FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Pro některé lidi nejlepší komiks, který byl vytvořen či dokonce nějaká modla. Pro mě velice slušný nadprůměrný komiks.
Ten příběh určitě promítá vážnější věci, které se odráží v realitě. Když se člověk pořádně zamyslí, tak si řekne: "ano tohle podobné se děje i v našem světě". A o tom určitě ten komiks je. Na první přečtení čtenář nepochytí zdaleka tolik kolik toho kniha obsahuje.
Visuálně se na to krásně kouká, a hlavně je to přehledné na čtení. Jednoduché zpracování panelů byla dobrá volba.
Pro plné pochopení této knihy si ji v budoucnu budu nejspíš přečíst znovu. Zatím hodnotím lehkými 4*.

28.04.2018 4 z 5

Catwoman: Selinina velká loupež Catwoman: Selinina velká loupež Ed Brubaker

Od této knihy jsem nic moc nečekal, sice Brubaker je známka kvality, ale přesto. Jak píše hroubek, kresby jsem se také ze začátku vyděsil, ale zbytečně.
Příběh je takového detektivního noirového ražení, není to žádný superhrdinský komiks.
Četl se to velmi dobře, příběh dává smysl a je chytře napsán.

Retro komiks nebyl vůbec špatný, bylo v něm minimum absurdních momentů, které k retro komiksům patří.

Hodnotím lehké 4*

31.03.2018 4 z 5

Vzpomínka na světlo Vzpomínka na světlo Robert Jordan (p)

Po několika letech jsem dočetl tuto monumentální ságu. Sice to byl běh na dlouho trať, ale velice příjemný a zábavný.
Některé knihy této ságy byly horší než jiné, nebo aspoň její části. Nejvíce mě bavili části, kde vystupovali Zaprodanci.
Co se mi líbilo dále byl vývoj v podstatě všech hlavních postav, jak Randa, Mata a Perrina, tak samozřejmě dívčích hrdinek jako Egwain, Nyneivy a Elain. Skoro všechny postavy mi svým způsobem přirostly k srdci.

K samotné knize Vzpomínka na světlo. Celá kniha popisuje událost ke, které se schyluje v průběhu všech dílů, k Tarmon Gaidonu, Poslední bitvě. Tato kniha je ze všech nejdelší a už zde opravdu není čas na žádné velké hrátky. Sledujeme zde několik armád, které svádí souboje se silami Stínu. Nejvíc mě překvapilo, když se objevila neznámá armáda, ze které se vyklubali Sařani vedeni jedním ze Zaprodanců.
Samotný souboj s Temným a celkový vývoj události v Jámě smrti byl dechberoucí.

Podle mě je tato skvělá sága dost podceňovaná a hlavně není v tak velkém podvědomí (aspoň v ČR) jaké by si zasloužila. Je pravda, že je to opravdu obrovská sága, která se nečte úplně nejsnadněji, hlavně z důvodu slabších částí či přímo dílů. Ale pro mě zůstane v srdci napořád a budu jen vzpomínat na ty skvělé příběhy, které si hrdinové museli prožít.

Nejlepší události z celé ságy: Dýka s rubínem a útěk ze Shadar Logothu. Bitva ve Falme. Bitva u Dumajských studní, kde se předvedli Ašamani v plné síle. Očištění saidínu. Záchrana Moirain z Věže Gendžei. Poslední Randův souboj.

09.02.2018 5 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Nuuuda.
Na tento komiks jsem se docela těšil, první sólovka WW, kterou si přečtu. Bohužel totální zklamání a hlavně nuda.
První příběh, který se odehrává v Gothamu má docela dobrej nápad, bohužel se to odehrává furt ve stejné lokaci a příběh se v podstatě nikam neposouvá, postavy jen melou furt nějaké moudra, které nejsou vůbec zábavné, spíš uspávají.
Druhý příběh je o občanské válce mezi amazonkami, ten se mi taky bohužel nelíbil, ale jak říkal Lenny na svým kanálu komiksové bubliny, možná to je tím, že se jedná o vyvrcholení nějakého delšího příběhu, který jsem nečetl.
Co je na tom komiksu dobré je kresba, která je hodně pěkná a detailní.

Retro komiks byl takový komornější, dá se říct civilní nesuperhrdinský. Poměrně mě bavil.

Celkově je tento díl DCKK zklamání. Hodnotím 2-2,5*

13.01.2018 2 z 5

Duchové mrtvých Duchové mrtvých Richard Corben

Udělat grafické zpracování E.A. Poe byl velmi dobrý nápad, ostatně i dalších hororů. Corbenova kresba vystihuje atmosféru velmi slušně. Některé výjevy jsou dost znepokojivé. Celkově příběhy nebyly špatné, ale některé byly horší.
Celkově se mi kniha líbila. Doufám, že tu u nás vyjde nějaké grafické zpracování mistra H.P. Lovecrafta!

