FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Zrcadlení Zrcadlení Cullen Bunn

Další výlet do depresivního kraje, kam zavítá i další postava, se kterou bude mít Ema neshody. Ano dojde k určité výměně názorů a celkově se to vyostří. Ale Ema ukáže svoje trumfy v rukávu.
V této knize nejsou žádná hluchá místa, a všechny stránky dávají smysl a nejsou tu zbytečně.
V první knize jsem si na kresbu zvykal, ale tady už jsem do ní zamilovaný a je úžasná. Celkově kreativita jednotlivých monster a běsů je perfektní a neskutečně mě baví.

09.12.2018 5 z 5

Ve službách andělů Ve službách andělů Mike Mignola

Viktoriánský Londýn, temný až hororový detektivní příběh, okultní spolky a odkrývání tajemství minulosti. Pokud Vás ani toto nepřesvědčilo, přidávám spojení kombinace Mignola scénář a kreslíř famózní Ben Stenbeck, tato dvojice, která stojí za Baltimorem si získala můj obdiv a chci od ní víc a víc. Stenbeckův styl je tak úžasný, hodící se k této tématice. Jako obvykle krásné ilustrace od Mignoly mezi kapitolami. Tato kniha je pro mě snad ještě větší překvapení než minulý rok Baltimore!
Hodnotím maximálním počtem hvězd a rád bych ještě i jednu přidal navíc!

15.10.2018 5 z 5

Wonder Woman: Oči Gorgony Wonder Woman: Oči Gorgony Greg Rucka

Zatím mě žádná Wonder Woman moc nepřesvědčila, bohužel i tento komiks mě extra nebavil. Přesto je toto nejlepší Wonder Woman co v DCKK vyšla. Příběh je docela prostý, největší lákadlo je právě přítomnost oné Gorgony, Medůsy. Čtenář si tak pročítá příběh, který nakonec transformuje ve film Souboj titánů. Kresba je vůbec nenadchne, ale i neurazí.

Retro komiks. Graficky hodně vymazlený plný zajímavých přechodů a panelů, příběhově taky není špatný. Možná lepší než samotné Oči gorgony.

11.10.2018 3 z 5

Tajemný poutník a další příběhy Tajemný poutník a další příběhy Mike Mignola

Tak tu máme dalšího Baltimora, tentokrát neobsahuje ucelený příběh. Ano Henry stále pátrá po upíru Haigovi. Při této cestě prožije několik vedlejších příběhů. V jde třeba zničit zlo do starého válečného tanku. U jednoho se podíváme i do divadla. Který mě hodně bavil byl Medikament dr. Leskovara. Jednalo se o delší příběh, takže se dobře vygradovala atmosféra a tak celkově mi to přišlo zábavné. Obsahuje i super hlášku, která je v dnešní době poměrně klišé: "Tvrdil jsi, že kostel je bezpečné místo. Možná, že už žádná bezpečná místa nejsou." V tomto světe Baltimora tato hláška sedí dokonale.
Na závěr musím říct, že ucelenější příběh mně k Baltimoru sedl více, proto se mi předchozí knihy líbily více.

08.09.2018 4 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Hodně slušnej Flashí komiks, v podstatě nejlepší co jsem četl. Kresba u obou kreslířů velice líbivá a hodící se k tomuto komiksu.
Příběh takový klasický, kde máme zase spoustu rychlíků. Celkově to ale má hlavu a patu. Záporák mi zezačátku přišel super, ale když se odhalil, tak to bylo bohužel klasické klišé.
Také mě přišlo, že byl ten komiks docela natáhnut, o jeden sešit méně by mu neuškodil.
Celkově je toto velice příjemný oddechový komiks.

