Fidibus Fidibus komentáře u knih

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Milé překvapení. Ze začátku mi to přišlo zdlouhavé, střídání dějů náročné a té duchařiny trochu moc, ale nakonec mě příběh pohltil. Trochu mi ten konec se současností přišel natažený, ale historický příběh a jeho pointa byly zajímavé. Zamyšlení nad tím, jakou postavou byla vlastně Eadburh a stejně tak nad Beou a jejími schopnostmi.

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Pro mne velice nezáživné. Ano, téma lásky, kdysi se měli vzít a teď spolu k sobě nacházejí cestu, samozřejmě v duchu té doby. V tomto duchu je většina knihy, kdy hlavní smyslem života pro tyhle vrstvy byly společenské dýchánky a klepy. Množství postav, ne zcela důležitých.

18.01.2023 1 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Přišlo mi to takové nepřehledné a zamotané. Téma a hlavní hrdinka Sefia jsou zajímaví, pak zachrání Lučištníka a spolu hledají tajemství Knihy. Bohužel mi kapitoly z Knihy přišly nezáživné, stejně tak téma knihovny, které bude patrně rozvedeno dál. Vtipné mi přišly doplňky navíc, ale přesto si neumím představit, že je to kniha pro děti a mládež.

18.01.2023 3 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

(SPOILER) Hezky vymyšlený svět a vyčnívající hlavní hrdinka, kterou Kanin vlastně nechce. Její okouzlení Konstantinem, zklamání a boj s ním, nejistota, zda je opravdu tím padouchem, kterého chce zabít. Dobré jsou i další postavy včetně přátel, podvržence, rodičů a šéfa, který se kolem ní zkouší motat. Pátrání po královně na konci moc zajímavé nebylo, šlo tam hlavně o Konstantina a postavu, která za tím stojí. Řeč je i o lásce, která ho změnila. Víc v dalším díle, takže hurá na něj.
PS Hezká pointa s králíky :-)

18.01.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

De facto jsem si chtěla ověřit, o čem je film. Celkem to sedí, je tam pár věcí navíc, třeba to že bude optička, Gustův příběh, pár dalších postav. Naopak to vyšetřování krádeže mi ve filmu policajtem - otcem kamarádky přišlo uvěřitelnější.

Vyšší level Vyšší level Katrin Walldová

(SPOILER) Dlouho jsem se na tuhle knihu chystala a nezklamala, rozhodně zajímavé scifi téma a i přes pro někoho nezkousnutelnou homosexualitu čtivé a dobře napsané. Kniha se dá rozdělit na dvě půlky - první, kdy se Eli ocitá ve věži a objevuje se postava Mistra, se kterým si vybudují vztah. Druhá půlka, kdy už spolu stojí proti těm nahoře a dojde k válce, plné akcí, s únosy a zabíjením, možná až moc. Konec je divný, noc spolu a pak...Celou dobu bez sebe nemůžou vydržet den a pak odešel?

Polib mě Polib mě Stella Tack

(SPOILER) Nebylo to špatné, i když jsem čekala trochu víc. Přibližně v půlce před aférou s mladým novinářem se děj dost táhl. Jinak mi připadal moc pěkný začátek s brzkým příjezdem, "svobodou" hlavní hrdinky Ivy a seznámení s bodyguardem Ryanem. Jejich vztah a pocity byly uvěřitelné, včetně jeho postřelení a výčitek i naopak Ivyn vztah s rodiči. No, happy end byl...

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Román se mi celkem líbil, myšlenka i prostředí jsou hezké a i celková idea konce her s bobulemi je dobrá. Přišlo mi to čtivé, i když drsné. Na druhou stranu nic úplně výjimečného.
Hlavní hrdinka byla uvěřitelnou postavou, zvyklá si poradit a uživit, což jí potom pomohlo. Horší to bylo s jejími city, kdy celkem uvěřitelně neví, co sama se sebou.

