění z vězení vrátit na svou faru a pokračovat, musel by přece mít státní souhlas, ale to je detail.
Pěkná, čtivá knížka, krátké kapitoly, má to spád a občas i lehký humor, když se to hodí.

20.12.2020 5 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Výborná detektivka, to jsem si početla.

10.09.2020 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Děj mírně nudí, ke konci už dramatičtější, ale zase hůř uvěřitelný, v krajní nouzi pomohla Šedá. Zvláštní závěr - jak to dopadlo, to se dočteme v dalším dílu?
Knížka se mně celkem líbila, ale přece jen - hodnocení 93% - čekala jsem větší pecku.

30.06.2020 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Obdivuji autora, jeho znalosti. Ale dalo mně docela fušku se těmi téměř šesti sty stránkami prokousat. Občas byly i nudnější pasáže. Nejdřív jsem si vypisovala jména aktérů, jenže jich je strašně moc. Řekla bych, že značný rozsah knihy je až na úkor přehlednosti.

23.03.2020 4 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Knížka je zajímavá a od zvlášť druhé poloviny hodně napínavá. Ovšem ten překlad reálií, to je tragikomedie. Litva a její hlavní město Riga, to mě úplně zmátlo, Danzig - nepřeloženo, naproti tomu Štýrský Hradec přeloženo (kdyby opačně, pochopím spíš) atd, v hodnostech se nevyznám, ale seržanty Němci určitě neměli.

10.03.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Román pro ženy. A děj se dosti táhne, chvílemi mě až nudil. Vadily mně ty vložené vzpomínací kapitoly, pořád jsem čekala nějaké dobrodružství. Pak jsem pochopila. Ztroskotání letounu v horách není začátek dobrodružného příběhu, to je kulisa, před kterou se odehrává drama dvou lidí.

14.08.2019 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dvě až tři hvězdičky. Knihu jsem si půjčila na základě pochvalných komentářů. Velké zklamání. A nechytla mě ani od druhé poloviny. Tyhle detektivky, jejichž čtivost je založená na brutalitě pachatele...Takhle snad dřív klasičtí autoři, myslím třeba Agatha Christie apod, psát nepotřebovali.
Je nová doba. Čtenář si to žádá.

07.08.2019 3 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Rozhodně doporučuji k přečtení. Pan Humbl, postava tragická, s trpkým humorem vykreslená. Bohužel, smutná pravda, “... nás Humblů je mnoho a mnoho, ... my děláme dějiny...”.
Poprvé vyšlo v roce 1967, a to se divím, že se tahle knížka za komunistů mohla vydat.

30.07.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Napínavý triler. Ale připadá mně, že v prvních dvou částech pozornost čtenáře strhává autor hlavně líčením důmyslných způsobů sadistického mučení, které používá vrah. Na tom je založena čtivost knihy, žádný “přesah” nevidím. Naštěstí je tu ještě třetí část, hledá se dosud živá oběť.

16.04.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dávám pět hvězdiček, i když jsem místy byla duchem mimo, nemohla jsem se začíst. Zvlášť první část mě místy vůbec nebavila. Ale: hluboké myšlenky, nutnost přemýšlet a nich, podané prostě a jakoby mezi řečí... .Pravdivé postřehy ze života.
Jsem ráda, že se mně tahle knížka dostala do ruky. Vleze totiž do mysli.

26.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Teď přemýšlím, jak dlouho může člověk vydržet bez následků pod vodou, v případě Eriky asi dost dlouho. Ale jo, líbilo se mně to, krátké kapitoly, napětí, spád... Prostě dobrá detektivka.

01.12.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Představuju si to nějak takhle:
Autorka se dozvěděla příběh tatéra z Osvětimi. Zajímavý příběh, to čtenáře přitáhne. A tak téma zpracovala. Bohužel velmi nevěrohodně. Tatér, židovský vězeň Lale, má plynulý přísun šperků a peněz z “Kanady”. Klidně zastaví kolemjdoucího esesáka s dotazem “kam je vezete”. Žida Mendela, který má být druhý den oběšen, bez větších problémů dostane z lágru ven. A tak dále.
Za mě - dvě hvězdičky až až.

20.11.2018 2 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Napsáno skvěle.
Nehodnotím osobnost paní Mládkové, to mně nepřísluší. Její přínos pro českou kulturu je jistě mimořádný.
Čtivě a věryhodně napsaná kniha o významné ženě.

11.07.2018 5 z 5