16.08.2018 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

Příběh o tom jak vesmírná raketa neplánovaně přistane nebo spíš ztroskotá na neznáme planetě Eden. První úkol posádky je jasný, dostat se z rakety zapíchnuté v zemi ven. Tato část byla opravdu pěkně napsaná, jednotlivé uvažování posádky co dělat atd.
Pak samozřejmě následoval průzkum blízkého okolí plavidla.
Celkový popis těchto průzkumných výprav je tak úžasně popsán, celková fantazie prostředí planety je opravdu dechberoucí.
A pak tu máme samozřejmě střet s obyvateli planety a popis jejich zevnějšku, ale hlavně následná komunikace, kdy je krásně ukázáno jak je složité se dorozumívat s někým kdo smýšlí úplně jinak a některé věci chápe odlišně. Tento případ se nemusí jako v našem případě týkat mimozemšťanů, ale třeba nějakých divokých kmenů na planetě zemi.
Parádní sci-fi s přesahem. Musím zkusit další Lemovo dílo.
80%

15.08.2018 4 z 5

Smrt a život Olivera Queena Smrt a život Olivera Queena Benjamin Percy

Za mě opravdu pecka! Pro mě nejlepší Green arrow, četl jsem pouze ty co vyšly v DCKK.
Příběh se s ničím nemaže, a rovnou nás hodí do akce. U této knihy jsem se opravdu nenudil ani na jedné stránce. Potkáme tu známé postavy, které známe třeba i ze seriálu. Black Cannary, John Diggle, Shado. Záporácká skupina se mi velmi líbila a celkově na mě působila tajemně, a to já rád.
V knize se nám vystřídali dva kreslíři Otto Schmidt, u něj jsem si říkal slušná kresba, velmi zábavná. Pak přišel Juan Ferreyra a říkám si zase, tahle mě baví víc než ta Schmidtova, krásně neokoukaná. Bylo radost sledovat každý panel.
Kdo má rád seriálového Arrowa, tak určo doporučuji, ale určitě bude bavit i milovníky svižné akce.

11.08.2018 5 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Tento komiks bych určitě nedoporučil lidem, kteří jsou absolutně nepolíbení Lovecraftem, ale hlavně, kteří nečetli oněch patero povídek.
Graficky to je velice pěkně zpracováno, přesto to nepůsobí správně atmosféricky. Větší pocit bych z toho měl, kdyby to bylo graficky zpracováno podobně jako jiná kniha z Argokomiks, Cromwell Stone.
Tato kniha je spíš takový bonus k textové formě povídek. Čtenář pak může porovnat své fantazie s autorem tohoto komiksu.
Celkové hodnocení 60%

03.08.2018 3 z 5

Druuna 3 Druuna 3 Paolo Eleuteri Serpieri

Z této knihy už jsem poněkud zklamaný. První alba Zapomenutá planeta a Klon, které pokračují v samotném příběhu Druuny, my přišly takové už vyčpělé. Samotný příběh mě moc nebavil a kresba už neměla tolik nápadů jako v předchozích albech. Album Klon považuji za to nejhorší co jsem od Serpieriho četl.
Za to nazývaný nultý díl Anima mě hodně bavil. Dokonce se v něm nemluví. Svěží vítr přinesl hlavně v tom, že jsme se pohybovali v přírodě.

16.06.2018 4 z 5

Legendy o Myší hlídce: Kniha první Legendy o Myší hlídce: Kniha první David Petersen

Pojetí legend je vymyšleno pěkně. V hospůdce vyzval hostinský hosty, kteří u něj mají dluhy, aby mu vyprávěli příběhy a kdo řekne nejlepší budou mu dluhy odpuštěny. Tyto části kreslil sám Petersen.
Jednotlivé příběhy kreslili různí autoři a jejich styly jsou velmi různorodé.

Příběhy, které stojí za řeč:
Bitva mezi Jestřábovou a Liškovou myší. Úžasné graficky zpracované, hlavně celkové rozmístění panelů atd, příběh samotný také bavil.

Myšák lišák. Velmi úsměvný příběh o myši, kterou vychovali lišky a myslí si že je také liška. Kresba je velmi infantilní, ale líbivá.

Zlatá a stříbrná koruna. Velmi vážný až tragický příběh o šíleném králi. Po grafické stránce nemám co vytknout.

Kniha mě docela bavila, ale bohužel ne tak jako klasické knihy Myší hlídky. Hodnotím nadprůměrně 3+

30.05.2018 3 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Marťanská kronika byla dobrá, ale šlo v těch povídkách v podstatě o jedno, kolonizace Marsu a celkově boj dvou ras.
Za to Ilustrovaný muž obsahuje různorodé povídky od klasických vesmírných, ala Marťanská kronika, po zneužití či ovládnutí technologiemi.
Hned první povídka o Ilustrovaném muži byla parádní.
Dále se mi líbila Savana, kde by se dalo říci, že virtuální svět dokáže i zabíjet.
Poutník nám dále ukázal zaslepenost některých lidí a nedůvěře v něco více.