30.12.2017 4 z 5

Klášter nejsvětějšího srdce Klášter nejsvětějšího srdce Štěpánka Jislová

Na tento komiks od této české autorky jsem se dost těšil, ale po jeho přečtení mám rozporuplné pocity.
Nápad tohoto příběhu je skvělý, ale tak nějak mi přijde nedotažený. Zajímalo by mě, zda Štěpánka má další plány s tímto "světem". Pro někoho může ukončení tohoto příběhu stačit, ale já jsem bohužel takový, že mám rád dovysvětlení některých věcí, v tomto případě konkrétnější vysvětlení proč klášter vznikl atd atd.
Na konci mi jen vyzněla otázka, pokusí se Stibor znovu opustit klášter?
Kresba se mi líbila, Štěpánka si vytvořila velmi hezký osobitý styl, který určitě nemusí sednout každému.
Doufám, že se v budoucnu dočkáme dalšího zajímavého projektu této autorky, já se určitě budu těšit.
I přes menší zklamání tuto knihu doporučuji a hodnotím 3+.

15.12.2017 3 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Nějak tak jsem čekal, že to bude dost o ničem, o to víc mě to překvapilo a bavilo. Kresba nemusí sednout každému, avšak já byl spokojen.
Nejvíc se mi líbila část s Mad Hatterem a pak byla perfektní loupež, která měla krásné panely.
Retro komiks byl jako vždy velice vtipný, nejvíc mě rozesmálo jak Batman rozmlátil kasino.
Knihu hodnotím lehkými 4*

13.12.2017 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Musím říct, že mě Karika velmi překvapil. Dobře se to četlo a kniha odsejpala. Celkově se mi líbil nápad s malými dětmi, protože ty jsou přece nejděsivější! Plus je opravdu dobře vykreslená depresivní atmosféra.
A samotný závěr jsem si představoval trošku jinačí, ale o to mě tento více překvapil.
Na závěr knihu doporučuji všem kdo mají rádi horory a hodlám si přečíst další Karikovu knihu, konkrétně Trhlinu.
Celkové hodnocení 75%

10.10.2017 4 z 5

Vargr Vargr Warren Ellis

Akční jízda jak řemen, touto větou se dá zhodnotit tento komiks. Málo řečí a hodně akce. Líbí se mi, že Bond je takový Punisher, s nikým se nesere a kosí vše živé. Kill scény jsou hodně drsné - půlky hlav, střeva venku.
Hodně dobře se to "četlo" a uteklo to fakt rychle. Jak komentuje DennisMoore v příběhu není vlastně žádná Bondgirl, což mě zrovna vůbec nevadilo, protože si myslím, že by to ubralo na akčnosti.
Jak je psáno na konci, těším se na pokračování s názvem Fantom.
Tato kniha mě hodně překvapila a proto ji hodnotím 4,5* a doporučuji nejen fandům Bonda, ale hlavně těm kdo chtějí akční jízdu.

24.09.2017 5 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Tento komiks mě bohužel totálně nebavil. I když námět příběhu popravdě velmi dobrý. Příběh mi vůbec neutíkal a kresba byla dost divná, nelíbivá mému oku. Pro mě nejhorší komiks z DCKK

18.08.2017 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Kniha si mě získala během pár stránek. Velmi zajímavý pohled na vizi budoucnosti. Nechtěl bych vidět na světe tolik miliard lidí a ani tisíci podlažní budovy, natož v takové době žit.

Hlavní hrdina poměrně sympaťák, dost mě bavili jeho flashbackové kapitoly, kde o něm postupně zjišťujeme více a více.

Závěr knihy poměrně k zamyšlení.

Bravo Dmitry!
Celkové hodnocení 90%

28.01.2017 5 z 5

Valis Valis Philip K. Dick

Velmi zvláštní dílo P.K.D., které se nečetl vůbec jednoduše, a ve které se lehce ztratíte. Už jsem od tohoto spisovatele četl 5 knih a tato byla nejméně snesitelná. Teologické teorie hledání mesiáše nám asi trošičku zavaří mozek. No uvidím zda zkusím Božskou invazi.
Hodnotím 55 %

31.08.2023 3 z 5

Želvy ninja: Poslední rónin Želvy ninja: Poslední rónin Kevin Eastman

Příběh posledního želváka Michelangela je prostrý, pomstít se. Bohužel cesta k tomuto činu je dost obtížná. Mikovi pomůžou staří známí, ale i nováčci. Akce střídá akci a pohled na to je dechberoucí. Opravu skvěle nakreslený komiks.
Ke konci mi přišlo, že kniha pomalu ztratila dech.
Hodnotím 80 % a doporučuji všem, kdo milují želvičky.