18.01.2023 5 z 5

V mlze V mlze Vanda Tomasová

(SPOILER) Pro mne omyl, čekala jsem něco jiného. Je to opravdu thriller, detektivní pátrání mladé ženy pracující u koní po kolegyni a důvodu nehody kamarádky. Je donucena odejít a dělá hospodyni (všichni jsme jedna rodina), kdy udržuje se šéfem jakýsi vztah (on ji vždy okouzlí a pak je zase odtažitý), do toho si začne s IT Filipem. Tam je jediná erotika tohoto románu. Postupně zmizí další ženy a kolem ní to houstne. I když na konci vypátrá a zastřelí! původce zla, zjistí, že je tu ještě někdo jiný.
Je tu mnoho postav, zvířata, prostředí dobře popsané, ale nějak mi to přišlo nereálné a občas dost naivní. Do dalšího dílu nejdu.

18.01.2023 1 z 5

Král bláznů Král bláznů Amanda Foody

(SPOILER) Čekala jsem něco jiného,Enne a její historii. Kniha se mi četla špatně, spousta postav, vesměs vyjednávání a nakonec aspoň akční závěr. Děj je o volbách, omertě a obou hlavních hrdinech, kteří se v tom plácají, tentokrát už pravda oba s vlastním gangem. Do toho příběh Jaca a jeho poslání,vliv gangů, Vianca a tajemný třetí. Je to celé propletené a zdlouhavé.
Další díl už číst nebudu, přitom první se mi celkem líbil. Jako YA mi to nepřipadá.

12.12.2022 2 z 5

Pošli svíci po řece Pošli svíci po řece Vlaďka Sacká

(SPOILER) Je to takové naivní. Čerstvě rozvedená Aneta je pozvaná kamarádkou do Vietnamu. Ta odjede a Aneta se druží s tajemným Petrem, vědoma si toho, že ho vlastně nezná. Chce ho, ale zároveň jí přijde podezřelý. Zjistí, že má škraloupy, je s ním dokonce uvězněna. Je to vlastně takový nelegální ochránce. Rozloučí se a ona odletí a pak epilog. Trochu divné.
Z knihy čiší nadšení z Vietnamu, chvíli to jde, pak už nuda, zpestřením je tedy právě Petr a psychologie hrdinky. Konec je trochu akční. Číst jako relax se to dá.

03.12.2022 2 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

(SPOILER) Tenhle díl je hlavně o Joaquinovi, který celá léta plánuje smrt mafiána Celluciho. Ten mu zničil život. Náhodou vydraží jeho dceru Elenu, která se tam ocitla za trest. Postupně zjistí, že je to k sobě táhne a připravují akci spolu, protože i ona se chce pomstít. Objevuje se ráda známých postav a Elena přemýšlí o budoucnosti. Joaquin se vztahu bojí, ale po úspěšné akci to chce zkusit.
Námět dobrý, ale něco tomu chybí. Děj s přípravou akce se táhne, i když zpestřuje ho sex a úvahy i vzpomínky. Pak je celkem rychle po všem.
Elena postupně odkrývá svou osobnost, zdánlivě bojácnou, a chce si zkusit to, co Joaquin tají. Ten se bojí, že ji zatáhne do svého špatného světa. Postavy zajímavé, i když se některé myšlenky dost opakují.
No, na 1. díl série to nemá...

29.11.2022 2 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Mně se první díl líbil víc. Tady je sice příběh hrdiny, maršála, který kvůli rodině zradil-utekl, přišel o vše a za trest je vysílán na zem, ale kromě myšlenky hledání záchrany lidstva na základě vzkazu je to monotónně o boji s příšerama. Jeho záchranná výprava objeví vesnici těch, kteří utekli, a potká zbytek německé skupiny (obojí z 1. dílu), aby došla až k onomu tajemství, které se nám odhalí v příštím díle.
Zajímavá psychologie hlavního hrdiny, pocit viny a nalezení dcery, která mezitím šťastně žije na zemi.

