Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Doupě latinářů Doupě latinářů Ivan Wernisch

No, já se musím přiznat, že jsem dost zklamaná... Některé texty se mi moc líbily, ale něco mi přišlo už trochu moc ujeté.

15.02.2022 3 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Musím se přiznat, že jsem si už vůbec nepamatovala co se dělo v 1. díle. Naštěstí mi autorka na začátku vše osvěžila, takže jsem se brzo zase orientovala :-).
Chtěla bych moc pochválit dialogy, protože ty mě hrozně bavily a já se jich nemohla nabažit. V knize se objevily nové postavy a musím říct, že se mi všechny moc líbily. Každá je úplně jiná a má svůj charakter, což vážně oceňuji.
Studie jedu je skvělá fantasy série a já se už nemůžu dočkat 3. dílu :-).

13.02.2022 5 z 5

Humblok Humblok Vendula Zajícová

Nikdy jsem na diáře moc nebyla, ale tenhle mi vyhovuje, grafická úprava je povedená a přehledná.

12.02.2022 5 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Milé a celkem i vtipné. Hodně se mi líbily stripy ze života s kočkou, ty opravdu pobavily :-D.

08.02.2022 5 z 5

Tokijský motýl Tokijský motýl Emiko Jean

Krásná, milá a velice vtipná oddechovka.
Co si budem, jsou to vlastně Deníky princezny po Japonsku, ale mně to vůbec nevadilo a vážně si to moc užila :-).
Velkým plus pro mě taky byla hlavní hrdinka Izumi. Holka, která má sebevědomí, nefňuká a chce se něco přiučit.

05.02.2022 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Ten nápad se zavařovací sklenicí a polibky je vážně hodně povedený. Kniha je krásně napsaná a popisuje nádhernou lásku dvou mladých lidí. Já jsem ale čekala, že většinu čtení probrečím a bohužel mi jedna jediná slzička ukápla pouze na konci. To mě trochu mrzí, čekala jsem větší emocionální ždímačku...

04.02.2022 4 z 5

Zapovězený trůn Zapovězený trůn Victoria Aveyard

Musím říct, že povídky byly opravdu povedené. Všechny mě svým způsobem bavily a hodně mě bavilo poznávat postavy, které jsme doteď neměli šanci moc pochopit.
Jediným problémem pro mě bylo to, že celou sérii Rudé královny jsem četla už docela dávno, takže jsem měla trochu problém si vybavit všechna jména...

01.02.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Co na to říct. Je to prostě úžasná klasika s nesmrtelným příběhem.

26.01.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Tohle bylo tak boží, sladký a vtipný! Top strop LGBT román. Kniha mi neskutečně rychle utíkala pod rukama a mně bylo líto, že to není ještě delší...
Alex i Henry jsou dvě úžasné postavy, a ten jejich vztah je prostě k sežrání.
Chci taky moc moc pochválit politické narážky, které tam dokázala autorka nacpat, knize to dává obrovskou hloubku a i díky tomu ve vás něco zanechá.
Opravdu, pokuď jste váhali, jestli si tento román přečíst, tak neváhejte a jděte do toho. Doporučuji!

24.01.2022 5 z 5

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Měla jsem poměrně vysoká očekávání, protože McManusová je známá autorka detektivek. Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale úplně jsem si neřekla takové to ,,Wow". Tři čtvrtiny knihy mě vlastně vůbec nebavily a zachránil to pouze překvapivý konec...
Moc se mi ale líbil styl psaní autorky, takže se určitě podívám na další její knihy :-)

20.01.2022 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Krásná oddechovka ve které se ale řešilo i vážné téma, což moc oceňuji :-). Také chci pochválit plavecké prostředí, to bylo velice originální a bavilo mě.
Kasie West prostě potvrzuje, že opravdu umí psát a já si každou její knihu moc užívám.
4,5/5⭐

15.01.2022 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha má skvělý potenciál, ale já bych to potřebovala trochu víc rozepsat... Chtěla bych více popsaný svět, možná i trochu víc informací o minulosti a bylo by to skvělé.

13.01.2022 4 z 5

Hra o tuříny Hra o tuříny Madame Lady

Pro milovníky Hry o trůny je to úžasný. Připomenete si důležité momenty a já jsem se opravdu hodně nasmála :-)

12.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo super. Spoustu věcí jsem si zopakovala, ale také jsem se něco nového přiučila či ujasnila.
100 perliček moc doporučuji, a to jak pro ty, kteří mají rádi češtinu, ale kniha se bude líbit i těm, kteří s ní mají občas problémy :-)

08.01.2022 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Cca první polovina mě moc nebavila. Nešlo se mi začíst a trochu jsem se ztrácela ve jménech a v poměrně složitém magickému systému. Ale sakra ten konec! Vše do sebe krásně zapadlo a dávalo to logiku. A hlavně, byla jsem neskutečně překvapená, ten konečný zvrat je luxusní ;-)
Moc se mi líbilo, že autorka zvládla do knihy zapasovat tolik závažných témat. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a rozumněla jsem jí. Dále chci ocenit, že zde byly vysvětlené rovnou dva magické systémy, což knize přidávalo na čtivosti.
Nenechte se odradit slabší první polovinou a budete nadšení :-) Už jsem zvědavá na další díl!

07.01.2022 4 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

Tento atlas má jediný problém, a to to, že když jste danou knihu nečetli, tak vás to prostě nebaví. Autorka vám popisuje prostředí a jak se do země dostat, ale neřekne vám proč to tam tak vypadá a vlastně vás na knihu vůbec nenaláká.
Musím ale říct, že grafické zpracování knihy je moc hezké a i díky tomu hodnotím knihu poměrně kladně :-)

02.01.2022 4 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Od heavy contemporary máte očekávání, že vás rozláme na kousíčky. U mě se to bohužel stalo až cca 50 stran před koncem a proto ubírám 1 hvězdičku...
Jinak se mi kniha moc líbila, hlavní postavy a jejich vývoj je skvěle a prostředí knihkupectví se mi moc líbilo.

30.12.2021 4 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Další skvělá oddechovka, kterou jsem si neskutečně užila. Hlavní hrdinka Olivia mi vyhovovala snad ještě víc než Sophie. Sice jsem se u toho nezasmála tolik jako u Deset rande naslepo, ale doufám, že autorka napíše další knihy z této potrhlé rodiny :-).

27.12.2021 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Já musím Se špetkou skořice opravdu moc pochválit. :-)
Je to krásná a čtivá romantika provoněná vařením. Čtivosti pomáhají i kraťoučké kapitoly a svižný styl psaní, ale zase kvůli tomu trochu utrpěla psychologie postav. Jediné co bych vytekla je to, jak Emoni říkala své dceři Holčičko. To mi pak trochu trhalo oči, ale tak přežiju to, no ;-)

23.12.2021 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Achjo, jak já se zklamala :-(
Já nejsem zrovna milovnice této série, ale už jenom to, že jsem přečetla všech šest knih něco znamená. Bohužel po Rozvratníkovi tuto sérii celkově hodnotím, jako slabší průměr...

Vzhledem k tomu, že Rozvratník je šestá a poslední kniha ze série, tak jsem čekala nějakou velkou akci, bitvu a epesní závěr. Místo toho jsem dostala 540 stránek nucení se do čtení a nudy.
První polovina knihy mě vůbec nebavila, pak se to tedy trochu zlepšilo, ale furt to byla hrozná slabota.
Jediné co knihu pozvedlo jsou postavy. Naprostá bomba je Reichis, ten jeho humor, sarkasmus a poznámky knihu zachránily.

21.12.2021 2 z 5