27.05.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Knihu jsem dostal k Vánocům. Všiml jsem si jí už dříve o koupi jsem však neuvažoval. Po přečtení musím však říct, že to byla neskutečně zábavná jízda.
Děj by se dal rozdělit do dvou linek, kde v první sledujeme účastníky a ve druhé policejní vyšetřování. Tyto dvě linky se střídají po kapitolách a prostě baví, nenašel jsem žádné hluché místo.
Jednotlivé "místnosti" jsou zajímavě navrženy a motivy hlavního pachatele čtenáře nechají přemýšlet.
Těším se na další díl. Hodnotím 90 %

13.03.2023 5 z 5

Ta, co jde první Ta, co jde první Livia Llewellyn

Jen když jsem zaslechl cosmic horror či Mýtus cthulhu, knihu jsem si prostě musel pořídit. Kniha samotná má úplně boží obálku a je takový maličká kapesní.
Celkově musím hned na začátku říct, že jsem čekal asi něco trošku jiného. Příběh se mi, ale líbil a kdo má rád Lovecrafta či Wandermeera bude spokojen. Bohužel se jedná spíše o novelu a příběh uteče hodně rychle. Tím, že je kniha tak sledujeme pracovní den Alex, ve světě, kde žije se začne dít něco kolosálního. Bohužel podrobnosti a více informací ze světa se nedozvíme. Toto považuji za největší mínus knihy. Také se nedozvíme moc o Alex a jejímu speciální noži.
Je pravda, že i v textech mistra HPL jsme se také nedozvěděli, tolik kolik bychom si přáli. Určitě bych se rád vrátil do Obsidie v dalším příběhu.
V Pevnosti 07/2022 vyšla autorce ještě povídka Poslední čisté, jasné léto. Jsem zvědavý jaká bude.
Hodnotím 75 %

23.07.2022 4 z 5

Cesta Cesta Vicente Segrelles

V další knize se Žoldnéř narazí na zajímavý ostrov, kde jsou ženy. Které nejsou tak úplně klasické ženy. Pak se něco stane a dostává se mu do rukou jakýsi amulet, který umí vyléčit akutní nemoc s ozáření. Dokonce se tu objeví i UFO. Ano ve světě žoldnéře se konečně přimíchali sci-fi prvky. Jinak je děj poměrně jednoduchý a nepřináší nic nového.
Bohužel i bonusová část je chudá.
Hodnotím 60%

22.07.2022 3 z 5

Upír Upír Mike Mignola

V dalším příběhu zvaný Upír pokračujeme přibližně tam kde skončil předešlý. Máme tu agenta Andersa, který se potýká s upířím prokletí. Vydává se do Českého Krumlova, aby zjistil více. Postupně zjistíme, že se sem nedostal tak úplně náhodou. Kulisy Krumlova jsou úžasně nakresleny a člověk, který toto město zná musí uznat, že ho kreslíři museli navštívit.
Kresba Gabriela Bá a Fábio Moona je prostě skvělá a do hellboy univerza sedne dokonale.
Příběh jako takový není špatný, ale konec mi úplně nesedl. Přišel mi tak nějak zvláštně utnut.
Hodnotím 80%.

22.06.2022 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Tak jsem se k tomuto komiksu konečně dostal. Zajímavý příběh postavený z druhé strany barikády. Superman opět pomáhá, kde se dá. Plní hlavně rozkazy soudruha Stalina. Na druhé straně je však Batman, který má hustou čepici. Lex Luthor, zde působí skvěle.
Kresba je velmi pěkná a dobře čitelná.
Hodnotím 85%

20.12.2021 5 z 5

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

V dalším díle s Žoldnéřem zaútočíme na Claustovu pevnost. Před útokem se dozvíme o novém vybavení, na kterém nepracuje nikdo jiný než Leonardo da Vinci, pardon Arnoldo da Vinci. Sestrojí nové střelné zbraně. Napínavý příběh vás vtáhne do světa, hlavně díky skvělé malbě.
Na konci mámě poznámky mistra Segrellese, na které jsme tak zvyklí.
Hodnotím 75%.

03.11.2021 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Na pokračování Spících obrů jsem se těšil, protože záhady v podobě obřích robotů mě baví.
Opět tu máme rozhovory s panem bezejmeným, o kterém se v této knize dozvíme docela dost informací.
Celkově tu máme vysvětleno relativně dost věcí, které nás zajímali. Přesto musím říct, že jsem čekal ještě větší detaily o původu oné rasy, která vytvořila obry.
Nejzajímavější částí jsou rozhovory s panem Burnsem, který nám toho hodně poví.
Čeká nás tu dost akce a hlavně zajímavých zvratů.
A samozřejmě na konci je dost boží cliffhanger, který prostě navnadí na další díl. Pecka prostě.
Hodnotím 85%

19.09.2021 5 z 5