evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Kedrigern mě bavil před dvaceti lety a baví mě i teď.Kniha si na nic nehraje,je to vtipné , je to přímočaré, prostě klasika.Tyhle Kedrigernovo questy člověka pobaví a o to jde především.

18.01.2022 4 z 5

Starci života Starci života Zuzana Kaiserová

Pro mě první setkání s autorkou a zároveň obrovské překvapení. Když jsem si knihu půjčoval, čekal jsem depresivní čtení, ale kniha je psaná poměrně odlehčeným stylem, byť tam někde v koutku,na kraji zorného pole,je cítit jakýsi spodní proud odevzdanosti a smutku hlavních postav. Příběh byl čtivý, jen úplně nechápu ten podtitul "zemědělský román".V rámci marketingu mi to nepřijde jako nejlepší řešení, kdybych do knihy nenahlédl již v knihovně, tohle by mě asi od jejího přečtení odradilo.. Nicméně! Knihu jsem si domů odnesl a jsem za to nadmíru rád.

10.01.2022 5 z 5

Máňa a my druzí Máňa a my druzí Simona Bohatá

Protože mě autorka nadchla svým Klikařem Benym, logicky jsem sáhnul i po její starší knize a rozhodně toho nelituji. Byť jsem mladší ročník než autorka a hrdinka knihy v jedné osobě, přesto mi při čtení začaly zničehonic vyskakovat vzpomínky na vlastní dětství plné her ale i ony obskurnější zážitky(jep,taky jsem vlastnil pionýrský šátek). Je to psáno s nadhledem a shovívavostí k druhým, občas jsem se od srdce zasmál.A na to, že zde není jediná přímá řeč, se mi to četlo výborně. Bavilo!

10.01.2022 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Uf, tak tohle byl krok vedle.Čekal jsem epický souboj kouzelníků v kulisách neobvyklého cirkusu a dostal unylé, nudné vlekoucí se love story.Akce prakticky žádná,hromada postav pro děj v podstatě zbytečných,příběh natahovaný až do krajnosti,vyvrcholení mdlé.. Do tohohle cirkusu už mě nikdy víc nedostanete, díky.

04.01.2022 2 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Zajímavý a neotřelý námět se záměnou dvojčat.Autorka výborně pracuje s atmosférou odlehlého místa,a s postupným odkrýváním pravdy, nebo spíš jejích střípků,se ke slovu přihlásí i trochu hororovější duchařská nálada.. Četlo se to jedním dechem, i díky opravdu krátkým větám, které všemu dodávaly spád.Celé to skvěle graduje ve finále.. Originální konec mě příjemně překvapil.

04.01.2022 4 z 5

Klikař Beny Klikař Beny Simona Bohatá

Vážně dobré.. Na pozadí komunismu,se tu odvíjí příběh, který ačkoliv je zaplněn postavami s poměrně smutnými osudy,vyznívá vlastně pozitivně. Hovorová čeština se kupodivu k tomuto dílku hodí a já si čtení knihy opravdu užil.

21.12.2021 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

(SPOILER) Měl jsem trochu strach se do téhle bichle pustit, protože měla poměrně rozporuplná hodnocení, nakonec jsem neodolal, a sakra, vůbec toho nelituji! Neuvěřitelně mě ta kniha bavila, obrovský spád, neustále se něco děje. Oceňuji odkazy na příběhy jako sv. Jiří a drak a legendy o Artušovi. A postavit draky proti sobě.. To bylo skvělé. Dokonce i to, že nebyly všechny dějové linky úplně ukončeny mi přišlo výborné. Konec konců, je to fantasy a tak zůstává prostor pro naši fantazii,nebo pro pokračování:).

21.12.2021 5 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Svěží a nápadité.Ale ani ne tak kvůli čarodějnici, jako spíš díky obyvatelům městečka.Vlastně, když si odmyslíte ty hororové prvky,je to docela slušně vykreslená sociologická sonda do uzavřeného společenství.Druhá část je ale už bezpochyby čistou hororovou lahůdkou. Za mě hodně příjemné překvapení.

06.12.2021 5 z 5

Krvavý cukr Krvavý cukr Laura Shepherd-Robinson

Výborně napsaný historický román,který ve mně svým dopadem bude ještě dlouho rezonovat.Autorka popsala dobu velmi sugestivně-všechny ty bordely, opilé námořníky, špinavé hostince a samozřejmě černošské sluhy a otroky spolu s "gentlemany" a "bohabojnými politiky"na druhé straně. Příběh sám je neuvěřitelně čtivý a i přes velký počet postav naprosto přehledný. Zápletka je chytře vymyšlená,nic prvoplánového v ní nehledejte..Tohle prostě musím doporučit!

26.11.2021 5 z 5

Půl války Půl války Joe Abercrombie

(SPOILER) Z mého pohledu poslední díl série Moře střepů lehce pokulhává za předchozími díly.. Trochu mě zklamal vývoj postav- z otce Jarviho je člověk neštítící se ničeho, z Trnky je už jen chladnokrevný hrdlořez.Co se týče rozhodující bitvy, někam se ztratila epičnost celého střetu, vše se odbude na pár odstavcích. A kam se poděl ten sarkasmus tolik zdobící třeba první díl, to netuším. Není to špatné zakončení série, ale čekal jsem víc, byť celkově je to stále velmi slušně napsané.

