fis.rena fis.rena komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

"Zavřeli mě za vraždu otce...konečně se cítím svobodná a nabývám klidu,začínám v noci spát."
Plný počet hvězd Stacey za to,co musela zkusit,jak se k tomu všemu postavila...klobouk dolů s hlubokou poklonou. Je velmi silná,odhodlaná a úžasná žena. Ovšem obsahově bych hodnotila jako odpad,což nedělám nikdy...odpad proto,že se něco takového vůbec děje a že mezi námi žijí lidé,kteří dokážou být tak zvrácení bez špetky pokory a vděčnosti k životu obecně.

03.06.2018 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha mě pohltila a na dva zatáhy jsem ji doslova shltla. Je neuvěřitelné, jak malá děvčátka dokázala přežít s takovým uvědoměním si svého bytí a jak myslela jedna na druhou. To, že se měla, je hlavní důvod, proč přežila. Skvělá kniha.

18.09.2017 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Tak mám takový smíšený pocit :D kniha se čte dobře,děj plyne,ale až na konec k samotnému rozuzlení je to trochu nuda. Řadím ji mezi ty knihy,na které za chvíli zapomenu,i když teď toužím po pokračování,jelikož je tu otevřený konec. Co budu povídat...kdyby to bylo napínavější s uzavřeným koncem,tak jsem naprosto spokojená.

18.06.2017 3 z 5

Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Walt Disney

Tak na Ledovém království ujíždí moje téměř čtyřletá dcera,takže knihu jedeme každý večer před spaním a pro velkou úspěšnost i přes den :D příběhy jsou pěkné a díky krásným ilustracím i o dost zajímavější. Nicméně Elze u nás začíná šlapat na paty Arielka :D

08.02.2017 4 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Skvělý zážitek! Bavily mě číst obě dějové linie, ačkoliv ta historická mě pohltila mnohem víc. Prostředí lékařské fakulty a nemocnice "za krále klacka" bylo famózní.

05.11.2016 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Krásná povídková knížka o křehkosti a důležitosti vzpomínek. Nejvíce mě zaujala povídka "Vesnice 113" a úžasná věta,která se mi vryla,a to "Možná vypadá každé místo jinak,když víte,že ho vidíte naposledy,a nebo tu změnu způsobuje vědomí,že už ho nikdy neuvidí nikdo jiný." Mám chuť usednout do pohodlného křesla a poslouchat vyprávění babiček o tom,co prožily a zasnít se do jejich vzpomínek.

10.08.2016 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Opět skvělé čtení,od kterého se nemůžu odtrhnout. Nepřišlo mi nic přehnané nebo až moc akční...téma bylo mrazivé a bylo mi zle při pomyšlení,že se to skutečně děje.

30.05.2016 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Taková zkompletovaná všeobecná "moudra",díky nimž si někdo skutečně může uvědomit cenu svého protějšku či sebe samého. Chvílemi mi to přišlo stále jedno a to samé dokola.

20.05.2016 2 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Napínavý,čtivý příběh o posedlosti,vypočítavosti a vynalézavosti. Byla jsem spokojená a nucena číst stále dál a dál,i když má předvídavost zafungovala dobře.

20.05.2016 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Strávila jsem s Jakem Fisherem jen jeden jediný den a bylo mi líto knížku pustit z rukou jako přečtenou.
Harlan mě baví neskutečně moc a dostal mě...kam se hrabe sbírka motýlů :D

07.05.2016 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Chytla mě,skutečně mě chytla a nepustila. Strhující a napínavá záležitost.

07.05.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Do časopisu jistě,nicméně knižně nic moc. Respektive pořád dokola opakující se všeobecně známé úvahy a čteme vlastně o všem a o ničem.
Hvězdy patří Lele za úžasné ilustrace,ze kterých jsem unešená. Nádherná potěcha pro oko.

03.05.2016 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Já jsem nadšená...konec knihy takový,který je jedinečný a zarážející,a to se mi líbí. Po přečtení jsem jen seděla a koukala :D skvělý!

01.04.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Knížka mě opět chytla od prvních stránek a ten konec jsem teda vůbec nečekala,nepředpokládala a ani mi na to nepadla jediná myšlenka při mých "Colombo dedukcích". Super!

01.04.2016 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Čekala jsem mnohem,mnohem víc,než takto lehce odhadnutelný příběh psaný chvílemi zdlouhavě...

04.03.2016 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Díky EREBOSU jsem pochopila závislost na pc hrách :D nicméně jsem i já měla pocit,že jsem toho všeho součástí,i když jsem nebušila do klávesnice. Prožila jsem platonický průchod pc hrou se vším všudy. Je to YA čtení,ale i tak mě to bavilo a pohltilo.

25.02.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Velice povedená kniha (y) měla jsem chuť si rvát vlasy a kousat si nehty. Ustavičně jsem při čtení poklepávala nohou. Skvěle je tu vykreslený mateřský ochranitelský pud a fakt,že matka obětuje absolutně vše pro své dítě.

31.01.2016 4 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

"Když s ďáblem tančíš,ďábla nezměníš...to on změní tebe."

04.11.2015 4 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Vskutku mrazivé čtení jak počtem mrtvých,důvodu jejich skonu,tak prostředím a atmosférou celého příběhu. Tento styl psaní se mi velice zamlouvá, 3x hurá tomuto počinu :)

31.10.2015 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Pěkné oddechové čtení z příjemného prostředí...stále cítím mořský vzduch a písek v nohách ze zátoky v Tasmánii.

14.10.2015 4 z 5