Marionety a.s. byla jízda, která se dá říci zkráceně "Vzpoura strojů". Hlavně poslední odstavec:

O deset minut později se probudila paní Bralingová. Přitiskla si ruku na tvář. Někdo ji právě políbil. Zachvěla se a vzhlédla. "Tedy, tohle tě nenapadlo už léta," zamumlala. "Uvidíme, co ještě můžeme napravit," řekl hlas ze tmy.

Úplně z těchto slov mrazí, neskutečné. Pro mě nejlepší povídka této knihy.

Povídka Město byla také skvělá, skoro by se dalo říci, že šlo o sci-fi horor.

A nakonec zmíním povídku Nultá hodina, která sází na dětskou hravost a rodičovskou ignoraci. Zase skvělá část nakonci, ze které opět mrazí:

"Mami! Tati!" Kroky. Krátké zahučení. Zámek ve dveřích se roztavil. Dveře se otevřely. Dovnitř nahlédla Mink, za ní vysoké modré stíny. "Piky, piky, máme vás," řekla Mink.

Ano, ano z této knihy jsem nadmíru nadšen a vřele doporučuji.
Celkové hodnocení 95%

29.05.2018 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha první Batman: Zrození démona: Kniha první Dennis O'Neil

Kniha obsahuje dva, respektive tři příběhy (protože retro komiks). První příběh mě bavil více, jak po scénáristické stránce tak po výtvarné. V tomto příběhu musí Batman spojit síly s Al Ghulem a porazit hlavního nepřítele.
Druhý příběh špatný nebyl, kresebně se mi líbil, ale méně. Pobavila mě část, kdy se Batman převlékl za zabijáka, který ho měl zneškodnit.

Retro komiks byl velmi slušný a dával plus mínus smysl.
Celkově hodnotím lehkými 4*

20.05.2018 4 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Po všemožném vychvalování tohoto díla, jsem se nakonec také rozhodl k jeho přečtení. Musím říct, že toho nelituji.
Na začátek je dobré říci, že se nejedná o úplně klasickou sci-fi, kterou v dnešní době vnímáme. Je to hlavně díky tomu, že kniha obsahuje několik jakoby povídek, které jsou i nejsou vědeckofantastické.

Zápletka spočívá v tom, že sedm poutníků se vydává na planetu Hyperion za legendární bytostí, Štírem.
Při své cestě vesmírem každý z účastníků vypraví svůj příběh.
Například vyprávění kněze Hoyta (které mi přišlo nejlepší) je taková dobrodružná výprava do "džungle" za tajuplným kmenem, kdy se dozvídáme poměrně zajímavé věci o určitém náboženství, atd.
Příběh vojáka je zase taková ukázka skoro až klasické military sci-fi.
Básníkovo vyprávění mě třeba vůbec nebavilo a dost jsem se nudil.
Sol Weintraub, jako učenec, má velice emotivní a smutný příběh o jeho dceři, kterou postihne velmi zvláštní nemoc.
Dále tu máme klasickou kyberpunkovou detektivku ala Blade runner, toto mě velmi bavilo.
Za to poslední část, příběh konzula už tolik ne, ale uvědomuji se, že tato část má docela zásadní význam.
Kniha končí otevřená, protože pokračování nalezneme v knize Pád Hyperionu.

Bonusová povídka Centaurova smrt mě příliš neoslovila.

