fiona007
komentáře u knih

Překvapuje mě, že zrovna tahle knížka je Kniha roku.
Ze začátku mě příběh vůbec nenadchnul, postupně jsem se do knížky začítala a posledních sto stránek jsem přečetla jedním dechem.
Rachel mi byla velmi nesympatická zřejmě kvůli svému problému s alkoholem. Rušivým faktorem bylo přepínání mezi jednotlivými ženskými postavami, než se člověk zorientoval. Opět se nicméně jednalo o zajímavé pojetí vyprávění příběhu.
Konec byl překvapivý, jak jinak.


Předchozí knížky byly pohádky s trochou tajemna, ale tohle začíná být pro děti docela drsný příběh.
Postavy jsou skvěle napsané, Vigga s Alrikem máte pořád rádi a Simona s jeho tátou Thomasem prostě nesnášíte.
Příběh graduje a je plný lekacích momentů. Doporučuju nejenom dětem.


no... Jestli to fakt psala J. K. Rowling, tak asi zapomněla jak se píše.
Je to neskutečně zdlouhavý.
Bavil mě vztah Robin a Strika, v příběhu nahlédneme do detektivní práce opravdu do detailu.
Posledních asi 70 stránek je to napínavý, ale zbytek knížky by se dal zcuknout určitě o polovinu.
Sice to není Poirot, ale detektivka dobrá.


Jednoznačně skvělý! Knížku jsem přečetla za jediný den, musela jsem číst v kuse, jak to bylo napínavý. Líbil se mi vztah, který si Alexandra vytvořila s Robertem. Některé pasáže popisující vraždy jsou neskutečně realistické, zvláště TA jedna.
Vřele doporučuju všem, co chtějí napínavý příběh nebo trochu drsnější detektivku.


No, upřímně, mrzí mě, že to musím říct, ale film lepší než kniha.
Bavilo mě, jak je knížka psaná formou deníku, ale příběh byl natahovaný a mnohdy mě dlouhé pasáže nebavily.


Knížky zvlášť i knížka dohromady je pořád stejně dobrá.
Baví mě celý příběh, od začátku fandím hlavním hrdinům (oblíbenec Haymitch). První dvě části/knížky jsou super, třetí se mi líbí méně, ale jako celek se Hunger Games vysloveně povedl.


Překvapilo mě, jak mě knížka dokázala vtáhnout do děje. Velmi zajímavé dívat se na příběh z pohledu Čtyřky/Tobiase, hrozně mě bavili poslední tři kapitoly, kde je příběh popsán také z jeho pohledu, ne jen z pohledu Tris.


Harry byl opravdu skvělý, jsem ráda, že nepodlehnul své neřesti, protože kdy alkoholuje, tak mě to moc neba. Každopádně příběh poutavý, a ten konec... Nemůžu tomu uvěřit a vysloveně jsem zvědavá na další díl.


Tak jsem si pěkně zopákla dějiny a dozvěděla jsem se něco navíc. Byla to sranda, opravdu jsem se v několika momentech válela smíchy (třeba: A kolik lidí už jsi konvertoval?, No záleží na úhlu pohledu). Trochu mi to ovšem připomnělo Forresta Gumpa. Ale doporučuju a už se těším na Analfabetku.


Rozhodně zajímavé pojetí a zajímavý příběh s vyvrcholením, který vás dostane. Když se nad tím člověk zamyslí, že se to fakt děje, je vám smutno. Každopádně skvěle napsaný.


Dlouho jsem se na tuhle knížku nemohla dostat až jsem na ní narazila v knihovně a říkám si, proč ne teď:-)
Musím říct, že je to hodně rozdíl od třeba Jane Austenové, řeší se tu láska, nenávist, lidské chyby. Nevím, jestli za to, co se stalo s panem H. je jen jeho problém, nebo za to může i Kateřina. Každopádně ta nenávist a pomsta mě úplně nedojala. Navíc to nadpřirozeno na začátku a ke konci, nevím, jestli se tam hodí. V konečném součtu nicméně hodnotím kladně.


O něco lepší než předchozí díl, začalo to nevinně v karetním klubu, pokračuje to dramatem kolem Moonrakeru a skončí to (přece vám to neprozdadím :-)
Líbilo se mi celé vykreslení situace, nápad, příběh je naprosto strhující.


Moje první bondovka po literární stránce. Knížka je překvapivě čtivá, docela i naučná, napínavá. Bond samozřejmě dokonalej, jen mi bylo líto, jak skončil Leiter, nadchla mě závěrečná scéna v moři. Doporučuji.


Když tohle čtete, připravte si nějakou dobrou čokoládku. Já jí neměla a byl to docela problém:-)
Příběh vás okamžitě vtáhne do děje, scény z knížek doplňují hezké obrázky (ale J. Deppa už mi nikdo z hlavy nevymaže).
Maličko mi na tomhle vydání nebo překladu vadili překlepy, ale stane se.
Vřele doporučuju.


Z první a druhé části jsem byla nadšená, druhá polovina knížky mě nebavila. Mohlo se přeskočit až k velkému finále. Příběh byl vymyšlený dobře, celou dobu mi Iga bylo líto.


Zase o trochu horší než předchozí díl, takový neurazí - nenadchne, ale pořád se to dá číst a je to sranda.


No klobouk dolů, tenhle díl oproti posledním dvěma, stál za to.
Byla tu i akce nezvyklá na angličana Paula Westa, hodně mě bavila příprava svatby a konečné rozuzlení.


Asi nejslabší díl, i když je to pořád docela sranda, nicméně začíná to být trochu stejné jako předchozí díly.


Slabší než první, ale pořád se zasmějete nad absurditou některých lidí i situacema,přes které se Paul musí dostat.


Zajímavý náhled na život ve Francii/Paříži. Zasmála jsem se, ale k srdci mi příběh úplně nepřirostl.