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

(SPOILER) Vow, za mě také příjemné překvapení, to prostředí zasazené do Budapešti, pěkné. Ale opravdu je to pro děti?! Scény z vězení, což je půlka knihy, jsou dost drsné, i když odlehčené skřítjy. Jinak ano - zamilovaná silná hrdinka, skoro Jánošík, která si sáhne na dno, aby potkala jeho... Utká se s ním, utečou, zamiluje se... A ten konec?! Kdy že vyjde další díl?

21.11.2022 5 z 5

Za svitu měsíce Za svitu měsíce Jennifer Anton

(SPOILER) Vlastně to ani není sága, je to životní příběh Niny, dcery porodní asistentky Kapitánky. Ten se odehrává od počátku 1. světové války do roku 1947, převážně v italské vesnici. Ukazuje, co dokáže způsobit válka očima žen, které rodí děti. Protože Nina začne matce pomáhat, až ji pak nahradí. A protože jí slíbila, že zůstane, žije sama a milovaný Pietro, její manžel, je kvůli práci v Americe. Jezdí za ní, po letech, mají spolu děti a touží po sobě. Když už může Nina odejít, přijde válka a ztratí spolu kontakt, avšak na konci ona odchází s dcerami do Ameriky a konečně žijí jako rodina.
Pohled na dění očima obyčejných lidí, silně věřících a vázaných na rodinu i místo, mi přišel působivý.
Název je připomínkou lásky obou hrdinů, kteří se přes všechny nesnáze milující dál.

21.11.2022 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Parafráze krásky a zvířete s antickým podtextem s trochu nečekaným rozuzlením. Originalita byla zajímavá, i psychologie postav a prostředí, akorát té teorie mohlo být míň.

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alessandra Torre

(SPOILER) Děje tu vlastně moc není, hodně různého sexu (třeba swingers party) a krimi zápletka se zavražděným šéfem. Julia se do toho svou zvědavostí zamotá a jde jí o život. Bradovi nezbývá, než se ji pokusit zachránit a kontaktovat svou mafiánskou rodinu, od které se kdysi distancoval. A pak už má jen jednu naději... Zda to klapne, uvidíme příště.
Zaujala mne Rebeca a její přístup k řešení problémů a taky služebná Martha, nevrlá, ale ve skutečnosti kvočna.

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

(SPOILER) No, je to střelené... Venkovanka na cestě za pomstou zhrzené kamarádky naskočí do limuzíny a zkoumá byt chlapa snů. Ten je z ní paf a vyhodí ji, jenže ona se vrátí a dokáže zaujmout jeho bohatého dědečka. Nezbývá mu, než ji vzít jako společníci na dědovu oslavu. No a po ní... Spousta sexu a on se postupně tím chlapem snů stane.
Vtipná postava kamaráda Cama. Jinak kde přišla autorka na nápad s pytlíkem...
Moc děje nečekejte, ale vtipných scén je dost. Prostě střelená červená oddechovka.

21.11.2022 3 z 5

Drž mě Drž mě Stacey Kennedy

Za mne slabší než první díl. Nadějné jiskření se vytratilo a přišla láska, ale s váháním, protože oba mají něco za sebou a Elise zvláště. Pátrání v klubu skončilo pěkně, zato pak se to začalo táhnout, až na občasný vtip, hezká postava Penny. Jinak krimi zápletka je jen vycpávkou.
Uvidíme, co Hazel a Kieran v dalším dílu.

21.11.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm August Strindberg

(SPOILER) "Komedie" o mezilidských vztazích. Mně moc vtipná nepřišla, spíš smutná výpověď o manželství, kde se nic neděje. Jediným zpestřením pro oba jsou hádky s jeho rodiči, s nimiž žijí, a sestřenkou. Do toho zasáhne příjezd přítele. Muž žárlí, vše se zdá v pohodě, aby vzápětí vygradovalo vyznáním lásky manželky k příteli, hádkou a jeho odchodem. A jsme zase na začátku.
Nic extra, posloucháno jako rozhlasová hra.

17.11.2022 3 z 5