Celkové hodnocení 80%

17.05.2018 4 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Neskutečná pecka, nic moc jsem od této knihy nečekal. Ale dostal jsem hodně zábavnou četbu!
Toto určitě není superhrdinský komiks, i když se tam objeví i sám temný rytíř. Je to čistokrevná noirová detektivka. Dialogy jsou tak skvěle napsané, že i pasáže, které by mě určitě v jiném komiksu nebavili, tady hltám s chutí.
Kresba se mi na první pohled zdála taková nic moc, a to byla velká chyba, protože je perfektní a k tomuto dílu sedí dokonale.
Kniha obsahuje trojici příběhů/případů. Všechny mě bavili plus mínus stejně, i když poslední byl delší než dva předešlé.
Každopádně po dočtení si musím pořídit knihu druhou, která už u nás také vyšla.
Nemůžu hodnotit jinak než plných 5*

06.04.2018 5 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Tak tohle já můžu. Mysteriozní detektivka v noir stylu. Celková atmosféra vyniká hlavně díky parádní kresbě a úžasnému coloringu. Příběhová část hezky uzavřená. Uvidíme co přinese další díl. Těším se. 4,5*

23.03.2018 5 z 5

Fantom Fantom Warren Ellis

Velmi solidní akční jízda, hodně podobná jako předchozí díl Vajgr. Nejvíc se mi líbil souboj ve výtahu a pak přestřelka v Box tunnelu.
Samotný závěr už mě tolik nebavil.
Celkově velmi povedená svižná záležitost, která velmi rychle uteče.

15.03.2018 4 z 5

Temná věž 4: Pád Gileadu Temná věž 4: Pád Gileadu Peter David

Jak už název knihy napovídá, tato kapitola této série neskončí vůbec dobře. Bohužel skončí ještě hůř než se na první pohled může zdát.
Dobrý muž, John Farson, je opravdu zlo. Lidé tu umírají opravdu ve velkém a není to vůbec hezký pohled.
Díky úžasné kresbě se vychutnáváte každý panel tohoto komiksu a hlavně vás ponoří do této hutné atmosféry.
Hned první část knihy, prolog s název Čaroděj je skvělý, hlavně pro lidi, kteří nečetli knihy, ti se dozví něco málo kdo vůbec je Marten Široplášť.
Celkově má kniha rychlý spád a neobsahuje žádné zbytečné či nudné pasáže.
Nakonec vše vygraduje v epické finále, které jak už jsem na začátku zmínil neskončí vůbec pozitivně.
Tuto knihu musím hodnotit plnými 5*. A těším se na další díl.

07.01.2018 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Jedním slovem úžasné. Na začátku jste pohlceni hutnou atmosférou začátku 20. století. . Barevné ladění panelů přidává na samotné pochmurnosti a vytváří ten pocit zmaru a zkázy, která zanechala náhlá morová nákaza.
Pro ty co milují Mignolovu kresbu bude tato kniha pastva pro oči, protože Stenbeck ukazuje, že jí plně ovládá a přidává více detailů. Ilustrací mezi kapitolami se zhostil sám mistr Mignola.
Samotný příběh je hezky proložen flashbacky o minulosti hlavního hrdiny Baltimora, díky nim se dozvíme něco o jeho pohnutkách.
V závěru knihy nechybí větší akční pasáž.
Tento komiks je pro mě nejlepší záležitost, který jsem tento rok četl, takže klobouk dolů Comicscentrum, přesně tento typ příběhů chci číst. Díky
Hodnotit nemůžu jinak než 5* a velice se těším na další díl této úžasné série.

12.11.2017 5 z 5

Flash: Zrozen k běhu Flash: Zrozen k běhu Mark Waid

Z tohoto komiksu jsem dosti zklamán. Znám Flashe z Ligy a tam mě hodně bavil, dále ho znám z TV seriálu Flash ten se mi taky poměrně líbil, ale tento sólo komiks mě fakt nudil. Nemůžu si pomoct, protože retro komiks mě bavil více než hlavní část knihy. Doufám, že další komiksy s Flashem, které budou v DCKK mě budou bavit více.
Hodnotím bohužel 2,5*

11.11.2017 2 z 5

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Tak tu máme závěrečné části Třetího zákona a ty mě nechali na pochybách, asi jsem čekal od tohoto komiksu něco víc. Příběh mi přišel takový nemastný neslaný, po minulých dvou kapitolách jsem čekal posun dopředu, bohužel jsem ho nedostal. Co se mi celkově na třetím zákoně líbí je kresba, konkrétně kresba architektury, ta je opravdu skvělá.
Na závěr můžu říci, že se jedná o docela průměrnou jednohubku, kterou ani nevím zda doporučit. Hodnotím 3*

28.10.2017 3 z 5