26.11.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Tak tohle pro mě bylo obrovsky příjemné překvapení.Tahle kniha strčí do kapsy 80% zahraničních thrillerů a směle se může měřit i s tou nejlepší severskou krimi.Příběh sám má spád,samoty v horách mají tu správnou ponurou a těžkou atmosféru..Co opravdu ale oceňuji,je jak autor dokázal vykreslit vztahy mezi detektivy, ten vývoj postav je skvěle vymyšlený. Také různé odbočky do jejich životů dávají knize jiný rozměr, než jen klasickou detektivku. Lehký dotyk témat jako je rasismus a xenofobie, nebo závislost na drogách příběh posouvá ještě o stupínek víš.A i když se přiznám, že samotná premisa zločince mi přišla poněkud pokulhávající, samotné čtení jsem si vážně užíval.

12.11.2021 5 z 5

Sekera Strážců Sekera Strážců Otomar Dvořák

Jako škvrně jsem poslouchal Erbenovy pohádky a jako dítko školou povinné jsem zase louskal Kytici, takže ano,ta Erbenovská poetika a inspirace je tu cítit na každé stránce a troufám si říct,že právě v tom je síla a originalita příběhu.Autor děj prošpikoval zajímavými zvraty a bytostmi z našich luhů a hájů a to z knihy dělá fantasy s puncem nevšednosti.A ten krásný sladkobolný konec! Paráda, bavil jsem se.

12.11.2021 4 z 5

Umění umírat Umění umírat Ambrose Parry

Přiznám se, tohle historické období miluji.Kniha je skvěle napsaná,nádherně vykresluje tehdejší společenské konvence, vztahy mezi jednotlivými třídami, postavení žen. Dokonce jsem nepotřeboval ani tu detektivní linku v příběhu,děj mě pohltil i bez ní, a já tuto knihu beru spíš jako historický román, než jako detektivku. Navíc,lékařské prostředí dává příběhu punc originality.. Doslova cítíte,jak jste se ocitli u zrodu moderního lékařství. Paráda!

02.11.2021 5 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

A další kniha kde půjdu proti proudu v hodnocení. Karikovou silnou stránkou je vytváření atmosféry a to se mu povedlo i zde. A byť zde legenda místa, potažmo úkazu,nejde tak do hloubky jako u Trhliny, i tak jsem při čtení měl husinu. Téměř komorní horor, kde si autor vystačil jen s pár postavami, ale o to víc přidal akce a řekl bych, že i surovosti. Nevadil mi ani konec, vždyť kdo ví, co se člověku v jeho posledních chvílích honí hlavou. Za mě spokojenost.

02.11.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Zatraceně čtivé.. Oceňuji, že se kniha příliš neráchá v popisování nechutností(byť zde samozřejmě v rámci vyšetřování vyjdou najevo),tak jak to je zvykem v současných thrillerech, ale cílí spíš na postavy a jejich charaktery. Já si z téhle knihy osobně odnáším to,jak moc jsme formováni prožitými traumaty z minulosti, a jak prožitá hrůza může člověka zničit a svést na zcestí nebo ovlivnit na celý život. Thriller z trochu jiného,neokoukaného pohledu, a já mu říkám rozhodné ano!

27.10.2021 4 z 5

Skleník Skleník Brian Wilson Aldiss

První třetina naprosto famózní, později už děj není tak hektický, ale autorovi se určitě nedá upřít obrovská dávka fantazie a vynalézavosti. Navíc, ten lehký spodní filozofický proud činí z knihy něco víc, než jen obyčejnou sci-fi.

23.10.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tudor je podle mě knihu od knihy lepší. Výborně vystavený příběh, kdy dílky skládačky do sebe postupně zapadají díky odhalování minulostí postav. Špetka hororu okořenila už tak výborný thriller. Hlavní postavy jsou sympatické a hlavně uvěřitelné.Za mě velká spokojenost.

23.10.2021 5 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Za mě o ždibíček horší než díly předchozí. Pomalejší rozjezd a tentokrát poměrně předvídatelný děj mi trochu kazil radost ze čtení. Nicméně tuhle povedenou trojici nelze nemilovat. Interakce mezi nimi je něco úžasného + samozřejmě skvěle vykreslená doba stále zvedá knihu vysoko nad průměr historických detektivek.

14.10.2021 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Osobně si myslím, že slovanská mytologie je skvělým zdrojem a pramenem pro fantasy. Ostatně, nynější boom knih s touto tématikou to jasně dokazuje.Kniha samotná mě bavila, příběh měl spád a nápad a množství bájných stvoření dodávalo ději punc neotřelosti.Velmi oceňuji konec,uzavřít příběh takto.. to bylo nečekané.A nakonec-ten přebal! Nádhera. Za mě plný počet, mnohem lepší než autorčina prvotina.

14.10.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

(SPOILER) Za mě lehce slabší než první díl a to i přes všechny akční scény, litry mimozemských tělních tekutin a epických vesmírných bitev.Poslední část s klony Tlamy mi přišla už vysloveně zbytečná.Kdyby kniha končila stavbou vesmírné stanice Kirou/Carra /Qwona, byl by to skvělý konec.Takhle mi to přišlo celé useklé o postavě Pátrače ani nemluvě.Nicméně, četlo se to dobře a Paolini dokázal, že kromě fantasy zvládne napsat i skvělou sci-fi.

05.10.2021 4 z 5